• Thriller

Zabiják Joe (2011)

Ja som sa snažila byť vážna, ale to sa nedalo ... skvelí týpkovia a ešte lepšie dialógy.

Jeni, Juno (2005)

Dokonalé, ako podľa brožúry "Ako zvládnuť tehotenstvo v 15-tich". Celý čas som čakala, že tam začnú spievať ako v muzikále, no a keď na konci spustili ten zborový spev ... dočkala som sa.

Ten dvanáctý (2017)

Naozaj slušne natočené .. kamera a masky na jednotku. Príroda nádherná. Thomas veľmi prirodzený. A príbeh? Ja by som si guľku prehnala hlavou hneď v tej mrazivej vode na začiatku. Je obdivuhodné, čo všetko Jan dokázal prežiť a v akých podmienkach, ale ešte obdivuhodnejšia je nezištná pomoc všetkých tých ľudí. Amen.

Dívka na přání (2009)

Celkom zaujímavý námet, a taká nuda z toho. Sasha prekvapujúco prirodzená, Stevena dnes nepochválim.

Sidney Hall (2017)

Logan má u nás doma veľkú fanúšičku, takže jeho filmy pozorne sledujem aj ja. Šikovný chalan. Hrá síce stále rovnako, ale ja mu to žeriem. Príbeh ma zaujal, aj keď mohol ísť ešte viac do hĺbky. Na jeho spracovaní mi nič extra nevadilo, hudba skvelá, atmosféra slušná. Počula som tu šuškať niečo o Manchester by the Sea? ... ale prosím vás, neporovnateľné!

Na cestě (2012)

Bez zodpovednosti a konkrétneho cieľa. Často bez prostriedkov a za zlodejov. S fľaškou v ruke a s drogami v žilách. Samé párty, sex a jazz. Ale neustále na ceste s túžbou žiť a nielen prežívať. Celkom slušná adaptácia Kerouaca, jednu hviezdu prihadzujem za výber a výkon hercov.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ak chcete prísť o všetky nahraté body, dajte hernú konzolu do rúk mne. Videohry a ja .. nula bodov. Táto hra o veľkonočné vajce ma ale bavila. Asi preto, že som ju nemusela hrať. Odkazy na videohry išli mimo mňa, tie na filmy som naopak vstrebala všetky, rovnako aj skvelú hudbu, bavil ma aj mladý Tom Hardy, aj dievča na umretie, aj ich celá partička. Jednoduchý príbeh s posolstvom, ktoré dúfam tí mladí pochopia. GAME OVER

Oko dravce (2008)

Vskutku šialenú jazdu nám pripravila slečna Aria. Čo nám ... hlavným hrdinom. Hrdinom z davu, ktorí všetko dokážu a prežijú. Odhliadnuc od prehnanej akcie, ja som sa bavila. Pol hviezdy za nárazuvzdorné mobily, ktorých batérie sú asi večné a za Shiu. 3,5*

Pěna dní (2013)

Čo Boris napísal, to Michel natočil. Obyčajný príbeh zasadený do neobyčajného sveta. O veľkej láske, o priateľstve, o závislostiach, ktoré vám dokážu zruinovať osobný, ale aj skutočný život, o živote a smrti. Vskutku vydarená adaptácia s pasujúcou muzikou.