• Thriller

Volební noc (1998)

Anders dokáže skvelé veci aj za jedenásť minút. Dnes celkom aktuálne, ja už mám "odfajknuté", uvidíme aká bude volebná noc.

Umění zapadnout (2011)

Mám rada divné typy, ale nemám rada pozérov. A George trochu divný bol, tým dobrým spôsobom. Na chvíľu síce stratený, ale rozumný .. našiel sa. Celkom príjemná romantika a výber songov excelentný. 3,5*

Poslední mlčení (2010)

Atmosféra filmu nesmierna a veľký podiel na tom má aj Kammova hudba. Príbeh zaujímavý, ale hlavne dobre vyrozprávaný .. Baran by nás nedbal oklamať. Ja som spokojná.

About Fate (2022)

Príjemná a ľahučká romantika, v ktorej bol Thomas Mann ohromný.

Výkřik ve tmě (1988)

Nikdy by som nenechala také malé dieťa spať v stane samé. Obzvlášť, ak sa okolo potulujú divé psy. Lenže ja nie som Linda. Sledovať všetok ten tlak médií a okolia .. no krásne sme sa my ľudia vyznamenali. Film si celý čas drží odstup, ale možno to takto ten Fred chcel .. nikomu nenadržiavať, iba vyrozprávať tento smutný príbeh. 3,5*

Storož (2019)

Vlastný život a vzťahy, vlastných démonov a najmä samých seba .. mali by sme to mať pod kontrolou, ináč to môže dopadnúť zle. Jurij je môj obľúbenec .. všetko si pekne sám napíše, zrežíruje, odohrá a ešte aj muziku má pod palcom. A vždy to urobí spôsobom sebe vlastným, a vždy výborne.

Nech mě padnout (2018)

Takto nejako to začína a končí .. v tom horšom prípade. Tisíckrát príležitosť otočiť sa a ísť iným smerom .. a predsa. Nechcela by som to veru zažiť .. ani na mieste závislého, ani na mieste rodiča. Skvelá kamera a hudba, výborné herecké výkony (predovšetkým Kristín ako staršia Magnea) a silný príbeh. 4,5*

Invalida (2023)

No .. všetko sa to začalo tým kanálom. Chalani ho priniesli domov .. však vyčistiť, nie!?

Strom na dřeváky (1978)

Ermanno nás zobral do 19. storočia, povodil nás po talianskom vidieku a vyrozprával nám spomienky svojej starej mamy. Ja som si to užila .. mám slabosť pre ľudové zvyklosti, tradície, remeslá .. skrátka všetok ten dedinský folklór.

Zapomenutí (1950)

Takí ako Jaibo sa nikdy nezmenia, a potom takí ako Pedro nemajú šancu. A niekedy v tom majú prsty aj rodičia. Na začiatku nás Luis upozorní, že film popisuje skutočnosť a nie je optimistický. A má pravdu. A ešte je aj nadčasový a v mnohých mestách aktuálny. 3,5*