Bratr

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 19.2.2013  23:26
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Tentokrát to trvalo velice rychle, ani ne deset minut, a byl jsem totálně uchvácen. Je to úplně jinej svět, člověk si říká, že za padesát let se toho nemohlo tolik změnit, ale opak je pravdou. Jen je třeba počítat s tím, že je nutné seriálu věnovat celou pozornost, protože detaily zde hrají hlavní roli. Tedy žádná polotrapná kulisa, ale super drama.

• 15.8.2012  17:19
    Screen Play (1992)

Asi i závidím lidem, kteří jsou schopni podstoupit neuvěřitelně precizní a zdlouhavou práci s cílem vytvořit něco fantastického. Tenhle film je naprosto krystalickou ukázkou nekonečné kreativity. Bravo!

• 5.4.2012  09:42

Nečekaná událost, jsem z toho upřímně nadšenej, je to nenápadný, žádná bombastičnost. Přesto naprostá senzace. Narozdíl od jiných tady si myslím, že to do první stovky, ne-li desítky rozhodně patří.

• 18.2.2012  20:47
    Vlasy (1979)

Můj nejoblíbenější Formanův film. Ze spojení skvělýho režiséra, vynikající hudby, nápaditých choreografií a výborných herců snad ani nic jiného, než skvělý film nemohlo vzejít. Pustil jsem si k mistrovým narozeninám a jsem velice spokojenej.

• 25.11.2011  12:27

Ach ta atmosféra, ta je dokonalá, šaty, interiéry a ten Buscemi.... Po shlédnutí první půle první série si troufnu tvrdit, že seriál je naprostá pecka. Vivat HBO!

• 9.10.2011  23:00
    Alois Nebel (2011)

Pokud jsem po celou dobu trvání filmu fascinován, je to dobře. U Nebela jsem facinován byl. Je mi jedno, jestli to bylo rozvláčněné, jestli se tam málo mluvilo. Forma a styl vyprávění prostě u mě zapadly dokonale do sebe a vznikl výtečný film.

• 22.7.2011  09:53

Naplno mě dostalo kouzlo nevyřčeného. Pokud váženému divákovi nestačí k zážitku dokovalý obraz, citlivá hudba a perfektně zpracovaný pohled na vztah mezi otcem a syny, nevím, co by už bylo nutné k uspokojení. Dost mě dostala Smetanova Vltava, kterou jsem až do posavaď viděl vždy spojenou s bublající vodou.

• 19.3.2011  23:26

Byl jsem dojat, ačkoliv k slzám nedošlo. Perfektní kamera, atmosféra, herecké výkony.

• 11.2.2011  10:52

Jakýkoliv film, který mě přinutí nevěřícně koukat do plátna ještě minutu po rozsvícení sálu asi stojí za to. Černá labuť, tohle dokázala - okouzlila mě! Je to perfektní příběh boje vnitřních běsů, inspirací můz s touhou po dokonalosti, ideálnímu stvárnění, boje přirozenosti s tvrdou prací. Pro mě osobně je Černá labuť doposud nejpřístupnější Aronofského film.

• 29.1.2011  02:02

Tento kraťas mě rozesmál způsobem jako nic jinýho v posledním půl roce. Tarantino - jsi mrtev!

• 16.1.2011  11:37

Pro mě naprosto ojedinělá záležitost. V porovnání s jiným designovým skvostem, Avatarem, hraje nepopiratelně prim. Detailnost zpracování a vynikající nápady ve všech směrech fascinují diváka, kterého tak v podstatě nijak nepohoršuje jednoduchost příběhu. Po dlouhé době potom musím říct, že bez dokonalého soundtracku by byl film poloviční. Daft Punk odvedli bezchybnou práci. Tron je pro mě jednoznačně událostí roku, nic podobného jsem ještě neviděl.

• 11.12.2010  20:06
    Kanye West - Runaway (hudební videoklip) (2010)

Naprosto ojedinělé dílo navazující sebevědomě na hudební videa Michaela Jacksona. Jen doufejme, že jich bude více.

• 2.8.2010  22:15
    Počátek (2010)

Nápadité až po strop. Jan mám otázku, taky jste ve scéně s lyžařským sjezdem viděli v záběru chlápka v červené bundě?

• 21.7.2010  21:03
    Single Man (2009)

Jednoznačná výhra formy nad obsahem nemusí hned znamenat prohru, naopak. Fordův film je plný vizuálních nápadů, které by slušely nejdenomu konkurenčnímu dramatu. Vyhlašuji tímto své osobní vyznamenání - Překvapení letní sezony.

• 29.6.2010  22:40

Naprosto geniálně vystupňovaná zápletka. Zůstala ve mě pouze otázka: "Co to do pr...?" Wow, ještě teď se mi žaludek svíjí překvapením.

• 16.5.2010  11:23
    U2: Rattle and Hum (koncert) (1988)

Při Bonnově "Fuck the revolution!" mi mrazí v zádech. Nesmírná rafinovanost jednoduchých světelných efektů je naprosto strhující a hudební stránka je bezvýhradná. Jedno z nejkvalitnějších hudebních videí, které jsem kdy viděl.

• 28.2.2010  22:14

Zvláštní, že když jdou Amíci do války, prudce vzroste úroveň jejich dobově angažovaných filmů. Tahle pyrotechnická bomba je pro mě jasným favoritem sezony.

• 28.2.2010  22:12
    Avatar (2009)

Já těch pět hvězd prostě musím dát. Je to nejlíp technologicky zvládnutej film, jakej jsem kdy viděl a propracovanost vizuální stránky mi doslova vyrazila dech. Příběh je už sice tisíckrát viděný, ale takový ten, co neurazí. No, na něčem se zkrátka asi šetřit muselo.

• 18.1.2010  19:35

Film mě dostal dokumentárně pojatými reakcemi vyhozených zaměstnanců. Více mě ale film dostal ztvárněním situace, kdy se člověku zhroutí umělá životní filozofie, kterou celý život hýčkal a budoval, aby na "stará" kolena zjistil, že si celej život lhal je poměrně dost frustrující a George Clooney to zahrál perfektně.

• 4.1.2010  00:21

Je to fakt ostrý. Co víc říct. Člověk by měl snad jen doufat, že jednoho dne bude mít tu čest a prožije podobnou kalbu na vlastní kůži. Já bych rozhodně rád.

• 20.12.2009  11:31

Je to krásné, chytré, dojemné a perfektně zahrané.

• 1.12.2009  22:45
    Zombieland (2009)

Jak já se bál, že to bude hovadina...a zaplaťpánbůh byla! Už jen perfektně zvládnutý vizuál úvodních titulků a scéna s upuštěnýma klíčema mi napověděli, že se budu královsky bavit. Když se ale potom objevil na plátně hustokrutý Woody, bavil jsem se přímo císařsky. Jakýkoliv spekulace o nevyužitým potenciálu odmítám. Trošku mi vadil úplný závěr v duchu Dowsnova světa, srážím za něj bod. Celkové hodnocení je tedy 4* + 1* kterou kompenzuje půl lahve vodky, která mě u projekce doprovázela.

• 7.11.2009  18:05

Hodina a půl naprosté fascinace! Tenhle polokoncert mi dal tolik podnětů k přemýšlení, jako to už dlouho nikdo nedokázal.

• 26.10.2009  21:59

Naprosto fantastický animák. Srdceryvný příběh plný úžasných detailů, miniaturních narážek a vtipů, které prostě musí pobavit a ač nerad, musím tentokrát souhlasit s Mirkou Spčilovou a prohlásit úvodní životní sestřih za geniální, neřkuli nejlepší v historii, zkrátka revoluční.

• 19.10.2009  21:14

Když hlavní hrdina přišel na to, v čem je háček, koukal jsem na obrazovku, jako opařený. Měl jsem pocit, že to prostě není možné, ale zpětně všechno sedělo. Perfektní výkony herců, temná atmosféra, to vše perfektně vyladěno, nominuje Klub rváčů v mém žebříčku velice vysoko.

• 11.10.2009  21:22

Jak je to možné, že se u nás před revolucí točily tak hezké pohádky. Jak je možné, že ty porevoluční jsou neslanné nemastné, uřvané? Nechápu, nepochopím, ale abych se držel titulu: Dařbuján je krásný, probarvený, laskavý, léčící všechny neduhy a pobaví.

• 11.10.2009  21:11

Jde dát 100% filmu, o kterém naprosto jistě víte, že je slabší, než jeho první díl?? Naprosto s klidným srdcem. Sice jsou už některý fóry trošku fousatý, ale celková koncepce je prostě bomba!

• 11.10.2009  20:01

Film, který budu mít navždy spojený s dětskou dovolenou na horách a úžosnou atmosférou malinkého kina v Jeseníku. Jinak samozřejmě vynikající zástupce žánru.

• 11.10.2009  19:58
    Rolling Stones (koncert) (2008)

Báječná podívaná aneb starci očima starce. rád bych měl jednou tolik energie, jako tihleti páni. Navíc atmosféra, komentáře a hudba samozřejmě, jsou nádherné.

• 11.10.2009  18:21

Fantastická nadsázka, skvělý humoc a dokonale odpovídající exteriéry. Definitivně se začíná zdát, že mi britský humor velice svědčí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11