honajz2

Jan Lipšanský ml.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 14.10.2018  18:35

Další rakouská podivnost, jenže tentokrát je to míněno v dobrém. Příběh, odehrávající se někde v nějaké hnusné novostavbě někde v polích a lesech. Zde žije Lukas s Eliasem a jejich matka, která právě prodělala plastickou operaci a potřebuje naprostý klid. Kluci jsou ale kluci a matka je na ně čím dál tím více zlá, až oba začínají pochybovat, jestli po té plastické operaci je skutečně jejich máma a ne nějaký jiný člověk. To je tak zhruba první polovina, která je slušně atmosférická, depresivní, smutná (jak si kluci pouští tu ukolébavku pod tou dekou...) a nepříjemná. Jsou tam i zajímavé prvky, dokonce i ti šváby tam mají nějaký význam, ačkoli se to nezdálo. V druhé polovině se matka zklidní, vyrovná se s nehodou a rozvodem a je připravena se zase o svoje děti starat, jenže i přestokluci matku svážou a snaží se z ní dostat pravdu. Jenže, dokáže je přesvědčit, že je jejich matka po tom všem co se stalo? Přijdou chvíle, kdy je to celkem drsné a naturalistické, ale takovéhle ty rakouské filmy jsou. A člověk čeká, jak to skončí, přemýšlí nad tím, kdo tu byl tím horším (já ale měl jasno). Napětí tady funguje taky skvěle, ačkoli scéna s Červeným křížem mi připadala celkem hloupá. Pak ale přijde závěr, který mě naprosto uzemnil, jelikož jsem ho nečekal, ačkoli zpětně mi dochází, že tam jsou na to odpovědi už od začátku. Ono to fungovalo hlavně proto, že to celou dobu je depresivní psychologická drama, postupně přecházející k thrilleru. Ale až na konci se ukáže, jak to ve skutečnosti je, jelikož se zajímáme o situaci v rodině a nevěnujeme pozornost tomu podstatnému. Aspoň já to tak měl. Závěrečná scéna v kukuřičném poli totální psycho. Bylo to stejné psycho, jako když ta divná žena v Mazací hlavě začne zpívat tu písničku. Celý ten film je psycho, ale zajímavé a funkční. 4*

• 14.10.2018  18:11
    Paddington 2 (2017)

No lepší než první díl to fakt není. Tady jsem se moc nepobavil a většinu času nudil. Upřímně, jediné funkční scény jsou ty ve vězení. Pak teda ještě ten závěr, to je tak všechno. Jinak ale ten příběh nic extra. Pár věcí tam je zajímavých, ale ne moc. I ty 3* to ode mě má jen tak tak. Jediná povedená scéna byla proměna věznice (to byla dada...). Paddington je sice pořád sympatický, ale postavy kolem něj (až na toho kuchaře z vězení), jsou takové nijaké, ne moc rozvedené a to by některé měli být dost důležité. Je to škoda, slaboučké 3*

• 14.10.2018  18:02
    Sinister (2012)

Velké zklamání. Díval jsem se na to v jednu ráno, za tmy a stejně jsem se nebál. Nejhorší na tom všem je, že jsem se u toho skoro celou dobu nudil. Takový ten klasický úvod, pak ty divné kotouče, které ale absolutně ve filmu nefungují. Mají působit divně a děsivě, mají mít nepříjemnou atmosféru, ale tady to nefunguje. To je tak těžký něco takového vytvořit? Dále je to už jenom o lekáčkách, sice ten příběh byl zajímavý, ale špatně vyprávěný a provedený. Navíc z těch dětí, co si pořád dělali to "pšt" už jsem pak měl srandu. Jako jednou dvakrát ok, ale aby to za celý film bylo asi padesátkrát, to už fakt ne, to už spíš působí směšně. Jako jo, občas tam ty lekačky fungují (ačkoli mi leze na nervy ten vzorec hlavní hrdina někam jde, je naprosté ticho a najednou bu bu bu), ale nefunguje to. Je to jen další řadový horor pro lidi, co se na horory normálně nedívají a jednou za čas se chtějí u něčeho bát. Já jsem fanoušek hororů a tak jenom počítám ta milionkrát použitá klišé. 2*

• 14.10.2018  00:04

Upřímně, začátek mě celkem chytl, ale to asi tak po patnácti minutách odeznělo, děj se začal natahovat a film nudit, což je u filmu, který trvá jenom hodinu, velký problém. Naštěstí posledních 10 minut mě zase chytlo a všechny sekvence s Lábusem mě zaujali, tak aspoň něco. Jen mi na závěru vadí, že tohle je přesně to, co jsem od toho filmu čekal a kdyby se s tím víc pracovalo, bylo by to mnohem zajímavější. Pak je tam teda pár zajímavých obrazů, ale to je tak vše. 2*

• 12.10.2018  23:31
    Boat (2007)

Ale vždyť je to jasné. Už jenom to, že je to homevideo mi je tak nějak jasné, o co tam jde. O nic. Upřímně, Lynch si pronajal loďku a dostal nápad, že si to zdokumentuje v tom svém mysteriózním stylu, ale na nějaký děj kašle. A tak to celé vzniklo. A upřímně, já Lynche chápu. Já to mám totiž taky. Když jsem byl na adapťáku, psal jsem si takový deníček, kde jsem do reality míchal fiktivní mystiku, která ale nikam nevedla. Prostě mě to bavilo, udělat si z toho všeho tajemnou událost. A to samé udělal i Lynch. O nějaké atmosféře moc mluvit nemůžu, jelikož chybí, ale účel to splnilo. 3*

• 12.10.2018  23:05

Dnešek jsem měl dost hektický, ale nebudu o tom víc psát, jelikož by to vydalo na román. Taky jsem se chtěl mermomocí podívat na nějaký film a volba padla na Lolu. A upřímně, lepší film jsem si asi vybrat nemohl. Je to netypické, zajímavé, napínavé, dokonce i roztřesená kamera tu má nějaký význam! Pak to má dobré herce, velmi zajímavý děj a je to velmi slušně natočené. A ta hudba tomu dodává i nezapomenutelnou a šílenou atmosféru. Ten film bych shrnul jednou jedinou větou: Ani minuta nudy. Asi není třeba víc psát, jasných 5*

• 11.10.2018  22:58

Nic moc zajímavého jsem tam nenašel. Což je škoda.

• 10.10.2018  22:19
    La Paloma (2014)

Než se to rozjede, tak to prostě trvá zbytečně dlouho a to jsou potom body dolů... Škoda, protože jinak to je zajímavé. Silné 3*

• 10.10.2018  17:15
    Deseret (1995)

Původně jsem chtěl dát jenom čtyři, jelikož mi to čtení článků z New York Times občas přišlo celkem monotónní, ale ty statické záběry polí a krajin na konci to vytahují na tu pátou hvězdu. Benning zde má tentokrát celkem hodně záběrů, zhruba půlminutových a většina z nich je v přírodě a opět tu člověk obdivuje tu její krásu. Vše natáčeno v Utahu, o kterém celý film je. Jinak musím souhlasit s Rosomakem, hlavně v tom, že je to jeden z nejzajímavějších filmů od Benninga, ačkoli Small Roads a Sogobi se mi líbilo víc. Ale i tak 5*

• 6.10.2018  23:35
    Odcházení (2011)

Nějaký ten den zpátky jsem viděl film Grand Opera - experimentální dílko, které mi připadalo hrozně zajímavé. Tohle je taky hrozně zajímavé. Úplně vším. Jak filmařsky tak dějově. Sice to ze začátku vypadá jak divadelní hra (už jenom to, že se to v podstatě celé odehrává na jednom místě), ale je to celé o zvyku. Kamera zde vytváří dost zajímavý prvek. A prostředí, to je taky něco. Absurdní atmosféra v surrealistické zahradě , kde je socha zednářského trpaslíka, to je taky něco. Ovšem s tím zbytkem mám jaksi problém, jelikož někdy jsou ty scény zajímavé a jindy nikoli. Proto dávám jenom lepší 3*. Ale i tak je tohle celkem zajímavý zjev mezi českými filmy.

• 6.10.2018  23:23

Taková ta klasická česká "komedie" bez děje. A to jsem do Svobody docela naděje vkládal, jelikož Hodinový manžel je celkem zdařilý. Není to povedený, ale upřímně, je co chválit - asi jednou jsem se pousmál a ty vtipy dokonce nejsou ani tak trapné, jsou jenom strašně wtf. A navíc, zatím to je špička letošních českého komedií, což je na jednu stranu alarmující, ale na tu druhou potěšující, protože jinak by to byly Zoufalé ženy (a to je hrozný film). Jinak je to ale bezdějové, nudné, scéna na koncertu nekonečně dlouhá a upřímně to za moc nestojí. Mohl bych to lehce nadhodnotit a hodit tam i tu druhou hvězdu,. jelikož na tohle se dá aspoň dívat, ale na to to bylo moc nudné.

• 5.10.2018  23:48
    Shutter (2004)

Pane jo... V životě bych takové překvapení nečekal u thajského hororu a už vůbec ani ne u nějaké duchařiny. Jelikož mi duchařiny už lezou na nervy, tím, že je točí každý, jsou založené jenom na pitomých lekačkách a nejsou vůbec strašidelné. Jenže tady, tady to celé šlo jinak. Kromě lekaček (a celkem slušných, vážení!) tu funguje skvěle i atmosféra, která mě držela od začátku do konce. Sice tu zase straší ženská v bílém hábitu s dlouhými vlasy, ale když to na ten miliontý pokus konečně funguje, proč ne. Hlavní postavy jsou sympatické. Co se týče příběhu, ze začátku mi vadilo, že je to předvídatelné, ale Banjong mě stejnak několikrát v ději překvapil a jednu scénu z filmu naprosto miluji, protože v každém jiném hororu by byla podána jako survival, tady jsme postaveni před hotovou věc (kdo viděl, ví, jakou mám na mysli). Dokonce to ani nekončí tím klasickým hororvým koncem, který mě tak vytáčí. Upřímně, tohle je jedna z nejlepších (a možná i nejlepší) duchařina, jakou jsem kdy viděl. Ano, něco mi tu vadí, třeba ten příběh má pár wtf scén, ale naštěstí jich je málo. A hlavně jsem rád, že někdo pochopil, že se člověk má u hororu bát! A že jsem se bál. Občas taky vylekal a celou dobu mě to nenudilo, hlavně díky té skvělé atmosféře (když je dost hutná, lehce se v prostředku filmu zmírní vtípkem - a funkčním). Takže dávám plný počet a Banjong Pisanthanakun mi dokázal, že je schopný režisér jak krátkých, tak dlouhých filmů.

• 5.10.2018  23:30

Jednoduchý příběh o přátelství kluka, co hraje na housle s řidičem válce. Nic extra zajímavého to není, k Tarkovskijho stylu to má daleko, ačkoli náznaky tam jsou. Moc mě ten film nezaujal, ale 45 minut je zase dostačující délka. 3*

• 4.10.2018  22:53

Zajímavý experiment. Už jenom začátek složený ze hry na kytaru, divných lidí (včetně nějakého borce s červenou kápí, vypadá jak z nějakého kláštera) opakující jednu stejnou větu, čtení textu jako v knize a Benningovy statické záběry. Takhle to je dlouho dobu, prostřídá se víc "muzikantů", divní lidé stále opakují věty, statické záběry všeho možného a různě dlouhé, do toho přibylo dlouhé povídání nějaké ženy při záběrech na různé domy v různých rocích, nakonec se dočkáme i té historické romance kdesi v polích. Vše celkem podivně vyvrcholí. No, a tohle je Benningova Grand Opera, která není operou. Od ostatních Benningových filmů se liší, jelikož to tady není jen o statických záběrech krajiny. 80 minut je možná moc, ale zajímavé to je. 3*

• 4.10.2018  22:36

Film beze slov, co vypráví v záběrech příběh. Příběh naší planety. Začíná jejím "zrozením", potom přijde voda, vlny, mraky a po nějaké době je krajina zničena lidskou činnosti a sledujeme lidskou činnost v úchvatných záběrech podkreslené úchvatnou hudbou. Až se člověk diví, co je možné natočit. Vše končí budoucností - apokalypsou, způsobenou lidskou činnosti. Ale i přesto tam nevidím, že by celý film byl o kritice civilizace. Ano, nějaká tam je (války, chudoba), ale není to hlavní myšlenka filmu. Navíc ten začátek je opravdu postupný vývin Země. Co se týče záběrů, je to opravdu úchvatné. Jakožto obdivovatel Benninga mám tohle rád, ale Benning je v tomhle trochu jiný. Tady jsou záběry letecké, Benning má statické a dlouhé (někdy až příliš, abych pravdu řekl), ale záběry má taky hezké a poetické. Tady jsou taky dost zajímavé, takže já jsem spokojený. Dokonce mě celý ten film ani na chvíli nenudil, což je velký úspěch, zvlášť u dokumentu (!) beze slov (!). Takže 5*

• 1.10.2018  16:39

Inland Empire mám hodně rád, jelikož je to i přes ty tři hodiny silně atmosférické, mystické a dokonce jsem v tom i našel děj, nad kterým když přemýšlím víc, pořád mi do toho zapadá. Tyhle vystřižené záběry samy o sobě prostě fungovat nebudou. Jako ano, dozvíme se něco nového o postavách SPOILERY, zjistíme, že se Nikki zná s králíkem, že Fantom prodával kouzelné hodinky, že Nikki toho o svém manželovi řekla mnohem, mnohem víc než ve filmu (až to nudí...) a že když ještě Nikki neměla tušení, kam se to sakra dostala, pronásledovali ji prostitutky s ufem na dálkové ovládání. Jo, a ta žena, co na konci Inland Empire unikla, hledala štěstí. KONEC SPOILERŮ. No, to je tak vše zajímavé, jenže problém toho filmu je v tom, že to jsou prostě bonusové záběry. A bonusy zůstanou bonusy pořád, nějak pořádně se to poskládat nedá. Takže 3* Jo, btw, rád jsem viděl Fantoma v cirkusu, ale nejde mi do hlavy, proč to Lynch do Inalnd Empire nedal, jelikož ta scéna trvá tak půl minuty...

• 1.10.2018  16:18
    Synkhole (2017)

SPOILERY! Mankote, to zas bylo něco... Nezajímaví studenti jedou hledat profesora, který uvízl někde v jeskyních. Těch studentů je pět a dva vypadají, jako kdyby vypadli ze základky a jeden kluk víc jak 12 tam fakt mít nemůže... Do toho říkají nějaké hlášky, mají miliardu světel a nejmladší si točí na kameru vlog... No a pak čtyři z pěti jdou do té jeskyně a tam asi půl hodiny chodí a nic se nestane. Když už něco přijde, tak se z toho stane kombinace Pádu do tmy (ale místo kanibalů tu máme neandrtálce) a Dark Space a je to celé na smích. Voják z budoucnosti proti neandrtálcům z minulosti. Pane bože. Jako jo, on by to promíchání různých dob nebyl úplně blbý nápad, ale to by tu musel být schopný scénárista a to tady rozhodně není. Tam bylo logických děr, že to ani možné není... A to to ještě bylo celé nudné. No a pak tu je ještě happy end, ale ten je tak happy, že jsem se tomu musel smát. Jak tam našli ty rodiče... No nic, je tam znát nízký rozpočet, ale taky i snaha vytvořit z toho něco, takže jedna hvězda za snahu a druhá za to, že některé nápady by v jiném filmu fungovali celkem zajímavě. Ale jinak tuhle připitomělou pohádku hodnotit nemůžu.

• 30.9.2018  16:22

Vadí mi, že ze začátku dlouho trvá, než se něco stane, ono jenom to nalezení Bey v noci uprostřed lesů se odehraje až v 30 minutě a za tu dobu nepřijde nic, co by pak bylo důležité k finálnímu vysvětlení. Ovšem ale od toho lesa se začne rozjíždět atmosféra a čím blíže to je konci, tím zajímavější a napínavější to je. Pomalu se dozvídáme, co se to vlastně v tom lese stalo, je to čím dál tím mystičtější a po přivázání k posteli začíná nejnapínavější část filmu, dojde k jedné nechutnosti a celkem drsnému finále a máme tu pak vysvětlení, které naštěstí není úplně blbé. Fakt, začít budovat atmosféru dřív (prostředí chaty u lesa a rybníku už byl v tolika filmech a znovu už moc nezabere), tak by to bylo ještě lepší, ale 4* jsou taky dost.

• 30.9.2018  16:12

Celou dobu mě ten film bavil, 75 minut je dostačujících a dobře se na to dívá. Jenom mi teda vadí, jakým způsobem zde plyne děj. On si tu ten děj prostě jenom plyne, ale nenabídne (kromě scény v divadle) nic moc zajímavého nebo překvapujícího, což je škoda, protože by to ten film značně oživilo. Ale i tak se mi to líbilo, akorát je co vylepšovat. Ale přece jenom, pořád to byly Hitchcockovy začátky. 4*

• 29.9.2018  23:45

NAROZENINY V PARKU: Tak přece jenom, byly to začátky, takže nějak budu hodnější a odpustím, že mě to nudilo, avšak zajímavé základy tam byly. (3*) SKLIZEŇ: Tak tohle už bylo zajímavější, bylo to i celkem zvláštní a na svou délku dostačující. (4*) VYCHOVATEL KE STRACHU: Tak tady je ten Švankmajer hodně znát a je vidět, že se mu Pavel Marek snažil aspoň vyrovnat. Jenže upřímně, ono ho to i porazilo. Tohle je hodně surrealistické a baví to po celou dobu vším, co se tam děje, ať už to je podivná zašívárna nebo pohybující se lopaty nebo zběsilé natáčení budov. Upřímně, tohle je asi nejlepší český surrealistický film. (5*) MRTVÝ LES: Občas to celkem nudilo, ale nakonec je to i celkem zajímavé. Je tam znát opět ten Švankmajer, dokonce i lehce Lynch (podivnostmi) a hodně zvláštně to i skončí. Jen škoda utahaných momentů, no... (4*) Jako celek musím říct, že jsem z toho hodně překvapen. A je mi líto, že ten film naprosto zapadl a Pavel Marek nikdy neuspěl, protože kdyby se v tom cvičil dál, možná by tu byl režisér, který by české filmy posunul někam výš. Celkově hodnotím 4* Jo, btw, 100 minut to nemá ani náhodou.

• 29.9.2018  23:33

Při první scéně jsem si říkal, že jestli takhle zajímavě bude vypadat celý film, možná si Tarra i oblíbím a tomuhle dám 5*. Šlo to pak sice dolů, ale ne o moc, zvláštní zprávy o velrybě jsou dostatečně tajemné a mystické, pak se jde hlavní hrdina na velrybu sám podívat. I to neskutečně dlouhé snímání lidí bych odpustil. No jo, jenže od prohlídky velryby to celé upadne kamsi do nudy a Tarrově vyžívání se v dlouhých záběrech. Pravda, nejsou tak dlouhé jako v Turínském koni, ale i tak. Přijde téma politiky, dlouhé záběry a takhle to jde až do konce, který začne zase být zajímavý. V podstatě tam jde o to, že do města přijela jakási kouzelná velryba, lidi ve městě začnou šílet a brzy to propukne až do války. Hlavní hrdina má dojem, že za to může velryba, pravda je ale taková, že ti, co ji vystavují, ji využívají k tomu, aby šířila zlo mezi lidmi. Velryba je nevinná. Jenže válka už propukla, nikdo to nezastaví, takže konec zase depka. Díky bohu, Tarr se tu moc své umělecké onanii nevěnoval a tak se na tohle dá i koukat. Jo, ještě se mi líbilo, že počátkem války a rozdělení obyvatel města byla politika, jelikož je to celkem přesné. 3*

• 28.9.2018  23:08
    Moebius (1996)

Já asi začnu koukat na argentinské filmy. Tenhle je druhý a je opět dobrý. Líbí se mi příběh, je celkem zajímavý, jen první polovina mě až tak neoslovila, jelikož to bylo moc ukecané, ale to asi argentinské filmy budou. Naštěstí druhá polovina je už zajímavá a držela mě v jakési atmosféře. Akorát to možná mohlo být mysterióznější, přece jenom, ten film na to měl. Ale nevadí, i tak je to zajímavé a dobré. 4*

• 28.9.2018  19:06
    Prologue (2004)

Segment z Vizije Europe, tak jsem dám komentář, co jsem napsal u filmu: Tak šlo to udělat líp a méně nudně, ale kamera zde kupodivu funguje dobře a hudba je vybraná taky dobře.

• 28.9.2018  18:08

Deset statických záběrů, deset minipříběhů. Akorát si nejsem jistý, jestli chtěl režisér vytvořit obrazy reálného života nebo jestli chtěl vytvořit poetický film založený na kráse záběrů. Já vážně nevím, protože tu je záběr sexu v bazénu a pak je tu zase záběr na pooetickém kopci, kam táta se synem odvezou sněhuláka, aby mohl "dožít" tam. V tom příběhu se sněhulákem dokonce hrají i mraky. Já nevím, odpustit si ty pitomosti (chcaní v poli je taky naprosto blbý záběr) a bylo by to fajn. Ale podle toho, co má Fliegauf za filmy tak nějak chápu, že by to bez nich nedal. Což je škoda, protože by tu mohl být další režisér schopný poetických dobrodružství. Takhle zůstává Benning nejen jedinečným, ale jediným. 3*

• 28.9.2018  17:58
    Pepa (2018)

Já to tušil. Už když jsem viděl trailer, když jsem šel do kina na Tlumočníka. Máme tady další, zoufale nevtipnou a trapnou "komedii", která je jen tak tak lepší než Věčně tvá nevěrná, ale ne o moc. Nejlepším hercem je tady překvapivě Suchánek, i když nemá moc co hrát. Ostatní herce nekomentuji, nebudu tu zbytečně nadávat. Většinou ty záběry vypadají, jako kdyby všechny byly točeny na první dobrou, asi proto to vypadá tak otřesně. Scénář je děravý až běda. Žádná postava, kromě Pepy, tu není pořádně popsaná, třeba ta Pepova dcera - já úplně zapomněl, že nějakou má, jelikož tam byla asi dvakrát. Navíc se zdá, že je mu úplně ukradená. A ten zbytek, o něm taky nevíme nic. Co je s jeho rodiči? A spolužáky z gymnázia ještě někdy viděl? No dobře, co dál je na tomhle filmu špatně. Jo, je to nuda. A bohužel až tak, že ani zkrácení na 60 minut by to nezachránilo, člověk by se stále nudil. Dále nechápu jednu věc - podle plakátu je Pepa smolař. Ty vole, Nováku, viděls někdy smolaře? Tohle je příběh obyčejného člověka, kdyby to byl smolař, tak má smůlu celý film a navíc by přišel úplně o všechny a o všechno. Pak bych slovo smolař chápal. Ale tohle žádný smolař není. Kdyby byl, musel by na tu vojnu. Šel tam? Ne, šnupal kakao (hahahahaha) a vymluvil to na nemoc. To bylo štěstí. Tak ty vole, netvrďte mi něco o smolaři... Co říct dál, tady nebudu ani psát o úpadku české komedie, u tohoto režiséra jsem to čekal. Jen jsem mu chtěl dát ještě šanci, ale asi to bylo k ničemu, jelikož jestli je tohle jeho nejlepší film... Škoda slov. Jo, úplně jsem zapomněl zmínit konec filmu! Ono to vlastně koncem začíná, ale já pořád doufal, že to bude jinak. Já naivka, skončilo to tak, jak ukázal začátek, nabylo to jedné ze tří typických znaků pro český film a nakonec to skončí ještě blběji, než to vypadlo. Super. Nuže dobrá, co ke konci komentáře říct? Někdo nemá rád Trošku, někdo nemá rád Magnuska, ale myslím, že se na nejhorším českém režisérovi všichni shodneme - Ján Novák. Ale upřímně, Dukátovou skálu a Teambuilding vidět chci, už jenom proto, abych věděl, jak vypadá dno českého filmu.

• 27.9.2018  23:52

Dokument pro fanoušky Jirky, ostatní se u toho unudí. Já nejsem fanda Jirky, takže jsem se ukázkově nudil. Dvě hvězdy dávám jen proto, že to je lepší než ta reklama na YouTube, ale i přesto to za moc fakt nestojí. U kravin si většinou píšu poznámky, co jsem si z filmu odnesl, naposledy jsem si je psal u dokumentu o Aporveru a tady jsem si je psal taky, tak se o ně podělím. A nejsem žádný neznalec, v youtuberech a youtube obecně se celkem vyznám. Nebudeme to okecávat, jdeme na to: Jirka Král patří k starším youtuberům? Průkopník byl přeci Crafák, MenT, Gogo atd. A ty úplně první dneska už nikdo nezná. MRShontey, neříká to dnešním děckám něco? Nenápadná reklama na Zetko. Tvorba na YouTube stoupla nahorů? No dobře, volání animovaným postavám ve tři ráno, trapné reakce na všechno možné, megatrapné pranky a každý youtuber má na svém kontě nejmíň jeden "rap song". To je kvalitní tvorba, ty vole... Je zajímavý, jak se youtubeři zprvu báli svých fanoušků a vyhýbali se metrům a obchodním centrům, jen aby je neviděli. Co jste čekali, že vám všem dají pokoj? Ty vole, ta reklama na Zetko tam je snad každé dvě minuty... Tak nebýt účasti ve Farmě (to byl taky super pořad...), nikdo Jirku nezná. V tom dokumentu vystupuje člověk, co má nad 45 let! On by ho fakt bez té Farmy nikdo nikdy neznal. Hrajeme si na umělce, máme film rozdělený na kapitoly! Leoš Mareš vylezl, proboha, kam se nenarve, já na něj už mám alergii... Jirka dobře personifikoval fanoušky na YouTube - nikdy neodpustí ani nejdrobnější chybu. Já bych ještě dodal, že jsou schopní se hádat několik dní o gramatické chybě. Záběr na garáž vrchol filmu, ten aspoň za něco stál. O odchodu z YouTube řekl hlavně svojí rodině, ale jeho máma to neví. Pořád ho to baví, ale nechá toho, aby měl supr čísla (milion odběratelů) a dobrý vzpomínky, protože kdyby pokračoval, mohlo by ho to přestat bavit a mohl by mít negativní reakce. Přeberte si tu větu po svém. Na tomhle kanále žádné video už nebude. Za dva roky čekám návrat Jirky, jelikož bez youtube je nic. Ta hudba v titulcích, to je dílo :D Unikátní děkování v titulcích jednotlivcům, občas to je celkem šílené. Tak, tady končí poznámky a zároveň dokument. Bylo to nádherné, někdo na YouTube skončil a natočil o tom dokonce film! Konec jedné youtube legendy - no a co, stejně jednoho dne odejdou všichni, jelikož ten trend nevydrží věčně. Všichni ti ve videu taky jednoho dne s natáčením skončí. A doufám, že aspoň jeden z nich natočí čtyřhodinový životopisný film o tom, jak začínal na youtube, ze začátku ho nikdo neměl rád a pak ho všichni milovali a teď končí. Btw, doporučuji si přečíst komentáře pod videem, spousta děcek tam brečí a vylévají si srdíčko. 2*

• 27.9.2018  22:50
    Tuvalu (1999)

Slaboučké 3*. Tenhle lyrický film si mě moc nezískal. Čekal jsem surrealismus, ale na ten došlo opravdu málokdy. Ano, nějaké části jsou fakt zajímavé, ale jiné zase jsou jen nudné. Prostě to nedokáže být zajímavé pohromadě, aspoň u mě to nefungovalo. Ještě bych si tu mohl stěžovat, že příběh je banální a jednoduchý, ale je to lyrický film, tak jako promyšlenou zápletku fakt nedostanu. Další problém je v tom, že poetiky tam taky není moc. A na tom ten film měl uspět. Jinak je mi sympatické, že někdo natočil film téměř beze slov, ačkoli tady to místo umění připomínalo chvílemi grotesku a při střídání barev jsem se mi vybavil Limonádový Joe, ale tyhle zajímavé věci moc film nezachrání. Jen tak tak tři hvězdy, na vyšší hodnocení bych se u toho musel bavit víc.

• 25.9.2018  22:09
    Lemon (1969)

Vynikající práce se světly, ale tím vše končí. Tohle je opravdu jenom cvičení práce se světly, nic víc v tom není, žádný hlubší obsah to nemá.

• 25.9.2018  21:33

Škoda, že je to ke konci tak utahané... Ale vypadá to, že se tu začnou rozvíjet opravdu zajímavé věci, už jenom zmínka o lese mě navnadila. 4*

• 24.9.2018  22:31
    Made of Air (2014)

Koláž všech možných úchvatných záběrů podkreslená meditativní hudbou. A ono to je překvapivě opravdu zajímavé a úchvatné. K páté hvězdě moc nechybělo.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44