Den odplaty (1960)

Za tohle by se nestyděl ani Michel Gondry. Mad World.

Míček Flíček (1956)

Dětská verze Kingova hororu To. Přitom se ukáže, že drak se jen staral o své mladé. Tak ho zabijí a mladé dráčky nechají napospas osudu.

Pasáček vepřů (1958)

Chudý princ chce princeznu, není jasné proč, když je pyšná a ani ji nezná, asi kvůli sexu. To se ukáže jako pravda, převlečený na prasáčka vepřů vyhandluje káču za sto pus (princezna se začne vzpouzet, ale přidrží si ji) #MeToo Král ji za to vyžene, princ dostal, co chtěl, tak se spokojeně vrací domů a princeznu už nechce a princezně zůstane „nakřáplá káča“. Asi metafora.

Dvě klubíčka (1962)

Tak hlavně že i klubíčka můžeme genderovat :) Což mě napadlo hned, jak jedno bylo modré a jedno růžové. A z modrého musí být kluk a z růžového holka. A holka musí být zachraňována klukem. Tradiční hodnoty :)

Bistro Ramen (2018)

Film, u kterého brečíte a slintáte zároveň <3 #foodporn A původní název Ramen Teh pochopíte až po shlédnutí ;) Oduševnělý film o jídle od srdce.

Tiché místo (2018)

Nene… :/ Možná jako když by M. Night Shyamalan natočil Hvězdnou pěchotu. Zlatý Znamení. Zlatý Stalo se! Béčkové klišé… To jsem si mnohem víc užil epizodu Metalhead (Černé zrcadlo S04E05).

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Čekal jsem, že to bude jen taková zfilmovaná videohra. A taky že jo, za 60 %. Jenže postupné nacházení všech těch pop kulturních odkazů, jako velikonočních vajíček, kterými je film napěchován, z toho udělalo takový popkulturní mashup. Některé byly obzvláště vypečené a moje 80kové a 90kové vnitřní dítě si opravdu lebedilo. A najednou se odemkne bonusové kolo, které si prostě zaslouží samostatnou hvězdičku! Za splněný dětský sen (ve snu). Nebo noční můru. No nejde to prozradit a nezkazit kubrikoidní pointu. Ale jen za to to stálo. Tohle je dětský film pro vaše dospělé vnitřní dítě… Jo a je to celkem (nejen) genderově pestré a v jednu chvíli skoro i nehetoronormativní… skoro. Bonus v bonuse je aspoň ex post Lena Waithe, která jako první černá žena získala Primetime Emmy Award for Outstanding Writing for a Comedy Series za epizody, kterou částečně napsala na základě své osobní zkušenosti s vyoutováním se své matce a ve své děkovné řeči ocenila LGBTIQA odlišnosti jako superschopnosti. Její postava/postavy (které se ve virtuální realitě na gender nehledí) zažije perné chvilky <3 „Dvojčata, víte, jak se odsud dostaneme?“