• Thriller

Zuřící býk (1980)

Nechcem si predstaviť, ako by vyzeral súkromný život Jakea, keby si aspoň časť z tej svojej zúrivosti nevybil v ringu. Naozaj problémový chlapík. Bohvie, či mu vlastná kniha bola terapiou. De Niro bol špičkový a vôbec, herecky to bolo slušné, aj kamera sa mi páčila, ale ... film ako taký ma však extra nebavil a nezachránilo to ani posledných 30 minút, ktoré boli skvelé. Bohužiaľ. 3,5*

Vánoce s Holly (2012) (TV film)

V tomto filme boli všetci milí a do široka usmiati, teda ak náhodou nesmútili. A ten príbeh bol nádherne priehľadný. A ani ten Faris to nevytrhol z biedy. Jednoduchá zábava na nedeľné dopoludnie.

Macbeth (2015)

Dokonalá záležitosť!

Jeřábi táhnou (1957)

Príbeh smutný, nejeden sa tak kľudne mohol odohrať. Niektoré časti veľmi pekne natočené, aj kamera nebola zlá, ale v niektorých chvíľach mi emócie hercov prišli strašne umelé a hrané a nevedela som sa s tým stotožniť.

Láska (2012)

Skutočný život. A úplne obyčajne. Bez príkras. A väčšinou to býva horšie. A málokedy to končí takto. Výborný Haneke.

Pelle Dobyvatel (1987)

Pelle vo svojom živote prežil len málo pekného, všetko ostatné bola mizéria. A podobne na tom boli aj ostatné postavy. Atmosféra, kostýmy a výprava boli hádam aj dokonalé, človek akoby si zacestoval v čase. Naozaj plnotučný film zo severu s výborným Maxom von Sydowom.

V tajnosti (2013)

Výprava a kostýmy dokonalé. Príbeh tiež nebol nudný, ale bohužiaľ tomu chýbala hĺbka a väčšie emócie. Jediný komu som to všetko uverila bola madam Jessica. Pochváliť musím aj koniec, ten zvládli El a Oscar na výbornú a bola to dokonalá bodka za celým príbehom.

Agnus dei (2016)

Pomalé tempo a ponurá atmosféra ... myslím, že to úplne sedelo k prostrediu kláštora a k samotnému príbehu. Otrasný, smutný príbeh, pod ktorý sa podpísala vojna. Herecky výborne zvládnuté.

The Gamechangers (2015) (TV film)

Sam Houser a spol si robia svoju robotu naozaj na stodvadsať percent. O tom hovoria čísla predajnosti ich hier. Dávam im za pravdu, že nielen v hrách, ale všade okolo nás (filmy, knihy, hudba) je kopec násilia. Ale pravda je aj to, že na rozdiel od tých ostatných médií, kde násilie len sledujete, v hre ste to práve vy, kto ho pácha. Na televízny film to bolo naozaj dosť dobré, spracovanie sa mi páčilo a Daniel exceloval.

Maggie má plán (2015)

Dobrosrdečná, milá a tak trochu divná Maggie asi nie je stvorená s niekým žiť. Možno len s takým istým dobrosrdečným, milým a trochu divným predavačom uhoriek. Ale však ona už určite vymyslí nejaký plán. Výborné obsadenie, výborné kostýmy ... malo to čaro, nenudila som sa, ale čakala som viac.