• Thriller

Červený stan (2014) (TV film)

Film predovšetkým pre ženy a o ženách. O Dinah, ktorá mala raz v rukách všetko šťastie a lásku sveta a inokedy mala ruky prázdne ... ale odpustiť dokázala všetko a v tom pramenila jej sila. Knihu som čítala už dosť dávno, ale mám pocit, že jej filmové spracovanie je slušné. Netradičné prostredie zaujme a páčili sa mi kostýmy. 3,5*

Jsem božská (2018)

Film, ktorý v lete poteší, ale nečakajte zase nejakú extra osviežujúcu zábavu ... je to milé, miestami vtipné, Amy niekedy tiež pobaví, romantiky akurát, nájdu sa tu aj trápnejšie miesta, no a jasné, že aj nejaké to posolstvo .. a nielen pre ženy. Zbohom.

Dánská dívka (2015)

Kodaň, Paríž, Drážďany ... Redmayne a Vikander ... jednoznačne pastva pre oči a uši. Autobiografiu z roku 1933 som nečítala, čítala som len Ebershoffovu knihu, ktorý z autobiografie čerpal a musím konštatovať, že film tentokrát knihu jednoznačne predčil. 4,5*

Fantastický pan Lišák (2009)

Hovorí sa, že líšky sú mierne alergické na linoleum .... ale schladí labky. Skúste to. Dahl napísal milú a poučnú rozprávku pre ľudské deti a Anderson z toho urobil zábavu pre ľudských dospelých. Niektoré hlášky skvelé. 3,5*

Miss Stevens (2016)

Slečna učiteľka, ktorá potrebovala trošku pomôcť ... no a Billy chcel pomôcť. A pomohli si navzájom. Príjemný, malý film. Slušná muzika. Chalamet výborný. 3,5*

Jsem voják (2015)

Bez najmenšieho zaváhania naskočila Sandrine do kolotoča pašovania psov, ale akonáhle na ňu dočahuje ruka zákona, chce pribrzdiť. Lenže z rozbehnutého kolotoča sa ťažko vyskakuje, o to viac, keď vám to nechcú dovoliť. To ako všetko vyriešila, mi hlava moc nebrala, ale asi nemala inú páku na strýka. Toho mi bolo na sekundu aj ľúto ... ale obaja sa zachovali ako ľudia a to sa ráta. Louise ako Sandrine výborná. FILMOVÁ RULETA 2018

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

O kus slabšie ako jednotka, ale scenéria nádherná a muzika kapely Abba je nesmrteľná.

Hra bez pravidel (1967)

Hra, ktorá naozaj nemá pravidlá a človek s napätím čaká, kto zdvihne nad hlavu kufrík plný zlata. Nechýbajú ani mŕtvoly. A ani František Šťastný. A slečna blond podala nesmierny výkon .. priam uspávací.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Dúfam, že sa tie deti dostali do dobrých rodín, a nie do rúk svojim starým rodičom. Heigl výborná, ako aj niektoré scény, ale celkovo žiadna sláva. 2,5*

Potíže s Arizonou (1987)

To teda bola jazda. Až taká divoká, že H.I. mal neustále rozfúkané vlasy. V druhej polovičke to trošku stratilo šťavu, ale nevadí ... tie skvelé hlášky to pekne vyrovnajú na solídne štyri hviezdy.