• Krátkometrážní

Stav beztíže - Fear (2009) (epizoda)

Fakt bych nečekal, že se u tohohle seriálu dočkám halloweenské epizody... Je teda ze všech nejslabší a děj se v ní zas moc nepohne, ale zase na druhou stranu - "halucinace" zde řádily mnohem intenzivněji, než kdy dříve. Takže ty slabší 4* dám.

Gumballův úžasný svět - Série 2 (2012) (série)

Oproti první sérii žádné zhoršení, pořád je to stejně dobré. Těch pár slabších epizod se sice stejně objevilo, ale na slabých 5* to za celou sérii zase je. Nejzajímavější na téhle sérii je ale to, kolik se zde představí vedlejších postav. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabých 5*

Gumballův úžasný svět - The Finale (2013) (epizoda)

Tak tohle byla snad ta nejdivnější epizoda ze všech. Částečně je to clip show, která se postupně mění v něco dost bizarního, co mě sice bavilo, ale ne na plný počet. A taky je tady ten snad (schválně, samozřejmě) nejutnutější konec nejen v historii Gumballa, ale i snad všeho, co jsem kdy měl tu možnost vidět... 4*

Gumballův úžasný svět - The World (2013) (epizoda)

Epizoda se strašně bizarním námětem a i celkovým průběhem. A i když jsem se tady u něčeho pobavil, i tak mi tam chybělo něco, kvůli čemu bych z ní byl nadšený, Možná to chtělo ještě víc nápadů, nevím. 4*

Gumballův úžasný svět - The Plan (2013) (epizoda)

Dobrá epizoda, ale oproti těm minulým třem je zatraceně slabá. Přitom nápadů zde nebylo málo, ale celkově mě ta epizoda prostě neoslovila tolik, jak mohla... Slabé 4*

Život je hra - Zachránit přátelství (2020) (epizoda)

No... na jednu stranu tahle epizoda nenudila, na tu druhou nebýt moderátorů, tak je to celé bez humoru a vážné jak prase. Jak by si bez nich ten seriál poradil? Slabší 3*

Život je hra - Udělat to Evě (2020) (epizoda)

Míň zábavné než první dva díly a celkově to bylo poněkud slabší. Ani na tu třetí hvězdu to nevidím, takže jenom lepší 2*.

Idem Paris (2013)

Osmiminutová a nijak zvlášť zajímavá černobílá reklama, která je poměrně nudně natočená a ani z ní není poznat, že by ji vůbec točil Lynch.

Fire (Pozar) (2020)

Lynch vytvořil soudný den. Atmosférický, podmanivý, výtvarně vyhraný a dost... no prostě lynchovský. Rozhodně je to jedna z jeho nejlepších věcí po roce 2006 - spolu s What Did Jack Do?, Bug Crawls, Early Experiments a i Blue Green. Silné 4*, k té páté hvězdě mi přece jenom něco chybělo.

Maminčin výlet do nebe (1935)

Zase moc dlouhé, už jsem viděl i lepší reklamy z té doby. Ale výtvarně to opět bylo zajímavé, takže ty slabší 3* dám.