honajz2

Jan Lipšanský ml.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 22.4.2018  20:44

Příběh zajímavý, ale epizoda je naprosto bez vtipu.

• 22.4.2018  20:34

Každý, kdo ví o kauze s Apuem, pochopí směřování této epizody. Když nevíte, tak tady. Já se tomu musím tedy smát, jelikož obvinit Simpsonovi z rasismu, je snad ta největší pitomost, jaká jde... Fakt, to jim tam v USA tolik hrabe? Všechno musí být ultrakorektní, aby to nedej bože někoho neurazilo? No, kdyby v dnešní době takhle dopadl South Park, tak by ten seriál klidně mohli zakázat... Proboha, jestli se blíží doba ultrakoreknosti, chci okamžitě pryč z téhle planety. Za samotnou epizodu dvě hvězdy, na víc to není, a ta druhá je spíš jako zastání tvůrců Simpsonů.

• 22.4.2018  14:39

Druhý díl je takový, jak se dá očekávat. Slabší, horší, v podstatě to samé. Tentokrát to má ale zásadní problém: klaustrofobická atmosféra funguje jen zřídka. Sem tam se objeví nějaký zajímavý nápad (to je snad první film, ve kterém se dozvím, kam ty monstra chodí vyměšovat...). Jenže pak tu jsou ještě nelogičnosti, blbé chování postav + hodně blbě vymyšlený konec, takže díky tomu to zůstane na dvou hvězdičkách. Btw, kdyby se tu zbylí přeživší poslední půl hodinu chovali normálně, tak MOŽNÝ SPOILER přežijí čtyři, možná tři. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU

• 21.4.2018  22:07
    Devítky (2007)

Festival divných věcí, který nutí přemýšlet. Fakt, tady je jedna divná scéna za druhou. Jenže to sotva celé nějak drží pohromadě, což ale chápu, že není těžké udržet, jelikož natočit něco takového a zvládnout v tom na výbornou děj jen tak nejde. To mě ale dostává k další věci, a to závěru, který jsem prostě čekal větší, ale vymyslet k tomu fakt pořádný konec nezvládne jen tak někdo... A kdoví, jestli jsem si ten konec nevyložil jinak, jelikož já jsem schopný pochopit závěr i v té nejprimitivnější blbosti jinak, než je. Jako celek je to film plný občas funkčních podivností, nutící přemýšlet, pár scén je fakt super a má to čím zaujmout, ale pak jsou tu scény, co jsou úplně mimo a režisér ten příběh sotva zvládl nějak udržet... 3*

• 20.4.2018  22:08
    Spectral (2016)

Poprvé se mi fakt něco z Netflixu líbilo... Celkem fajn podívaná, která, až na dlouhý začátek, stojí za to. Jakési napětí to mělo, postavy fajn a dalo se jim fandit a celkově jsem se (až na ten začátek) nenudil. 4*

• 19.4.2018  20:53

Prvních 15 minut zajímavých, pak už je to jenom nudný romantický příběh, kde vlastně jenom čekáte na to, kdy hlavní hrdinka přijde na to, že jí je partner nevěrný a táhne to ještě s jednou holkou. Jenže tu je jedna věc, díky které na tenhle film nezapomenu - nebýt jednu dobu ztracený a naprosto nesehnatelný, už to nikdy nespatří světlo světa. Nebýt jediné verze, sehnatelné v kvalitě VHS, tak to jen tak nikdo neuvidí...

• 18.4.2018  21:01

Retro atmosféra, díky které je to tak strašně slavné, tu je. Jenže retro atmosféra nevyvolá mystično a právě to tady skoro není. Fakt, seriál, co je pojmenovaný Starnger Things v sobě nemá skoro žádnou divnou věc, která by nahnala husí kůži. Jo, jedna scéna přijde, úplně na konci, díky které to asi s tímhle seriálem nevzdám a budu pokračovat. Zatím jedno velké zklamání. Jo, to rádoby retro intro a většinou se tam nehodící hudba mě spíš irituje... Taky to ještě nevzdám kvůli tomu, že tohle mají na svědomí režiséři filmu Hidden a vím, že oni mají na to, vytvořit atmosféru.

• 15.4.2018  22:33
    Rec 2 (2009)

Nelogičnost na druhou. Už jenom to, že jednotka SWAT vleze do baráku, o kterém vědí, že je v něm virus bez nějakých bezpečnostních rukavic a po prvním střetu s nakaženou osobou už jsou totálně s nervy v háji. Pak se tu objeví další skupinka plná těch nejblbějších študáků, co snad kdy existovali a pak se dostávají k jednotce (taky jeden nesympatický blb vedle druhého). Nápad z konce jedničky, se kterým by šlo dobře pracovat, se tu zvrtne doslova ve Vymítače ďábla a je to celé na nic. Plus k sloučení dvou skupin pak přichází ještě někdo, ale to už je moc velký spoiler, kdybych to tu rozepsal. Oproti jedničce žádná změna - brutálně roztřesená kamera, samá tma, napětí nikde (ale proč ho čekat, když stejně víte, jak to dopadne a postavy jsou nesympatické), prostě, nic nového nepřijde. Ale plusy tu jsou. Už jenom ten nápad pospojovat víc kamer je zajímavý, začátek se mi líbil a fajn se to v něm rozjíždělo, bohužel pak přišel zbytek filmu. A jako celek to bylo maličko zajímavější, než jednička, tudíž dávám 2*. Ale nakonec můžu být vlastně spokojený. Ten starý pár (těm jsem fandil) jsem nikde jako nakažené neviděl ani v jedničce ani ve dvojce...

• 14.4.2018  22:44

Žraloci opět lítají vzduchem a tentokrát celým světem, jenže je znát, že už to prostě není ono (zkuste taky 5 dílů vymýšlet nějaké nové absurdity), třeba prostředek mi tu, až na ten spolek, připadal takový prázdný. Ale pobavil jsem se, jenom už to prostě ztrácí kvalitu. Btw, povedlo se mi odhadnout konec.

• 13.4.2018  22:31
    Dům (2011)

Ten film funguje a zajímá zhruba prvních a posledních 20 minut (tudíž 40 minut), ten zbytek je dlouhá nuda, kde se rozvíjí vztah, co prostě fungovat nebude.Do toho spousta záběrů krajiny a jízd autobusem, jenže roztřesenou kamerou (chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na found footage). Musí se ale uznat, že to má pár dobrých scén a dobrou hudbu. Ale jako celek to spíš nudí, než aby to nějak zaujalo. 2*

• 13.4.2018  15:50
    Suprhrdina (2008)

Tohle má jeden velký problém - všechny ty trapné scénky a prdění tu bohužel převyšují ty dobré scénky a to je právě zlé. Superhrdinské filmy jsou přesně ty, které si nějaké zparodování zaslouží, no, tady se to bohužel úplně nepovedlo. Ubrat prdění a bylo by to fajn a bez váhání dám tři. Takhle to je jenom za 2*

• 12.4.2018  21:51

Další Weirův atmosférický zážitek, který sice na Piknik na Hanging Rock nemá, ale mrazí z něj dost a člověk se u toho fakt bojí. Funguje vše, kamera, hudba, herecké výkony a to vše tvoří tu skvělou atmosféru. Ovšem, musíte se do toho dostat, jinak se budete nudit. Ale upřímně, já tohle podivné mysteriózno rád. A několik část mě naprosto dostalo, třeba začátek byl dost psycho. Jediný problém je v tom, že tohle prostě nemůžu doporučit každému, jelikož se do toho musíte dostat a pak už atmosféra působí sama, jinak se asi budete nudit. Já se ale nenudil snad ani chvíli a dávám plný počet. Ty jo, já to o procento zvedl.

• 12.4.2018  16:06

Celkem dobrá epizoda, na 29. sérii. Dokonce to skoro ani nebylo tak trapné.

• 12.4.2018  14:57

Další nudná epizoda. Povedla se snad jenom jedna hláška, ty zbylé jsou trapné a ani jako parodie to nefunguje.

• 8.4.2018  23:08

Nikdo tady ještě nerozebral příběh po příběhu, takže jdu na to: The Yellow Tag (Jan Troell, Švédsko) - Upřímně, režisér ví, co chce sdělit a dokáže to prezentovat, Ale že by nějak zajímavě, to se říct nedá (2*). Europe Does Not Exist (Christoffer Bow, Dánsko) - O člověku, co se není schopný naiučit správně vyslovit slovo Europe. Něco málo to do sebe mělo, ovšem ve finále, to je vlastně o ničem (1*). It´ll be Fine (Laila Pakalnina, Lotyšsko) - Nepochopeno. Možná to má ukázat, že bychom měli vděční (k Evropě?), ale opravdu nemám tušení, co si z toho odnést. Prostě několik různých lidí tu během filmu kouká do kamery a pak poděkuje. Nic víc. (odpad!) The Evil Old Songs (Fatih Akin, Německo) - Má to slušnou nepříjemnou atmosféru, problém je, že nevím, jestli to tak je dobře... každopádně, na Německo dobré. (3*) Cold Wa(te)r (Teresa Villaverde, Portugalsko) - Hodně odfláknuté, víc není třeba psát. (odpad!) The Miracle (Martin Šulík, Slovensko) - Šulík nezklamal. Podařilo se mu vytvořit celkem zajímavý segment, který, ač není artový, tu je zatím nejlepší. (4*) Anna lives in Marghera (Francesca Comencini, Itálie) - Naprosto nudná patlanina, co je ve finále v podstatě o ničem, navíc to má hroznou kameru a myšlenku to taky předat nedokáže. (odpad!) Children Loose Nothing (Sharunas Bartas, Litva) - Celkem fajn malé lyrické překvapení z Litvy, které to tady zatím docela zachraňuje (4*) Room for All (Constantine Giannaris, Řecko) - Naprosto nudné vyprávění několika lidí z různých koutů světa. Navíc provedení je hodně nudné. (odpad!) Prologue (Béla Tarr, Maďarsko) - Snad polovina lidí, co to tady hodnotí, viděla z celého projektu jenom tohle... Tak šlo to udělat líp a méně nudně, ale kamera zde kupodivu funguje dobře a hudba je vybraná taky dobře. (3*) Invisible State (Aisling Walsh, Irsko) - Řeklo to, co mělo, udělané je to zajímavě, ale místo vyprávění by to mělo být víc založené na těch vizualizacích (3*) Crossroad (Malgorzata Szumowska, Polsko) - Celkem překvapení. Poukázání na význam křížů v polích dříve a dnes. Dobře podané, jen to není žádný filmařský objev. Konečně začínají přicházet části, co za něco stojí! (4*) Paris by Night (Tony Gatlif, Francie) - Něco to sdělí, ale dojem nezanechá žádný. podobný případ jako u Švédska (2*) Euroquiz (Theo van Gogh, Nizozemsko) - Tady ocením snad jenom ten nápad, zbytek je tu buď zbytečný nebo na nic. (1*) My Life on Tape (Christos Georgiou, Kypr) - V kyperském snímku se řeší Kypr. Nezajímavě, přesto je to z celého jihu Evropy zatím nejlepší. Ještě uvidím, co předvede Španělsko. (2*) European Showerbath (Peter Greenaway, Velká Británie) - Vyloženě artová záležitost, která svoji pointu vysvětluje strašně dlouho. Bohužel, tohle by bylo dobré tak na 2 nebo 3 minuty, ne na 5... To tu selhává nejvíc. (2*). Euroflot (Arvo Iho, Estonsko) - Nejspíš kritika úřadů. Dalo se to, ale nic extra to taky není (3*). Mars (Barbara Albert, Rakousko) - Tohle není zpracované úplně špatně, ale člověk se v tom ve finále ztrácí i s titulkama. (2*) The Isle (Kenneth Scicluna, Malta) - Těžce nezajímavá nuda. A to jsem se na snímek z Malty těšil... (odpad!) Self Portrait (Stijn Coninx, Belgie) - To už rovnou mohla být reklama na multikulturu a nemuselo se tam všechno tak okecávat. (odpad!) The Language School (Andy Bausch, Lucembursko) - Tak konečně zase po delší době něco zajímavého. Původně jsem chtěl dát jen tři, ale oproti těm nudám o ničem tohle aspoň za něco stojí, tak trochu navýším. (4*) Europa (Damjan Kozole, Slovinsko) - Další zajímavý segment, dokáže zaujmout a to tady většina nedokáže. (3*) Unisono (Saša Gedeon, Česko) - Na tohle se jinak dívá, když jste z Česka :D Zaujmout to umí, ačkoli to není nějaké hluboké umění, tak to za to stojí. (3*) Bico (Aki Kaurismäki, Finsko) - Krátký dokument o vesnici. (2*) Our Kids (Miguel Hermoso, Španělsko) - Nejodfláknutější segment ze všech, který byl snad natočen za ani ne hodinu, protože je to celé natočené během jednoho školního vyučování a jedné přestávky, kde se představují děti z různých států, na dvoře si spolu krásně hrají, všichni z různých států, multikulturní agitka. Jenže úplně špatná. Samý evropan a nikde žádný arab nebo afričan, na dvoře teda jeden nakonec byl... (odpad!) CELEK: Některé projekty zajímavé, ale více převažují ty nudné, nijaké a zpackané. Nejvíce se mi líbilo Slovensko, Litva, Polsko a Lucembursko. Silnější 2*.

• 8.4.2018  22:04
    Prezident Blaník (2018)

Blaník jako film prostě nefunguje. Tahle směsice čehosi bez nějakého děje je něco naprosto příšerného. Původně jsem si myslel, že vystupování Tondy Blaníka má být nepovednou parodií na Zemana, kruci, kéž by to tak dopadlo. Když už se koukám na politickou komedii, tak chci nějaký humor, ten tu ale není! A to Kancelář Blaník špatný seriál není, ale tady to naprosto nefunguje... Marek Najbrt by byl první člověk, kterému bych zakázal natáčet filmy (a to mám za sebou i Tommyho Wisseau), protože tohle je natočené tak příšerně, že líp bych to natočil i já, dokonce i ty malé holky, co točí videa s petšopáky, by předvedli Oscarový výkon. Dějová linka je chabá a naprosto zmatená. Prostě se jedná o naprosto nezvládnutý projekt, u kterého jedné pozitivní je to, že jsem se u toho třikrát pousmál, ale není to od něčeho, co má být čistou komedií, zatraceně málo? Hudba by umělecká masturbace Midi Lidi... Celkově je to naprosto nezvládnuté a špatné a ukazujete to, že Kancelář Blaník může fungovat jako seriál, ale jako film rozhodně ne. Je to odpad, důvod pro jednu hvězdu nikde nevidím... Jo, a ty neustálé záběry na boty mají dle mého jen dvě: fetišismus nebo dobrá reklama. Přeberte si to sami. PS: Chcete-li vidět politickou komedii, u které nějaké vtipné situace jsou, tak si pusťte brněnské Všechno bude fajn. Tam jim to nějak funguje, a ne jako tady.

• 7.4.2018  23:26

Dal bych tři, ale za Perníkovou chaloupku a závěr si to ty čtyři zaslouží. Má to silné scény, má to co říct, skvěle vybranou hudbu, jenže i ta hluchá místa tady prostě jsou. 4*

• 6.4.2018  22:06
    Tupíři (2010)

Blbost, která dokáže pobavit různými scénami, narážkami a neherectvím hlavních hrdinů. Jako parodie to funguje, pobaví to, do křečí jsem sice nešel, ale to je jedno, není třeba to více rozpitvávat. 3*

• 5.4.2018  20:35
    Kruh (2000)

Íránský snímek, který nenadchne, ale ani neurazí. Má to pár opravdu zajímavých scén, ale většina jich je tak rozvleklá, že to prostě nudí. Chápu, mají více vtáhnout do osudu postav, ale funguje to spíše málokdy... Ale rozhodně cením odvahu něco takového natočit. 3*

• 2.4.2018  22:05
    Bunsen je zvíře (TV seriál) (2017)

Na tohle pořád kouká bratr a asi čtvrt dílů jsem protrpěl s ním a do toho jsem se ho ptal na doplňující otázky typu Co to sakra je?, no, on mi tak nějak zhruba odpověděl a já jednoho úžasného večera dostal nápad se jen tak z prd*le kouknout na pilot, jelikož to z toho všeho, na co kouká na Nickelodeonu, vypadalo nejméně debilně. No, mýlil jsem se. Je to nehorázná blbost plná neskutečně blbých postav (ale kupodivu většina sympatických) a rozhodně plná absurdity a to i na dětský seriál. Ale upřímně, ono to, až na občasný (pro dětské seriály typický) trapný (rozuměj fakální, infantilní, prostě vše, co k tomu patří) humor, dokáže celkem bavit, pokud vám teda nevadí absurdní (a místy hodně) humor. Dějově je to o ničem, ale od autora Kouzelných kmotříčků nikdy nic s větším dějem fakt nečekám. Viděl jsem tři epizody, celkem to ušlo, pokračovat bych ,ožná mohl.

• 2.4.2018  21:47
    Bar Karma (TV seriál) (2010)

Viděny jenom tři epizody, ale je to celkem fajn a pokračovat ve sledování budu.

• 1.4.2018  22:57

Na kambodžské poměry dobré (kdo kdy viděl nějaký čistě kambodžský film, tak pochopí (takže nikdo)), ale srovnávat třeba s americkým hororem se to fakt nedá. Má to celkem sympatické postavy a naštěstí to rychle uteče, i když nudné části to má. Dějová linka je tu ale velmi slabá, spousta kamarádů jede k vodopádům a jednoho po druhém si tu na starost bere zabiják, který je celkem zajímavý, ačkoli vykradený z Tajemství loňského léta. Jo, konec taky není nijak převratný. Režisér se dost snaží, aby to dobře vypadalo a taky se mu to podařilo. A na závěr snad nejzajímavěji udělané titulky, co jsem kdy viděl - postupně tu máme každého herce a k němu je vždycky pár záběrů z natáčení (většinou zkažené scény). Podívaná je to fajn a klidně bych se na to znovu podíval. 3*

• 1.4.2018  21:26

Zatím nehodnotím, úplně se mi to vymyká z jakéhokoli hodnocení...

• 31.3.2018  22:03
    Lesy (2006)

Slabší 4*. Jako jo, má to spousty chyb (občasné WTF chování postav, delší úvod...), ale napětí a atmosféru to má slušnou. Sice je ten děj celkem předvídatelný a sází se tu hlavně na atmosféru, ale ta tu kupodivu funguje a zachraňuje to. Hlavně od toho nečekejte bůhvíjaký převrat ve světě hororů. A písničky fajn, sice tohle od hororu nechci, ale když už to tam je...

• 30.3.2018  21:54
    REC (2007)

Zajímavý nápad podaný tím nejhorším způsobem, jaký snad šel. Navíc je to pořádně nelogické a pitomé. Jak se to vlastně dostalo ven? Možná bych se něco dozvěděl v Genesisu, ale nevím, jestli na to budu mít náladu. Taky tam není dořešené, jak dopadl ten starý pár, nikde jsem je tam pak už neviděl, ani živé, ani mrtvé. Navíc je taky velká pitomost, že nejprve trvá viru, soudě podle té holčičky, nějaký ten den než se projeví a ke konci ten virus začne působit snad za minutu. To po mě nechtějte, abych věřil tomu, že se to tam tolik vyvinulo... A navíc, ta kamera se tak strašně kvrdlá, že je vidět prd. Ostatně to v Monstru taky a jak je ta slátanina oblíbená. Konec je sice zajímavější, ale nijak to nevytahuje. Opravdu nerozumí tomu, proč je to tak oblíbené. Atmosféry málo, napětí se nedostaví, když je v podstatě jasné, jak vše dopadne a dějově... Nespočet nelogičností. Btw, nikdo v hysterii nevyskočil z okna? Možná ten starý pár, ten kamsi zmizel... 2*

• 29.3.2018  20:57

Jedničku jsem neviděl. Asi před měsícem v televizi večer nic jiného nedávali a řekl jsem si, že za pokus mi to stojí. Ti West není úplně špatný režisér, ale tohle se mu teda nepovedlo. Na začátku běhá cosi v rozkladu, to kontaminuje vodu nedalekého města a on je dneska na potvoru maturitní ples. Takže študáky čeká nezapomenutelný a hlavně poslední ples jejich krátkých životů. Jo, ale než se dostaneme k tomu hlavnímu, čeká nás asi 50 minut nudy plné problému zdejších študáků (dialogy jak z nějaké blbosti z Disney Channelu). No a pak začne virus napadat a maturitní ples se stává dosti krvavým a občas nechutným čímsi. Pak tu sledujeme tři blbé studenty, jak jinak než nesympatické, chrlení krve a pak nezajímavý konec. Bohužel, tahle parodie na hnusy se prostě nepovedla, konec zajímavý taky není a jediná chvalitebná věc, je dost dobře vybraný soundtrack. 1*

• 25.3.2018  21:36
    Tlumočník (2018)

Šulík to dokázal. Dokázal natočit naprosto skvělý lidský příběh, který umí správně dojmout. Tak, jak málokterý film, což je výjimečné a v rámci Slovenska ještě výjimečnější. A dostal jsem ještě o dost více, než jsem si myslel, že dostanu. Tady totiž funguje vše: herecké výkony skvělé, příběh naprosto skvělý a přesně hodící se hudba do filmu je už u Šulíka klasika. Příběh je vyprávěn tak, že zaujme, ani chvíli nenudí, dává smysl, občas je i vtipný a občas je i dost silný a dojemný, hlavně na konci. Dále je tu spousty skvělých detailů, které jsem určitě nepochytil všechny, jelikož v kině nemůžete dát stop nebo přetáčení zpět. Do toho spousty záběrů krásné slovenské krajiny, jejichž význam a hloubku nepochopí každý, já ale mám záběry všemožných krajin rád, takže další plus. A pak je tu taky před koncem jeden skvělý obrovský zvrat. Připadá mi to tu hodně podceněné, tohle je prostě film, co má v sobě vše, co by dnešní drama měly mít. 65% na tohle je opravdu málo... No co, já jsem byl spokojený, bez váhání dávám plný počet a Šulík mi tímhle dokázal, proč ho považuji za jednoho z nejlepších režisérů (o nejlepším slovenském režisérovi není pochyb). 5* a film týdne.

• 25.3.2018  14:01
    Křižáček (2017)

Prvních 20 minut se mi hodně líbilo a doufal jsem, že v podobném duchu a atmosféře to tak bude pokračovat. No, to se bohužel nestalo. Režisér úplně nevěděl, jak ten film celý provést, tak natahoval všechny možné záběry jak to jenom šlo a bohužel to nezaujme, ale nudí. Atmosféra začátku vyšumí kamsi do prázdna. Poetičnost tu je velmi nepovedená a nic neříkající, herecké výkony spíše slabé (a nejhorší jsou, když někdo začne mluvit) a je tu i nějaká snaha o lehkou mystiku, bohužel, ta je taky velmi slabá. Oceňuji kameru, hudbu a začátek, ale to je tak vše, jinak to nic moc do sebe nemá. 2*

• 24.3.2018  22:27
    Ruiny (2008)

Ačkoli to sice je předvídatelné, je to natočeno tak, že člověk pořád doufá, že to tak nebude. No, co k tomu říct... Já tomu nemám moc co vytknout, kromě naprosto zmršeného konce a té předvídatelnosti. Má to jisté napětí, které se mě drželo po celý film, většina postav je kupodivu sympatická a je i komu fandit, nápad je taky zajímavý a dokonce jsem se u toho ani chvíli nenudil, což se mi stane tak u jednoho z dvaceti hororů... Mít to lepší a promyšlenější konec, klidně dám 5*. Takhle jenom 4*

• 24.3.2018  16:27

Tak upřímně, působí to o dost reálněji, než všechny díly Paranormal Activity dohromady. Občas to má něco do sebe, ale jinak je to tak neskutečná nuda... Je tu chvíle, kdy chlap chodí deset minut po domě, řekne u toho asi čtyři slova a to je vše, co se tam za tu dobu stane. Dějově je to taky bída - něco se děje, nic, nic, nic, minizvrat, nic, nejasný konec. Úplný propadák to ale není, mezi fanoušky Paranormal Activity asi jo, ale ostatní, v tom asi něco víc najdou. Je znát, že je to strašně levné a že i já bych něco takového spíchl taky, ale ono to tou levností působí realističtěji, než propracovanější originál. Silnější 2*

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37