• Thriller

Proti přírodě (2014)

Niektorí by radi utiekli, ale nemôžu. Niektorí utečú a vrátia sa možno silnejší ako predtým. Niektorí sa nevrátia vôbec. A niektorí utekajú a vracajú sa neustále. Výborný film, veľmi úprimný a intímny. Veľmi slušné spracovanie, skvostná hudba. 4,5*

Kde jsem doma (2020)

Domov .. nuž, ten jeho mu nestačil, on potreboval dokonalejší. Alebo, keď je mne zle, aj tebe bude. Španielom tieto psycho thrillery idú vskutku dobre .. ja som sa bavila.

Tichá noc (2017)

Raz darmo .. rodina predovšetkým.

Zeměpisec, který propil globus (2013)

Výborne napísaná postava pána učiteľa a Konstantinom zvládnutá na jednotku. Všetko tam je tak trochu cez čiaru (drzí žiaci, ľahostajný učiteľ, nestabilné vzťahy), ale ono sa to tak len tvári. Dobre sa mi na to pozeralo ... zaujímavý film.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Príbeh Venus a Sereny som vôbec nepoznala. Ak to mal pán Williams presne takto naplánované, a ono sa to presne takto udialo, tak klobúk dole. Mne to prišlo ale príliš "dokonalé". Spracovanie ale slušné, muzika počúvateľná, príbeh šlape, Smith výborný, Bernthal ešte lepší. 3,5*

Sinsegye (2013)

Gangsterky moc nemusím, ale tie od Kórejcov sú skoro vždy výborné. Dostala som presne to, čo som čakala, spokojná som. Zaujímavý príbeh, slušné tempo a čerešnička na torte bol pre mňa Jung Chung .. ako ten mňa bavil.

Nákaza (2011)

A mňa to veru bavilo ... zaujímavé spracovanie, slušné tempo, výborná muzika (Cliff nikdy nesklame) a účasť hereckých hviezd mi bola v podstate ukradnutá .. myslím, že film by účasťou neznámych, ale dobrých hercov, na svojej kvalite nestratil.

Nejhorší člověk na světě (2021)

Celkom zaujímavý romantický príbeh, v ktorom sa možno niekto nájde, ale Joachim vie veru aj lepšie. Veľmi prirodzení herci, tradične som z Andersa nemohla oči odtrhnúť. Uchu lahodiaca muzika a fantastická réžia.

Chlapi nepláčou (2017)

Každý z nich mal svoj vlastný "vojnový" príbeh, a každý sa s ním pasoval spôsobom sebe vlastným, a presne o tom to v konečnom dôsledku je .. o ľuďoch .. zaujímavý film. 3,5*