Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Oblíbené filmy (10)

Juríka

Juríka (2000)

Přiznačný název. Přesně ten druh filmu, kvůli kterému se o kinematografii stojí zajímat. Kvality Yurīky ve mně budou rezonovat ještě dlouhou dobu; dokonalé od první do poslední minuty.

Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi (1982)

Pokud bych si měl vybrat jediný film ke zhlédnutí v životě, volba by padla Koyaanisqatsi.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Dokonalý film a také film, který měl na mé vnímání kinematografie prozatím největší vliv. Je příznačné, že jde o dílo režiséra, který do svých 33 neviděl film (dle vlastních slov) a tvoří v zemi tak rychle ztrácející své kořeny pod vlivem, o to větším k vymezení od severu, kultury USA. Za jiných okolností by pravděpodobně Jaro, léto... svých kvalit nedosáhlo.

Tobenai chinmoku

Tobenai chinmoku (1966)

Film, který mě uhranul svoji nazaměnitelnou atmosférou. Pokud se oprostím od alegorického pojetí děje, vyniká Tobenai chinmoku zvláště zpracováním - počínaje záběry kamery a konče hudbou. Takto "plné" filmy obsahující vše co by měly často doplácí na jednotlivé chyby, které v kontextu kvalit rostou; u díla Kazuo Kurokiho je však vše v plné harmonii a celek vytváří neopakovatelný zážitek, který mohu srovnávat pouze s pozdější a podobně kvalitní Yurīkou (2000) Šindžiho Aojamy.

Reklama

Reklama