Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (3 186)

plakát

Oscar 2016 (2016) (TV pořad)

Pár vtipov odvážnych, drvivá väčšina trápnych, moderátorov hlas mi trhal uši. Hudobné čísla vydarené, predovšetkým to Grohlove. S rozdelením cien som tiež spokojná, aj keď môj tip na film bol iný a cenu za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe by som udelila všetkým nominantom ... ale to je už môj problém. Takže máme to za sebou, život ide ďalej.

plakát

Čarodějnice ze Zugarramurdi (2013)

Nebyť scény, ktorá začala speváckym číslom čarodejnice a končila útekom z jaskyne, idem do plných. Jak ja som sa bavila. A to kúzelnícke číslo malého na konci filmu bola taká čerešnička na torte, tá jeho asistentka nemala chybu. Bravó Álex! Videné v rámci Horror Challenge Tour

Coach Carter (2005)

Je možné, aby slovenský dabing sotil tento film smerom dole a ja som mu udelila dve hviezdy? Otras!

plakát

Hotel New Hampshire (1984)

Tony Richardson mal ten scenár z tých otvorených okien vyhodiť. Totálna fraška, a pritom taká skvelá kniha. Sklamanie.

Svět podle Garpa (1982)

Garp povedal svojej mame, že jeho život je nudný. Opak je ale pravda, jeho život bol plný rôznych príbehov, nevšedných udalostí, zaujímavých ľudí, a hlavne plný myšlienok a pocitov a Irving ho napísal tak dokonale, že jeho prevedenie na plátno sa jednoducho stopercente uskutočniť nedá. Lenže ja zabudnem na to, že som čítala knihu, ktorú milujem, a zostane mi jeden príjemný, milý a hlavne ľudský film, Glenn nikdy nebola krajšia, Robin mužnejší a dokonca Johnovi Lithgowi to neskutočne pristalo. Odporúčam!

Walk the Line (2005)

Walk the Line som dlho obchádzala kvôli Reese, a nemala som to robiť. Pretože Joaquin tu bol fantastický. Videli ste nejaké staré videá s Johnym a June? Tak asi viete, ako aj ja, že toho oscara tu mal dostať predsa len niekto iný. Príbeh hodný speváckej hviezdy, kde nechýbalo nič. Tragédia z detstva, problémy s otcom, z ničoho na výslnie, problémy s manželkou, nenaplnená láska ... a do toho všetkého sa plietli tabletky a krásne sa to komplikovalo. A všetci vieme ako to skončilo. Veľká spokojnosť. (Filmová výzva 2016 - misterz)

Těžká váha (2005)

Toto je prototyp ľúbivého filmu pre široké masy. Človek padne na dno, a postupne sa z neho vyhrabáva, a keď je pri tom aj šport, ľudia sa rýchlo spoja a narodí sa nový hrdina. Na konci som fandila ako blázon. A musím uznať, že Russell tu bol fantastický.

Mustang (2015)

Sú ľudia, ktorí dokážu zaujímavý príbeh porozprávať tak, že vás vôbec nezaujme. A potom tí, ktorí aj menej zaujímavému príbehu svojim rozprávaním vdýchnu niečo navyše. Tento film bol pre mňa ten prvý prípad. Celé to na mňa pôsobilo, akoby Deniz rozprávala a ja som len počúvala. Nič navyše. K dievčatám som si bohužiaľ nevedela celý čas nájsť cestu. Project 52 Films by Women

Králova láska (2011)

Naozaj som nečakala, že sa mi Madonnino 2v1 bude takto páčiť. To prelínanie minulosti so súčasnosťou, tie nádherné kostýmy v jednom aj druhom období, pekná hudba, dosť dobré herecké výkony a v neposlednom rade silný romantický príbeh podľa skutočnosti, a ten druhý, ktorý to pekne doplnil. Nebolo to extra dokonalé, ale dajte tej Madonne šancu. Project 52 Films by Women