eLeR

eLeR

Liv R.

Slovensko
my life is based on a true story ..

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 20.4.2018  08:33

Má to strašne veľa takých drobných momentov, ktoré sú úžasné. Krásnu hudbu, slušný vizuál a herecky je to presvedčivé. Čakala som hollywoodsku manieru, ale žiadna nebola. Spoločný tanec dokonalý. 3,5*

• 19.4.2018  22:49

Veľa toho chcel ten Roskam povedať ... kadečo ponačínal a nechal rozbabrané. Natočené je to ale pekne, niektoré momenty sú skvelé. Herecky výborné, aj keď u Adèle mi chýbala väčšia iskra, no a Matthias tradične v každej sekunde presvedčivý a prirodzený, skrátka fantastický. 3,5*

• 17.4.2018  22:03

Van Leeuw nám jednoduchou formou, bez príkras, bez zbytočnej vojnovej mely a potokov krvi svojim filmom povedal, že vojna je hrozná. Viem, nič nové, ale tentokrát sa na ňu pozeráme očami civilistov ... Abbass výborná. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 17.4.2018  08:48

Tanečné filmy mávajú skoro všetky rovnakú kostru príbehu, a teraz tomu nebolo inak. Ale ten tanec je nad tým všetkým ... mám pocit, že strihy z tréningov ma vždy bavia viac ako samotné vystúpenia. Nádherná drina tento balet, a aj hudba sa vydarila. 3,5* FILMOVÁ RULETA 2018

• 15.4.2018  22:35

Išla som si po kus poctivej romantiky, bez znalosti obsahu, a dostala som aj niečo navyše. Príbeh zo života, ktorý síce ničím neohromí a už sme ho niekde videli, ale hrajú tam pekní ľudia, má to slušnú muziku ... takže je to príjemné pre oko aj ucho. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 15.4.2018  18:07

Svadba teda totálna divočina, ale to ostatné sú skvelé romantické 80-ky. Neviditeľná Samantha, brat riadny macherko, partia okolo Geeka jedinečná, Joan Cusack typická, fešák Jake presne taký aký má byť ... a tá skvelá muzika to posúva o level vyššie. Výborne. (Filmová výzva 2018 - harfuska)

• 15.4.2018  15:20

Počúvateľné dialógy, slušné herecké výkony, ale chcelo to trochu viac emócií. Lepší priemer. (Filmová výzva 2018 - MontyBrogan)

• 15.4.2018  01:14
    Taking Off (1971)

"Čo ukradla?" "Prenosný japonský televízor." "Sony?" "Mitsubishi." Čiernobiely československý Forman vo farebnom americkom šate. Nezabudnuteľné scénky a hlášky ... opätovne. Rok s najväčšími svetovými režisérmi 2017/18

• 14.4.2018  11:22

Na menší nátlak mojej druhorodenej, ktorá tento vraj úžasný film videla v rámci hodiny francúzštiny, som si Rodinku Beliérových pustila aj ja. Neľutujem. Je to naozaj milá oddychovka pre celú rodinu ... iďte do toho.

• 14.4.2018  09:04

Vskutku dojemné, len ma to nejako extra nebavilo. Vizuál kvalitný, tie opice sú ako živé ... ďalšie pokračovanie by si mohli natočiť hádam aj samé. Hudba oproti predchádzajúcej časti nič moc.

• 13.4.2018  13:50

Dosť predvídateľné, ale veľmi svieže. Dlhé, ale rýchlo odsýpajúce. Aj na smutnú klávesu nezabudli tvorcovia brnknúť, aj na vtip nezabudli, aj na romantické klišé všetkého druhu. Jednotlivé postavy sympatické, pasujúca muzika ... ja som sa bavila. Hlavná hrdinka vždy super nahodená. 3,5*

• 11.4.2018  14:57

Veľmi autentická, skoro skutočná, nadčasová, výborné natočená a so slušnou hudbou ... taká je Bitva o Alžír. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 9.4.2018  09:50

Hallmark nemám, ani čitateľkou Pilcherovej nie som, a predsa si ma tento film našiel ... no čo vám poviem, mala som ťažko romantickú nedeľu. Ten malý chlapec videl viac čiernobielych filmov ako ja, a to sa cení.

• 9.4.2018  09:45
    Bláznivá svatba (TV film) (2004)

Našich mestských hasičov poznám, ale veru takého fešáka ako je Nick tam nenájdete. Celkom milá, oddychová záležitosť. 2,5*

• 9.4.2018  09:44
    Hitched for the Holidays (TV film) (2012)

Miestami to bolo vtipné, celý čas sladko-romantické, ale na vypnutie mozgu dostačujúce.

• 8.4.2018  15:59

Príjemná, vzťahová romantika, ktorá mi síce prišla trošku povrchná a akoby všetci boli nad vecou ... ale bavila, herci nemohli byť lepšie vybratí, vizuál a muzika tiež super. Tak šup do New Yorku. Jeff úplne božský. 3,5*

• 8.4.2018  14:30
    Matilda (2017)

Matilda .. žena, ktorej v životopise Mikuláša II. patrí jedna veta. Film mal veľmi peknú výpravu a ešte krajšie kostýmy. Páčila sa mi hudba, aj kamera ... a príbeh? trošku divadielko, ale dôležité historické momenty nechýbali. Slušný film. 3,5* Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 8.4.2018  00:05
    12 Strong (2018)

Už sme tu mali 7 statočných, 12 rozhnevaných, a tentokrát tu máme 12 nesmrteľných ... teda pardón, silných. Tí chlapíci museli mať pri sebe hádam všetkých svätých, ináč si to neviem vysvetliť. Film ponúka presne to, čo od amerického vojnového filmu čakáte ... dostatok akcie a motivačných reči ... nudiť sa nestihnete.

• 7.4.2018  15:33
    RRRrrrr!!! (2004)

"Ty jej chceš dať šampón? Ty si sa asi zbláznil, veď ju poznáš len jeden deň." Hlášok na 98 minút celkom dosť, len sa niektoré míňali účinkom .. bohužiaľ. (Filmová výzva 2018 - harfuska)

• 7.4.2018  10:45
    Martha (TV film) (1974)

Nuž ... byť neustále k dispozícii svojmu atraktívnemu manželovi. Atraktívnemu, despotickému manželovi. Preberala, až prebrala. A potom si len celý čas nahovárala, že je šťastná. Chuderka Martha. Ale koľko je takých ako ona, a aj takých Helmutov. Zo začiatku som sa síce trápila, ale od scény v knižnici, kedy Martha zistila, že manžel dal za ňu výpoveď, to bolo lepšie a lepšie. (Filmová výzva 2018 - hanagi) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 7.4.2018  08:41
    Čtverec (2017)

Zvláštny film. Možno príliš dlhý, ale mňa bavil. Rubenovi sa podarilo podať svoju myšlienku zaujímavým spôsobom. Jednotlivé scény fantastické, dohromady to trošku škrípe. Ako vždy má jeho film parádny vizuál, a tentokrát zvládol aj muziku na jednotku. Pomôžeš, a si okradnutý. Nepomôžeš, a práve vtedy bola tvoja pomoc potrebná. Ale nie vždy je to tak. Niektorí ľudia pomáhajú aj bez toho pomyselného štvorca, niektorým nepomôže ani ten štvorec, nepomôžu nikdy. 4,5* Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 6.4.2018  09:31

Doktorko mal parádne kruhy pod očami. Niet sa čo čudovať ... neustále žúrky. V podstate mi ho ani nebolo ľúto ... smutné bolo len to, že z toho úplného dna z pred rokov, sa vlastne nikdy nedostal. Čudný patrón. Muzika miestami slušná. FILMOVÁ RULETA 2018 a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 4.4.2018  20:34
    Adelheid (1969)

Robila som, čo som mohla, ale ani kúsok lásky som v tom filme nenašla ... v tej všetkej tme. Ale tú novelu by som si rada prečítala. Úplný záver oceňujem, hudba príšerná. 3,5* (Filmová výzva 2018 - hanagi) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 4.4.2018  08:46

No ... ja som spokojná. Prvá polovica ma fakt že bavila. Aj tá príjemná muzička. Druhá polovica tiež môže byť, aj keď pani, čo prežila v TV-box mala uši trhajúci hlas, ale zase vtipná osôbka to bola. Aj Waltz pobavil. Príjemná oddychovka.

• 2.4.2018  21:24

Príbeh ma teda extra nezaujal, bolo mi v podstate jedno, čo sa na obrazovke deje, a to je myslím si chyba. Téma, ktorú som už nejedenkrát videla lepšie spracovanú. Nezachránila to ani výborná muzika, a ani skvelá Isabelle, ktorá ma asi nikdy neomrzí. Takže tentokrát priemer. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018) a Rok s najväčšími svetovými režisérmi 2017/18

• 1.4.2018  23:19
    Výslech (1982)

Bugajskému sa už raz podarilo hnúť mojou žlčou a pocitmi, a tentokrát bol tiež úspešný. Krystyna Janda dokonalá. (Filmová výzva 2018 - hanagi) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 31.3.2018  08:38

Neskutočne dlhé, ale rýchlo to ubehne. Veľa spevu, tanca, zamilovaných pohľadov a rečí, ale tak to v indických filmoch niekedy chodí. A ten príbeh? ... však je to rozprávka. (Filmová výzva 2018 - harfuska) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 30.3.2018  15:17
    Eiðurinn (2016)

"Dostanem sa k hocijakým liekom. Môžem ťa zapnúť a vypnúť kedy sa mi zachce" ... tak? kde sa stala chyba, že sa veci vymkli spod kontroly. Postreliť - zašiť, skoro prizabiť - oživovať ... narobil si ten Finnur zbytočne roboty. Príbeh mohol byť aj lepší, herecky nemám výtky a Baltasar to natočil po svojom, po islandsky, a to ma bavilo, takže celkom spokojnosť. 3,5* Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 28.3.2018  23:14

Nuž ... takéto príbehy vedia byť len v kórejských filmoch. FILMOVÁ RULETA 2018 a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)

• 27.3.2018  21:26

Je pravda, že si ten film len tak plynie, nič poriadne sa nedeje, skoro nuda a všetko to pomaly smeruje k takému koncu, aký aj bol (nemyslím ten disneylandový), ale pravda je aj to, že to bolo skvelo spracované, pôsobilo to veľmi prirodzene až skutočne. Malá Brooklynn si to musela užívať a Bria ... tak na tú nemám slov.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86