honajz2

honajz2

Jan Lipšanský ml.

okres Praha


8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Piknik na Hanging Rock (1975)

  Tak jsem hledal "dokonalý" horor. No, tohle úplně horor není, ale našel jsem něco, co mě fakt dostalo. Za poslední dobu to byly dva filmy - Emelie a Piknik na Hanging Rock. Tenhle film, ač má banální námět, je naprosto geniální. Dívčí internát jede na výlet k hoře, ale výlet nedopadne zrovna nejlépe. Je tu spousty věcí skvěle podáno, spousty vět, co dívky vyřknou a zní i maličko divně dostanou postupem času hlubší význam, ze kterého až mrazí. Chtěl bych vyzdvihnout i pár skvělých momentů, třeba papírkovou cestu, asi nejdokonalejší ztvárnění snu, co jsem kdy ve filmu viděl (jelikož sen tu skutečně vypadá jako sen) nebo taky "záchranou vodu" (ta scéna, ve které dívky překračují ten potůček a ta tlustá si v ní nechtěně namočí nohy - no, a jak to s ní dopadlo) a obecně tu chvíli, kdy jsou dívky úplně mimo. I když se tu nic moc nestane, celý film vás drží skvělá atmosféra a u mě se taky dostavil strach z neznáma. Nemáme vysvětlení, jelikož není. Nevíme, co se stalo, jak dopadly. Ačkoli si člověk myslí, že teď přijde ta část, ve které to začne nudit, přijde naprostý šok a posílení už tak skvěle vykreslené atmosféry. Mé milované podivnosti jsou zde taky a třeba nad rudým mrakem přemýšlím doteď. Opravdu, nečekal jsem, že se mi dostane tak skvělého filmového zážitku. Tohle po dopsání komentáře míří rovnou do mých oblíbených filmů, protože něco takového se opravdu jen tak nevidí... 5*

 • poster

  Sexmise (1983)

 • poster

  Kostka (1997)

  KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! Popravdě, čekal jsem nějaký film s nulovým dějem, dementníma postavama, hodně brutálníma způsoba smrti a taky jsem tak nějak očekával, že se celý film budu nudit a jenom čekat, kdy kdo jak brutálně zemře. Ne. Byl to úplný opak toho, co jsem napsal v první větě: děj to má, postavy jsou v pohodě, hodně brutální smrti jsou tam snad jenom dvě a ne, nenenudil jsem se, celý film mě už od začátku (a to se stane u málokterého hororu) udržoval v napětí. Je tam komu fandit, je i zajímavé, jak poznávají ty kostky s pastí, je to zajímavé už samo o sobě. Abych jenom nechválil: konec je zklamání, čekal jsem nějaké vysvětlení, kterého se mi nedostalo, naopak mě ale překvapilo, kdo z nich to přežil. Chtěl jsem dát jenom 4*, ale už jenom ten fakt, že mě film udržoval v napětí od začátku až do konce, což se mi stalo snad jenom u čtyř hororů, je pro mě znamením, že si to těch 5* přece jenom zaslouží.

 • poster

  Pod zemí (2014)

  Found footage filmy mi nevadí. Blbý je, že na polovinu z nich se nedá dívat. Tohle je však něco jiného. Ze začátku se nic moc neděje a po 20 minutách se podíváme do katakomb. A nyní to začíná... Atmosféra skvělá, jedna z nejlepších. Napětí je zde všude. Nápad je velmi zajímavý. Takových slabých 5 hvězdiček si to podle mne zaslouží. A nepřeháním. Zase oproti tomu je zde pár divných scén, ale jinak to stojí za podívání.

 • poster

  Nezvratný osud (2000)

  Tak tohle je velmi zajímavý nápad. Když jsem sledoval film Paranormal Activity a další jeho pokračování, říkal jsem si, že teď bych se chtěl podívat na nějaký pořádný horor. A to se mi v tomto filmu taky dostalo: napětí od začátku do konce, postavy se tam nechovají jako blbci... Prostě to stojí za podívání.

 • poster

  Věc (1982)

 • poster

  Polednice (2016)

  Koukám jak blázen. Touhle že je český film? A k tomu všemu horor? Bylo to naprosto skvělý! Jako ano, jsou zde věci, které mi vadili, ale jinak to bylo skvělý! Celej film jsem se udržoval napětí, lekačky byly skvělé, nemám tomu moc co vytknout.

 • poster

  Vratné lahve (2007)

  Já jsem překvapenej! Tohle že natočili Češi? Tohle byl skvělý film! Pobaví, trošku dojme, vydaří se. Zvažuji i nad přidáním do oblíbených filmů.

 • poster

  S tebou mě baví svět (1982)

  Podle mě hezká komedie.99 %

 • poster

  Vetřelec (1979)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace