eLeR

eLeR

Liv R.

Slovensko
my life is based on a true story ..

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 17.11.2017  23:29
    Ach, ty Vánoce (TV film) (2013)

Vianočné filmy ma asi nikdy neomrzia a môžu byť kľudne aj strašné. Zazvonia rolničky a hneď som namäkko.

• 17.11.2017  21:21

Aki nikdy nesklame a nenudí. Výborný príbeh, štýlová muzika a zase kopec známych tvárí. Len Kati bolo žalostne málo: Budúce Vianoce sa sťahujem do Mexico City, budem piť saké a tancovať hula-hula. Potrebujem nejakú aktivitu, po všetkom tom klude a nečinnosti.

• 17.11.2017  19:52

Jedno musím uznať, chlapík mal celkom slušné hospodárstvo. Stravu ale musel mať na hovno, pretože na tej toalete sa celkom vytrápil. Pred tým, že jeho partnerkou bola prasnica, a že si zabil vlastné - teda asi boli jeho - deti, zatvárať oči nebudem, veď všetko sa to deje aj v skutočnom svete. To, ako to celé ukončil mu schvaľujem. Zéno priviedol na plátno niekoľko ľudských úchyliek a odel ich do čierno-bieleho hávu bez slov. Hudba bola vskutku zaujímavá a herecky to bolo tiež slušné ... predovšetkým prasnica bola prirodzená. Zdržím sa tentokrát hodnotenia.

• 17.11.2017  18:25
    Gabriel (2014)

Keď je pomoc potrebná, ale odmietaná. Keď rodina a láska nestačia. Raz dobre, inokedy úplne na nič. Culkin ako Gabe fantastický, rozhodne áno.

• 16.11.2017  22:57
    Barry Lyndon (1975)

Zase úplne iný Kubrick. Taký, ktorý navodí pocit, že ste v 18. storočí. A zase úžasná hudba. Počiatočné Barryho prezliekanie z jednej uniformy do druhej ma síce extra nebavilo, ale akonáhle sa objavili natupírované parochne, napudrované tváre a mušky ... začalo to byť zaujímavé. V tom filme snáď nikto nebol ani chvíľu šťastný. 4,5* Rok s najväčšími svetovými režisérmi 2017/18

• 14.11.2017  09:01
    1922 (2017)

Čo stálo za to bola výprava, kostýmy a atmosféra. Hudba tiež miestami správne otravná a lezúca pod kožu, ale zase inokedy (keď mala navodiť strach) ako z grotesky. Príbeh nie zlý, ale film ako celok dosť nuda ... Thomas ako nebraský farmár ma neskutočne otravoval ... bohužiaľ. 2,5*

• 13.11.2017  09:20
    Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

Nejsem do tebe blázen ... no jasné. Tento model romantiky, keď si dvaja nechcú priznať, že to medzi nimi funguje, mám rada. Fakt zábavička. A nielen Jimmy a Gretchen za to môžu, ale aj ostatní ... Edgar, Lindsay, Sam, Killian ... ešte aj predavač pizze mal štýl. Má to kopec hlášok, je to svieže, drzé, niekedy cez čiaru .. skrátka iné.

• 12.11.2017  01:36

Drsné a nemilosrdné, ale veľmi prirodzene ... so zaujímavými postavami. Kinnamanova tvár akoby bez emócií, ale pritom tak čitateľná. Hudba tiež nie zlá. Nemala som poňatia, že som sa namotala do trilógie, ale budiž, možno skúsim aj ostatné pokračovania.

• 9.11.2017  23:27
    Smrtihlav (2017)

Na celú udalosť okolo atentátu na Heydricha sa tu pozerá obšírnejšie ako v Anthropoide, čo je fajn. Bohužiaľ prvá polovica filmu ma moc nezaujala. V druhej polovici som už síce mala komu fandiť, dostalo to aj akčnejší ráz, ale všetko to išlo ako z rýchliku a k postavám som si nedokázala vytvoriť nejaký bližší vzťah. Niektoré momenty v spojení s hudbou ale pekne brnkli na city. 3,5*

• 9.11.2017  08:53

Pocitovo veľmi fajn. Nič pozitívne ten film neponúkol, a to ja mám niekedy veľmi rada. Ešte aj Elenin úsmev bol taký cez slzy. Príbeh síce nie je strhujúci, a miestami je to riadna divočina, ale myšlienka slušná. Za všetko môže láska ... čím viac lásky, tým väčšia katastrofa. Ešteže to skončilo tak, ako skončilo. Hudba vynikajúca. 3,5*

• 8.11.2017  08:44
    Gunpowder (TV seriál) (2017)

Nuž ... kvalitná hodina dejepisu, ktorá ma primäla ku tomu, aby som zase raz popátrala po nete. Prenasledovanie katolíkov, mučenie s tým spojené, atentát na Jakuba I. Dobrovoľne priznávam, že som napríklad nevedela kto je Guy Fawkes, nevedela som nič o Noci Guya Fawkesa, ani že maska chlapcov z Anonymous je vlastne jeho podobizeň .. už viem. Myslím, že miniséria je naozaj vydarená po všetkých stránkach .. výprava, kostýmy, masky, muzika, herci, atmosféra a samozrejme aj príbeh, ktorý napísal sám život. Odporúčam!

• 7.11.2017  13:44
    Room 8 (2013)

Výborné ... a Tom Cullen je muž mnoho tvárí a toto je ďalšia z nich.

• 6.11.2017  22:09
    Sand Castle (2017)

Od vojnových filmov nie vždy vyžadujem nejakú extra super akciu, stačí mi iba, aby bola uveriteľná. Nebolo jej tu veľa, ale uveriteľná bola. Príbeh nenudil a párkrát prekvapil. Hudba neotravovala a herci zahrali slušne ... nuž, aj takto nejako to môže v tom Iráku vyzerať. 3,5*

• 5.11.2017  22:46

Fúha ... celkom utrpenie pre mňa. Príbeh ma nezaujal, herci často neprirodzení, dialógy strojené a tá muzika sa hodila skôr do sci-fi filmu ako sem .. tie dve hviezdy za pár svetlých okamžikov a za jeden hudobný motív (ten na konci). Zbohom. pán Lawrence. FILMOVÁ RULETA 2017

• 4.11.2017  22:03
    The Child in Time (TV film) (2017)

O strate dieťaťa, a o tom, ako sa s tým rodičia snažia popasovať. Každý po svojom. Farinove filmy sú vždy také ľudské a nikam sa neponáhľajú ... Benedict skvelý a Kelly nádherná. 3,5*

• 4.11.2017  19:57
    El bar (2017)

Menej hlášok ako obvykle, menej šialeností a možno viac na zamyslenie ... ak neberiete Álexove filmy úplne vážne, tak vás nikdy nesklame. Ja som sa bavila.

• 3.11.2017  21:56
    Ekipaž (2016)

Ešte chýbal na konci filmu pokec, že je to podľa skutočnosti a porazilo by ma ... dlhé, ale s Danilom sa to dalo vydržať.

• 3.11.2017  18:01

Strašná macherka táto Mary ... ale na konci filmu to vypadalo, že si to v tej svojej hlavičke trošku upratala. Malý, príjemný film. 3,5*

• 2.11.2017  19:54
    Kočka (1971)

Písať si odkazy na papieriky nie je láska ... smutný príbeh, nádherná hudba. (filmová výzva 2017 - misterz)

• 1.11.2017  10:34
    Mary Kom (2014)

Príbeh je to naozaj zaujímavý a Mary Kom je veľká bojovníčka. Obsadenie Priyanky nebola podľa mňa dobrá voľba, pretože som jej vôbec neverila. To som si radšej napozerala pár videií so skutočnou Mary. Pravda je ale taká, že som sa extra nenudila a hudba bola veľmi svieža a trefná. (filmová výzva 2017 - Marky91)

• 29.10.2017  23:28
    Maudie (2016)

Famózna Sally Hawkins a všetci a všetko okolo nej ... nádherný film!

• 29.10.2017  23:24

Film má čo ponúknuť ... nevyspytateľnú džungľu aj so všetkými jej zvukmi, peknú muziku, dobre hrajúceho Daniela a životnú skúsenosť jedného statočného dobrodruha. Až na pár momentov, celkom slušná záležitosť. Apropo ... mám pocit, že meno Harry Potter sa v komentároch objavuje častejšie ako Daniel Radcliffe ... sa spamätajte. 3,5*

• 28.10.2017  19:40

O deťoch a rodičoch, o hľadaní vlastného ja, ale hlavne o tom, či to vlastné ja dokážete prijať, aj napriek svojmu okoliu ... zaujímavý vizuál, úžasný soundtrack a Connor? ... ten bol skvelý už v Blackbird.

• 27.10.2017  22:36
    Zpátky doma (2007)

Celkom príjemná road movie, ktorá nenudí. S jedným mŕtvym, ktorému to môže byť už všetko jedno a s jedným živým, ktorý sa aj napriek tomu nepríjemnému, čo ho na ceste stretáva, nevzdáva a zisťuje, že na svete dobrí ľudia ešte nevymreli. (filmová výzva 2017 - emma53)

• 27.10.2017  09:58

Príbeh, o ktorom si poviete, že také niečo sa môže prihodiť len vo filme, trošku pritiahnutý za vlasy ... lenže obaja chlapci ma nesmierne bavili, páčila sa mi aj hudba, aj vizuál filmu, aj pán neurológ, aj snajperka mama, aj mamina kámoška, aj Maddie - Sia - Ziegler pekne zatancovala ... aj dva Petrove svetre s nórskym vzorom ... takže neriešim. 3,5*

• 27.10.2017  09:11

Stačí pár minút, ktoré Louis strávi s rodinou a hneď viete, prečo odišiel a nebol 12 rokov doma ... a ten vtáčik na konci filmu vám to len potvrdí. Tentokrát menej ukričané, ale všetko ostatné - dolanovské - tam bolo. Herecky veľká spokojnosť.

• 25.10.2017  10:19
    Senna (2010)

Nikdy som F1 nesledovala, nesledujem a ani nebudem sledovať ... nebaví ma. Aj napriek tomu Ayrtonov životný príbeh poznám. Však kto ho nepozná? Lebo bol tým, kým bol ... a zostal legendou. Výborný dokument. (filmová výzva 2017 - Frajer42)

• 25.10.2017  08:56

Niektoré hlášky výrazne vtipné, niektoré menej ... ale ako celok pobavilo.

• 23.10.2017  22:02
    Zeď (2012)

Nič som za tým nehľadala ... žiadne spojenie človeka s prírodou a zvieratami, žiadne prežívanie o samote, žiadnu pomyselnú stenu v skutočnom živote ... jednoducho ma tých 108 minút bavilo ... spracovanie, atmosféra, muzika a aj slečna "Ripleyová".

• 23.10.2017  21:52

Peknučký chlapec je ten Judah, a aký odvážny .. a dievka mala neustále super frizúru a make up .. to sa cení. Začiatok celkom nuda, potom dva nože do hlavy a hneď je o zábavu postarané. Ale že by som z toho padla na zadok? Muzika miestami výborná a miestami opakovania hodné scény.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81