honajz2

Jan Lipšanský ml.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 17.1.2018  20:57

Popravdě, bál jsem se toho, jelikož sám sebe považuji za běžného diváka a tenhle film pro běžné diváky opravdu není. No, nakonec mě čekalo příjemné překvapení. Vyzdvihl bych především skvěle promyšlené záběry, kterých je zde spousty, z některých dokonce i mrazí, třeba z "morového průvodu". Skvěle vyobrazená krutost středověku (aspoň doufám, že to je středověk). Také je zde spousty témat na přemýšlení a jako celek to funguje a dobře se na to dívá. 4*

• 16.1.2018  19:31

Asi se rozepíšu. Tak za prvé, návraty ke starým dílům a starým postavám prostě nefungují. Tady máme sice jenom SPOILER jednokolejku KONEC SPOILERU, ale když si vezmu většinu dílů z 28.série... Vrací se staré postavy, někdy to dospěje až tam, že se prostě okopíruje nápad ze starých sérii. A ne, nefunguje to a nejspíš ani nebude. Za druhé, ta ošklivá legrace z Homera, na kterou láká obsah, má v tomhle díle asi 3 minuty dohromady. Za třetí, čím dál tím víc se z toho stává seriál pro děti, jelikož ty vtipy tam už jsou tak trapné, že je mi až stydno se na to dívat... Jo, takové moje rýpnutí, když už tu máme návraty ke starým epizodám - Quimby byl vždycky za demokraty, za ty ale v této epizodě kandiduje Marge a to proti Quimbymu, který by v tomto případě měl být za demokraty...

• 15.1.2018  19:59

Další nudná epizoda bez špetky vtipu, která je pro nové série už pomalu typická... Bohužel.

• 14.1.2018  18:21

Tak jsem hledal "dokonalý" horor. No, tohle úplně horor není, ale našel jsem něco, co mě fakt dostalo. Za poslední dobu to byly dva filmy - Emelie a Piknik na Hanging Rock. Tenhle film, ač má banální námět, je naprosto geniální. Dívčí internát jede na výlet k hoře, ale výlet nedopadne zrovna nejlépe. Je tu spousty věcí skvěle podáno, spousty vět, co dívky vyřknou a zní i maličko divně dostanou postupem času hlubší význam, ze kterého až mrazí. Chtěl bych vyzdvihnout i pár skvělých momentů, třeba papírkovou cestu, asi nejdokonalejší ztvárnění snu, co jsem kdy ve filmu viděl (jelikož sen tu skutečně vypadá jako sen) nebo taky "záchranou vodu" (ta scéna, ve které dívky překračují ten potůček a ta tlustá si v ní nechtěně namočí nohy - no, a jak to s ní dopadlo) a obecně tu chvíli, kdy jsou dívky úplně mimo. I když se tu nic moc nestane, celý film vás drží skvělá atmosféra a u mě se taky dostavil strach z neznáma. Nemáme vysvětlení, jelikož není. Nevíme, co se stalo, jak dopadly. Ačkoli si člověk myslí, že teď přijde ta část, ve které to začne nudit, přijde naprostý šok a posílení už tak skvěle vykreslené atmosféry. Mé milované podivnosti jsou zde taky a třeba nad rudým mrakem přemýšlím doteď. Opravdu, nečekal jsem, že se mi dostane tak skvělého filmového zážitku. Tohle po dopsání komentáře míří rovnou do mých oblíbených filmů, protože něco takového se opravdu jen tak nevidí... 5*

• 14.1.2018  14:00

Já tak nějak nevím... Dostaneme určitou situaci a pak si to nějak plyne až ke strašně useknutému konci. Netvrdím, že to nemá zajímavé momenty a části, ale doufal bych v něco víc...

• 13.1.2018  21:46
    Radius (2017)

Nápad je skvělý a jeho provedení taky. Navíc tu máme nečekanou pointu, kterou možná nikdo dopředu neodhadne, což je velké plus. Celé je to dokonce vyprávěno i jako road-movie a je tady spousta záběrů v polích (což je pro mě taky plus). Problémem je, že v některých částech to začne být nudné a nedostalo se mi vysvětlení jedné věci, v jejiíž vysvětlení jsem tak doufal. Jako jo, je to taková ta sci-fi, která nemusí mít extra akční děj na to, aby byla zajímavá, ale i přesto je dobrá, ale víc jak 3* to ode mě nedostane...

• 11.1.2018  20:34
    The Subjects (2015)

Nápad je zajímavý a začne skutečně dobře a funguje... ale jenom do třicáté minuty. Pak celé ta atmosféra strachu z neznámého osudu a i zajímavost postav jde do háje a dostane se nám pitomoučkého příběhu jak od Marvelu a už to není ničím zajímavé, prostě si vyškrtáváte, kdo půjde na řadu. Na nějaký zajímavý či (nedejbože!!!!!!!!!!!) šokující konec zapomeňte... Bohužel, je to podprůměrný film, ačkoli začátek vypadal skvěle. 2*

• 11.1.2018  20:21

Nejedná se o žádný zázrak, ale tahle epizoda do sebe i něco měla...

• 9.1.2018  21:43

Upřímně, tak špatný čarodějnický díl Simpsonovi ještě neměli... První příběh je nijaký, druhý trapný a ten třetí hloupě trapný...

• 9.1.2018  21:41
    Simpsonovi - Serfsonovi (S29E01) (epizoda) (2017)

Co tohle zase bylo... Tohle už ani nebylo vtipné v ničem.

• 8.1.2018  20:52

Ale tak jo, někdy to baví celkem dost a někdy prostě ne. A myslím, že by stačilo říct jen jednou, že život nemá smysl, člověk to pochopí.

• 8.1.2018  16:03
    Jež (studentský film) (2011)

Ne, Andy Fehu není nic pro mě. Tohle je těžká amatérština s absurdním příběhem, který 28 minut prostě neutáhne. Herci špatní, kamera špatná jak z Andyho filmu, střihy nestojí za nic... Celé je to taková záležitost, že si partička kamarádů zajela k moři a tak si tam natočila film.

• 8.1.2018  14:43

POMO si zajel na výlet a vzal sebou nějakou Terezu Srbovou. Už jenom ta ultra akční znělka mě dostala... A pak to celé začalo. Celé to působí jako nějaké video z výletu do muzea, žádný dokument to není. Představte si, že jedete na výlet na Konopiště a natáčíte si prohlídku, přidáte pár pokusů o vtip (a někdy je to dost trapné) a nakonec draze nakoupíte a jedete pryč. No a takhle vypadají všechny epizody, není to dokument, nanejvýš nějaké home video z cesty.

• 7.1.2018  15:33

Já tak nějak nevím, jaké hodnocení dát. Nutno uznat, že zde máme spousty okouzlujících až magických záběrů, dostalo se mi i spousty divných záběrů. Jenže pak tu taky máme části, které z tohoto filmu dělají ujetou erotickou záležitost, kde se objeví i incest nebo pedofilie a to celé bohužel tvoří dojem, že to není horor ale něčí sexuální sen. 3*

• 6.1.2018  15:47

První hodina byla celkem dobrá, ale ta druhá mě už tak moc nebavila (zase závěrečná scéna se mi líbila). Film nemá příběh, což není na škodu, jelikož dobrých filmů bez příběhu je spousta. Na vesnici to vypadá skutečně jako na vesnici, za což jsem rád. Nemůžu úplně říct, že bych z toho byl bůhvíjak nadšený ale ani zklamaný. 3*

• 5.1.2018  21:07
    Danika (2006)

Máme tady Daniku, která nejspíš chce být matkou roku, jenže tahle touha ji přivádí postupně do šílenství a paranoii. Líbí se mi ty divné vize a věci, co se během filmu odehrají. Všechno to vytváří skvělou mrazivou atmosféru, kterou jsem si dostatečně užil. I délka filmu je dostačující a díky tomu to nezačne nudit. Konec bohužel něco připomíná (nebudu nic víc prozrazovat, v komentářích už to stejně je), ale zase nemůžu říct, že by mi nějak extra vadil. 3*

• 4.1.2018  18:43
    Špína (2017)

Když to srovnám s Pirkem, tak tohle se mi líbilo o dost víc. Problém je ale v tom, že začátek je takový odbytý a určitě by se na něm dalo lépe pracovat. Pak nastane ta část, kde jsou zajímavé momenty, ale i ty nijaké a hloupé. Postavy jsou zde prostě špatně popsané a o nějakých nevím naprosto nic, což je škoda. Co se týče konec, docela se mi líbil, i když scéna v posilovně se moc nepovedla (a je mi to líto). 2*

• 3.1.2018  21:04
    Unfriend (2016)

Je to prostě nuda. Film nevyděsí (maximálně na vás vyskočí nějaký ksicht) a jediné, co bych jako hororové označil, byla ta psycho videa na profilu té holky. Postavy nesympatické a jejich osud mi byl ukradený. Ale tak jako jo, líbilo se mi, jak se ten nápad někam posouval a i ten konec se jakž takž dal. Jo a asi jednou jsem se lekl. 2*

• 2.1.2018  21:27
    Soundtrack Poděbrady 2017 (TV film) (2017)

Zažil jsem to osobně, jak bude čas a nálada, tak se na to podívám.

• 2.1.2018  16:49
    Zombieland (2009)

Ach jo, já od toho prostě čekal víc. Tohle je prostě taková typická komedie, která někdy baví, někdy ne a takhle si to plyne až do samotného konce, kde se vlastně nic nestane, až na takové to klasické poučení o rodině, kterým je USA naprosto posedlá. Postavy jsou teda dost zajímavé, ale o nějakých sympatiích hovořit nemůžu.

• 2.1.2018  14:22

Ale jo, byla to docela sranda. Kdyby ten konec nebyl taková nuda, dám klidně i 5*

• 1.1.2018  20:56

Pamatuji si, že jsem na tuhle epizodu narazil na ČT Art, naštěstí jsem ji stihl už na začátku. A tak jsem to sledoval a neskutečně mě to bavilo. No, nějak takhle jsem narazil na tenhle seriál a to jsem ještě nevěděl, že zrovna na tu nejlepší epizodu (podle mě).

• 1.1.2018  19:52

Kdyby tohle nenatočil Dowdle (který má na svědomí koukatelnou Karanténu, skvělého Ďábla a jeden z mých nejoblíbenější filmů As Above, So Below) tak tohle vynechám a ani se na to nepodívám. Ale jelikož tomuhle režisérovi tak nějak věřím, tak jsem to zkusil. Původně jsem si představoval, že to bude film složený z podivných videií, co vůbec nedávají smysl, ale jsou znepokojivá. Ne, dostal jsem fake dokument o jednom hodně, hodně narušeném člověku, co se skládá z rozhovorů s lidmi, co se na tomhle případu podíleli a k tomu dostaneme pár záběrů z psychopatovy naprosto rozmazané kamery (což je dobře, jelikož to vypadá realisticky). Jako dokument to ale je nudné a pásky jsou jak co. Třeba scéna se skautkami prodávajícími sušenky, u toho jsem skoro nedýchal... Pásky samy o sobě tak brutální nejsou, jak se může zdát z obsahu, brutálnější je samotné vyprávění. Konec je drsný (rozhovor), ale zároveň mě naštval. Problém je, že je to jenom fake dokument, který dokáže působit drsně a brutálně (jak se to vezme), ale nějaké napětí tu není, atmosféra taky ne a pásky prostě nevyvolají ten divný pocit. 2*

• 30.12.2017  19:16
    Emelie (2015)

Já nevím čím to bylo, asi jsem v tom viděl něco víc, než v tom třeba viděli ostatní. Ta první polovina je prostě divná a v nějakých částech i nepříjemná, což je přesně to, co jsem v různých hororech hledal a v skoro žádném nenašel. Mám i takovou představu o naprosto geniálním hororu a tohle ho z části splňuje. Takže první polovina mě zaujala, vytvořila skvělou atmosféru a o napětí se postarala polovina druhá.Působilo to i realisticky - kdo jiný může být tak naivní a nic nepoznat než malé děti? A v druhé polovině se i nečekaně objeví skvělá lekačka, a o ty tady nešlo. Jediné, co mi vadilo, byla poslední scéna, která prostě naznačovala, že i tady bude nejspíš konec tradiční. Jinak jsem byl ale velmi spokojený a dokonce uvažuji i nad zařazením do oblíbených filmů. 5*

• 30.12.2017  15:07
    Pirko (2016)

Chtěl jsem dát hvězdičku za to, že tu ta drsnost skutečně funguje, ale konec mě tak strašně naštval, že ani tu hvězdičku nedám. Je to drsné, hnusné a jako celek i dost nudné.

• 30.12.2017  11:30
    Pyramida (2014)

Celkem slušný začátek, kdy se začne budovat i nějaká atmosféra se zvrtne v směšné schovávání před egyptským bohem a všechno zabíjí a pohřbívá ten konec... 2*

• 29.12.2017  18:46
    Skryté zlo (2017)

Hvězdička za nápad. Jo, a někdy tu fungují i ty přeludy. To je všechno. Ten film je špatný. A to snad ve všem, herecké výkony, lekačky nefungují, napětí na bodu mrazu... Je to prostě hodně špatný horor, víc není třeba vědět.

• 29.12.2017  15:15

Je to 3,5*, ale dám slabé čtyři, jelikož námět je opravdu skvělý a originální. První polovina je naprosto skvělá, neustálé probouzení se, uvědomování si toho, co se děje... Je to napínavé a dobré. Druhá polovina je ale už prostě slabší, ta akční část byla dobrá a líbila se mi, jenže byla moc dlouhá. Asi bych ocenil, kdyby se tam déle přicházelo na to, co se vlastně děje a co s ním vlastně je a ke konci prostě přišla ta akční část. Ale jinak jsem spokojený.

• 28.12.2017  21:35

Pokud už točíte dokument, musíte umět zaujmout, aby se diváci těch 91 minut nenudili. Tohle zaujme cílovou skupinu (děti ve věku 7-14, zhruba) a zbytek se bude nudit. Přiznám se, že dva roky zpátky jsem sledoval asi 20 populárních českých youtuberů a dneska to jsou asi dva, na jejichž videa OBČAS kouknu. On problém youtube je spíš v něčem jiném, ale k tomu se dostanu později, teď zhodnotím dokument. Film je o tom, co vlastně znamená slovo youtuber. Fajn. A kvůli tomu se musí točit 91 minut trvající dokument? Ti starší se na to stejně nepodívají a poleze jim to na nervy. Jedna definice slova nacpaná do 91 minut nudy o naprosto obyčejných lidech, kteří kdyby neměli to štěstí, jsou stále obyčejnými lidmi a nikdo se za nimi neotočí. Jenže, hlavní problém je, že tenhle dokument je jednostranně zaměřený. Youtuberství je dle toho strašně kladné a v pohodě, děti se u toho baví, youtubery to baví (největší lež, rozeberu později) a když bude mít vaše děcko štěstí a prorazí, bude stát na pódiu vedle nich. Pokud to teda stihne do doby, než youtuberství úplně padne. Jenže tahle "práce" má i negativa, v dokumentu se zmínil snad jenom stalking. Děti si myslí, že když je tohle baví a budou mít štěstí, získají vysněnou práci - vydělávání peněz za nic. Youtuberství ale nevydrží věčně a za několik let nejspíš upadne v zapomnění a pak si osoby v dokumentu budou muset začít pracovat tak, jako ostatní. Samozřejmě, youtuberství uživí jenom některé, tolik peněz z toho fakt není. Co se týče výběru youtuberů, vybralo se to nejnezávažnější. Ale o takových TVTwixx, MikeJePan a spoustě dalších odpadů a lidí, ze kterých by si dítě příklad brát fakt nemělo nepadlo ani půl slova, jako jo, v jedné části to bylo skryto, takže neznalí nepoznají naprosto nic. Nejhorší je ale fakt, že tenhle film vysvětlí základy a na hlubší otázky jako třeba "Proč je to takový trend?" nebo "Je to skutečně něco, čeho by se měli děti držet?" se z vysoka se*e. Celek vypadá spíš jako reklama než jako dokument, ale to je jedno, děti nemají tušení, co je má obsahovat dokument, hlavně že je tam KOVY pane bože!!!!! A teď ke slíbenému problému youtube - dřív to bylo místo, kde si každý mohl nahrát cokoli. Video z dovolené, někdo natočil svého pejska... Teď je to byznys. Pochybuji, že youtubery to ještě baví, vsadím se, že se za svá stará videa stydí a za svoji nynější tvorbu se budou za rok stydět taky. Víte jak poznáte youtubera, kterého to fakt baví? Natáčí dál, i když ho už skoro nikdo nesleduje. Takového člověka to fakt baví. Problém je ve fanoušcích, kteří čerpají názory, informace, všechno od svých vzorů. Nechtěně kopírují jejich videa a hlášky, v komentářích se vždycky snaží být ukrutně vtipní a ke svým haterům (hater je dneska i člověk, co vám něco vytkne) jsou někdy i extrémně vulgární. Nenapíšu konkrétní příklad, nechce se mi to cenzurovat. A někdy fanoušci narazí třeba na 60 let starého pána, co pracuje jako dřevorubec a natáčí si videa někde ze z Zlatých Hor. Jenže nedělá to moderně jako youtubeři a tak mu klidně ve videu vynadávají. Fanoušci se prostě dokáží chovat jako hovada, pohádat se jenom kvůli tomu, kdo je lepší a kdo horší. Pak mezi fanoušky koluje takový mýtus, že na youtube musí nahrávat Co se youtuberů týče - je to neskutečně trapná zábava, občas se něco vtipného najde, ale nespoléhejte na to. Celý tenhle trend je tak pro děti zhruba do 17 let, pokud jste dost dětinští. Pro starší se tady nic nenajde. Jednu dobu na youtube vládne nějaký trend. Někdy jsou v trendu ti, co na všechno nadávají, pak je to youtube válka (dva youtubeři se hádají mezi sebou a jejich fanoušci taky = sračka) a pak má zase každý fidget spinner a loví Pokémony (na aplikaci = další volovina). To tak zhruba stačí, pak existuje ještě na youtube věc, co se jmenuje trendy a většinou tam poznáte peklo samotné, když koukáte na ta videa tam. No, to asi stačí, rozepsal jsem se až moc. Zkrátka dokument je spíš reklama a neskutečně nudí, pokud nejste dítě a nesledujete to většinu svého volného času.

• 28.12.2017  15:48
    Muž z Nuuku (2009)

Rozhoduji se, kolik tomu dát (vy už to vidíte). Grónsko je prostě nádherné, ale i drsné. Hory, ledovce, i ta města mají něco do sebe, ale především je tam nádherná příroda. A té jsem si tady taky užil víc než dost. Jenže, jenom prostředí film netvoří. Já osobně mám Grónsko jako zemi rád, takže mě zajímalo, jaké mají filmy. A byl jsem celkem překvapen. I když je příběh vcelku prostý a jednoduchý, zaujme a dojme. Dokonce to ani nenudí, i když se tam toho moc neděje. Příjemně mě překvapili i herci, kteří skutečně hrají dobře. A navíc, v příběhu jsem si užil i menší putování po Grónsku, což je jenom další plus. Při jedné scéně jsem si vzpomněl i na český film Zapomenuté světlo. Ve výsledku jsem byl spokojen a i konec se mi líbil. A jelikož to je první grónský film, dávám slabší čtyři. Já jsem byl spokojený, nenudil jsem se, takže si to 4* zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33