honajz2

Jan Lipšanský ml.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 18.7.2018  22:39

Ráža tohle opravdu umí. Má to atmosféru (a hutnou, hodně hutnou), nějaké napětí, zajímavý příběh a postavy, zaujme to. Což mi Ráža předvedl už u Poslední propadne peklu. Jenže tady mi prostě něco chybí, aby bylo mé hodnocení vyšší - třeba úvod je zbytečně moc natahovaný a na něco zajímavějšího jsem si prostě musel počkat, no, nakonec jsem se dočkal. A pak mi ještě vadí, že kamera občas naprosto nesmyslně přibližuje na obličeje, ale to je taková drobnůstka. Je to dobrý film, kterému ale k dokonalosti něco chybí. 4*

• 14.7.2018  22:15
    Toyen (2005)

Jaj, pane Němec... Natočit čistý experiment, bez děje, příběhu a všeho, co film má, je sakra těžký úkol hodný těch nejsilnějších. Opravdu. Navíc by mě zajímalo, který filmový znalec na ČSFD k tomu přiřadil žánr - tohle je drama fakt stěží, tohle je experimentální film, opakuji, EXPERIMENTÁLNÍ. A když tak ještě životopisný, když doléháte k upřesnění. Ale co, kdybych si takhle měl stěžovat u každého filmu, tak by se tomu věnovala spousty komentářů k filmům. K filmu - Jak jsem psal, je v tom snaha natočit čistý experiment. Noční hovory s matkou se snaží držet nějaké myšlenky, ačkoli se jí ve finále nedrží a strašně odbočuje úplně mimo. Jako jo, něco je fakt vyvedené, povedené a zajímavé, ale prosím, s tím záběrem na kanály a plyn to snad nemyslel Němec vážně... Chápu myšlenku, ale tohle je prostě nechtěně směšné. Já u toho dostal asi pětiminutový záchvat smíchu a podobná situace se opakovala, když tam byl sestřih výpisků z nějakých knih a v každém výpisku je slovo "žid". Opět, chápu myšlenku, ale to její provedení je prostě směšné, nezlobte se na mě... Navíc je ke konci filmu vidět, že to Němec nezvládá a že to na hodinu utáhne stěží. I když, je to pořád srozumitelnější, než experimentální úlety Petra Marka. Ve finále to, bohužel, zachraňuje ten fakt, že je to nechtěně směšné a jen díky tomu to asi je na 3*. Ono i jako experiment by to asi bylo na 3*, ale dost tohohle filozofování. Podruhé to už vidět nemusím (ačkoli, kvůli tomu nepovedenému možná, už jsem se dlouho takhle nezasmál), za pokus vám to stojí jedině, když máte rádi nebo snesete experimenty. Jinak ruce, nohy a vše ostatní pryč. Ještě se musím zmínit o nekonečné pasáží o kvetoucích uších (Uši kvetly. Uši kvetly. Uši kvetly.), která je prostě moc dlouhá. Jinak, Němec tu má opět ty své typické znaky, jako jeho alter ego v černém klobouku a černém saku nebo taky nějakou dlouhou nesnesitelnou část.

• 14.7.2018  22:02
    Šplhající profesor (TV film) (1992)

Funguje to tak, jak má. Má to zajímavý děj, nenudí to, je v tom humor... A navíc délka filmu bohatě postačí. Hlavní herci hrají velmi dobře, i když Jan Šťastný občas působí trochu nepřesvědčivě. Na televizní film je to kupodivu dost dobré, ve všem, dokonce by to okamžitě strčilo do kapsy spousty tehdejších českých filmů. Skvěle vybrané lokace, fakt bych v tom nepoznal Česko (tehdy ještě Československo). Nemám moc co vytknout a dávám plný počet.

• 14.7.2018  14:17
    Alžírsko (TV film) (2015)

Mít to tak 60 minut, tak jsem spokojenější a třeba i těch 5* dám. Hodina a půl je až moc. Jinak to ale je dobrý a především záběry jsou po celý film úchvatné.

• 12.7.2018  22:47

Ty životní příběhy jsou opravdu neuvěřitelné - absolutně nevěřím tomu, že by ty příběhy našich scénaristů mohl brát někdo vážně. Někdy to je i tak ujeté, že by to nepochopili snad ani mimozemšťané...

• 12.7.2018  00:10

No, já teda nevím. Je to jiné, ale taky nudné, nezajímavé, plné otravných dialogů, podivným střihem a nakonec je to celé takový blábol. Blábol, co mě nezaujal. Hlavně ta půlhodinová scéna, jak jsou v jednom pokoji a vedou dialogy, to je tak strašně nudně podané, že to snad ani není možné. No jo, ale to, že někdo natočil film v té době jinak, neznamená, že tomu automaticky dám vysoký počet. 2* jsou akorát.

• 12.7.2018  00:07
    Mrtvej brouk (1998)

V rámci Česka slabší nadprůměr. Film mě zaujal, funguje, pobaví, má dobrou kameru a střih. Sem tam je nějaký zajímavý záběr. Je mi líto, že (pokud dobře vím) Pavel Marek, co do toho filmu dal vše co mohl, s tím neuspěl, přitom nějaký talent podle mě má. Bohužel, herecké výkony nic moc a po hodině to přestane bavit a něco zajímavého přijde až ke konci. Jinak je to ale celkem fajn filmeček. 3*

• 10.7.2018  23:25
    Hadí vejce (1977)

Nečekejte klasického Bergmana. Tady je více diváčtější, avšak špatně to není. Teda, ze začátku bych vůbec nepoznal, že za tím stojí opravdu Bergman, jelikož jsem u něj zvyklý na jiný styl. On vlastně ten začátek je takový hrozně pomalý a nijaký. Pak se to ale naštěstí rozjede, zaujme to, začne to být zajímavé a čím blíže konci, tak tím i napínavější. A to finále je dost povedené, hlavně díky němu těch 5* dávám, místo původních 4*. A ačkoli to má zpočátku především dramatickou dějovou linku ukazující život v té době chudém Berlíně, nebojte se, rozjede se to a bude to mít v sobě nakonec víc, než pouhé drama. I pár záběrů je zde povedených a právě díky tomu je v tom ještě potom vidět ten Bergman. Sice nechápu, co ho vedlo k rychlým přibližovačkám ve chvíli, kdy jich nebylo třeba, ale naštěstí jich je málo a neobtěžují. Co k závěru, je to netypická Bergmanovka, která ale mě osobně sedla a nakonec si ode mě vyslouží plný počet.

• 10.7.2018  00:19

Taková fajn komedie, která plní svůj úděl komedie - pobaví. Dokonce se na to můžu podívat i víckrát a budu vždy docela spokojený. Ale jenom docela, je to až moc dlouhé (tím narážím na to, že některé scény jsou naprosto zbytečné) a ta pitomá scénka před koncem mi taky dost kazí celkový dojem. 3*

• 9.7.2018  00:04
    Ptáci (1963)

A takhle nějak se dělá dobrý a pořádný horor. Není potřeba bůhví jak brutálních scén, není potřeba nějakého bubáka, stačí tohle, k tomu napětí a atmosféra... Docela mě to i bavilo. Dávám slabých 5*, protože první polovina je zbytečně moc ukecaná a pomalá a konec byl podle mě poněkud slabý.

• 8.7.2018  20:36

No, nic moc teda... Ze začátku to sice působí trapně, ale aspoň to zaujme, pak to je stále trapné a přestane tu zajímat už úplně. Prostě je to moc dlouhé a čím blíže konci, tím větší nuda tu je. Humorné situace jsou tu většinou trapné. A taky ze začátku působí dost na sílu a režisér prostě musí detailně poukazovat, že to je vtip a že by se tomu měli lidé smát. Navíc to vlastně nemá ani děj - příběh je o pionýrském táboře, kde jsou děti a několik vedoucích - konec. Tím děj film končí, nic moc se tam neděje, nic zajímavého se nestane, nikam to nevygraduje a že by to bylo zajímavé, to říct nemůžu. Herci (až na pár výjimek), docela na nic a někteří přehrávali až to bylo zlé. No, debut Ondřeje Trojana za moc nestojí a víc jak slabé 2* ode mě nedostane. Ale aspoň, že za 20 let natočil celkem dobrý Občanský průkaz.

• 6.7.2018  23:59

Pilotní díl mě docela navnadil, tak uvidím, jaký to bude dál.

• 6.7.2018  00:09

Amatérský film, který se snaží zdělit jakýsi děj, ale je to celé zmatené a jako celek zdlouhavé. Parta kamarádů si prostě natočila film a nejspíš to bylo bez nějakého scénáře a výsledek vypadá tak, jak vypadá. Bohužel, tahle partička herectví v krvi nemá a když má dojít na vážnější scénu, je to na smích. Já se vlastně spíš u filmu smál, někdy to bylo nejspíš chtěné, někdy nechtěné. Je to prostě taková blbůstka pár kamarádů, s celkem slušnou kamerou (na amatérský film) a sem tam zajímavou scénou. Navíc, občas to je celkem sranda, jak jsem psal. Ale dát tohle jako celek se mi nepodařilo, vzhledem k tomu, že k dobrým záběrům jsou tu i nesmyslné a pitomé. A vzhledem k tomu, že děj je takový zmatený, zůstane zmateným po celý film. 3*

• 5.7.2018  14:17
    U mě dobrý (2008)

Já nevím, vždycky jsem kousek zahlédl v televizi a asi po šesté už jsem to konečně dokoukal... Prostě mě to nikdy nezaujalo tak, abych to zhlídl najednou a to je špatně. V rámci komedií nic moc. 2*

• 5.7.2018  14:04
    Wander na cestách (TV seriál) (2013)

Mám za sebou pilot, ale nějaké pocity vypíšu - je to šílené, je tam spousta podivných postav a tvůrce má evidentně dosti fantazie (ani se nedivím, má na svědomí tohle a tam je tak dost různě vypadajících postav...). Pobavit se u toho dá, teda jak u čeho, ale ještě uvidím, jaké budou další epizody. Btw, znělka seriálu je strašně chytlavá... EDIT: Tak jo, mám za sebou 5 dílů a musím říct, že mě už dlouho žádný seriál takhle nezaujal a to jsem hledal všude možně. No a nakonec to je něco, na co jsem narazil před rokem a půl a hlouběji se o to už nezajímal. A byla to chyba, že jsem se na to nepodíval už tehdy... Tenhle seriál je totiž naprostý a nečekaný zjev mezi těmi všemi dnešními animovanými seriály. Tak zaprvé, žádná postava mi tu neleze na nervy. Hlavní duo je sympatické (o tom později) a zbylé postavy, jak zlé i hodné, jsou něčím zajímavé. A to v každém seriálu mám postavu, která mi vadí (jsou výjimky, ale je jich málo). Co se týče příběhů, jsou hodně dobré a dobře vymyšlené. Sice pilot je takový zvláštní, ale hned po tom je díl, co je parodií na Vetřelce a ten je naprosto geniální. A to není jediný, máme tu spousty dalších, třeba epizodu Troll, která je dost dobře vymyšlená (sice mi pointa došla brzo, ale je to seriál pro děti, tak se nedivím). Co dál musím zmínit, český dabing - nevěřil bych tomu, že to ještě někdy u nějakého seriálu řeknu - je skvělý. I překlad je celkem povedený a tady fakt nebudu mít problém sledovat epizody v češtině. To samé platí o té sakra chytlavé znělce - schválně si ji pusťte a řekněte sami. Humor mě mile překvapil - vtipy typu krkání, prdění a vše s tím spojené tady prostě nejsou! Co se hlavního dua týče, je strašně dobře vymyšlené a sympatické. Jak Wander, tak Sylvie, je to taková sehraná, fungující dvojice. Navíc, já se ve Wanderovi prostě vidím. Je to prostě takový bezstarostný cestovatel, co cestuje všude možně a zažívá různá dobrodružství (a právě to cestování mi je na něm nejsympatičtější, protože cestování je moje největší vášeň...). Dokonce jsem si ho jako postavu naprosto "zamiloval" (oblíbil je moc slabé slovo) už v prvním díle a to se mi snad ještě nestalo a navíc, postavy, které jsem si zamiloval, jsou snad jenom 4 a Wander je pátý. Děkuji jednomu uživateli, že jsem na to díky němu po té době narazil. Jelikož tohle je fakt nečekané a velmi milé překvapení. Nejspíš si to přidám i mezi oblíbené seriály, jelikož na něco takového jsem čekal už hodně, hodně dlouho... 5*

• 4.7.2018  13:12

Tak, nápdy došli, tvůrci mají evidentně deprese, když se podívám na děj několika dílů této série... Ale to je vedlejší. Je to depresivní a hloupé, téměř bez vtipu a zmatené. Na konci máme jednu takovou scénu, která by klidně mohla navždy tenhle seriál ukončit. Já bych za to byl snad i rád, už je to čím dál tím trapnější. No, ale vypadá to, že prachy z toho pořád jdou a budou nové série, takže mě asi žádné důstojné zakončení jakou u Futuramy asi nečeká...

• 4.7.2018  00:48

Nuž dobrá, mám za sebou další film od Lynche. Asi jsem neměl rovnou sáhnout po tříhodinové Inland Empire, ale po něčem, co je od něj slavnější a lépe hodnocenějších (třeba Mulholland Drive nebo Last Highway), ale já si vybral Inland Empire kvůli králíkům a taky kvůli tomu, že i když to má tři hodiny, nemusím si to pouštět najednou (jako si chci pustit Stalkera), protože je to Lynch, tohle má prý být strašně divný film a nejspíš to nepochopím. No, tak za prvé, vybral jsem si sakra dobře a pokud tak budou vypadat i ostatní filmy od Lynche, asi si ho oblíbím. A za druhé, já ten film pochopil. Dával mi smysl, ztratil jsem se v něm jenom jednou na deset minut a sám jsem z toho překvapený. Dokonce mi to navazovalo i na moji teorii ke králíkům (viz odkaz výše). Sice to má pomalé tempo a některé scény jsou dlouhé, ale po tom skvěle zvládnutém konci nemůžu jinak, než tomu dát 5*. Tak, mé hodnocení filmu máme a jelikož spousta lidí v komentářích film nepochopila (a já se jim ani nedivím), přidávám, jak jsem film pochopil, takže: JAK JSEM FILM POCHOPIL JÁ (SPOILERY) - První třetina se odehrává v reálném světě. Hlavní hrdinka Nikki byla vybrána jako hlavní herečka do filmu jednoho režiséra. Spolu s ní ve filmu hraje Devon. Ačkoli natáčení probíhá normálně, vyjde najevo jedna věc - film je remakem jakéhosi polského filmu jménem 47, který nebyl nikdy dotočen, z důvodu úmrtí hlavních herců. Každopádně, ověřené to není. Mezi Nikki a Devonem se rozvíjí milostný vztah. Jenže si toho všimne Nikkin manžel, který ale má být hodně daleko od Hollywoodu... Jak to? Vysvětlím později. Hned na začátku druhé třetiny přichází zvrat, když se hlavní hrdinka odhodlá jít do dveří s nápisem "Vstup volný". V tu chvíli se dostává kamsi mimo tento svět, někam mimo, jelikož v tu chvíli se začíná rozvíjet spousta divných věcí. Králičí sitcom, podivný tanec prostitutek nebo takové setkání s Devonem, který hraje svoji filmovou postavu a Nikki oslovuje Sue (což je jméno postavy, kterou má hrát ona). Nikki je tedy ztracena kdesi a neví kde, neví co ani neví jak. Tady Lynch mate nejvíc, jelikož tu máme spousty záběrů z různých situací a máme tu třeba záběr z grilovačky a pak střih na prostitutky sedící v podivném pokoji. Ne, tady čas nefunguje. Tady ne. Co však snem není, jsou asi dva záběry z Polska, kde se nejprve vypráví legenda o jakémsi cirkusákovi přezdívaném Fantom, který měl schopnost jaksi zhypnotizovat publikum (o zhypnotizování se mluví i v první třetině) a dokonce, když ho zatkla policie, se během jízdy dokázal dostat ze zavřeného a rozjetého auta dostat pryč. Pak ještě mezi sebou mluví dva Poláci (to je v druhé třetině jediná scéna v realitě) a baví se o tom, že kdosi někam zmizel a mluvil, tedy spíš blábolil o Inland Empire (Kalifornie). Kdo je však Fantom? Je to především ten, kdo "vládne" tomuto šílenému světu, jehož obětí je Nikki. Nejen ona, taky několik Poláků a taky králíci (kdo jsou zač oni vysvětluji v komentáři k Rabbits, dosaďte si tam pak děj Inland Empire a bude vám objasněno víc), co byly dříve lidé, jenže Fantom je trýzní takto. Dále je tu ještě černovlasá žena, která je "nucena", dívat se na šílené věci, jako je králičí sitcom a taky Nikkino šílenství. Dostáváme se do třetí třetiny, kdy je Nikki odhodlaná utéct z tohoto šíleného místa. Jako jediná cesta ven ji napadá vlastní smrt, ale nesmí to být sebevražda. To se jí podaří a umírá. Ale ne skutečně, vlastně je to jakože byla ve filmu. V tu chvíli však vše pochopí. Dojde jí vše, co se v tomto světě stalo a vydává se na nejspíš určitou cestu k osvobození nejen sebe, ale všech ostatních - zabití Fantoma. Kdo je Fantom? Její polský manžel. Mezitím vše sleduje ona černovlasá žena, také vězněné v tomto světě. Když ale několikrát vystřelí na svého manžela, je manžel naprosto bez nějakého zranění. Fantoma tudíž nelze zabít, aspoň ne v jeho světě, jeho dimenzi. Je však cesta ven? Ano, je. Přijde na to ona černovlasá žena. Jak? Stačí jenom ono šílenství dokoukat do konce. Trvá to dlouho, ale na konci vás čeká osvobození. A pozor - tohle už je mimo děj filmu, ale je to zajímavé - platí to i pro diváky. Každý, kdo tento film viděl, je vlastně také obětí a je lapen v onom Fantomově světě. Taky tu na vás čeká vlastně šílenost. Trvá to dlouho, ale film jste dokoukali a tak jste vlastně osvobozeni a propuštěni z Fantomova světa. A jako se černovlasá žena vrací domů ke svojí rodině, vy se vrAcíte z toho šíleného světa zpět do reality. KONEC MÉHO VYSVĚTLENÍ. Shrnu to celkově, konečně jsem našel horor, kde fungují lekačky (jak jde po tý cestě v noci...), bojím se, mrazí mě v zádech, nakonec je i něco málo napětí, je to strašně divné... Kamera zde není ani amatérská, ani špatná, prostě je divná... Celé je to takové divné. Ale přesto mi to dávalo smysl. Buď jsem magor jako Lynch nebo jsem si to podivně pospojoval tak, aby to dávalo smysl. Kdoví. Lynche se ptát nebudu. 5*

• 2.7.2018  00:05
    Haze (2005)

Jo, nějak takhle by mohlo vypadat peklo. Protože to prostředí je sakra hnusné. Jenom se musíte připravit na to, že je tu klaustrofobická kamera - neustále se kvrdlá, zabírá hlavního hrdinu v naprosté tmě, občas je teda vidět, že tak deset centimetrů nad ním je strop. A z toho se mi udělalo blbě. A není to jediný moment, hlavní hrdina se tu plazí po odporné podlaze, těsně nad ním strop... Mě by tam hráblo. I hlavní hrdina hraje přesvědčivě strach, věříte mu ho. Takže atmosféra funguje. Nějaké napětí je ke konci, ale jinak vůbec. Jenže jedna věc mě celkem štve - hrozně se mi líbí, když hlavní hrdina přemýšlí nad tím, z jakého důvodu tam vůbec je. A tak se člověk těší, že dostane na konci nějakou odpověď. No, asi tam někde bude, hluboko zašifrovaná. Ale když se dívám Cukamotovu filmografii, tak si jenom myslím, že nevěděl, jak to zakončit, a tak tam hodil pár záběrů s tím nějak lehce souvisejících a bum, domyslete si to po svém. Jako jo, někdo tady v tom našel podobenství, ale já teda moc nevím. Budu si muset ten konec pustit znovu a pak mi třeba něco dojde. Btw, chcete vědět, jak to asi vypadá v pekle? Pusťte si tohle... 3*

• 1.7.2018  13:34
    Vertigo (1958)

Výborná kamera, výborná hudba, pár záběrů zajímavých. Funguje i mystika, ale ne celý film. Má to pár momentů, kdy jsem se nudil, má to pár i celkem WTF momentů a samotné finále, na to jak moc se natahuje, se pak rychle utne a bum, konec. On se vlastně natahuje celý ten film... Fakt by to vystačilo na klasických 90 minut. Může mi někdo vysvětit, proč tolik slavných režisérů ty své filmy musí natahovat na dvě hodiny a více? A to není případ jen Hitchcoka, mluvím i o Jacksonovi, Formanovi, Fincherovi a to nezmiňuji takového Camerona, Takovskijho nebo Tarra (ten není tak slavnej jako ostatní, ale filmy má hodně dlouhé)... Protože některé filmy od těchto velikánů by bohatě vystačily na 100 minut a bylo by to fajn... 3*

• 30.6.2018  22:40
    Chinaski - 1970 (hudební videoklip) (2003)

Pokud mám něco rád od Chinaski, tak hlavně tohle.

• 27.6.2018  22:13
    Bistro Ramen (2018)

Nikdy bych nečekal, že by mě ten film mohl tak chytnout. Jenže se tomu tak stalo. Ten film totiž dost dobře funguje, zaujme, dojme a dostanete hlad. Je tady tolik záběrů na jídlo, že prostě slintáte. Co se týče herců, jsou překvapivě fakt dobří, všichni. Příběh je sice jednoduchý, ale když to někdo fakt umí, dokáže z toho udělat dost zajímavou podívanou. A Khoo to umí, takže další bod pro něj. Dokonce pracuje i s detaily, kterých je tam spousta, ale je tam vidět práce na každé scéně z filmu. Ve výsledku je to fakt milé a příjemné překvapení, které strčí do kapsy všechny ty rádoby dramata z naši země. A jelikož to je můj první singapurský film a já byl nadmíru spokojen, dávám 5*

• 27.6.2018  15:53

Zatímco první polovina mě bavila, měla spousty zajímavých a dobrých záběrů, druhá polovina mě nebavila. Připadala mi zdlouhavá a celkově taková nijaká... A je to škoda, začalo to dost dobře. Celkový dojem 3*

• 27.6.2018  13:59

Prostě Švankmajerův fetish, co víc dodat. Dal bych 3*, ale za ten konec přidávám ještě jednu hvězdičku.

• 25.6.2018  14:39

Originál jsem neviděl (chyba?). No, nějak takhle to dopadá, když máte film založený jenom na efektech a akci a na tom, že se tam bude furt někdo rvát, ale děj a vše ostatní je vám ukradený. Děj je jednoduchý. Což není nic špatného, umíte-li to udělat dostatečně zajímavý. A tady se to nepovedlo. Vlastně je to o tom, jak někdo z bodu A jede do bodu B a pak se otočíte a jedete zpět do bodu A. Konec, Do toho ještě spousta akce, efektů a všeho s tím spojené. Jenže spolu s tím je tu hodně nelogičností - Když jsou tam ty skupiny mezi sebou tak nepřátelské, to už tam musí být dávno všichni mrtví, ne? Co tam jedí, když žijí uprostřed pouště, kde NIC není? A ti co žijí v poušti, kde shánějí vodu? Já vím, je tam obrovské sucho, ale sakra, to jsou to ufoni, že přežijí tak dlouho bez vody? No, to asi stačí. Šílené je to až dost, ale ta pitomoučká jednoduchost začne nudit, akce taky, jelikož jí je až moc a konec je slabý. K čemu mi je, že je tu dost dobré prostředí a občas jsou dobré efekty (ty ohně byly jako z béčkového akčňáku, to se na mě nezlobte...)? 2*

• 24.6.2018  16:45

Proboha, co v těch devadesátkách vedlo Němce k tomu, aby obsazoval někoho, kdo naprosto neumí hrát. Ta herečka, co hraje Ruby, je fakt hrozná... Ale co už. Tady Němec už začal používat pro sebe typické filmové znak - vždycky se v jeho filmu objeví Václav Havel a vždycky tam bude chlap v černém kabátu, s černým kloboukem a hůlkou (Němcovo alter ego . záhada vyřešena). Dokonce se to snaží mít jakože děj, aspoň ze začátku. Já si tam teda nějaký příběh asi dosadil, podobně jako u Lynche, takže tady máte moji ujetou teorii - Ruby je mimozemšťan (v tom případě je její herecký výkon v pořádku), co hledá kámen mudrců, jdou po ní ilumináti a její rodiče ztroskotali s létajícím talířem někde v Korálovém moři, do toho si najde jakéhosi druha, kámen mudrců asi najde, vyhraje, vládne ČR (?) a nakonec si pro ni přiletí mateřská loď. Konec. Občas to je dokonce jako experimentální film (tak tady Němec začal!) a někdy to dokonce i působí zajímavě. Kamera je docela slušná, ale jenom občas. Snaha "rozchodit" Potměšila nevyšla, když ve filmu vlastně nechodí (buď stojí nebo sedí). Finální pocity tak na 3*, jako celek se to asi nedá, ale s možností přetáčet to je podívaná.

• 24.6.2018  16:37

Horor se skvělou tísnivou atmosférou, malým, ale velmi zajímavě se rozvíjejícím dějem a zajímavými postavami. Navíc se tu i pomalu, ale účinně rozvíjí napětí. A finále docela drsné, teď tím nemyslím, že by to bylo brutální, ale tím, co se tam děje a jak se to tam děje. Na 5* to není, ale horor je to fakt dobrý. Konečně jsem na nějaký takový narazil, který by vyděsil, který by měl určité mystično. Už mě ty blbinky se zamaskovanými vrahy lezly na nervy. 4*

• 23.6.2018  23:08
    Ils (2006)

Sotva 3*. Typický home invasion horor. Nechápu ty pochvaly o atmosféře a napětí - o atmosféru se tu sotva snaží (a moc jim to nevychází) a napětí přijde tak 20 minut před koncem. Ale té snahy o atmosféru tu je dost, jenže ve finále to spíš nudí, než aby zaujalo. Horor je to sice na 3*, protože snahu udělat z toho atmosférický horor cením, ale na mě to prostě nezabralo. Asi jsem moc náročný, já nevím. Pak tu máme pár nelogičností, ale oproti těm home invasion hovadinám, co jsem nedávno viděl (Očista, Oni), to bylo ještě v pohodě.

• 23.6.2018  16:48
    Noc na Zemi (1991)

Asi nejlepší povídkový film, co jsem kdy viděl. Fakt, tady není povídky, která by mi připadala nudná, slabá nebo nezajímavá. Naopak, všechny jsou zajímavé, za mě vede Los Angeles a New York. Navíc jsem se u toho dost pobavil, dokonce u mě jednou došlo i k záchvatu smíchu, což se mi u komedie nestalo už hodně, hodně dlouho. Navíc tu jsou dobří herci a skoro celý film se odehrává v autě (což mám rád). A jelikož vždycky hodnotím povídky zvlášť, tady to nebude výjimka, akorát je jenom ohodnotím a komentovat nebudu - Los Angeles (5*), New York (5*), Paříž (4,5*), Řím (5*), Helsinki (4,5*), celkový dojem 5* EDIT: Tak nakonec se mi to dostalo i do TOP 10.

• 23.6.2018  16:42

Zajímalo by mě, které televize tohle odvysílala a v kolik, protože tohle není ten film, co by se odvysílal na ČT1 v neděli večer, tohle je totiž jakýsi experiment. Já bych to dokumentem ani moc nenazval. Prostě tady máme 18 přílivů (situací) a čím více těch příběhů je, tak se to do sebe prolíná. Pokud v tom chcete hledat děj (poradím: není tam), tak je mi vás líto, protože z toho budete zmatení víc, jak z filmu od Lynche. Ale co vůbec na film říkám já? Já mám dojem, že se někdo chtěl pokusit o jakýsi art a snaží se do toho dát nějaké myšlenky, ale ve finále je to k ničemu. Co se týče z těch 18 "povídek", zajímavé byly snad jenom 4, zbytek byl velká nuda, většinou složená z podivných dialogů. Ano, máme tu zajímavý příběh s živou knihou (Jaroslav Dušek), máme tu absurdní šílenost s Charliem Chaplinem a Adolfem Hitlerem, co Unesou všechno, ale to bude asi vše, na co si z toho tak za dva měsíce vzpomenu. Jako celek je to nekoukatelné a neskutečně nudné a nezajímavé. 2*

• 22.6.2018  23:46

Krátký dokument z rodinného výletu na ostrov Niue. Splňuje tpo vše, co jsem očekával - je to o Niue a člověk se o tom něco doví, je z toho cítit taková rodinná pohoda z dovolená a já si užil i místní exotiku. Celkový dojem z toho mám velmi příjemný a jsem rád, že jsem na tenhle dokument narazil. Dokonce autorka by se podle mě mohla filmu klidně i věnovat, protože pár záběrů se jí fakt povedlo, takže v ní asi něco bude. 5* Kdo chce film vidět, tak tady: https://vimeo.com/21106462

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40