eLeR

eLeR

Liv R.

Slovensko
my life is based on a true story ..

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 23.7.2017  10:27
    The Divide (2011)

Celkom extrém .. ale zase povedzme si na rovinu, že v tej pivnici sa sústredili asi najväčší týpkovia z toho baráku. Teda aspoň dvaja boli dosť cez čiaru. A miestami ma chovanie všetkých prítomných parádne vytáčalo. A tí stormtrooperi? .. to boli nejakí chlapíci z vedľajšieho vchodu, či ako to mám chápať ... ale bolo to fakt nepríjemné, beznádejné a vďaka tomu farebnému filtru strašne špinavé. 3,5*

• 20.7.2017  11:19
    Pilgrimage (2017)

Mňa si tento film získal hlavne svojou atmosférou, výpravou a hudbou. Príbeh nič moc a vyznel naozaj do stratena, ale tentokrát mi to vôbec nevadí. 3,5* ... tú pol hviezdu prihadzujem za Toma a Jona .. kvôli nim som do toho vlastne išla, takže z mojej strany spokojnosť.

• 20.7.2017  11:13
    Zapadákov (1973)

Toto sa tak často nevidí. Chlapec bez emócií ... kto mu zavadzia, ten ide. Dievča síce rozumné, ale strašne naivné. Oni vlastne chceli žiť svoj život pekne osamote v symbióze s prírodou. Chyba lávky, že sa im ostatní priplietli do cesty. Ak domček na strome bol tiež podľa skutočnosti, tak klobúk dole. Herecké výkony super ... skvelo vyzerajúca Sissy a úžasný James - Martin - Dean boli veľmi prirodzení. Hudbu a kameru chválim. FILMOVÁ RULETA 2017

• 18.7.2017  08:46
    Coldwater (2013)

No ... trošku sa im to tam vymklo spod kontroly. Film, ktorý sa viac zameriaval na násilie, ako na to, aby nám priblížil jednotlivé postavy, a to mi tam chýbalo. 3,5* FILMOVÁ RULETA 2017

• 17.7.2017  14:55

Koniec sveta teda nebude .. uff, to som si ale vydýchla po prvej časti. Druhá časť bola vskutku zaujímavá, čo-to som už o tom čítala, ale nikdy nedočítala. A tretia nepriniesla nič nové ... pár pandrlákov s túžbou riadiť celý svet. Neverte všetkému čo vidíte a počujete ... nie všetko je pravda, či? (filmová výzva 2017 - Frajer42)

• 16.7.2017  13:02
    Beit-Lehem (2013)

Zaujímavý film ... aj námetom, ale aj atmosférou a spracovaním ... veľmi autentické, skoro skutočné. FILMOVÁ RULETA 2017

• 16.7.2017  00:26

Wau ... Saliya musel ísť vo svojom živote na 120 percent, klobúk dole. Človeku sa nechce veriť, že všetko to dokázal s takým chabým zrakom. Už len chodiť v neznámom teréne chcelo neskutočnú odvahu. Ale nezabúdajme, že bez dobrých ľudí (priateľov) by to nedokázal. Je to svieže, smutno-veselé, so skvelou muzikou a prirodzenými hercami ... a 33 ročný Kostja je hádam večne mladý. Príjemná vecička.

• 15.7.2017  22:42
    Tour de doping (TV film) (2017)

Možno ešte o malý kus lepšie ako 7 Days in Hell. Bavila som sa.

• 15.7.2017  20:22

Keď sa všetci piati obliekli do tých tradičných odevov, nevedela som rozoznať kto je zo severu a kto z juhu ... a o to vlastne v tomto filme išlo. Film je to veľmi pekný a oplatí sa ho vidieť. (filmová výzva 2017 - Mireldis)

• 15.7.2017  17:19
    Absolvent (1967)

Tento film je pekný .. ako doslova pekný a hudba je úžasná. Dustin mužný, Anne krásna. Lenže ani jedna postava mi nebola sympatická, bolo mi úplne jedno ako dopadne vzťah - jeden aj druhý a dialógy nezáživné. Ja som čakala pecku a dostala som priemer. Škoda, že neviem cestovať v čase, možno v tom 67-om by som hodnotila ináč. (filmová výzva 2017 - kajda.l)

• 14.7.2017  15:52

Miestami fakt skvelé pasáže, hlavne v druhej polovici. Miestami bohužiaľ celkom nuda. Vidím to na lepší priemer. 3,5* (filmová výzva 2017 - Frajer42)

• 14.7.2017  09:42
    The Promise (2016)

Terry George sa vo svojom filme zameral skôr na samotné postavy a ich príbehy, všetko to ostatné (turecko-arménsky problém) sa síce vinie celým filmom, ale ja by som prijala konkrétnejšie a drsnejšie zobrazenie. To je jediná výtka. Ako spomínala emma53 vizuál je parádny, výprava, kostýmy .. super. Herecky kvalitné. Charlotte prirodzená, Christianovi rola akoby šitá na mieru a budem sa zase opakovať Oscar je krásny muž a to mi stačí :-). A netreba zabudnúť ani na Chrisa .. https://www.youtube.com/watch?v=WPiJ79Ure1I

• 12.7.2017  08:42

Chýbal ten strach, napätie a nepríjemný pocit z jednotky, ale zase to malo pekný vizuál, slušné triky, dobrú hudbu (čakala som síce od Kurzela výraznejšiu), skvelého Fassbendera (dokonca 2x) a príbeh ma tiež nenudil. Ale predsa len to má niečo spoločné s jednotkou: nesympatickú hlavnú hrdinku .. amen. Určite o kus lepšie ako Prometheus, slabšia štvorka.

• 10.7.2017  23:03

Začínam mať neblahé tušenie, že filmy so slečnou Deutch, u mňa končia pravidelne menšou katastrofou. A to si myslím, že tento bol zatiaľ ten najlepší. Síce ohraná téma, ktorú vídame v každom druhom teen filme, ale zaujal ma ten nápad: prežívanie jedného dňa stále dokola ... zostalo však len pri tom. Herecky nič moc, spracovanie síce fajin, ale niečo tomu chýbalo. Nemastné-neslané.

• 10.7.2017  22:11
    Song to Song (2017)

Faye, ktorá chcela tak veľmi žiť zaujímavý život, že brala všetko čo jej ponúkol, ale zabúdala byť sama sebou. BV, ktorý opustil obyčajný život, aby sa stal "niekým", stihol sa zaľúbiť, byť oklamaný a zistiť, že to pravé je ten obyčajný život a láska v ňom. Cook, ktorý si myslel, že je boh a môže všetko, ale nemohol. Rhonda, ktorá sa ocitla v úplne inom svete, z ktorého mala strach, ale nedokázala ho nechať za sebou. Malick nám vyrozprával príbeh, spôsobom sebe vlastným, ale veľmi zrozumiteľne. Príbeh, ktorý je plný nešťastných ľudí .... a lásky. Vybral nádherné lokality a skvelé miesta. O Lubezkiho kamere netreba hovoriť a miestami zaznela fakt skvelá muzika.

• 10.7.2017  09:30

Mám pocit, že tento film nebrali vážne ani samotní tvorcovia, tak som ho nebrala vážne ani ja ... no a zabavila som sa, hlavne v druhej polovici, no a mne osobne vulgarizmy vôbec nevadili. FILMOVÁ RULETA 2017

• 9.7.2017  21:01
    Dangal (2016)

Plniť si nesplnené sny cez svoje deti je jedna vec, ale zápasiť a vyhrať za všetky indické ženy a dievčatá je vec druhá. Dangal ani chvíľu nenudí a je naozaj zručne natočený. Odporúčam!

• 8.7.2017  08:08

Presne na takéto filmy som ako mladšia chodila do filmového klubu. V podstate divná vec, ale tá čudná atmosféra ma opantala a tie decká hrali tých punkových grázlikov ohromne prirodzene .. mňa bavilo a aj hudba nebola zlá. A sem-tam slušná hláška .. za milión si kúpim nové volvo s mramorovým volantom. 3,5*

• 7.7.2017  19:02
    Maggie (2015)

Keby sa film zameral na život v karanténe, to by bol veru iný horor. O to ale Henrymu nešlo ... my sledujeme pomalú a melancholickú drámu, v ktorej sa otec nechce vzdať svojej dcéry, aj keď vie, že koniec sa blíži. Réžia a kamera slušné, nápad nie až taký zlý, ale herecky to nie je to pravé orechové. 2,5*

• 7.7.2017  10:44

Nerve to je nervák, vďakabohu za lov pokémonov .. ale vychádza mi z toho len, že niektoré tie dospievajúce deti sú fakt sprostučké a prístupné všetkému. Bez rozumu. Vravím, že niektoré. Tá väčšia polovica. Celkovo to bola taká teen blbina. FILMOVÁ RULETA 2017

• 7.7.2017  08:44
    Bába z ledu (2017)

Hana je dobrý človek ... ale trochu zlyhala, čo sa výchovy svojich synov týka, lebo takých debilkov som už dávno nevidela. Hlavné herecké duo veľmi prirodzené, tempo neúprosne pomalé, pár vtípkov, minimum muziky a kopec studenej vody .. klobúk dole pred Zuzanou, ja by som si tam nenamočila hádam ani prst.

• 5.7.2017  23:34

Rovných sto minút sledujete starého pána, ako si osvojí kúsok naplavenej zeme, postaví príbytok, zasadí kukuricu a ako si tam aj s vnučkou žijú ... skoro bez slov, len žblnkot vody a šum vetra .. aj napriek menovanému je to naozaj film, ktorý nenudí a výborne sa naň pozerá .. hlavne vďaka nádhernému vizuálu a pasujúcej hudbe. Páčilo sa mi.

• 5.7.2017  23:21

Zbožňujem tieto typy filmov ... človeče, mne by v takej neskorej večernej hodine telefón ani nepípol, možno druhorodená by mi dvakrát zavolala, že kedy prídeme domov .. no nuda.

• 5.7.2017  21:02
    Bod zlomu (2015)

Nádherné zábery prírody a akčné adrenalínové videá ako stvorené na instagram a youtube ... a to je asi tak všetko. Atmosférou to na svojho predchodcu ani zďaleka nemá ... niežeby som v to dúfala.

• 5.7.2017  14:17

Toto nie je žiadne veľkolepé a dychvyrážajúce dobrodružstvo. Film sa nikam neponáhľa, plynie pomaly ako tá rieka, a úžasným spôsobom nám približuje život Percyho Fawcetta. Jeho posadnutosť, odhodlanosť a nezlomnú voľu. Je na mieste, keď sa v súvislosti s týmto filmom zmienia mená ako Malick, prípadne Herzog. Herecky vydarené, hudba skvelá.

• 5.7.2017  11:40
    Pád (2016)

Miesto upírov tu tentokrát máme padlých anjelov, ale stále ten istý príbeh dokola. To naozaj tí spisovatelia musia opisovať jeden od druhého? A Jeremy? ... čo chcel byť, novodobým Pattinsonom? ... ach jáj ... FOREVER!

• 5.7.2017  11:37
    Okja (2017)

Rozprávočka pre deti s roztomilým prerasteným prasiatkom a jasným posolstvom, s pošibaným Jakeom, typickou Tildou, málo využitou Lily, ale skvelým Paulom. Sem-tam vtipná hláška a ako celok rozhodne zaujímavé. 3,5*

• 4.7.2017  14:43
    Úkryt v zoo (2017)

Ani tušenia som nemala o tom, čo sa odohralo počas druhej svetovej vojny vo varšavskej ZOO. Klobúk dole pred silou a odvahou oboch manželov. Podobné príbehy ma skoro vždy dokážu dojať a dostať sa mi pod kožu. Tentokrát to bohužiaľ neplatí. Celé mi to prišlo veľmi čitateľné, chýbala mi lepšia atmosféra a viac emócií. Výprava je ale úžasná. 3,5*

• 3.7.2017  22:06

Jednoducho a priamočiaro vyrozprávaný príbeh, ako sa z pracovitého a slušne žijúceho Daniela stane len ďalšie číslo v úradných tabuľkách, ktoré s prehľadom zomelie byrokratický systém.

• 3.7.2017  09:57
    Fantozzi (1975)