petrkocou

petrkocou

Jan Svatuška

Česko

• 23.11.2013  02:17
    Domácí představení (TV film) (1991)

scénář: Vlastimil Venclík Účinkují Jiří Sovák – dědeček Vítězslav Jandák – otec Jana Synková – matka Pavel Anděl – syn Simona Prasková – snacha Jiří Hálek – soused Jan Přeučil – první houslista Tomáš Trapl – druhý houslista Eugen Jegorov – violista Ladislav Gerendáš – violoncellista Josef Adlt Hana Čížková Václav Kotva

• 25.5.2013  14:25
    Všemocný (2011)

Superman 2011. Žánrovka (viz vysoké hodnocení) která vrací tématu supermana přitažlivost použitím populárních prvků (mozek, inteligence, drogy). Zabalená do celkem atraktvního kabátku moderní akční detektivky ovšem stále častěji klesá prvoplánově jednoúčelovým (nesmyslným) zápletkám, které je třeba řešit řádnou akcí. Postavy jsou ploché, vrcholem trapnosti je scénka s bývalou ženou hrdiny, jakož i tato postava celá. Při sledování se nenudíte, dokonce ještě po skončení působí docela dlouho, než prohlédnete chatrnou kostru povrchní podívané.

• 3.4.2013  02:11

Plagiát, neplagiát. Nudné a přihlouplé. Heil verbal!

• 10.2.2013  16:26
    Miklós Akli (1986)

režie: Mikszáth Kálmán

• 13.12.2012  23:25

Směšnost povrchní selanky podtrhují ochotnické výkony hrajících umělců. Režii se účinek daří občas posunout někam mezi Monty Phytons a jihoamerickou telenovelu, Ošklivka Katka se samozřejmě vnucuje. Po většinu času však jen Cinka Panna. Přes hvězdné obsazení film navíc působí velmi laciným dojmem. Nakonec se podívejte o trochu výše kolik herců mělo možnost si v něm zahrát. Ti se ovšem pohybují v jinak zcela prázdných scénách, komparz se téměř nevyskytuje. Postavy jsou ploché a prázdné jako list nepopsaného papíru, a tak zůstávají od začátku do konce bez sebemenšího náznaku vývoje. Zakončení pak nedbytně sugeruje vzpomínku na učitelku rvoucí nedopsanou písemku z pod zoufale škrábajícího pera. Je skutečně škoda takto uboze promarněné příležitosti, kterou tento námět skýtá. Jedna hvězda snad jen za scénu s romskými zpěvy.

• 20.11.2012  10:53

Snímku nelze upřít jistou míru působivosti, ne příliš dlouhodobé. Postavy se chovají trochu šablonovitě. Úplně se ztrácí skutečnost, že se jedná o pohých několik dnů, čehož by si divák asi neměl šanci všimnout kdyby mu to neustále nepřipomínaly titulky uvozující jednotlivé dny. Celkové vyznění značně oslabuje střílecí závěr. Nebýt toho byl by konec nejméně o hvězdu silnější. Takto posouvá film spíše do parodie.

• 22.9.2012  15:27

Kýčovité barvení a otravný dělený obraz, bezduše zkopírovaný z Woodstocku a provedený zcela bez nápadu.

• 20.9.2012  22:41

režie: Charles Weinstein KV 1997

• 21.8.2012  10:26
    Grázlové (1996)

30 minut by mohlo být i za 3 hvězdy.

• 10.12.2011  15:25

Benevolentní čtvrtá hvězdaza vtipnou postavu profesora (Martin Růžek) a krásné exteriéry. Právě ty a občas zajímavá práce s kamerou pomáhá místy probouzet tajemnou atmosféru a přidat tak určitý rozměr této jinak celkem ploché a veselohře. Schématičnost žánru brakové detektivky se zde nedaří parodovat tak účinně jako v pozdějších komediiích (4 vraždy), a tak místy vystupuje silně na povrch. Přes jmenované nedostatky velmi příjemný film.

• 5.12.2011  08:56
    Relic (1997)

Na tohle jsem bohužel šel do kina. Byla to zřejmě hodně slabá chvilka, snad by jí mohla poněkud omluvit dávnost roku 1997, ne bo ne? Ještě teď si vybavuji pocit hnusu, se kterým jsem z kina odcházel.

• 3.12.2011  14:32
    Maria Montessoriová (TV film) (2007)

Také máte rádi televiní filmy? 2x100 minut, ukrutně zdlouhavého sladkobolněho příběhu postaveného zcela bez skrupulí na klišé. A také se vám líbí "staří" lidé oblemcaní na obličeji nánosem podivné hmoty vyvolávající spíše představu lepry a vylepšující dojem katatonickými pohyby? Dramaturgové ČT správně rozhodli, že toto asi nebude film pro diváky upřednostňující originální znění.

• 24.8.2011  00:32

Scénář má zřejmě za úkol vytvořit pouze pozadí pro běžícího hrdinu. To se daří a tím to také možnostosti slabomyslně naivního scénáře zcela končí. Dílo vypadá spíše jako stará dobrá arkádovka z Atari nebo ZX Spectrum. Stejně jako v ní hrdina běží na měnícím se pozadí. A běží a střílí, běží a střílí, běží a střílí .... až se nakonec prostřílí do šťastného konce... Kdo by to byl čekal? Jestli se chcete 109 minut nudit, víte co si pustit. Zpracování: výborné.