honajz2

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 10.12.2018  22:52
    Duše (2009)

Nebýt předvídatelné pointy a hudby, která byla bůhví proč strašně veselá, dal bych víc. Takhle je to jenom za 3*, i když je to zajímavé.

• 9.12.2018  22:24
    Kvarteto (2017)

Jaj, pokus o art. No, zase to teda nějak nedopadlo, protože k povedenému artu to má na míle daleko. Téma chápu, ale je to celé zpracované neskutečně nezajímavě, postavy taky nejsou zajímavé a tak to jenom plyne, abychom zjistili, že to je ve finále o ničem, co se snaží zakrýt, že o ničem není přitom ve skutečnosti o ničem je. Nakonec i ten film je ve finále nijaký. A já se ptám - proč se proboha tvoří takovéhle filmy? Proč se tvoří tyhle hry na art, když je znát, že to pan režisér fakt neumí a stěží vytvoří uvěřitelný dialog? Nemám tušení. Hvězdička za Olomouc (i když ani té jsem si tolik neužil) a trochu za kameru.Jinak to je čisté esence české filmové nijakosti. 1*

• 9.12.2018  16:37

Nejbizarnější filmová série na světě došla ke svému konci a nutno říct, že ještě že tak, jelikož už v posledních dílech je znát, že došli nápady. Ale šest (!) dílů je teda něco. Jako upřímně, tady pořád ještě nějaké nápady jsou, zvlášť závěrečný boj v tornádu (díky kterému dávám tu třetí hvězdu), kde je Kleopatra, Hitler a bůh ví kdo ještě (díky kterému dávám tu třetí hvězdu) je něco neskutečně absurdního. A s pravěkem to taky byla docela síla. Pak ještě pár scének a zvlášť hrozné zpracování (a příšerní vedlejší herci) tomu dává grády, zbytek ale dost nudí. Fakt je znát, že bylo na čase to ukončit, ale co, i tak se tenhle díl podle mě řadí mezi ty lepší. 3*

• 9.12.2018  16:11

Kombinace gangsterky a upírského hororu, a ty vole - ono to funguje! Sice ten přechod žánrů je zde strašně náhlý, ale že by nějaká část byla úplně nefunkční, to ne. Sice první polovina má moc utahaný začátek a přijde mi i slabší, než polovina druhá (asi se mnou bude málokdo souhlasit), ale i tak je dobrá. Ta druhá je prostě krvavá řežba upírů, kde se zabíjí čímkoli a jakkoli, ale je to zajímavý a upřímně, tohle jsem od toho čekal. Sice to má nelogičnosti, ale je to natočený tak, že vám to nevadí. K 5* nechybělo málo, záživnější start a plný počet by byl. Takhle jenom silné 4*

• 8.12.2018  23:53
    Jsem to já (amatérský film) (2017)

Proboha, to zas bylo něco. Nejpříšernější kamera na světě, kde jsou zajímavé max záběry z dronu a ani ty netočil režisér. Zápletka úplně megageniální, záběry točeny na jeden zátah a bez scénáře, no co, že se přeřekneme, prostě to ještě jednou dvakrát zopakujeme nebo celé zakecáme, on si toho nikdo nevšimne. Ono je to vlastně filmařsky obecně katastrofální. Teda, soundtrack se docela dá, ale to je tak všechno. Jinak je zde vidět vše špatné, co může amatérský film mít a chvílemi je to tak špatné, že je to směšné, za to 1*. A taky za odvahu tvůrců tohle pustit mezi lidi, jelikož to, stejně jako Tenebris, nemělo spatřit světlo světa. Nejvtipnější na tom je beztak logo Šebvision, z toho jsem chytlo záchvat smíchu...

• 8.12.2018  22:17

Ale no tak, to mi nedělejte... Ze začátku to vypadalo, jako nejlepší letošní český film (když nepočítám Tlumočníka), dost mě to bavilo, jenže jak ho prvně pustili z léčebny, kvalita a můj zájem šli dolů. A už to nikdy nešlo nahoru, naopak, čím blíže konci, tím nudnější a nezajímavý to pro mě bylo, tedy kromě mystery linek s Milanem, které mi připomněli slovenský film Dážď padá na naše duše, jenže to dopadlo stejně jako u toho slovenského filmu - zůstalo to skoro nevyužité a vlastně i zbytečné, což mě štve, jelikož by to mohlo film dost ozvláštnit. Jednalo se snad jen o roli napsanou přesně pro Duška? Jelikož to všechno zůstalo nevyužité. Film vlastně ani příběh nemá, ok, s tím se dá skvěle pracovat a dal by se vytvořit pochmurný snímek o osudech všech alkoholiků, jenže tady je to celé takové svěží, občas úsměvné (ale komedie to není ani náhodou), jenže tím je zabita ta depresivní atmosféra, která by tam měla být, aby to fungovalo. Takhle to je vlastně jenom něco, co si nějak plyne, nic moc se tam neděje a nijak to ani neskončí. Většina postav mi přišla zbytečných - třeba nemluvná Vietnamka byla brutálně nevyužitá. A chlápek z Prostřena taky. Vlastně, kromě hlavního hrdiny tu funguje jenom postava Milana a ani ne moc a pak ještě tu šéfovou ústavu, kterou hraje Babčáková. Záběry občas celkem zajímavé, i když někdy se zbytečně moc stříhá. Jako ano, v rámci českého filmu zajímavé, možná to je letos druhý nejlepší český film (opět, když nepočítám Tlumočníka), což je na jednu stranu dost smutný, když je tohle kvalita českých filmů. Ach jaj. Tak, snad se něco dobrého v té naší zemi letos ještě objeví. 3*

• 8.12.2018  20:05

Další found footage. Opět to nic nového nepřináší, prostě ruční kamera, roztřesené záběry, kde není skoro nic vidět... Jediné, čím se to liší, je to, že kamera při přibližování k mimozemšťanům zasekává a někdy ten obraz i vypadne, což působí mnohem realističtěji, než kdyby prostě jenom byl roztřesený. Zase to ale ničí to, že tu kameru ne a ne vypnout, i když jde fakt o život, ale tohle pravidlo u found footage musíte ignorovat. Ale postavy to má celkem normální, nikdo není megaidiot, jako v podobných found footage. Zase další mínus, je to moc dlouhé. Někdy tam třeba pět minut běží lesem a nic se nestane. Vážně bylo nutný to nesmyslně natahovat, aby to mělo tu hodinu a půl? Takových 70 by asi stačilo, i když i to by možná bylo trochu moc. No nic, podívaná snad jen pro skalní fandy found footage, jinak to můžete nechat být. 2*

• 8.12.2018  15:00
    Krysař (1985)

To provedení je neskutečně dokonalé a zajímavé, jenže celý film vlastně kazí jeho délka. 53 minut je fakt moc a člověk se nudným momentům nevyhne, přesto, že je to jinak dokonalé. Mít to tak 35 minut, dám těch 5*, ale takhle je to až moc(a bezdůvodně) dlouhé. Jinak se ale jedná o dost dobrý film, který za zhlédnutí určitě stojí.

• 8.12.2018  14:53

Knihu znám, četl jsem z ní asi tři stránky a pak jsem ji nechal být s tím, že se autor asi zbláznil. No, tady to vypadá stejně. Absurdnost střídá další, něco jako příběh vlastně neexistuje, všechno je sled šíleností podobně jako Bláznivý Petříček. Akorát tady je to šílené trochu jinak. Zatímco u Bláznivého Petříčka byly bizarní dialogy, tady jsou bizarní obrazy a scény. První polovina je teda lepší než druhá, to je pravda, ale zase ten závěr, jak tam jdou všichni... To se ani nedá pořádně popsat, to se musí vidět, prostě to vypadalo, jako kdyby všichni byly na drogách. Občas jsem v tom viděl něco jako poctu Meliésovi (kvůli stop-motion vtipům, s tímhle Meliés na plátně kouzlil)Jen škoda, že tu jsou části, kde se moc mluví, až to nudí, jinak bych dal 5*. Takhle to bude jenom za silné 4*

• 8.12.2018  11:22

Originál jsem neviděl, ale myslím, že to nevadí, kromě lokací a zvukových úryvků (možná) tam s tím filmem nic moc společného nebude. Ale záběry opět dost zajímavý, to se musí nechat. To, že by Benning mohl dělat videoklipy, už předvedl v 11 x 14, akorát s tím pak už asi moc nepracoval, což je škoda. Záběr na silnici a pole okolo něj a do toho hraje hudba a hned je to něčím zajímavější. Ale Small Roads si vystačilo i bez toho. Ale i záběry bez hudby jsou tu většinou dost zajímavé, kromě krajin u mě vede záběr oblohy při cestě mostem (v tuhle chvíli se kamera i hýbe) a záběr na obyčejný mrak, kde přeletí letadlo. Zní to obyčejně, ale má to své kouzlo. Akorát mi jen vadí, že některé záběry jsou dlouhé až moc, třeba bych zkrátil natáčení těch ohňů. 4*

• 7.12.2018  23:24
    Lasso (2018)

Nové prostředí fajn, konečně někdo dostal nápad na survival s důchodci (ačkoli to nakonec úplně nebylo), ale proboha, v tom scénáři je nelogičností, že by z toho jednomu hráblo. Chlapovi, co se narodil bez jedné ruky, urvou i tu druhou a on tam pak chodí, bez větších problému přeleze několik plotů a je úplně v pohodě, jako by se nic nedělo... Wtf... Ale ok, když dáte veškerou logiku stranou, dá se to, ale maximálně na jedno zhlédnutí, nic zajímavého to není po žádné stránce, teda krom smrtí, ty jsou většinou dost zajímavé. A jsem rád, že jsem konečně narazil na survival, kde SPOILER přežije nějaký důchodce KONEC SPOILERU. 2*

• 7.12.2018  21:39
    Bella Mia (2013)

Dubův debut Správce statku se mi kromě konce docela líbil. Jenže tenhle film už skoro nefunguje. Tak jo, je tu celkem dost krásných záběrů krajin, polí, luk a všeho možného, ale nějaký příběh vlastně není. U stáda krav je podezření na BSE, mají být utraceny, ale krávy začnou zdrhat a to je vše, co se tam děje. Nakonec tam ani nemuselo být tolik postav, jsou v podstatě zbytečné. A zápletka s krávami brzo přestane bavit. Takže nám tu zbývají jenom ty krásné záběry a to je všechno. Taky je to docela utahané. Je to škoda, Správce statku se mi docela líbil, tohle už ne. 2*

• 7.12.2018  18:05
    Linka 112 (TV pořad) (2018)

Linka 112, kdo volá? Stará tlustá bába, co v obýváku upadala na zem, nemůže se zvednout a její manžel je asi mentálně retardovaný, jelikož celou dobu sedí na gauči, čumí na jedno místo, občas něco mrmlá a když na něj ta bába řve, ať jí zavolá sanitku, začne řvát něco jako "nnnnnnn". Samozřejmě, ultraprofesionální dispečeři honem obvolávají oddělení po celé České republice, aby babku na zemi zachránili. Megakční záběry, bum, už jsou tady, buší na dveře, bába začne řvát na toho svého manžela, ať jde otevřít a on pořád "nnnnn", dokud mu babka neřekne, že přijela paní z pečovatelské služby a přivezla mu jídlo, dneska přece mají tu výbornou svíčkovou, tak se dědek konečně zvedne, otevře dveře a dovnitř vrazí záchranáři a babka je zachráněna. Kdo volá dál? Paní pošťačka někde v paneláku doručuje poštu a najednou slyší výbuchy! Rychle jde na čtyři a začne tam lízt po schodech dolů, na lince 112 řve, že ji tu nějací teroristi chtějí zabít a že tady umře! Naštěstí, profesionální dispečeři poznali, že se jedná o petardy, které si tam parta parchantů bouchá někde v bytě. Pošťačka ale utrpěla těžký šok. Kdo ještě volá? Další stará bába z nějakého bytu v centru, představí se jako Božena Němcová, řekne, že napsala Babičku a že se chystá zabít dítě sousedů, jelikož je nemanželské a to dítě nechávají spát přes noc v kočárku na chodbě (!!!!!!!) a ono pořád řve. Juj, mám tam chybu, ona ho nechce zabít, teda jo, chce, ale prý mu dá šanci začít znovu. Linka 112 neváhá, obvolá protiteroristické oddělení policie a v pěti vyrážejí za ní. Z babky vypadne, že bydlí na tý skále u Vyšehradu. Za pár minut přijedou policajti, běží po schodech nahoru, vidí Boženku vycházet z bytu, ptají se jí na jméno a hned jak řekne, že napsala Babičku a jde zabít mimino ji zatknou a vezou někam do psychiatrie. Tfuj, to byl složitý den. Ale nebojte se, zítra na linku 112 čekají další bizarnosti, které by nevymyslel ani Gaspar Noe, kdyby byl na všech tripech světa. Tak dobře, tenhle pořad je něco otřesného. Ani se to nesnaží být realistické, vzhledem k tomu, že kamera natáčí i to, co se stalo obětem před tím, než se jim něco stalo (!). Normálně, kameramani jsou věštci úplní. I ty příběhy jsou nerealistické, herci ti nejhorší z nejhorších, i já bych to zahrál líp. Už tomu jenom chybí neherectví Pavla Dorotky a dokonalé mimické výrazy při chcaní Jana Veselého. Celé je to tak strašně, strašně hrozné, že se nad tím vším člověk baví. Pokud bych to měl brát vážně, dal bych odpad, pokud jako vtip, tak by to bylo na 4*. A já tenhle pořad fakt vážně neberu a za všechnu jeho špatnost, otřesnost a trapnost mu dávám 4*

• 6.12.2018  23:11
    Proč? (1987)

Ono to na ty slabé 4* je. Na svou dobu to muselo být dost drsné a kupodivu to přetrvává dodnes. Ano, sice dneska vznikly mnohem drsnější filmy, ale atmosféra zůstala i tak. Dokonce i prolínání časových linií tu má svůj smysl. Ale občas tu jsou chvíle, kdy se nic moc neděje a taky mě štve, že film někde uprostřed načrtne docela zajímavý nápad na dějovou linii, jenže se tu na ni pak kašle. Ale i tak je to celkem zajímavé. 4*, ale slabé.

• 5.12.2018  22:56
    Stalo se (2008)

Shyalaman se tentokrát skoro vykašlal na překvápka, většinu nám vyzradil v první polovině filmu a rozhodl se to vzít jinak. Jenže bohužel, mě se to celé zdálo docela trochu odfláklé, u některých postav ani moc nevíme, jak to s nimi dopadlo. Sice mě baví tyhle filmy o epidemii a skupince přeživších, kde postupně odpadávají lidi, ale tady to bylo celé takové moc... klasické. Klasické a ničím nepřekvapivé, když nepočítám jednu scénu (myslím tu, s těma dvěma klukama, kteří se k nim pak přidají). Zase na druhou stranu to (až na pár ukecaných chvil) nenudilo. Celkově mi to vychází na průměr, takže 3*

• 5.12.2018  22:44
    Aliens vs. Avatars (2011)

Hm. Když mě film dokáže naprosto znudit během dvou minut, už to o tom něco svědčí. Bylo mi jasné, že tohle rozhodně nebude dobrý film - do toho jsem s tím taky šel. Hlavně jsem do toho šel s tím, že se u toho pobavím. Jo, párkrát to bylo až tak otřesné, že jsem se smál, třeba úvodní titulky jsou celkem síla. Pak taky, když jí tam ta potvora v noci v lese vydloubne oči a když tam nějaký borec máchá mačetou do vzduchu a pak nechtěně usekne svojí přítelkyni hlavu a pak mu ta potvora utrhne ruku a on pak asi půl minuty pozoruje, jak ji má urvanou, no proboha... Jenže zbytek je prostě neskutečná nuda s nezajímavými herci, neskutečně pitomým dějem a takovým tím typickým "překvápkem" na konci. Pokud je někde na YouTube scéna s mačetou a úvodní titulky, nemá cenu ztrácet čas celým filmem. Btw, plakát je taky pecka, ty vole...

• 4.12.2018  22:17
    Apokalypsa (2006)

Největší problém je Southland Tales je, že nemá tu pořádnou mysteriózní atmosféru, jakou měl Donnie Darko (ta původní verze, režisérskou jsem neviděl). Mě přijde, že tady je to strašně rozmělňované, některé scény jsou celkem zbytečné. Jako, mít to takových 110 minut, zhruba, bylo by to lepší. A i tak, těch fakt dobrých scén, které si člověk bude pamatovat, je tady fakt málo. U Donnieho Darka se pro mě rovnou několik scén stalo legendárními, třeba když Donnie mluví o šmoulech. A když už to tady pořád srovnávám s Donnie Darkem, je znát, že Richard Kelly si ze svého díla hodně opisoval. Třeba když tam zpívá ten chlap, co má tu krev na tričku a tančí mu tam do toho ty ženský, tam je hodně znát scéna se Sparkle Motion, hádejte odkud. A je toho víc, třeba i závěr a vlastně i vysvětlení se Donniemu Darkovi dost podobá. Na tomhle filmu mi taky dost vadí, že rozjede hned několik znaků, ale některé jsou v závěru k ničemu. Celý film by plný řečí pornu, souložení, dokonce si to tam dávala i dvě auta (!), ale v závěru to nic neznamená, takže to tam bylo zbytečně. Tohle se Kellymu prostě nepovedlo, i když teda ukočíroval Dwayna Johnsona a hraje tu překvapivě dost dobře. Ve výsledku to ale je nic moc. Jiné vysvětlení by taky prospělo, tohle bylo už jednou použité (u Donnieho). 2*

• 4.12.2018  21:59

Naštěstí je to snesitelnější než N.O.T.H.I.N.G. Tady se aspoň ta páska barevná občas zpomalí a je to snesitelné, takže se na to dá docela i "dívat" (berte to hodně s rezervou, celou stopáž bych to asi nedal. Bohužel ale ani tady Sharits nic jiného, než jeden jediná záběr pořád dokola. Zajímavé to není moc dlouho, u mě to trvalo 5 minut, což už je tak dost. 2*

• 2.12.2018  21:54
    Tenebris (amatérský film) (2018)

Já jsem na amatérské filmy dost mírný v hodnocení kromě veselého dua Veselý/Cejpek. Jenže Pavel Dorotka mi dokázal, že je neschopný úplně ve všem. Maestro Veselý občas sem tam zvládl práci s kamerou, ovšem tady je kamera naprosto otřesná. Pořád se klepe, cuká, v některých záběrech se neustále rozostřuje a zaostřuje (!). Střihy úplně náhodně, ani si s nimi nikdo nedal práci. Herecké výkony taky špatné. V nějakých chvílích to i vypadá, že by tu někdo nakonec byl schopný něco málo zahrát, ale i tak. A scénáře snad ani moc nebyl, chvílema mi přišlo, že se improvizovalo. Nejlepší je ale teda děj, ty jo. Tak jednu třetinu filmu tvoří to, že hlavní hrdina nesmyslně chodí všude možně a zbytek filmu se věnuje neskutečně nudnému příběhu o novináři, co se chytne zprávy o nějaké vraždě tří lidí a on z toho chce mít sólokapra a tak se o to začne zajímat a dozví se, že je v tom nějaký bubák a on se ho pokusí v Podsvětí porazit. Wow. Už jenom celé to provedení je neskutečně pitomé a nejpitomější je začátek (film začíná záběrem na logo Facebooku, pak na znak lajku, pak zase logo Facebooku, ze kterého lítají lajky a hned po tom záběre na logo YouTube, které se točí dokola, jako by to byl spořič obrazovky) a konec (asi tři dějové linie, přičemž každá je stupidně (ne)uzavřená. Paráda. Upřímně si myslím, že každý amatérský filmař je schopnější, než Pavel Dorotka, protože je tady vidět, že je v tom naprosto neschopný. A když už jsem neschopný, tak to nenatuhuju na 81 minut nebo na víc než dvě hodiny (!!!), jak chtěl pan režisér, ale na nějakou přijatelnou délku. Ale to musí Pavel Dorotka pochopit sám. Odpad zcela jistý. Btw, a prý že se u toho budou lidi bát, to snad ne...

• 2.12.2018  17:07

Já mám dojem, že za několik let se tenhle film znovu zakáže. No fakt, tohle musí být noční můra pro všechny ochránce zvířat, tady je totiž spousta záběrů na zabíjení a porcování zvířat. Co se filmu týče, líbil se mi, i příběhově, ačkoli celkem dlouho trvá, než se něco vůbec stane a člověk se tak ptá - a co se tam stane? Konec je celkem drsný, ale splňuje, co má. Akorát jsem v tom nenašel podobenství jako můj táta, já v tom viděl postapo, které překvapivě na první pohled ani nevypadá, že by bylo z Československa. Hvězdu ale strhávám za to, že ten úvod se opravdu zbytečně táhne. Takže 4*

• 2.12.2018  16:55
    Zrcadlo (1975)

Tarkovskij klasika - skvělé záběry, skvěle natočené scény, některé přímo bravurní (granát, třeba), a i když jsou ty záběry a scény dlouhé člověk se u toho moc nenudí. Přesto to považuji za zatím nejslabší film, jaký jsem od Tarkovského viděl, jelikož mi strašně vadí absence jakéhokoli příběhu. Celý film jsou vlastně nějak poskládané vzpomínky z Tarkovského dětství a z toho, jak vzpomíná na svoji matku, jenže kromě toho, že v průběhu filmu začne druhá světová, k ničemu jinému nedojde a i ta druhá světová je tam vlastně nevyužitá. Solaris má nějaký děj, Stalker má děj, dokonce i Nostalgie, tam je to teda sice pocitové, ale je to silné. Zatímco tady to prostě jenom je, což je velká škoda. Ale i tak se jedná o skvěle natočený film, jenom nějaký příběh by to chtělo, jelikož samostatně poskládané vzpomínky v takovém formátu prostě moc nefungují. 4*

• 2.12.2018  11:29

U konce s dechem považuji za jeden z nejnudnějších filmů, co jsem kdy viděl (a že by tam byla nějaká hloubka, to ne), ale Bláznivý Petříček, to je... Začnu jinak. Já jsem celý ten film měl dojem, že si ze mě někdo dělá pr*el. Všechny ty záběry, šílenosti, neustále rádobyhluboké žvanění o čemkoli... Já mám dojem, že to celé bylo myšlené jako absurdní komedie a že to ani nemá mít nějakou hloubku. A taky jsem to taky celé nakonec bral. Takže jsem se nakonec příjemně bavil, užíval si všechnu tu absurditu a na nějaké hluboké myšlenky jsem kašlal, jelikož si myslím, že tam beztak nic nebylo, jenom to tak vzdáleně vypadalo, aby v tom diváci hledali bůhvíjaká moudra a Godard se bavil nad tím, že tam něco vůbec hledají. A tak mi to celou dobu připadalo a právě proto se mi Bláznivý Petříček vlastně líbil. A klidně se na něj podívám znovu, dokonce jsem se u toho ani moc nenudil. 4*

• 2.12.2018  00:02
    Pozemšťan (2007)

Několik lidí v jedné místnosti celý film mluví a ten hlavní přijde s tím, že byl kromaňonec, Ježíš a já už nevím co všechno. Ok, mohlo to být zajímavý, je to zajímavý, jenže... místy to nudí, nějak rychle mu to všichni uvěří a konec měl být otevřený, ten jasný konec to ve finále celkem kazí, protože nepřijde zvrat, dopadne to tak, jak čekáme. Jako jo, jeden zvrat tam je, ale s příběhem to nijak extra nepohne. Nakonec mě to ani bůhvíjak nechytlo, jako ostatní tady, vidím v tom celkem průměrnou sci-fi. Jinak naprosto souhlasím s komentářem uživatele IllIlIlIIl, vadili nám stejné věci. 3*

• 1.12.2018  21:43

Skoro každý český film má tři typické znaky (výjimky existují, ale je jich fakt málo) - sex, blití a smrt. Vážně, schválně se podívejte na jakýkoli český film (kromě animovaných) a uvidíte, že nejmíň jeden ten znak tam je. Tady jsou všechny tři a kromě sexu v plné parádě. Navíc ten závěrečný megazvrat s dědou je neskutečně hloupý a zbytečný. Co se filmu týče, strašně by mě zajímalo, co mi to chtělo dát. O čem to vůbec bylo? Rodiče prodávají chatu a chtějí si tam poslední víkend uspořádat sraz celé rodiny. A to je všechno, nic víc se tam nestane. Tudíž je to další typické české nic o ničem, v klasickém schématu komedie/drama (což znamená, že komedie to bude prvních 20 minut a pak začne jenom drama). Jako ano, prvních 20 minut, které jsou road-movie nápadně připomínající skvělý Výlet od Alice Nellis, se dá. S příjezdem na chatu, která je malebná jenom, když tam někdo pustí gramofon, začne dlouhá dialogová nuda, kde vám dojde, že vám jsou vlastně všechny postavy absolutně ukradené. Jak se bude vyvíjet vztah dcery s tím Němcem? Odpověď zní: je mi to fuk. Navíc o některých postavách nevíte vůbec nic. Pak je tu taky několik nelogičností, třeba kde se tam vzal stále funkční ohňostroj? Komedie to je... vždyť už jsem to tu psal, navíc jsem se u toho jednou pousmál a to bylo všechno. Nečekal jsem nic extra, ale prostředí chaty mohlo být zajímavé, jenže tím, jak se tu nic neděje, je chata nevyužitá. Na tenhle film zapomenu asi fakt rychle, protože co tak nad tím přemýšlím, i Enter the Void od Gaspara Noého bylo dějovitější a dalo mi víc, než tohle. Já se snažím být na české filmy ještě mírný, ale když dostanu už po miliónté absolutní nic, co ani nejde do hloubky, začnu být přísný. 1*

• 1.12.2018  18:02
    Traumstadt (1973)

Já nakonec ty slabé 4* dám, i když to má nudná místa a není jich málo. Ono se totiž jedná o zajímavý film. Mladý pár umělců si potřebuje odpočinout a tak jedou někam na dovolenou, kde je v pouštích jakýsi podivný mužík (opravdu se to dá brát jako varování) zavede do podivného města, kde se zastavil čas někdy v 19.století a je zde povolené úplně všechno. Ze začátku vypadá, že je to ráj na Zemi, jenže tahle iluze nebude trvat dlouho a ukáže se, že zde je povolené všechno... Opravdu všechno. Tady bych měl skončit, jelikož bych už začal spoilerovat. Co se týče toho filmu, ze začátku je dost poutavý, zajímavý, pár scén je dost efektivních (hlavně to divadlo - to je pořádné WTF), jenže po divadle jde ta kvalita lehce dolů, ovšem když se opět rozjede podivnost a anarchie městečka pořádně, už to zase nabere grády a napětí, ačkoli to finále je zase trochu zdlouhavé. Jinak film se skoro celý opravdu odehrává v Českém Krumlově a je celkem zajímavé, když si v tom filmu představíte Český Krumlov někde v poušti. Ale jak už jsem napsal, jedná se o opravdu zajímavý film, ačkoli v Česku skoro neznámý. I když, nudným pasážím se tady opravdu nevyhnete...

• 1.12.2018  17:45
    Mistři (2004)

Najbrta jako režiséra fakt nemám rád a ve spojení se scénářem od Tučka a hudbou od Marka jsem tušil průser největší. Ono to tak ze začátku fakt celkem vypadalo, hlavně hereckými výkony, ty byly takové strašně divné, děj byl nudný, díky čemuž byl nudný celý film. A takhle to bylo celou druhou polovinu a já čekal, že tomu dám tak hvězdičku. No a pak přišel převrat, začalo to být zajímavější, i ti herci už hráli líp (krom Poláška). A od západu Česko-Kanada se mi to začalo líbit, jelikož tahle část byla zvládnutá skvěle. Ani to dokonce nebylo o tom (čehož jsem se bál), jak jsou všichni na vesnici blbý a burani. Dokonce to mělo i jisté napětí, i když se tam v podstatě nic moc nedělo. A závěr byl taky zajímavý. Dokonce to má i funkční depresivní atmosféru. 3*

• 1.12.2018  00:29
    (1998)

Já nevím proč mi to celou dobu (kromě posledních 25 minut) připadalo, jako mix Eraserhead a Tetsuo. Ne dějem, spíš stylem. Je to černobílé (což nechápu proč, že by přece jenom tam bylo něco z těch filmů?), hlavní hrdina je podivín (viz. Eraserhead) a pořád zde něco píská a hlavního hrdinu občas začne strašně bolet hlava (viz Tetsuo). No ale ok, tyhle filmy jsou dějově celkem jinde. Tenhle film je plný matematiky, 216místného čísla a divných vizí, divných událostí. To ale nevydrží celou dobu, cca v půlce jsem se začal nudit, jelikož nevypadalo, že by to někam vedlo.Naštěstí právě těch posledních 25 minut někam vést začali, dokonce to dávalo smysl, takže sláva. Dokonce i to vysvětlení a i ten konec se mi líbil, takže jsem nakonec spokojený, ačkoli bůhví jak silnou atmosféru to nemá. 4*

• 1.12.2018  00:17
    Uvnitř (2007)

Tohle asi fakt nebude pro slabé povahy. Po asi půl hodinovém úvodu tu snad není minuta, kde by nestříkala krev. Opět se jedná o jeden z filmů, který jsem chtěl vidět už delší dobu, ani už nemám tušení proč. Pro začátek je ale nudné říct, že tady nejde jenom o to, jestli tu vyteče hektolitr krve, tohle má i děj. Těhotná žena se vybourá s manželem v autě a jenom jí se podaří přežít, kupodivu i s dítětem. A když se blíží den porodu, objeví se u jejího domu divná žena, která se chce za každou cenu dostat do jejího domu... A tím to celé začne. Jenže v téhle části je v ději problém, jelikož se tu stane věcí, které jsou absolutně nerealistické. Tak třeba mi vysvětlete, kdo dokáže pitomou jehlicí zabít tři policisty? A je toho i víc. Zase na druhou stranu, jsou tu asi dvě dost dobré scény, nebudu psát jaké, jenom řeknu, že člověka překvapí, i když home invasion žánr nemá nic moc nabídnout. Závěr lehce odhadnutelný, ačkoli to s tím policistou bez očí... to snad byl vtip. Gore na vysoké úrovni, všechno ostatní je průměrné. Herci, kamera, scénář je asi jediné, co jde do podprůměru, ale jinak to je celkem dost průměrný film. A taky mě štve, že se tu nevyužilo, že se to odehrává o Vánocích, což je škoda, jelikož by to pak bylo o něco lepší. Takhle je to prostě jenom brutální průměr, co má napětí, ale velké díry ve scénáři. 3*

• 29.11.2018  23:26
    Zorn's Lemma (1970)

No vida, tak Hollis Frampton přece jenom umí. Neustále odříkávání abecedy udělané tak, že tu máme jeden záběr na ceudli, kde je zaměřené slovo na A, další záběr slovo na B... A takhle pořád dokola. Když slovíčka na dané písmeno dojdou, záběry slov nahradí záběr něčeho jiného. Tohle trvá skoro celý film, vypadává písmeno po písmenu, můžete si i tipnout, které zůstane nejdéle. A pak asi desetiminutový záběr dvou lidí, co někam jdou a do toho je říkán nějaký text slovo od slova zvlášť. Jo, a film začíná říkankou. Je to vážně zajímavý experiment, který si sice neudrží zájem celou dobu, obzvlášť ke konci, jak se vypráví, je to dost natahované. Ale přesto, nejmíň půl hodiny jsem to sledoval bez přetáčení a obdivoval, kde všude nějaká slova Frampton našel a kolik jich vůbec existuje. Je to jako zfilmovaný slovník. Tak trochu. Mám to mezi 4* a 5*, zatím nechám silné 4* a uvidím později, jestli přidám nebo nechám.

• 29.11.2018  23:14
    Fotografie (amatérský film) (2017)

V rámci amatérského filmu to na ty 3* je. Na stopáž celkem zajímavě vymyšlený příběh, ačkoli konec ho kazí. Scénář pokulhává, kamera celkem ujde, zvuk špatný, herecké výkony špatné i na amatérský film, kromě generála, ten řval docela dobře. Ani to moc nenudí, ale ten film má spoustu, spoustu chyb, které se prostě a jednoduše nedají ignorovat. Začátek mi připomněl jednu českou hru, u které si absolutně teď nevybavím název, jenom vím, že hlavní hrdina je na vesnici někde v pohraničí a najde tam nějaké divné fotky a snaží se tam na něco příjít a souvisí to se vzpomínáním na události z druhé světové války, na víc si fakt nevzpomenu. Jinak, tenhle film je celkem průměrný, ale dá se. Ondřej Veverka není žádný packal, ani žádný zázrak. 3*

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49