Bratři (2009)

Velmi jednoduchá psychologie po hollywoodsku, s divným trikem v helikoptéře, dobrými výkony (až na jejich matku) a celkem zajímavým scénářem. Moji pozornost si snímek udržel po celou dobu, ale hollywoodsky vyhrocenou scénu před domem, nepříliš vykreslené pouto mezi bratry a neuspokojivý konec mu teda neodpustím. Ach ten hollywood. 60%

Pravidla moštárny (1999)

Napoprvý jsem usnul, napodruhý trpěl. Nějak mě tahle poezie minula. Jediný co mě drželo byl Tobey Maguire. 45%

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Tyhle obrázky skutečně prověří vaší HD televizi jak po stránce zvukové tak barevné hloubky a kontrastu. Nejsem příznivcem vtloukání do hlavy násilím a tohle je jako poškola z matiky, kdy vám matikář říká jak je matika důležitá a může to říkat nakrásně hezky, může u toho hrát orchestrální hudba, ale vy se nezbavíte dojmu, že si myslí, že matika je nejdůležitější věc na světě. Podobné pocity jsem zažíval když mi bylo řečeno kolik litrů vody se na co spotřebuje. Chci tím říct, není potřeba z lidí dělat nemyslící ovce, ukažte jim co je posraný, ale nehodnoťte to proboha... Mnohem víc mě naše planeta zajímala po shlédnutí Earth než po tomhle. Jinak fakta jsou to zajímavý. 75%

Křižník Potěmkin (1925)

Ejzenštejnův Potěmkin je povinná četba každého filmofila. Průkopnické dílo, jenž udalo směr kamerovým technikám a montáži celkově. Děj je z těch plytčích, ale jistou sílu to pro mě mělo. Hlavně to byl rok 1925 a v té době to byl blesk z čistého nebe. A dokonce byl i označen za nejlepší film všech dob o nějakých 30 let později. Scéna na schodech je z těch památných. Nostalgických 90%

Žiji ve strachu (1955)

Mifuneho výkon je neoddiskutovatelně výtečný, ale co v mých očích tenhle film činí výborným je námět. Je tak neskutečně originální a nejednoznačně uchopitelný, že z toho jde hlava kolem. Režie a hudba je samozřejmě třešnička na už tak výtečném dortu. Jen škoda, že Kurosawa nešel divákovi víc naproti, chvílemi jsem se totiž nudil. 80%

Posel (2009)

Málokdy se stane, že mě film citově zasáhne a to způsobem vcelku originálním (s touhle tématikou toho moc není natočeno). Skvělé dialogy a hlavně ultimátní výkony vyzdvihují tento film v mém osobním žebříčku hodně vysoko. Počkám si na další shlédnutí, abych neshledával konec tak neuspokojivý a kameru tak amatérskou. Prozatím 90%

The Key to Reserva (2007)

Jednohubka Hitchcockovy geniality v Scorseseho režii s vtipem, stylem, nostalgií a napětím. Pobavení po jehož konci jsem se sám sebe ptal - uvidím někdy z tohohle víc? Opravdu se někde něco takového našlo? Každopádně, účel to splnilo a to, že je film zdarma ke stažení mu přidalo ještě na větší atraktivitě z mé strany :) 90%

Electroma (2006)

Vcelku příjemně strávená hodinka. Na to, že se jedná o první film je to vcelku soudržné a zajímavě natočené. Část, kde se jen chodí mě neuvěřitelně nudila, aby pak přišlo rozuzlení na poušti. A ta písnička na konci s tím záběrem na ... je prostě překrásná. Jsem moc zvědav čeho se ještě od těchhle pánů dočkáme. 75%

Kozoroh 1 (1977)

Paranoidní drama na téma "co kdyby,...". Moc povedené, skvělě obsazené (Telly Savalas hláškuje od první vteřiny), hudba Jerryho Goldsmitha je taky výborná, jen... ke konci to tak nějak ztrácelo šťávu a bohužel jsem se smál když osazenstvo sledovalo ve slow-mo přibíhající ústřední dvojici a prostřih a oni byli v normálním čase (Scary Movie 2 tuším mě nakazilo). I tak - doktor je výtečný slizoun, politická kulisa věrohodná a letecké finále skvěle nasnímané. 77%

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

I těch 8% je moc. Záchvaty smíchu vyvolávající scény s vyloženými neherci k popukání. Příběh originální asi jako rozdělění postav na zlé a hodné. Ale vážně - Lumíre, kam jsi to vlezl? 0%