poet

why so serious

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 8.9.2019  08:51
    120 BPM (2017)

Cez deň bojujeme proti AIDS a v noci sa kurvíme...Milujem tieto pokrytecke filmy.

• 7.9.2019  17:45

Po rokoch mením svoje hodnotenie, keďže som to od strednej videl už asi stokrát a vždy sa na tom dokážem baviť. Máloktorá komédia dokáže byť stále taká aktuálna a to som už vojenčinu nezažil.... Legendárne hlášky a super herci. Proste fungujúci príbeh obdobia kedy služba vlasti ešte niečo znamenala ale bez humoru by sa ten čas vliekol dlhšie.

• 31.8.2019  16:07
    Leto na Rovniach (TV film) (1977)

Pomodlime sa za Paučinovu roľu... To televizne spracovanie nie je zrovna prijemny format. Napriek tomu sa jedna o velmi silny socialny pribeh chlapca bez rodiny. Tazky život u gazdu a praca ho ubijaju ale jeho vnutorny svet je to jedine čo mu dodáva nadej a silu žiť. Pomerne smutny film, ktory zrejme neoslovi každeho ale mna zaujal.

• 17.8.2019  13:25

Je to proste Tarantino so všetkým čo k tomu patrí. Hlášky, kamera, hudba, dialógy a cit pre detail ktorý ma len málokto. Duo Leo a Brad absolútne bez chýb. Pocta starým westernom sa podarila. Podobne aj casting na mlade herečky, ktoré sú ale hriešne sexy:)..... Škoda že tu absentuje aj nejaký nosný príbeh a v polke som sa šiel unudiť. Tí čo vydržia tak to finále za to čakanie rozhodne stojí a je to znovu ten "starý dobrý" Quentin :)

• 15.7.2019  19:11
    Odhalení (TV seriál) (2019)

Keď vás láska dokáže zničiť....Na miniserie mam tento rok celkom šťastie a táto to potvrdzuje. Tento príbeh sa vryje pod kožu a napriek pomerne komornému spracovaniu to čo sa odohráva za dverami by nechcel zažiť asi nik. Udalosti okolo Gipsy a jej matky sú na prvý pohlaď tak absurdne že človek až nemôže uveriť že sa to ozaj stalo. Atmosféra a napätie a herecké výkony (najmä matky) su excelentne. Aj keď posledné dva diely su už viac menej taký "dojazd" hodnotím celú sériu na plný počet :)

• 22.6.2019  18:40
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Udalosť na ktorú sa nesmie zabudnuť dostala zrejme najlepšie možné spracovanie. Sugestívne, silne bez odbočiek a priamy zásah ktorý rozmeta divaka lepšie grafit po *Chernobyle...

• 25.5.2019  19:25
    Složka 64 (2018)

Pozrel som si všetky 4 Olsenovky a možem povedať že celá séria ma celkom chytila. Jednak hlavne duo detektívov a ich funny kolegyňa. Na druhej strane je to vždy typícky seversky príbeh ktorému ale nechýba zaujímava pointa a napätie. Vo file 64 sa rozoberajú aj pomerne aktualne otázky takže za mna plný počet.

• 24.4.2019  21:02

Osekať tu vatu okolo koncertov tak tam plný počet ani okom nemrknem. :) Naozaj život Fredieho ma až tak nezaujímal v podstate každý vie ako to skončí aj ked Ramiho výkon stojí zato. To čo je najvačší bonus filmu je Live Aid ten koncert je dokonale nastrihaný nazvučený a samozrejme aj zahraný.

• 25.3.2019  10:09
    Roma (2018)

Cuaronov príbeh služobnice, ktorého forma zaujme ale obsahovo to šlo mimo mňa.

• 11.3.2019  10:12
    Mělčiny (2016)

Ak odmyslíme tie priblble dialogy tak je to celkom v pohode. A na Blake sa dobre pozerá :) .... No kto by nechcel takúto doktorku.

• 5.3.2019  14:05

Videl som vela dielov Black Books ale tento vyčnieva nielen v rámci série ale v aj rámci žánru sci-fi. Charie to napísal skvelo...Užasny príbeh, herci a tá hudba to je niečo prečo si tuto epizódu budete pozerať dookola :)

• 17.1.2019  14:30
    V pasti (2018)

Chces mať zápletku daj tam tehotnu ženu :)... To čo fungovalo v tichých miestach tak tu to šlo mimo mna. Nenudil som sa ale akosi sa to napatie vytratilo niekam do vetra.

• 2.1.2019  14:26

Rok 2018 bude zrejme rokom Bohemian Rapsody ktorý som akosi nestiihol ale stihol som aspoň toto. :) Tento typ filmov si nezvyknem vyberať ale tu to fungovalo herecky a celkom aj príbehovo. Nenudil som sa aj ked to mohlo byť o niečo kratšie. Uvodný koncert a kamera kružiaca okolo Bradlehy bolo niečo užasne ale potom prišla Lady zaspievala som part a všetko bolo už uplne iné... Nemusíte byť fanušikom Lady Gaga ani mna jej extravagatny život nezaujíma ale do tohoto filmu zapadla dokonale. Dala do toho srdce a typujem že nejaka oscarova nominacia sa jej ujde :). Samozrejme spoločný duet Shalow ktorý sa mi už stihol vdaka našim radiam znechutiť je uplne genialny :)

• 2.1.2019  14:16

Akosi to šlo mimo mňa. Dookola ten isty pribeh s istými obmenami nuž neviem čo na tom iných tak zaujalo. Akcia samozrejme celkom dobre zvladnutá Tom Cruise sem zapasoval.

• 3.12.2018  13:14
    Lví srdce (2013)

Nemýlte si z Levím srdcom v ktorom hra Van Damme :)... Toto je niečo úplne iné a na poli europskych filmov s temou rasizmu som už dlho nič lepšie nevidel. American history X je samozrejme ina liga takže s tým to porovnavať ani nejde. Mna osobne najviac zaujal scenar a dobre napísane postavy ktorým nechýba humor a nadhlad. Teppo a jeho vymletý braško proste valcuju.

• 12.11.2018  08:28
    22 July (2018)

Let číslo 93 to teda nie je. Začiatok a priebeh na ostrove su pomerne drsne nasnímane a nechýba tam ani napätie. Ale potom sa to nejako prehupne a tie dalšie udalosti ktoré su viac menej všetkých zname su natočene pomerne nezáživne. Premier, pravnik aj samotny Breivik su uplne nezaujímave postavy a jediný kto sa tam herecky snaží je ten postrelený chalan. Na to aký silny namet ma tato hrozna tragedia tak sa to dalo urobiť určite lepšie.

• 12.11.2018  08:17
    Dark (TV seriál) (2017)

Taký mix Pustiny a Donnieho Darka. Celkom slušný rozjazd aj zaujímavé postavy len ku koncu som sa už v tých časových pasmach začínal strácať.

• 23.9.2018  10:28
    The Visit (2015)

Tak toto je Skutočný Shyamalan. Ta blbosť Split sa tomuto nechytá ani nahodou. Atmosfera neistoty a strachu vygradovaná na maximum. Po dlhej dobe slušny horor od čias REC.

• 23.9.2018  09:48
    Pátrání (2018)

Za tu nostalgiu s Win XP dvíham na 5 :).... Mal som trochu obavy keď som si prečítal že sa film bude točiť okolo Pc wekbamery a mobilu ale ono to funguje. Človeka až zamrazí ako veľmi su moderne technologie implatované do našich životov a tak ako mi starnene ony sú čoraz dokonalejšie a čoraz viac vecí o nas samých vedia. Toto je presne film pre tuto generáciu statusov, intagramov, vlogov a rôznych hračiek ktoré kradnú náš čas :)....... Na mne to zanechalo pomerne silný dojem a to napriek tejto "nezvyčajnej" forme rozprávania príbehu. Zrejme jedno s prekvapení roku.

• 14.8.2018  08:14

The storm is comming... Podobnosť s Dark Knight je čisto náhodna :). Mne to vôbec nevadí pretože sa jedná o čistokrvný akčnak so všetkým čo k tomu patrí. Hudba, akcia (záchodová rvačka ako v Casino Royal) a hlavne nestarnúci Ethan Hunt ktorý ešte vládze šprintovať po strechách Paríža. Už z traileru mi bolo jasne kto bude ten hlavný záporak ale v tomto type filmu mi je to asi tak jedno. Oproti tej digitálnej omalovánke Infinity War pri ktorej som sa šiel unudiť som si tu fyzicku akciu s Ethanom celkom užil. Ak nepočítam tie vrtulníkové nahanačky pri ktorých treba vypnuť mozog moc nie je čo by som chcel kritizovať.

• 5.8.2018  16:46
    Rozpolcený (2016)

Začiatok vyzeral sľubne ale potom už len desná zývačka ktorú nezachráni ani ten "šokujúci" záver :). Sledovať Kevina a jeho xy identít je dosť ťažka schizofrenia.... Od Osady (2004) už tomuto pánovi nejako veviem prísť na chuť.

• 5.8.2018  16:39

Maby im too old ale toto už ide akosi mimo mňa :) Uznavam je to velkolepe je tam kopa hviezd že mi tam chýbal už len Chuck Norris ale čo z toho ked tomu chýba skutočné napätie. Ak neratam Thorov nastup tak tie CGI rvačky ma skôr už nudili ako zaujali. Sledovať týpka ktorý sa hocikedy hocikde zjaví s neobmedzenou mocou ako sa mlati na päste s Iron-manom je skor vtipne ako uveritelné. Oproti tomuto je Zimný vojak daleko lepší aj uveritelnejší. Tie prehnane hodnotenia možno platia pre kategóriu 15+ :)...

• 23.6.2018  15:16

Typický Spielberg ktorý síce vie rozprávať zaujímavý príbeh ale zároveň tušite že sa nič šokujúce nestane... Dicaprio a Hanks sú tu skôr taká stavka na istotu.

• 1.5.2018  19:56

Zrejme už starnem ale tato vynovená sága šla akosi mimo mna. Neviem či to bolo tými hercami alebo príbehom ale chýbalo mi niečo hutne. Ked to porovnám s pomstou Sithou tak jednoznačne pokles... Tých par subojov ten celkový dojem nezachráni.

• 23.4.2018  14:25
    Pustina (TV seriál) (2016)

Dam nedam ale dám lebo si to plný počet zasluži. :).. Český "True detective" v komornejšom šate ale dostatočne presvedčivý . Herecky a najmä dejovo to funguje a ku koncu tá atmosfera poriadne hustne takže sa neviete dočkať dalšieho dielu. Pán Dušek klobuk dole.

• 23.4.2018  14:17
    Čára (2017)

Nie žiadne "syrove drama" to nie je. Na to aka reklama bola okolo tohoto filmu tak je skor desna zývačka. Pre mna len ďalší film ktorý sa snaží tváriť drsne ale to je asi tak všetko...

• 2.2.2018  17:22
    Špína (2017)

Nechcem začínať že na Slovenske pomery je to celkom fajn ale je to asi tak :)... Nemal som žiadne špeciálne očakávanie od Nvotovej a už vôbec nie od Morávkovej ktorá zahviezdila v šou Zem spieva. Ale obe to zvladli velmi dobre a to čo býva kameň úrazu slovenských filmov (toporné dialógy) tu funguje. Rozhovory v kruhu na liečebni boli perfektné civilne síce vulgárne ale o to uveriteľnejšie. V rámci európskej kinematografie sa určite nemáme začo hanbiť.

• 30.1.2018  18:21

Vizuálne podmanivé a hudobne lákavé... Najmä ta úvodná diskotéka nemala chybu a patrí k tomu najlepšiemu čo som doteraz videl :) Ale to je asi tak všetko ak nerátame zopár filozofických uvah o živote miestnej smotánky. Na môj vkus príliš artové a miestami som sa dosť nudil.

• 2.1.2018  13:00

Ked pohar trpezlivosti pretečie je to masaker :) Úžasne príbehy genialne vypointovane a zahrané ako o život s perfektnými napadmi. Szifron je pre mňa Španielsky Tarantino. Scéna s dvoma autami ako vám niekto serie na predne sklo bola brutálna a ešte divokejšia bola zaverečna svadba..

• 1.1.2018  21:49

Nikdy som ešte nepísal komentár pre nejaký diel serie ale toto zakončenie proste stalo zato...Vygradované na maximum a zostrihané tak že napätie sa dá krájať. Jednotlive sekvencie príbehu do seba perfetkne zapadajú. Dufferovci klobuk dole. Mna osobne (zrejme starnem) najviac potešila ta záverečná scéna školského večierku. Tých hercov si proste musíte oblúbiť. Eleven a Mike ale aj ostaní boli proste úžasní. Hned ako skončil tento diel tak som si musel pustiť Cyndi Lauper - Time after time aby som si vychutnal tu atmosféru opakovane

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19