Nadějná mladá žena (2020)

Prolomit vlny.... (Jinak ta anotace od CinemArt je dost mimo, jako by byla napsaná po pěti letech od shlédnutí filmu, kdy si člověk zhruba vybavuje, o čem to bylo.)

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Jako epizoda Grindhouse by to sedělo skvěle, ale zařadit to jako součást Black Mirror je jako si dát vlastní gól.

Rare Exports (2010)

Skvělý film na první adventní víkend. Možná nezabili Kennyho, parchanti, ale vedle Mariah Carey vykopali a rozmrazují Satana Kalouse. Otec prasátek v severské verzi.   You better watch out You better not cry You better not pout I'm telling you why … Santa Claus is comin' to town

Julia - Pressed Duck (2023) (epizoda)

Třetím dílem je znát, že tahle řada je vypečenější než první a než celé A jak to bylo dál, natož Pozlacený věk. Tahle seniorská verze Sexu ve městě a food porna stojí za to. A tento díl byl existencialistický. „Neovlivníme význam našeho jednání, jen to, co chceme, aby znamenalo.“

Hellraiser (2022)

Krása. V rámci daného vesmíru důstojný reboot pro nové tisíciletí. A Pinhead dostal*a náležející… trans/genderovou identitu. LAMENT, LORE, LAUDERANT, LIMINAL, LAZARUS, LEVIATHAN

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Další trable s Tribbly (1996) (epizoda)

Přijde mi, že předchozí návraty do minulosti jsou většinou nějaký western, což není můj oblíbený žánr. Tohle je parádní scifi-retro návrat do minulosti, té startrekovské. Originální a řemeslně provedený. Jedna epizoda tak naplní nostalgii, jako celá poslední řada Picarda.

The Cranberries: The Best Videos 1992-2002 (2002) (video kompilace)

K Dreams, I Can't Be With You a When You're Gone jsou na DVD i režisérské alternativní verze a ve všech třech případech mi přijdou lepší a smysluplnější. Disk obsahuje i dokument "99 Love Life & Rock 'n' Roll".