Bratr

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 7.3.2014  11:13
    Horákovi (TV seriál) (2006)

Normální průměr pro děcka, baví mě to asi tak stejně, jako Krok za krokem.

• 15.8.2013  08:17

Aneb óda na téma, jak nadějný začátek filmu rozpliznout do podivného nic.

• 20.3.2013  05:57
    Argo (2012)

Mám moc rád thrillery, které opravdu dokážou ždímat napětí od začátku do konce. Člověk má o hlavní hrdiny strach a do poslední chvíle v něm hlodá nejistota, že se na poslední chvíli může něco podělat a nedopadne to dobře. Punc skutečné události pak k té nejistotě přidá husí kůži a na perfektní film je zaděláno.

• 20.3.2013  05:53
    Skyfall (2012)

Ale jo. Poslední bondovka, kterou jsem viděl, bylo Zlaté oko a Skyfall je teda o kilometry dál. Jak zábavností, tak akčností. Parádní akční odreagování!

• 19.2.2013  23:26
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Tentokrát to trvalo velice rychle, ani ne deset minut, a byl jsem totálně uchvácen. Je to úplně jinej svět, člověk si říká, že za padesát let se toho nemohlo tolik změnit, ale opak je pravdou. Jen je třeba počítat s tím, že je nutné seriálu věnovat celou pozornost, protože detaily zde hrají hlavní roli. Tedy žádná polotrapná kulisa, ale super drama.

• 10.2.2013  23:10
    Méďa (2012)

Ačkoliv jsem v tomhle filmu viděl několik slabin, je neodiskutovatelné, že velmi dobře vypovídá o současných mužích a jejich neschopnosti k závazkům. Navíc se u toho ještě zasmějete, a to dosytosti. Jen jsem nepřestal přemýšlet, jaký by to bylo s bongem, nebo pořádným špekem...asi stejně dobrý...

• 3.12.2012  16:40

Vidím to následovně: Sobotní odpoledne, generální úklid a oběd za náma, gauč, poloha víceméně ležící a televizka. Za této konstelace jde o stoprocentní trefu do černého. A vůbec nebude vadit, že si mezi čtyřicátou a padesátou minutou trošku klimbnete.

• 26.11.2012  12:48
    Piráti! (2012)

Máte rádi Wallace a Gromita nebo Slepice? Nebudete zklamaní. Piráti nejsou tím nekonečně originálním přízrakem, jako původní Ardmaní kraťasy, ale nesou přesně tu správnou dávku humoru a originality, jakou člověk čeká. Piráti mají proti moderním animákům jeden bonus navíc. Ruční plastelínová animace filmu dodává atomsféru, kterou v pixaru podle mě nikdy nikdo nevykouzlí.

• 6.10.2012  22:34
    Koncert (2009)

Schématem klasická sportovní komedie v netradičním prostředí. Nejdřív jsem se velmi bavil, poté, při závěrečném koncertu, jsem zatlačil slzu. Pěkné překvapení neočekávaného.

• 15.8.2012  17:19
    Screen Play (1992)

Asi i závidím lidem, kteří jsou schopni podstoupit neuvěřitelně precizní a zdlouhavou práci s cílem vytvořit něco fantastického. Tenhle film je naprosto krystalickou ukázkou nekonečné kreativity. Bravo!

• 15.8.2012  17:15
    Diktátor (2012)

Pokud jsem se mnohokrát od srdce zasmál, mělo to smysl. A rád tak odpustím přílišné tlačení na pilu vyloženě oplzlý cohenovský scény typu útok drticích ňader. Na druhou stranu mám rád neohleduplný fóry a tady jich zase byla velmi slušná nálož.

• 5.4.2012  09:42

Nečekaná událost, jsem z toho upřímně nadšenej, je to nenápadný, žádná bombastičnost. Přesto naprostá senzace. Narozdíl od jiných tady si myslím, že to do první stovky, ne-li desítky rozhodně patří.

• 18.2.2012  20:47
    Vlasy (1979)

Můj nejoblíbenější Formanův film. Ze spojení skvělýho režiséra, vynikající hudby, nápaditých choreografií a výborných herců snad ani nic jiného, než skvělý film nemohlo vzejít. Pustil jsem si k mistrovým narozeninám a jsem velice spokojenej.

• 19.1.2012  20:37

Bohužel mi součást filmu o slepé dívce vůbec nedojala. V podstatě bych to viděl na redukci stopáže na čtyři staré dobré harcovníky - Nárožného, Balzerovou, Stašovou a Vetchého. Ti mě nejenom dojali, ale i rozesmáli.

• 25.12.2011  21:38
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

K úspěchu týhle pohádce chyběly dvě věci: Alespoň o kousek svižnější scénář s jedinou trošku nápaditou akčnější scénou a jesně finovaný zlo, který by budilo strach. Pardon, ale ti dva šašci byli spíš k smíchu než strachu. Kde jsou zajímavý střihy z Šíleně smutný princezny, či koncepční soundtrack. Jinak ale kvituju absenci dementních digitálních triků, který hyzdí ostatní pohádky z poslední doby.

• 27.11.2011  20:43
    Dluh (2010)

Dokázal jsem se napnout, dojal jsem se, ale přesto pořád musím přemýšlet nad dilematem, co je průměrné a co ne...dvě hvězdičky? tři?

• 25.11.2011  12:38

Bavil jsem se, vzdělal a Banksy ve mně dokázal zasadit semínko nedůvěry. Je Mr Brainwash jedna velká prdel a podvod? Nevím, a vůbec si nedovolím hádat. Celá tahle věc ve mně vyvolávala asociaci se Zelenkovýma pseudo dokumentama. Prostě mám tenhle styl rád.

• 25.11.2011  12:27

Ach ta atmosféra, ta je dokonalá, šaty, interiéry a ten Buscemi.... Po shlédnutí první půle první série si troufnu tvrdit, že seriál je naprostá pecka. Vivat HBO!

• 9.10.2011  23:00
    Alois Nebel (2011)

Pokud jsem po celou dobu trvání filmu fascinován, je to dobře. U Nebela jsem facinován byl. Je mi jedno, jestli to bylo rozvláčněné, jestli se tam málo mluvilo. Forma a styl vyprávění prostě u mě zapadly dokonale do sebe a vznikl výtečný film.

• 22.7.2011  09:53

Naplno mě dostalo kouzlo nevyřčeného. Pokud váženému divákovi nestačí k zážitku dokovalý obraz, citlivá hudba a perfektně zpracovaný pohled na vztah mezi otcem a syny, nevím, co by už bylo nutné k uspokojení. Dost mě dostala Smetanova Vltava, kterou jsem až do posavaď viděl vždy spojenou s bublající vodou.

• 10.6.2011  12:11
    Iluzionista (2010)

Jsem nesmírně zklamaný. Animace je dokonalá, do postav jsem se zamiloval, ale tempo vyprávění je k uzoufání stereotypní a zhruba od poloviny fimu už to prostě bezchybná vizuální stránka neutáhla. Škoda přeškoda.

• 19.3.2011  23:26

Byl jsem dojat, ačkoliv k slzám nedošlo. Perfektní kamera, atmosféra, herecké výkony.

• 18.2.2011  23:49

Co vznikne, když vaří pejsek s kočičkou? - Scott Pilgrim! Celá tahle koláž skvělých nápadů mi prostě nesedla. Jednu hvězdu tedy dávám za naprosto perfektní grafické a typografické zpracování a druhou hvězdu dávám za scénu se zavazováním bot.

• 15.2.2011  21:55
    Megamysl (2010)

Dost jsem se pobavil, a ještě ke všemu se mi prodloužilo těšení na opravdu originální animák z týhle většinový produkce, kterej mě překvapí dějově a ne jen skečově. A protože se rád těším, jsem po tomto filmu velice spokojený.

• 11.2.2011  11:07

Až do konce budete sedět na zadku a říkat si - tenhle borec je fakt dobrej, trošku svině, ale ví co chce. Víc toho ve filmu není, nebo jsem to alespoň neobjevil.

• 11.2.2011  10:52

Jakýkoliv film, který mě přinutí nevěřícně koukat do plátna ještě minutu po rozsvícení sálu asi stojí za to. Černá labuť, tohle dokázala - okouzlila mě! Je to perfektní příběh boje vnitřních běsů, inspirací můz s touhou po dokonalosti, ideálnímu stvárnění, boje přirozenosti s tvrdou prací. Pro mě osobně je Černá labuť doposud nejpřístupnější Aronofského film.

• 29.1.2011  02:02

Tento kraťas mě rozesmál způsobem jako nic jinýho v posledním půl roce. Tarantino - jsi mrtev!

• 16.1.2011  11:37

Pro mě naprosto ojedinělá záležitost. V porovnání s jiným designovým skvostem, Avatarem, hraje nepopiratelně prim. Detailnost zpracování a vynikající nápady ve všech směrech fascinují diváka, kterého tak v podstatě nijak nepohoršuje jednoduchost příběhu. Po dlouhé době potom musím říct, že bez dokonalého soundtracku by byl film poloviční. Daft Punk odvedli bezchybnou práci. Tron je pro mě jednoznačně událostí roku, nic podobného jsem ještě neviděl.

• 11.12.2010  20:06
    Kanye West - Runaway (hudební videoklip) (2010)

Naprosto ojedinělé dílo navazující sebevědomě na hudební videa Michaela Jacksona. Jen doufejme, že jich bude více.

• 14.10.2010  21:46

parádička. Princip klasický, animace výborná, nápady úžasné. O čem jsem musel celý film přemýšlet? Jak je možné, že i při strašlivé proměně tělesné postavy náčelníka do podivné karikatury, pořád věřím že by podobnej tvor mohl žít a fungovat. Animátoři Dream worku jsou boží.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11