Sancty

LinkedIn: Sancty

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 16.8.2020  01:20
    Wolverine (2013)

Ako to ten Wolvie robí, že ani po štyroch rokoch od prvej sólovky nedokáže prísť s lepším príbehom. Najzaujímavejšie časti svojho života umne dávkuje v X-menoch. Ale prečo len tam? To naozaj nemá vo svojej chabej pamäti záživnejšie spomienky čo by stáli za reč? Týmito samostatnými historkami ma len utvrdzuje v tom, že bez Xaviera a jeho čudákov nemá čím zásadným ohúriť. Tak snáď nabudúce, zaslúži si to.

• 20.7.2020  12:31

V určitých pasážach veľmi zábavné, nekompromisné a krvavé ale tá snaha zakaždým byť fakingkúltarantinovský sa nevypláca. Záver je jedno veľké wtf a všetko čo mu predchádzalo spláchol do hajzla. O čo tu komu vlastne išlo?

• 11.5.2020  14:38

Piaty a zároveň posledný film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Nostalgia samozrejme znova účinkuje. Písať o scenári ako o hnoji tentoraz nemá zmysel, pretože tu žiaden nie je. Iba tona flasbackov z predchádzajúcich filmov a jedno bludisko s obludou. Ak by sa vyhodili všetky vstupy do minulosti, ostal by materiál postačujúci na seriálovú epizódu. A to je dosť málo. Všetko ostatné bez zmeny, čiže CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky a blablablabla...

• 2.5.2020  18:57
    Hercules v podsvětí (TV film) (1994)

Štvrtý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Zo všetkých tých Legendary Journeys má toto ku gréckej mytológii najbližšie. Takže pre tentokrát Herakles.

• 1.5.2020  10:44
    Herkules a ohnivý kruh (TV film) (1994)

Tretí film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Lenže! Táto výprava toho dobrého ponúka akosi viac ako predchádzajúce dve. Aspoň taký dojem vo mne zanechala. Prihráva tomu prevážne hudba. Až tu som ju začal vnímať ako silný aspekt. Rozhodne si ju vypočujem aj samostatne ak na ňu niekedy narazím. Prím tu hrá ale predovšetkým Anthony Quinn, ktorý je na scéne konečne častejšie (som vďačný, že sa tu nakoniec ocitol). Pravdepodobne ide o najlepšie Herkulesovo dobrodružstvo v rámci tejto série.

• 22.4.2020  18:41

Druhý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery ešte parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky.

• 21.4.2020  11:03
    Hercules a Amazonky (TV film) (1994)

Prvý film o Herkulesovi so Sorbom. Alebo Herkulovi ak chcete, oba výrazy sú správne. Na vtedajšie pomery ešte parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí a... a platí všetko čo som už napísal o rovnomennom seriáli. Hlavne teda tie brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Naviac herecká legenda Anthony Quinn (kde ten sa tu ocitol).

• 20.4.2020  08:34
    Herkules (TV seriál) (1995)

Čo si pamätám, Hercooles ma celkom bavil. Už tých päť filmov, ktoré mu predchádzali ma zaujali, veď mýty a legendy. Tie sú síce poriadne znásilnené ale kto ako decko odolal. Seriál toto prznenie pozdvihol o ďalší level. Životná úloha sympaťáka Kevina Sorba. Nezabudnuteľné brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Malo to svoje kúzlo, ešte tak prvé dve série. Pravdepodobne už skôr, ale ja to mám takto zafixované a pátrať sa mi po tom nechce, sa začala éra mizerných fantasy a iných obdobne ladených seriálov.

• 13.4.2020  11:25
    Xena (TV seriál) (1995)

Užívateľ T2 píše, že Xena je aj pre fanúšikov Conana. Tak to prr. Nie som síce kovaný fanúšik Howardovho reka ale toto tvrdenie je také úzkoprsé. Potom, že sú obdivovatelia fantasy, sci-fi a hororu považovaný za divné tvory. Podotýkam, že ma Xena nebavila ani ako pubertiaka. Je to síce o triedu lepšie ako hnusom sršiaci Moellerov neKonán, avšak o triedu horšie ako mizerný Hercooles so Sorbom.

• 10.4.2020  10:51
    Conan (TV seriál) (1997)

Conan je nekonán. S úctou k Howardovi, dávam si po štyroch necelých častiach večnú stopku pred ďalším zhlianutím. Snáď pomôže spomaliť rotáciu jeho tela v hrobe.

• 6.4.2020  13:04

Svieže, zábavné a až indianajonesovsky pôsobiace v úvode. Po odchode Vlaku postupne uberajúce na tempe, čo dodá priestor vážnejšiemu tónu. Od vraždy temne atmosférické už do samotného záveru. Vydarená adaptácia s poľudšteným Poirotom. Nezávidím verným fanúšikom Suchetovho podania.

• 10.11.2019  14:58
    Deník princezny (2001)

Film, pri ktorom potrebujete konskú dávku inzulínu, tak je presladený.

• 26.10.2019  22:17

Parádny rozjazd, ktorý vlastne tvorí aj trailer. Chechtal som sa v jednom kuse. Lenže potom sa príbeh uberie tým najočakávanejším smerom čo v celku irituje. Pritom potenciál mal obrovský. Graficky je to samozrejme prekrásne. Postavičky sú trestuhodne nevyužité, taký dravec po svojom vstupe zapadne do ústrania a to aj napriek tomu, že je dosť na scéne. Veľa akcie, málo muziky. V celku animák, ktorý by zapadol medzi ostatný priemer, ale za ten zapamätaniahodný úvod naň nezabudnem. Decká si to samozrejme užijú.

• 23.10.2019  01:05

Veľmi zábavný film i keď sa zaoberá tak vážnou témou. A to nemyslím spomínanú brutálnu vraždu, tá je len spúšťačom. Fantasticky zahrané a s vycibrenými dialógmi. Len posledná tretina akosi zadrháva.

• 20.10.2019  00:56

50 vtipov parádnych, 50 trápnych. Tak ako sa na Wayansa patrí. Bojím sa, že ak by som videl originál, šiel by som s hodnotením ešte vyššie.

• 14.10.2019  12:47
    Hellboy (2019)

Hellboy aka Krvavý Disneyland aka Uteklo prase zase. Všetko čo mi chýbalo v Del Torovej rozprávkovej verzii sa mi tu dostalo vrchovato. Kto čakal regulérne pokračovanie bude sklamaný. Nie som fanúšik komiksovej série (komiksy celkovo idú mimo mňa, áno, som nekultúrne hovado) a s filmami podľa nich som skončil niekde pri treťom Pavúkovi, ale reštart Bezrohatca ma kurevsky zabavil. Je to jednoduché a zaváňajúce blbosťou, miestami hnusne digitálne a s hromadou nepodstatných postáv. Lenže má to famózne Prasa, čvachtajúce gore a červeného pravičiara, ktorý aj cez tú hnusnú držku (to je kompliment bohajeho) je sympaťák a poriadny búchač. Bohužiaľ katastrofálny strih, hlavne v závere, mi bráni obetovať 5 dušičiek. Napriek tomu ide o fantastické béčko. No tak, dajte Marshalovi natočiť Spawna. Obetujem jedno oko.

• 7.5.2019  00:17

"Teda Miňo, hororov som moc nevidel, ale toto bola nuda." Toľko k hodnoteniu od môjho synovca. Ja len dodám, že tak sterilný a nezáživný film som nečakal. Ani štipka invencie. Pritom potenciál to malo viac než dobrý. Veď mexických duchov tu máme poskromne.

• 31.8.2018  09:55
    2012 (2009)

Emmerich vo forme. Nadhľad, nadhľad a ešte raz nadhľad. Všetko čo chýbalo v Dni po tom (The Day After Tomorrow) je tu prítomné vrchovato.

• 31.8.2018  09:49
    Den poté (2004)

Jediné, čo by mohlo vytrhnúť túto zívačku od nudy, je chýbajúci nadhľad.

• 17.6.2018  00:14

Ja len dúfam, že Proyas po tomto filme nezačne blbnúť. Očakávam od neho iné filmové zážitky a nie tuctové fantasy. Takže Alex?

• 7.6.2018  03:06

Nostalgická bomba a jeden z tých lepších Lungrenových filmov. Objektívne samozrejme za veľa nestojí.

• 15.5.2018  00:12
    Marťan (2015)

Boj o prežitie v odľahčenom tóne a stále solídne napínavý? Prečo nie ak človek vie ako na to. V prípade Marťana to funguje. A vôbec by som sa nenahneval, keby scenár nehádzal postavám šutre pod nohy, natoľko mi boli sympatické. Vzájomné slovné šteklenie bohate dostačuje. One man show Matta Damona s tonami červeného prachu a bio zemiakmi. Normálne som mal po pozretí pokoj na duši. Z tohto raz bude klasika.

• 10.9.2017  00:40
    To (2017)

Výživná adaptácia. Pravdepodobne si ju ale viac užijú tí, čo čítali jej masívnu predlohu, pretože mnoho vecí je tu len načrtnutých. Niečo málo cez 120 hraných minút je totižto pre tak rozsiahli príbeh stále primálo a to aj napriek tomu, že je rozdelený na dva party. Následkom toho sa stále niečo deje. V inom žánri by to možno nebolo na škodu ale v horore určite je. Postavy nemajú čas na oddych, prechádzajú jednotlivými desivými scénami bez toho aby svoje konania zvážili a divák sa len vezie s nimi a nestíha poriadne vstrebať všetko čo sa okolo nich deje. Chápem, že tvorcovia sa snažili použiť čo najviac materiálu z predlohy ale takto pripravili film o schopnosť poriadne vydesiť. Atmosféra je hustá, o tom žiadna, ale absencia poriadnej gradácie v deji je citeľná. Kvitujem rozhodnutie tvorcov rozdeliť detskú časť od tej s dospelými, film tým pádom funguje ako samostatný celok a je uzavretý. Detský herci sú do jedného fantastický. To isté platí aj o predstaviteľovi klauna Pennywisea. Skarsgård je maniak, jeho vstupy na scénu sú šialené a neraz ikonické. Naposledy sa takto predviedol nezabudnuteľný Ledger s Jokerom. Hudba ide ruka v ruke s obrazom, neruší a dokonca z nej človeku nejebne ani pri nejakej tej ľakačke. Veľa scén je pozmenených (vlkolak je nahradený klaunom, Derry je malomesto), pár nových (naháňačka v knižnici) a vynechaných (bunker v zemi, priehrada). Logickým riešením je vypustenie rituálu Chüd. To čo funguje na papieri by na plátne pôsobilo skôr smiešne. Ten ak vizuálne spracovať, tak určite v mange alebo anime, kde by vynikla jeho bizarnosť. Neposledným ale pre mňa dôležitým faktom je zasadenie deja do môjho najobľúbenejšieho obdobia pre rozprávanie príbehov, 80. rokov. A viac mi už netreba dodávať. Vydarená sfilmovaná Kingovka.

• 9.9.2017  02:55
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

VHSkové retro v plnej paráde. Zatiaľ nemám viac slov.

• 8.8.2017  19:28
    Barbar Conan (1982)

Film pre chlapov. Tak som si ho zafixoval v detstve a pretrvalo mi to až dodnes. Polonahí borci sa rúbu hlava nehlava obojručákmi, nahé ženy slúžia predovšetkým na obrobenie ich jednoručákmi a do toho všetkého špliecha krv. Ťažkopádna a surová fantasy, ktorá umne využíva tradičné prvky žánru ale nevystavuje ich na obdiv. A tak tu miesto šľahajúcich kúziel, mýtických tvorov a bájnej výzbroje hrá prím dobrodružný príbeh o pomste a hľadaní. Zámerne strohé dialógy sú veľkým kladom, veď málovravné postavy povedia viac ako kdejaký tlčhubovia. Prejavovať emócie iba mimikou a rečou tela ale nie je nič ľahké, preto dostáva veľký priestor hudba. Lenže aká Hudba! Tu ide o skutočne dokonalú súhru zvuku a obrazu. Basil Poledouris sa ňou nezmazateľne zapísal do mnohých sŕdc ako autor najlepšieho soundtracku všetkých čias. O maľbách Franka Frazetta, najlepšie vystihujúc svet Howardovho Cimmerana, nemá ani zmysel diskutovať, v nejednej scéne sa mi pripomenuli. A samotný Arnie? Jeho ne/herectvo tu sadlo dokonale. Barbara Conana považujem stále za najlepšiu fantasy aká kedy bola zaznamenaná na filmový pás (od príchodu Jacksonovho Spoločenstva prsteňa mám už ale do smrti dilemu). Čo iné však čakať od kvalitnej predlohy. Mohlo sa to pokaziť na mnohých miestach, nestalo sa. Dokonca aj jednu dôležitú scénu malo zmysel vystrihnúť. Zakaždým sa pri filme kráľovsky bavím a to mám pri tendencii raz ročne vyše dvadsať projekcií za sebou. Takže nostalgia bokom. Preto ak niekto stavia Miliusove spracovanie na úroveň tej bezvýznamnej Nispelovej verzie je pre mňa nekultúrny barbar.

• 27.7.2017  02:09

Písal som to už po premiére Promethea, píšem to opäť. Chcem director's cut a nie pokračovanie. Nech sa pozerám na Alien: Covenant z akéhokoľvek uhla, stále viac ma mrzí, že tomu tak nie je. Zbytočný film, pretože dôležitých momentov je minimum a dali sa vtesnať už do jeho predchodcu. Covenant mi dosť pripomína ten pôvodný Spaitsov scenár k Prometheovi. Po premiére sa vtedy popísalo mraky o tom ako by vyzeral film podľa neho a nie toho nedotiahnutého Lindelofovho prepisu. Koniec špekuláciám. Najnovší prírastok do votrelčieho univerza je na svete, takže si každý môže odpovedať sám. Ja som sklamaný. Večná škoda, že Ridley pristúpil na kompromis a napísal scenár, ktorý z časti posúva víziu o Tvorcoch (Inžinieri, Weyland a v neposlednom rade sám David) tak ako ho plánoval, a z časti sa venuje klasickej vybíjanej medzi xenomorfom s pôvodnou vizážou a posádkou lode, a to všetko iba preto, lebo fanúšikovia sú nevďačné kurvy. Tvorcovia si samozrejme opäť neustrážili chovanie postáv i keď to tentoraz nie je až tak do očí bijúce. Hrdinka, ktorá mala od začiatku potenciál nakoniec nedosiahla ani na Shawovú, tobôž Ripleyovú, a tento fakt zamrzí o to viac, že sa o nej šepkalo ako o nástupkyni samotnej Ellen. Jediným starým známym kto ostal je David. Ibaže tomu z toho niekoľkoročného jaskynného tripu zrejme preplo obvody. Filozofuje, recituje a hrá na flaute. To je ale nič proti tomu aký osud nachystal pre Shawovú. To je vlastne aj prvá z troch vecí na ktoré si pri zmienke o filme spomeniem. Druhou je zhruba desať minútový úsek venovaný návratu na Lander 1 a dianiu v jeho útrobách. Nič intenzívnejšie film neponúkne. Tou treťou je scéna s vyhladením mesta Inžinierov. Silný moment, ktorý som očakával niekde v závere a už vôbec nie v podobe flashbacku. Snáď sa už na to Ridley vyserie aj keď otvorený koniec naznačuje opak.

• 18.6.2017  23:48
    Super 8 (2011)

Akoby som to netvrdil stále. Najhravejšie filmy vznikali v osemdesiatych rokoch. Dnes máme skurvenú dobu perfekcionizmu. Už nejde o príbeh, postavy a obyčajné spory v ľudských vzťahoch, nie nie, chce to, nie chce, MUSÍ to byť TNT alebo semtex, a najlepšie niekoľko ton, pretože veľký oheň plní sály. Nič proti ohňostrojom, tiež si občas zájdem na poriadne barbecue. Preto som kurevsky rád, keď sa konečne objaví niečo čo sa drží celkom pri zemi, v popredí s partiou deciek, ktoré čelia prvej láske v živote a väzbám ich priateľstva hrozia trhliny. Ak sa do toho pripletú zelené uniformy a tajný vládny experiment, už len chrochtám blahom. Je to plné klišé, isteže, veď to odkazuje na filmy s éry, kedy tento žáner prekvital. Logicky si teda berie zo všetkého čo ponúka. Osobne ich vnímam skôr ako bonusy. Krásny film, ozaj krásny, plný nostalgických spomienok na príbehy, ktoré nemalou mierou formovali môj dnešný vkus.

• 7.6.2017  19:26
    Scooby-Doo (2002)

Má to všetko, úplne všetko čo animovaná predloha. Lenže ako hraný film to nefunguje.

• 1.6.2017  22:59
    Scooby-Doo na stopě (TV seriál) (1969)

Monštrá starej éry hororu proti bláznivej bande pátračov záhad v kreslenom seriály so znelkou, ktorú ste si pospevovali ešte aj cestou do školy? No nemilujte to.

• 28.5.2017  23:17

Miestami dokonca lepšie ako jednotka. Ale platí tu to isté, príliš to zostarlo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12