Bratr

Česko

3 body

• 11.10.2009  18:16
    Mravenec Z (1998)

Vedle vtipného a originálního příběhu musím vyzdvyhnot hlavně geniální animaci "ptáčka".

• 11.10.2009  15:36
    Mrazík (1964)

bez komentáře

• 11.10.2009  13:03
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Nejlepší hra od Divadla JC, ve které bezkonkurenčně exceluje Miloň Čepelka.

• 11.10.2009  13:01
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Po Aktu a Dobytí severního pólu jednoznačně broznzová hra divadla JC. Sice přednáška samotná není tak zajímavá, hra exceluje, rčení "bóže Bárto" se v mém okolí stalo obecným označením blbosti, což opět svědčí o vysoké hláškovosti Cimrmanovských scénářů.

• 9.10.2009  17:58

Fantastiská architektura zachycená netradičně osobním způsobem. Rozhodně jeden z nejlepších dokumentů, jaké jsem kdy viděl.

• 7.10.2009  10:52

Obzvláště Jack Lemmon je naprosto kouzelný....ale ty Merilyniny chlévy, nic moc teda... Jinak je to ovšem epesní komedie plná skvělých gagů.

• 7.10.2009  10:46
    Ropáci (studentský film) (1988)

Vynikající dokument za minimální peníze.

• 7.10.2009  10:06

Nejameričtější z nejameričtěších westernů postavený na atmosféře husté, že by se dala krájet. Základní kámen žánru a věčná legenda.

• 7.10.2009  09:59

Ačkoliv se na konci filmu buduje jako o život, celkové hodnocení je nejkladnější. Werich si vystřihl dvojroli s takovou bravurou, že je mi až líto moderních českých filmů. Na tohle dneska prostě nikdo nemá. Humor a nadhled tohoto " historického dramatu" je úžasný.

• 7.10.2009  09:50
    Absolvent (1967)

Atmosféra tolikrá popisovaná v sociálních dramatech generace druhé světové války obohacená o úžasnou hudbu a dokonalé výkony herců. Příběh, který se může stát každému člověku, který je v pasti své sociální kasty, která dbá na pravidla tak důsledně, že zahubí každou individualitu. Krásný film.

• 7.10.2009  09:46
    Animatrix (2003)

Celkově úžasná koláž nutící k přemýšlení. Po vizuální stránce v některých povídkách téměř revoluční. Pokud by dostávali výtvarníci více podobných příležitostí, bylo by to jen dobře.

• 7.10.2009  09:41

Podle mého názoru nejsilnější z animetrixů, naprosto mě odrovnal.

• 7.10.2009  09:41

viz komentář k 2. části

• 7.10.2009  09:38

Střihově parádní historické shrnutí apokalypsy.

• 7.10.2009  09:37

Fascinující, velmi příjemně naanimované, vzrušující a celkově tek nějak lepší, než filmové zpracování s Keanu.

• 6.10.2009  22:34
    Pianista (2002)

Strhující drama o nekonečném stínu evropské kultury. Skoro až nemám slov.

• 6.10.2009  22:10
    Sweeney Todd (TV film) (2006)

Velmi velmi silná káva pro večerní kulturu. Chladnokrevnost a lhostejnost hlavních postav je mrazivá od začátku do konce. Silné záběry opravdu oscilují na hraně thrilleru a hororu a jedině hrdost Toddova na samém konci ho vytáhla od nekonečného zatracení. Právě tyto silné emoce, které ve mě film vyvolal jsou důkazem, že je dobře postaven.

• 6.10.2009  22:02
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Nádherná a přitom tak vzácná groteska, kterou jsem viděl pouze párkrát a vždycky, když ji vidím, koukám na ni s němým úžasem.

• 6.10.2009  17:01

Pohádka jak se patří s nesmrtelnou melodií a hláškami, které jsou použitelné dodnes.

• 6.10.2009  16:56

Jedna z nejpovedenějších komedií Martina Friče. Myslím, že duo Nový Gollová tu působí nesrovnatelně přirozeněji, než třeba v Kristiánovi a to dodává filmu švih přímo Astairovský.

• 6.10.2009  16:54
    Revizoři (2003)

Spíš bizardnost, než akční thriller, ale moc se mi líbil.

• 5.10.2009  21:59

Tento film ze mě učinil na dlouhá léta zarytého dinologa a dodnes si myslím, že je to nejúžasnější dětské dobrodružství napříč českou uměleckou scénou. Ano Jaroslave Foglare, Rychlý šípy jsou proti tomuhle úplní saláti.

• 5.10.2009  21:48
    Gumídci (TV seriál) (1985)

víkendové ráno, televize Nova a jeden z mála skutečně pozitivních příspěvků k mé výchově od zatracované komerční stanice. Navíc, co si budeme povídat, Barča je sexy, i když je jen medvěd.

• 5.10.2009  21:44

Miluji tuto pohádku pro její laskavý humor, který možná většina dětí ani nepostřehne, ale rozhodně si na něj vzpomene ve chvíli, kdy dospěje. Jen čekám, kdy kdo zažaluje autory, protože já dnes nemohu žít bez cigaret s velbloudem a vím na sto procent, že viníkem je nenasytný Lasica, který se po těhle mňamkách mohl v pohádce utlouct.

• 2.10.2009  20:28
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Spousta hlášek tohoto neuvěřitelně silného seriálu v naší rodině zdomácněla. Navíc je seriál velmi dobře obsazen a dokonce i dětští hrdinové jsou přirození a vtipní. Dávám jednoznačných pět * a modlím se za pravidelné televizní reprízy.

• 25.9.2009  23:00

Kultura, ze které tento příběh vychází je mi tak strašně vzdálená až mě to mrzí. Nedává mi to tak víc možností, než jednoduše konstatovat, že je to úžasné.

• 24.9.2009  22:19

Jsem přesvědčený, že Indahouse je výkvětem a vrcholem postpopové hiphopové kultury a od jeho vydání jde tenhle žánr, at už v hudbě nebo filmu, do kytek. Ačkoliv si tenhle celovečerák nemůže zadat s krátkými aliho skeči, pořád je neuvěřitelně vtipný a opovrženíhodný zároveň.

• 24.9.2009  22:11
    Star Trek (2009)

Jízda! Nějaké detaily bych i vytknul, ale jako hrdý Trekie vytýkat nebudu. Leonard Nimoy znovu ve filmu, to byl ten nejlepší dárek, jakej jsem od tvůrců mohl dostat. Navíc je to svěží, vtipný a ještě ktomu napínavý. Vizuální stránku bych opomenout taky neměl, jakékoliv digitální triky totiž zastínil vizuál Uhury.....bože to je...Uhura!

• 24.9.2009  22:01

Popravdě se jednalo o první Tarantinův film, kterej mě bezvýhrad pobavil. Je to ďábelská kombinace napínavých scén alá Tahle země není pro starý a groteskních absurdit, přesně taková, jakou mám rád. K tomu Brandovský Brad Pitt a jeho dokonalá italština - málem jsem se smíchy potrhal.

• 23.8.2009  15:52
    Četa (1986)

Pro mě velice zásadní film. Děsivost, s jakou je tu vykresleno válečné trauma mě překvapila. Nemá smysl to nějak víc komentovat, ale tenhle film opravdu stojí za to.