Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 23.8.2009  15:26

Nejbáječnější a nejstylovější filmový soudtrack, jaký jsem kdy slyšel. Quentin Tarantino se může jít bodnout, prtožože takovouhle rokenrolovou smršť nemůže nikdy trunfnout. Příběh se kolem melodií vine tak samozřejmě a přirozeně, že nad ním člověk ani moc nepřemýšlí a prostě nasává tu atmosféru. Jednoznačný hit léta a pět*

• 4.6.2009  23:50
    Juno (2007)

Okouzlil mě způsob přístupu k životu, kterým oplývá nejen Juno, ale i její otec, macecha a vlastně všechny postavy. Tahle nálada se potom přenesla na celý film a přitom to nebylo nudné, a příběh tak nějak zábavně tekl. Svým způsobem mi to připomnělo mladé muže za pultem, nevím proč, je to dost jinej šálek.PS: Stádo běžců a úvodní titulky mě naprosto dostaly!

• 4.5.2009  21:56
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Nevím jistě, jestli bych se měl pozastavovat nad sociálními/socialistickými klišé, která tvoří základ tohoto seriálu... Hlavní hrdinové sice žijí v ideální společnosti, kterou vede bodrý předseda, který si i nechá poradit, ale neotřesitelnej fakt je ten, že Sovák s Kemrem prostě válí a seriál skvěle baví. Příběhy i herecké výkony jsou fantasticky přirozené a člověk má skoro pocit, že se to někde, ve skutečném světě, odehrálo.

• 18.3.2009  23:35
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Po třinácti dílech jsem nadšený. Z dětství mi zůstalo jen několik mlhavých vzpomínek a tak svět nové generace objevuji znovu, hezky od začátku. Co epizoda, to jiný problém, v seriálu je dobře znatelná návaznost na původní seriál, ale nová podoba se již vyvarovala většiny trapností ale chlupaté kuličky, podivné příšery a podobně. Velmi pozitivní

• 16.2.2009  22:38
    Šumná města (TV seriál) (1995)

Jako velkého fanouška architektury mě poetické vyprávění Davida Vávry nejednou přivedlo na pokraj extáze. Jak krásně jdou popisovat křivky, které nepatří ženskému tělu...

• 15.2.2009  15:59
    Earth (TV film) (2007)

koukat na nějaký film, nepřestávat se divit a v hloubi duše přemýšlet, jestli opravdu nežijeme nějak šptaně, to je kumšt, který u mě často nefunguj. Planeta země splnila všechny moje ideály o přírodovědném filmu, fascinující fakta jsou nabízena v neméně fascinujících záběrech.

• 10.2.2009  22:18
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

bóže to je sviňák ten bean....nevycházel jsem z údivu, ale je fakt roztomilej!! jednosznačná volba na vánoční svátky

• 10.2.2009  19:16
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Jednoznačně nejlepší kousek z Dysneyovské ranní série, kterou po léta vysílala televize Nova. Kačerov je parádně dobrodružný, vtipný a výchovný současně.

• 9.2.2009  23:21
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Zvláštní způsob výchovy mládeže, dodnes si nejsem jistej, jestli tahle brutalitka nemůže nějak děti narušit, nicméně nemůžu Tomovi a Jerrymu upřít velikánskou zábavnost a praktickou nevyčerpatelnost námětu(viz Itchy a Scratchy).

• 9.2.2009  23:01

Já vlastně původně ani nevěděl, čím mě ten film tolik zasáhl. Nadlouho se mi zaryl pod kůži a já musel pořád dokola přemýšlet o podstatě lidské svobody. Teprve když jsem potom s odstupem četl knížku od Jacka Londona Tulák po hvězdách, spojilo se mi všechno dohromady, svoboda je asi opravdu něco vnitřního, neuchopitelného a tudíž nám ji nikdo nemůže zcizit. Film tuhle myšlenku uchopuje neuvěřitelně citlivě, dojemně, ale ne pateticky a za to jsem mu vděčný, protože svoboda je asi opravdu tou nejdůležitější hodnotou. (Neodpustím si to, ale kárám Mela Gibsona, který stejnou myšlenku vyjadřovaval ve Statečném srdci a krásný film zabil posledními deseti minutami)

• 9.2.2009  22:55
    Forrest Gump (1994)

Nádherná mozaika amerických dějin alá Jára Cimrman u které místy člověk i uroní slzu. Se svýma nejvíc nejlepšíma kámošema pouštíme Foresta vždycky, když máme nostalgickou.

• 9.2.2009  21:00
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Ale jo, líbilo se, vždyť je to jeden zmála hraných večerníčků vůbec. Jen mě štve, že je to natočené v národnostním stereotypu, který může děti poškodit. Takovej normální českej sedlák Trautenberg si jde do lesa nakrást a ten zpropadenej sudeťák Krakonoš mu to vždycky překazí...někdy mi z toho bylo trochu smutno a přál jsem si, aby se mu to aspoň jednou nepovedlo :-)

• 9.2.2009  20:57
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Ačkoliv se mi zpočátku nelíbil ten divně uječený způsob mluvení všech třech hlavních hrdinů, musím uznat, že mě to nakonec docela vcuclo. Obzvlášť doporučuju díl, kde Roy předá Jen internet, aby ho ukázala lidem na svojí prezentaci o IT. Bravo!

• 9.2.2009  18:54
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Víc než zábava, parodie, nebo neřízené odpornosti mě na Sodě fascinuje neuvěřitelná svoboda, se kterou mohli Sklepáci tvořit neuvěřitelné skeče a urážky. Ačkoliv Petra Černocká by možná nesouhlasila, doufám, že někdy opět nastanou doby svobody, kdy skupinka nezávislých bude moct plodit podobné hovadiny ve veřejnoprávním médiu.

• 9.2.2009  18:51
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Klasické dílo, ze kterého jsem sei já dozvěděl, jaké že to ten sex má následky :-)

• 9.2.2009  18:49
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Já jsem u Bratrstva zatlačoval slzu snad každý díl. Nejenom, že je to parádně zpracované po akční stránce, skutečnost, že tyhle útrapy zažívali lidé, které nevymyslel žádný scénárista mě ještě víc utvrdil v potřebě zabránit Hitlerovi podobným megalomanům vůbec jen pomyslet na světovou nadvládu. A to jsem v celé sérii neslyšel jedinou větu o Velikosti ameriky a že by někdo něco dělal pro vlast.

• 9.2.2009  18:46
    Futurama (TV seriál) (1999)

Jednoznačná kultovka!! není nutný žádný komentář.

• 24.1.2009  12:56

Já tomu prostě nerozumím. Jak může mít Filip tak nízké hodnocení. Já si tenhle kousek užil jako blázen, smál se od začátku do konce a pouštím si ho v docela pravidelných intervalech pořád znova. Faktem je, že film noir je trošku silné pojmenování a popravdě nevím, jestli bych se měl snažit film do téhle škatulky zařadit, ale co nechápu je, že odkaz na Chandlerovky je tady vnímanej tak negativně. Já tuhle parodii hodnotím zkrátka hodně vysoko a herecká šroubovanost, kterou tu mnozí odsuzují, mi přišla hodně roztomilá a namístě.

• 19.1.2009  23:01

Když jsem v dokumentu o Juraji Herzovi slyšel z jeho úst, že bere tento svůj snimek jako černou komedii, úplně mně zamrazilo. Já se držel madel křesílka od začátku dokonce, film je naprosto nechutný, desivý, bere člověku chuť do života, protože ví, že něco takového se může stát. Rudolf Hrušínský je slizkost sama a v mých očích vrhl Spalovač mrtvol trochu té temné pachutě i do hercových dalších rolí. Na druhou stranu je uhrančivý a divák musí přemýšlet cože to je na našem světě špatně, proti čemu je nutné se stavět, pro jaké principy by měl žít.

• 19.1.2009  22:14
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Asi bych hodnocení vztáhl pouze na první sérii. Rozšíření a domyšlení principu filmu mě móc bavilo a popravdě řečeno v době premiérových dílů v české televizi jsem si nedovedl představit odpoledne bez tohoto seriálu. Každý zmeškaný díl jsem doslova oplakal. Velká škoda neslavného konce seriálů v závěrečných sériích.

• 19.1.2009  22:11
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Parádní sci-fi, ačkoliv je v některých momentech trošku nedomyšlené. V mém úhlu pohledu hraje ale nejdůležitější roli nostalgie, se kterou vzpomínám na jedny z mých prvních erotických fantazií, ke kterým mě inspirovala úžasně ladná nahota Dády Patrasové. Ano i já bych po shlédnutí Návštěvníků rád dudal dudy Dády (Omlouvám se za hrubost)

• 6.12.2008  11:05

Moc se mi to líbilo. V tomhle filmu zaznělo to nejúžasnější vyznání lásky a já teprve teď vidím, jak dokonale stylově a afektovaně zároveň se dají vyložit blízké divce skutečné city. Blahosklonně přehlížím povolený svěrač a výkaly v obličeji, které stylové nebyly a k afektovanosti se ani nepřiblížily. fuck

• 29.10.2008  21:54

Fantastické!!!! Nikdy bych nečekal, že najdu v archivu svého otce komedii, která mě bezezbytku odzbrojí. Gagy, které jsem už tisíckrát viděl mě nakonec vždycky dostaly svým geniálně překvapivým rozuzlením. Jako nejzářnější příklad bych vyzdvihl to nejoriginálnější rozbití tabule skla při automobilové honičce - PARÁDA. Sportovně disponovaný doktor muzikologie nakonec taky nebyl nepřirozený a Barbara... Barbara je překrásnáa úžasně vtipná a pohotová! Nikdy nepochopím, kde se to v těch jejích židovsko arabsko komiksových rysech bere.

• 14.10.2008  12:07
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Viděl jsem tuhle hru i v jiných nastudováních, ale Donutil je v této uřvanině asi nepokořitelný. Bavil jsem se opravdu královsky a dokonce si k tomu i uvařil puding.

• 4.10.2008  22:51
    Kristián (1939)

Tohůe bych mohl --pro opilost komentář nedokončen.--

• 24.9.2008  23:17

Díky naprosto úžasné výpravě této pohádky jsem opět nalezl svůj kdysi ztracený vztah k marihuaně a jen díky zdravému rozumu jsem se ubránil i tvrdším pokušením. Přes dospělé podtexty si jsem jistý, že tenhle film pustím svým dětem(pokud někdy nějaké budu mít).

• 24.9.2008  23:15
    Kutil Tim (TV seriál) (1991)

Samozřejmě, že seriál s dalšími a dalšími díly ztrácí svůj původní náboj, pořád se ale jedná o perfektní nápad, který by bylo škoda nevyužít. I přes to, že pozdější díly jsou slabší, pořád se jedná o velmi dobrý, rodinný výchovný sitcom.

• 24.9.2008  23:14
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Zvedám na hodnotu pěti hvězdiček - a to prostě proto, že mě Sheldon neskutečně baví. Možná hodnocení zase trošku spadne, až se na tenhle sitcom podívám s trošku větším odstupem.

• 24.9.2008  23:11

Nikdy jsem se v nitřně nerozhodl, jestli brát tuhle svěrákovinu jako vážné drama s vtipným obsahem, nebo jako hláškový kolotoč s dramatickými vsuvkami. Možná je to od obojího trošku, každopádně moc krásné obrázky doplněné chytrými pointami mě přesvědčují a vysoké nadprůměrnosti tohoto snímku.

• 24.9.2008  23:07
    Štěstí (2005)

Byl jsem upřímně dojatý a zděšený z představy, že tenhle způsob života je pro spoustu lidí realitou. dlouhé a mrazivě krásné záběry na depresivní krajinu dotvářejí sociální baladu hlavní linky příběhu.