Bratr

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 6.11.2008  08:50
    10 000 př. n. l. (2008)

Budu drsnej. Podstata filmu je zvrácená, reálie nevěrohodný, hrdinové dokážou přemýšlet jako moderní člověk. Prostě špína hrůza děs. Tvůrci myslím měli kouknout na Apokcalipto, které by jim jako mustr rozhodně pomohlo.

• 7.10.2009  10:04

Sice podle mě těžce zaostává za komiksovou předlohou, ale pořád je to koukatelné a v mnoha chvílích velmi zábavné.

• 24.9.2008  22:34

Dalo by se říci, že se jedná pouze o 117 minut zbytečného násilí a komentář tohoto typu by se dal velmi snadno obhájit. Pro mě představuje 300 ale převratnou oslavu lidského těla a obrazových možností. Můj vizuální favorit číslo jedna.

• 7.10.2009  09:50
    Absolvent (1967)

Atmosféra tolikrá popisovaná v sociálních dramatech generace druhé světové války obohacená o úžasnou hudbu a dokonalé výkony herců. Příběh, který se může stát každému člověku, který je v pasti své sociální kasty, která dbá na pravidla tak důsledně, že zahubí každou individualitu. Krásný film.

• 11.10.2009  20:08

Jsem nesmírně shovívavý a kupodivu jen a jen kvůli jednomu gagu. Tím je ten, ve kterém si Ace točí kolem krku manžela dámy s liškou(kožešinou) kolem krku. Slzu jsem uronil.

• 11.10.2009  20:06

Zdá se, že filmy viděné v kině v Jeseníku nelze zapomenout. Pravda nepamatuju si všechny detaily, ale ten dojem a strašlivá zábavnost budou ve mě navždycky.

• 9.2.2009  20:57
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Ačkoliv se mi zpočátku nelíbil ten divně uječený způsob mluvení všech třech hlavních hrdinů, musím uznat, že mě to nakonec docela vcuclo. Obzvlášť doporučuju díl, kde Roy předá Jen internet, aby ho ukázala lidem na svojí prezentaci o IT. Bravo!

• 11.10.2009  13:03
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Nejlepší hra od Divadla JC, ve které bezkonkurenčně exceluje Miloň Čepelka.

• 24.9.2009  22:19

Jsem přesvědčený, že Indahouse je výkvětem a vrcholem postpopové hiphopové kultury a od jeho vydání jde tenhle žánr, at už v hudbě nebo filmu, do kytek. Ačkoliv si tenhle celovečerák nemůže zadat s krátkými aliho skeči, pořád je neuvěřitelně vtipný a opovrženíhodný zároveň.

• 7.10.2009  10:54
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Začíná se otáčet v kruzích dřív, než by bylo příjemné. Ale jinak je seriál plný velice vtipných situací a každý díl jsem se těšil na nové Fishismy.

• 9.10.2011  23:00
    Alois Nebel (2011)

Pokud jsem po celou dobu trvání filmu fascinován, je to dobře. U Nebela jsem facinován byl. Je mi jedno, jestli to bylo rozvláčněné, jestli se tam málo mluvilo. Forma a styl vyprávění prostě u mě zapadly dokonale do sebe a vznikl výtečný film.

• 1.11.2005  16:27

Americká krása mě dostala, protože je svým způsobem nádherně banální a do té banality mě dokázala bezezbytku vtáhnout. Naprosto jsem uvěřil, že létající pytlík je krásný, že rock a ryhlá auta jsou boží, že krásné ženy jsou banální, že není nic lepšího, než joint po ránu a opravdová láska je skrytá za zvykem. Vizuální stránka filmu je dokonale propojena s hudbou, což z oné zdánlivé banality vytvořilo nezapomenutelný zážitek.

• 5.1.2009  21:50

Tohle byla podle mě pohádka na úrovni. Doslova Boží hláška: "ze mě nikdo vola dělat nebude!" mi přivodila prudké dávení a dušení, když mi zaskočil vanilkový rohlíček. Nevadila mi ani docela prostá výprava, která se vyvarovala až příliš laciných efektů a nakonec byla střídmě efektní. Dokonce!! hlavní ženská představitelka byla milá, přirozená a nepřehrávala jako ochotnice, což u pohádkové konkurence zdaleka není pravidlem. Jednu hvězdičku strhávám za Stivínovou, která ze slabé role nic moc nevykouzlila.

• 7.10.2009  09:46
    Animatrix (2003)

Celkově úžasná koláž nutící k přemýšlení. Po vizuální stránce v některých povídkách téměř revoluční. Pokud by dostávali výtvarníci více podobných příležitostí, bylo by to jen dobře.

• 7.10.2009  09:41

viz komentář k 2. části

• 7.10.2009  09:38

Střihově parádní historické shrnutí apokalypsy.

• 7.10.2009  09:43

Po vizuální stránce nádherná povídka, navíc s nábojem. I přesto jsou ale pro mě v animatrixu lepší kousky.

• 7.10.2009  09:37

Fascinující, velmi příjemně naanimované, vzrušující a celkově tek nějak lepší, než filmové zpracování s Keanu.

• 7.10.2009  09:41

Podle mého názoru nejsilnější z animetrixů, naprosto mě odrovnal.

• 23.11.2009  11:07
    Archiv (TV film) (2009)

Poměrně silná káva. velmi přehnaná reakce hlavního hrdiny nutí oslova s holí v ruce přemýšlet o strašlivé době neustálé politické buzerace. Myslím, že je fajn, že takovéto malé filmíky vznikají a běží v televizi.

• 20.3.2013  05:57
    Argo (2012)

Mám moc rád thrillery, které opravdu dokážou ždímat napětí od začátku do konce. Člověk má o hlavní hrdiny strach a do poslední chvíle v něm hlodá nejistota, že se na poslední chvíli může něco podělat a nedopadne to dobře. Punc skutečné události pak k té nejistotě přidá husí kůži a na perfektní film je zaděláno.

• 8.10.2009  12:44

Pěkné a stylové oživení legendy.

• 7.10.2009  10:00

Vtipné, hezké, "poučné".

• 28.2.2010  22:12
    Avatar (2009)

Já těch pět hvězd prostě musím dát. Je to nejlíp technologicky zvládnutej film, jakej jsem kdy viděl a propracovanost vizuální stránky mi doslova vyrazila dech. Příběh je už sice tisíckrát viděný, ale takový ten, co neurazí. No, na něčem se zkrátka asi šetřit muselo.

• 6.10.2009  17:01

Pohádka jak se patří s nesmrtelnou melodií a hláškami, které jsou použitelné dodnes.

• 25.11.2011  12:38

Bavil jsem se, vzdělal a Banksy ve mně dokázal zasadit semínko nedůvěry. Je Mr Brainwash jedna velká prdel a podvod? Nevím, a vůbec si nedovolím hádat. Celá tahle věc ve mně vyvolávala asociaci se Zelenkovýma pseudo dokumentama. Prostě mám tenhle styl rád.

• 16.6.2010  00:20
    Barbar (2009)

Ať už to byla nuda, nebo jen velmi syrové zprostředkování reality děje, rozhodně tohle stojí za vidění. Nejedná se sice o dysneovku k pytli popkornu a člověk by měl být připravený na neortodoxní naturální zážitek, ale vydržet do konce stojí za to. Bolí to, nutí to k zamyšlení.

• 7.6.2009  14:13
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál.

• 11.10.2009  21:23
    Beetlejuice (1988)

Nemůžu si tohle odpustit: http://www.youtube.com/watch?v=fKbAEmvZyKQ snad vás to pobaví tak, jako to pobavilo mě.

• 8.10.2009  12:39
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Je to hroznej šit, ale co se dá dělat, vychovalo mě to, porvé jsem se dověděl o sexu, drogách, podvádění. Zkrátka, co rodiče zanedbali, Beverly dohonilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11