Annabelle (2014)

Jediné, čo bolo dobré : scéna s výťahom.

Rosemary má děťátko (1968)

Jeden s najúžasnejších hororových filmov všetkých dôb, ktorého mystiku ešte umocňuje temná história ozajstnej Dakota Building ( zastrelenie J. Lennona ) a nešťastná obeť Sharon Tate iba rok po natočení filmu. Skvelá predloha Iry Levin je síce presne, ale vôbec nie otrocky natočená. Manželia Castavetovci by vydesili aj mňa. Osobne Rosemary považujem za jeden z najlepších filmov, ktrého ústrednou témou je boj jednotlivca a jeho pravdy s celým svetom.

Hitchcock (2012)

Zjavovanie sa Eda Geina vôbec nemalo zmysel a bolo celkom vytrhnuté z kontextu. Mala som pocit, že sa to tam vyskytlo, lebo režisér nenašiel inú možnosť, ako do filmu o majstrovi hororu vniesť niečo (čokoľvek ) temné. Rovnako súhlasím s nižšie uvedenými názormi o chaotickej polytématike filme, ktorý sa jednoducho nevie rozhodnúť, čím chce byť. Plusom boli hlášky Hopkinsa čoby Hitcha vyslovené s kamennou tvárou a večne charizmatická Helen Mirren.

Přichází Satan! (1976)

Perfektné herecké obsadenie, hudba a najmä strih v spolupráci s kamerou. Satan, Vyháňač a Dotyk medúzy tvoria moju top 3 hororových mystery filmov 70-tych rokov.

Zack a Miri točí porno (2008)

Rozkošná sprosťárna. S ľahkosťou plynúce dialógy, ktoré sú úplne prirodzené a rovnako trápne tak ako medzi skutočnými 3D ľuďmi :). Už dlho som sa tak schuti nezasmiala.

Katka (2009)

Nemyslím si, že osud Katky by v nás mal vyvolať pocity altruizmu či ľútosti. Dokument jednoznačne vyplnil zívajúcu dieru v prevencii drogových závislostí, pretože ukazuje účinok drog v reálnej nefingovanej existencii človeka. Z celkom šumnej mladej holky sa stane vyziabnutý prízrak, ktorý vyzerá v tridsiatich rokoch na deväťdesiat. Napriek, alebo práve kvôli otvorenosti a surovosti scén by som to pustila už deťom na druhom stupni základnej školy.

Perníková věž (2002)

Pre mňa osobne nedôveryhodný, plytko podaný film o feťákoch a ich ups and downs. Celé mi to prišlo ako "film vo filme", a to vďaka dosť kŕčovitým hereckým výkonom. Potešilo pár vtipných sekvencií a obsadenie Doroty En, ktorú mám veľmi rada.