Beznoh

Beznoh

Jan Říha

okres Praha
Vášnivý cetovatel, hráč pokeru, hráč squashe a consultant Microsoft Dynamcis CRM.

Twitter: Beznoh

45 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osudový dotek (2004)

 • poster

  JFK (1991)

  Výborné dílko které mluví o amerických dějinách. Ale nejvíc mě na něm zaujaly morální a ideologické stránky. Vážně jsem se zkoušel zamyslet, co bych dělal vlastně já a co by vůbec člověk měl udělat. Kdyby tuhle pravdu znal, ale věděl by, že když ji oznámí světu, asi to nikomu už moc nepomůže a ohrožuje svoji rodinu, děti, kariéru a zázemí. Je tam i spoustu dalších věcí k zamyšlení a proto je ten film opravdu povedený.

 • poster

  Krvavý diamant (2006)

 • poster

  Na Hromnice o den více (1993)

  Výborná komedie na téma zastavení času. Já osobně jsem se hodně pobavil. I přes to, že to je komedie, určitě obsahuje i pár myšlenek, nad kterými se v průběhu zamyslíte. Podle mě jedna ze super komedií.

 • poster

  Klub vyvolených (2002)

  Vážně výborný film o morálních hodnotách a charakteru člověka, dlouho jsem neviděl nic lepšího...

 • poster

  Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

 • poster

  Kokuhaku (2010)

  Pro mě nejlepší film z Japonska co jsem kdy viděl. Skvěle zkomponované spojení příběhů několika lidí do jednoho hlavního děje, jaké jsem neviděl v žádném jiném filmu. Nejdřív vidíte film pohledem jedné osoby a všechno vám přijde jasné a relativně jednoznačné. Potom ale to samé vidíte z pohledu někoho jiného a dojdou vám všechny motivy a okolnosti toho, proč jednal tak, jak jednal. Ve finále se pravděpodobně zamyslíte nad tím, jak jsou pravda a spravedlnost a jednosměrný pohled na ně relativními pojmy a jaké okolnosti mohou člověka vést k určitým činům. Navíc je všechno úžasně ztvárněno tak, že jednotlivé příběhy navíc pozvolna doplňují děj, takže se vůbec nenudíte a film vás zcela pohltí. Pro mě naprostá bomba, nenapadá mě co vytknout. 100%.

 • poster

  Kawasakiho růže (2009)

  5 * s hvězdičkou. Vážně super. Skvělé zamyšlení nad problémy určité doby, které ale nikoho přímo neočerňují jen reálně vykreslují jednotlivé charaktery a nechávají divákovi prostor k zamyšlení. Ale pravda je vždy šedivá, tak jak tomu v realitě bývá, zvláště pak v takovýchto dobách. Pro mě asi zatím nejoblíbenější Hřebejkův film v dané tématice i nejlepší český.

 • poster

  Lásky čas (2013)

  Vážně super. Pokud máte náladu na romantickej film, takhle to je fakt nutsovka.

 • poster

  Ledové království (2013)

  Z mého pohledu je tahle pohádka určitě v top deset, spíš top pět pohádek, co jsem vůbec kdy viděl. Klasický Disney, pohádka se šťastným koncem, ale nechybí ani nepředvídatelnost a zvraty. Navíc super poutavě natočené zábavné, dojemné, vůbec mě nenapadá, co bych od toho mohl chtít víc. Je vidět, že na ni nešetřili, což velmi krásně projevilo na efektech, které jsou fakt parádní. Má to i dobrou myšlenku. Snad jediné co by se dalo lehce vytknout je několik lehoučce zdlouhavých zpěvných monologů v úvodní fázi, ale pak se děj krásně rozjede a nelze už vytknout nic. Doporučuji vidět ve 3D, jinak by to nemuselo mít tak dobrý efekt...