• Thriller

Hana a její sestry (1986)

Veľmi pozitívny film. Tí, čo sa nešťastne zamilovali sa s ľahkosťou odmilujú. Tí, čo podvádzali, podvádzať prestanú. Tí, čo im niečo večne bolo sa zrazu vyliečia. Tí, čo sa milovali, budú sa milovať ďalej. Tí, čo sa neznášali sa zrazu do seba zaľúbia. Výborné dialógy a fantastická hudba, ktorá ma chytila za srdce už pri úvodných titulkoch. A ani ten Bach neznel zle. Romantik Woody.

The Siege of Jadotville (2016)

Za málo peňazí veľa muziky. Žiadne super akčné scény, žiadni super akční hrdinovia, ale obyčajní vojaci, ktorí sa zrazu ocitli uprostred paľby bez poriadneho vybavenia, bez pomoci a proti presile. Ktorí mali asi aj šťastie v nešťastí. Vraj hlupáci z Jadotville .. pche. Kvalitné herecké obsadenie, ktoré nesklamalo .. páčilo sa mi.

Na opuštěném místě (1950)

Film nepoľaví v nasadenom tempe, nenudí, herci hrajú výborne, muzika dotvára atmosféru, nemám, čo by som vytkla ... snáď len tie silonky v sandáloch, ktoré mala Laurel obuté počas tej šialenej Dixonovej jazdy.

Smrt čmuchala (2014)

Gary Webb vytiahol na svetlo sveta príbeh, ktorý mal zostať v tme ... a to sa nerobí ... za to sa pyká. Komornejšie spracovanie sa mi páčilo a Jeremy Renner ma dokázal baviť celý film.

Ifigenie (1977)

Výborná atmosféra, skvelá výprava a skľučujúca hudba, ktorá tú tragédiu ešte viac podčiarkla. 13 ročná Ifigénia je úžasná, ale mňa zaujala predovšetkým fantastická Klytaimnéstra v podaní nádhernej Irene Papas.

Freistatt (2014)

Toho chlapca nezlomili tí z Freistattu ... zlomila ho tá pani v žltom roláku. Surové, emotívne a smutné.

The Fundamentals of Caring (2016)

Mali ste dnes otrasný deň? Áno? Tak si pozrite tento film a garantujem, že bude trochu lepšie. Je to veľmi príjemná road-movie. Smutno-veselá s výbornými hláškami, skvelou hudbou a Craig ako Trevor bol fantastický. Len si to tak pekne plynulo a ja som mala tuším na tvári stále ľahúčky úsmev. Odporúčam!

Před půlnocí (2013)

Keď Richard, Julie a Ethan písali Celine, tak mohli trochu ubrať. Dialógy boli zase plnotučné, a keď mali nádych tých starých rozhovorov medzi Jesse a Celine, tak boli zase čarovné. 4,5*

Před soumrakem (2004)

Viedeň sa zmenila na Paríž, čas pokročil, témy ich rozhovorov sú miestami už vážnejšie, ale tá ľahkosť v ich konverzácii tam stále je, zostalo aj to iskrenie medzi nimi .. a ja zostávam na tom najvyššom hodnotení. Nádhera.

Před úsvitem (1995)

Tiež by som vystúpila z toho vlaku. Dokonalá vec!