poet

okres Brezno
why so serious

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 19.11.2020  11:21

Scenár aj hlavné postavy kopírujú to čo v tomto filme dominuje a tie oscarové nominácie sú určite zaslúžené. Hopkins aj Jonathan Pryce sú vyzreté herecké osobnosti a počúvať ich rozhovory je to čo mňa osobne bavilo asi najviac. Zaujímavý stret dvoch svetov toho otvoreného ktorý predstavuje pápež František aj toho viac konzervatívneho v podaní Benedicka XVI. Je to príjemná a pomerne dobre nasnímaná konverzačka ktorá si zaslúži aj opakované zhliadnutie.

• 18.10.2020  13:39
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Zrak jeho na nás... Spoločenská apokalypsa ako by som parafrázoval Isherwoodov komentár vo svojej intímnej až komornej rovine. Po troch sériách môžem snáď niečo k tejto sérii napísať a nebolo vždy príjemné ani záživne pozeranie. Napriek všetkému som si k tomuto seriálu vybudoval určitý osobitý vzťah. Uznávam že nie každému bude po vôľi spôsob rozprávania príbehu ktorý sa naozaj nikam neženie. Budovanie atmosféry a vzťahu k jednotlivým postavám je tu naozaj velmi slušne detailne rozpracované. Postupne sledujeme príbeh June ktorá sa z vystrašenej ženy ktorej zoberú všetko stáva postupne symbol odporu voči totalitnej republike Gileád. Kate Moss sa pre túto úlohu doslova narodila. Osobne ma najviac bavili tie návraty do minulosti do sveta kedy ešte všetko bolo normálne a mnohí ani netušili čo sa okolo nich deje. Som celkom vdačný RTVS že niečo podobné zaradila do vysielania najmä čase pandemie a diskusie okolo umelého prerušenia tehotenstva sa serial ktorý ktorý hovorí o právach žien ale aj o nastavení totalitnej spoločnosti celkom hodí.....Pochválen.

• 27.9.2020  20:23
    Rudé horko (1988)

Pozerať na Arnolda ktorý da jeden výraz na celý film toto už teda nedavam:)... Ani ako nostalgia mi tento typ filmov ku štastiu v roku 2020 nechýba.

• 27.9.2020  20:17
    Neviditelný (2020)

Thriller s hororovými prvkami. Musím povedať že dať si toto večer so slušným ozvučením je celkom emotívny zážitok. Našej najznámejšej služobníčke Elisabeth Moss tie postavy trpiacich žien celkom idu. Tento film stavia na dobre vygradovanej atmosfere najmä v prvej polke. Kombinácia hudby a strihu sa tu podarila viac než dobre...

• 14.9.2020  15:40

Na Triera celkom znesitelný zážitok a par zaujímavých nápadov ktoré by som skor čakal u Tarantina :). To komentovanie deja Jackom a jeho sprievodcom mi tam celkom pasovalo. Čakal som možno trochu vačší ulet a nebyť toho uťahaného epilogu tak by som dal aj vyššie hodnotenie...

• 30.8.2020  12:00
    Tenet (2020)

Čakať od Nolana jednoduchú priamočiaru dejovú líniu by bolo asi drzé :). Oceňujem nápad aj spracovanie ale toto žiaľ šlo akosi mimo mňa. Je chválihodné že Nolanovi nedochádzajú nápady ale to čo som obdivoval pri Inception mi tu prišlo už akosi moc prekombinovaná. Očakam podobné rozpoluplné dojmy aj u iných divákov. Ten odstup od postav je značný a v podstate ma žiadna s výmimkou Michaela Caine neoslovila. A to som si myslel že po seriály Dark ma už tieto "hrátky" s časom nezaskočia. :)

• 12.7.2020  10:13
    Most (TV seriál) (2011)

Asi najlepšia reklama na Oresundský most :). K tomuto seriálu som si veľmi pomaly vytváral názor aj vzťah ale posledná séria ma pomerne silno chytila takže dávam plný počet. Ten kto písal tieto príbehy je proste macher. Saga Norenová je typ postavy ktorý si tak rýchlo neoblubite ale o tom viac vám asi bude chýbať keď celá ta paráda skončí. Pre mňa najsilnejšie krimy od True Detective...

• 1.5.2020  14:39

Môžete mať neviem aké superschopnosti aj tak si to nakoniec musíte s niekým rozdať na päste :). Možno je to vekom ale tato Avengers tímovka ma "bavila" podobne ako prvý diel. Možno keby som mal 15 tak chrochtam blahom ale od istého veku mi to už pride len ako nejaký úlet. Napchať všetkých superhrdinov do jedného filmu nemusí byť vždy ideálny nápad. Oproti tomuto mi Civil War alebo Winter Soldier prídu ako vyspelé filmy vhodné aj pre staršie publikum.

• 13.4.2020  14:33

Nemôžem si pomôcť ale od Zrodenia tieto pokračovania planéty opíc idú akosi mimo mňa. Nefunguje tam pribeh ani to hranie na nejaký postapokalyptický thriller. Film postráda nejaké napätie a herecký výkony opíc ma ozaj nenadchli... Očividne pokračovanie či už to bola pôvodná séria alebo táto nová nemajú už ten moment prekvapenia aj ked kvalitatívne je to niekde inde :)

• 13.4.2020  13:43
    V síti (2020)

Po dopozeraní tohoto filmu si človek povie že tato spoločnosť si tento vírus vlastne aj zaslúži pretože až natoľko sme zdegenerovali. Bolo mi zle aj za tie baby čo tých niekoľko dní museli stráviť čas s tým najväčším odpadom ktorý nám web ponúka. Dúfam že toto nie je posledný film ktorý som videl krátko pred tým ako sa uzavreli kina. Čo je trochu aj na škodu pretože sa jedná o veľmi dôležitý dokument, ktorý by som odporučil najmä zaneprázdneným rodičom ktorých deti vyrastajú pred počítačom. Po hereckej aj režisérskej stránke nemám čo vytknúť a skláňam sa pred výkonom Terezy, Anežky a Sabiny že do toho projekty vôbec šli. Ten zvuk skypu už bude mať pre mňa dosť divnú pachuť...

• 4.4.2020  23:07
    Díra (2019)

Dokonala metafora tejto nenažranej spoločnosti.... Oceňujem námet aj spracovanie. Tento typ filmov kde je doležitý najma napad my už dlho chýbal.

• 2.3.2020  17:48
    Parazit (2019)

Po dlhej dobe som si pozrel niečo from South Korea a môžem povedať že to stálo jednoznačne zato. To čo mi tak chýba pri hollywoodskych filmoch som dostal práve tu. Je to najmä fungujúci príbeh ktorý vás udrží pri pozornosti až do úplného konca. Život chudobnej rodiny ktorá sa veľmi dômyselne infiltruje do lepšej spoločnosti zaujme nielen po obsahovej ale aj formálnej stránke. To že tento film prerazil na oscaroch (v tých najsilnejších kategóriach) len potvrdzuje že sa jedná o velmi silný divácky zážitok.

• 28.2.2020  12:54
    Favoritka (2018)

Z tých troch filmov čo som doteraz videl od tohoto režiséra je práve tento asi najmenší úlet. Žial ten príbeh šiel štandarne mimo mna... Ocenil by som určite trojicu herečiek, ktoré si svoje úlohy zastali viac než dobre. V tomto smere sú tie oscarove ocenenia úplne v poriadku.

• 17.1.2020  13:18

Toto nie je film pre romantický večer vo dvojici :) Už dlho som nevidel podobnú uchylarnu. Fatih Akin si nedava servitku pred objektív a ukazuje tie najväčšie nechutnosti a totálnu ľudskú žumpu. Celý film je pretkaný množstvom bizarných postavičiek a treba uznať že po hereckej stránke je to na vysokej úrovni. Dať tomuto počinu viac ako 3* ale asi nemôžem....

• 29.12.2019  11:52

Vrámci 4. serie asi to najlepšie aj keď už čiastočne recykluje to čo sme videli v iných epizódach. Tri príbehy o tom ako technológie dokážu zničiť život a ešte k tomu celkom slušne finále.

• 27.12.2019  15:58

Začne to ako pomerne silná sociálna dráma s dobrými hercami a celkom to zapôsobí... V polke sa to zlomí na niečo v štýle 13 reason why a už je to totálna haluz a už to nezachráni ani prítomnosť Naomi Watts...

• 15.12.2019  10:47
    Whiplash (2014)

J.K Simmons je pre mňa prvá herecká liga aj ked si ho zrejme nie každý obľúbi :)... Vztah študent učiteľ sa dostava úplne inú uroveň. Zobrazenie hudobného perfekcionizmu v tej najsilnejšej forme.

• 9.11.2019  13:39
    Joker (2019)

Nie je to dark knight ale dark Joker. Tí čo očakávali typickú komiksovku budu možno sklamaný a tí čo čakali psychologickú drámu si prídu na svoje. Joaquin Phoenix miery na oscara a veľmi mu v tomto držím palce lebo jeho výkon zato stoji... Príbeh smutného klauna ktorý svojim neovládateľným smiechom "baví" okolie ma zaujal a to že to vyskočilo na csfd tak vysoko ma až tak neprekvapuje. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť najmä hudobný motív ktorý tomu dodáva tú správnu atmosféru. Za mňa veľmi ale veľmi silne 4 hviezdy :)

• 8.9.2019  08:51
    120 BPM (2017)

Cez deň bojujeme proti AIDS a v noci sa kurvíme...Milujem tieto pokrytecke filmy.

• 7.9.2019  17:45

Po rokoch mením svoje hodnotenie, keďže som to od strednej videl už asi stokrát a vždy sa na tom dokážem baviť. Máloktorá komédia dokáže byť stále taká aktuálna a to som už vojenčinu nezažil.... Legendárne hlášky a super herci. Proste fungujúci príbeh obdobia kedy služba vlasti ešte niečo znamenala ale bez humoru by sa ten čas vliekol dlhšie.

• 31.8.2019  16:07
    Leto na Rovniach (TV film) (1977)

Pomodlime sa za Paučinovu roľu... To televizne spracovanie nie je zrovna prijemny format. Napriek tomu sa jedna o velmi silny socialny pribeh chlapca bez rodiny. Tazky život u gazdu a praca ho ubijaju ale jeho vnutorny svet je to jedine čo mu dodáva nadej a silu žiť. Pomerne smutny film, ktory zrejme neoslovi každeho ale mna zaujal.

• 17.8.2019  13:25

Je to proste Tarantino so všetkým čo k tomu patrí. Hlášky, kamera, hudba, dialógy a cit pre detail ktorý ma len málokto. Duo Leo a Brad absolútne bez chýb. Pocta starým westernom sa podarila. Podobne aj casting na mlade herečky, ktoré sú ale hriešne sexy:)..... Škoda že tu absentuje aj nejaký nosný príbeh a v polke som sa šiel unudiť. Tí čo vydržia tak to finále za to čakanie rozhodne stojí a je to znovu ten "starý dobrý" Quentin :)

• 15.7.2019  19:11
    Odhalení (TV seriál) (2019)

Keď vás láska dokáže zničiť....Na miniserie mam tento rok celkom šťastie a táto to potvrdzuje. Tento príbeh sa vryje pod kožu a napriek pomerne komornému spracovaniu to čo sa odohráva za dverami by nechcel zažiť asi nik. Udalosti okolo Gipsy a jej matky sú na prvý pohlaď tak absurdne že človek až nemôže uveriť že sa to ozaj stalo. Atmosféra a napätie a herecké výkony (najmä matky) su excelentne. Aj keď posledné dva diely su už viac menej taký "dojazd" hodnotím celú sériu na plný počet :)

• 22.6.2019  18:40
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Udalosť na ktorú sa nesmie zabudnuť dostala zrejme najlepšie možné spracovanie. Sugestívne, silne bez odbočiek a priamy zásah ktorý rozmeta divaka lepšie grafit po *Chernobyle...

• 25.5.2019  19:25
    Složka 64 (2018)

Pozrel som si všetky 4 Olsenovky a možem povedať že celá séria ma celkom chytila. Jednak hlavne duo detektívov a ich funny kolegyňa. Na druhej strane je to vždy typícky seversky príbeh ktorému ale nechýba zaujímava pointa a napätie. Vo file 64 sa rozoberajú aj pomerne aktualne otázky takže za mna plný počet.

• 24.4.2019  21:02

Osekať tu vatu okolo koncertov tak tam plný počet ani okom nemrknem. :) Naozaj život Fredieho ma až tak nezaujímal v podstate každý vie ako to skončí aj ked Ramiho výkon stojí zato. To čo je najvačší bonus filmu je Live Aid ten koncert je dokonale nastrihaný nazvučený a samozrejme aj zahraný.

• 25.3.2019  10:09
    Roma (2018)

Cuaronov príbeh služobnice, ktorého forma zaujme ale obsahovo to šlo mimo mňa.

• 11.3.2019  10:12
    Mělčiny (2016)

Ak odmyslíme tie priblble dialogy tak je to celkom v pohode. A na Blake sa dobre pozerá :) .... No kto by nechcel takúto doktorku.

• 5.3.2019  14:05

Videl som vela dielov Black Books ale tento vyčnieva nielen v rámci série ale v aj rámci žánru sci-fi. Charie to napísal skvelo...Užasny príbeh, herci a tá hudba to je niečo prečo si tuto epizódu budete pozerať dookola :)

• 17.1.2019  14:30
    V pasti (2018)

Chces mať zápletku daj tam tehotnu ženu :)... To čo fungovalo v tichých miestach tak tu to šlo mimo mna. Nenudil som sa ale akosi sa to napatie vytratilo niekam do vetra.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19