Bratr

Česko

3 body

• 24.9.2008  23:06
    Pupendo (2003)

Co si budeme nalhávat, nejvíce mě na tomhle filmu zaujaly ty obrovský silikony, které si Vilma Cibulková nechala údajně kvůli tomuhle filmu udělat. Jinak je to parádní a musím poznamenat, že čím je Bolek Polívka starší, tím snáz si odmýšlím ten jeho klaunovský červený nos. Jako příklad jeho charismatu by mohla v budoucnu sloužit scéna s autíčkem a garáží - nádhera!

• 24.9.2008  23:04
    Ratatouille (2007)

Moc, moc, moc, moc, moc se mi to líbilo, nejenže byla tahle komedie jiná, než ostatní pixarovky, ona byla lepší. Příběh má spád, je barevný, plný nových zvratů a morální ponaučení není tak podbízivě přehnané, jako jiné kusy od konkurence.

• 24.9.2008  22:47

Jodie Fosterová je pro mě jednou z nejlepších amerických hereček a může za to právě tento film. Působivý koktejl napětí a zvrhlé perverze v očích Antoniho hopkinse mi okořenila snění na několik dlouhých nocí.

• 24.9.2008  22:38
    Sedm (1995)

Otřesné, strašlivé, hrozné osudy, kterým musí hlavní hrdinové čelit, jsou už od začátku filmu pro diváka tísnivým prostředím. Musím uznat že naturalistické stvárnění zrůdných zločinů je zvráceně fascinující.

• 24.9.2008  22:34

Dalo by se říci, že se jedná pouze o 117 minut zbytečného násilí a komentář tohoto typu by se dal velmi snadno obhájit. Pro mě představuje 300 ale převratnou oslavu lidského těla a obrazových možností. Můj vizuální favorit číslo jedna.

• 24.9.2008  12:56

Atmosférou, poměrně banálním příběhem, záběry a hereckým obsazením prakticky dokonalý film.

• 9.9.2008  23:18
    Naqoyqatsi (2002)

wow! Tohle jsem viděl asi v patnácti ve filmáku a dalo mi to pocit dospělého intelektuála. Už nikdy jsem tenhle stav mysli neokusil. Považuji se za fanouška architektury a záčátek filmu zobrazující mrtvý dům mě dojal téměř k slzám, což je u mě jev téměř výjimečný.

• 8.9.2008  22:12

Úžasný svět vystavěný do detailu je přesně to, co mě na sci-fi fascinuje nejvíce. Bessonovo drama je tak úžasně vydesignované, že příběh samotný je možná až na druhé koleji...nemluvě o nádherné, roztomilé Mille Jovovich, kterou bych si nejraději odvedl domů, nakrmil a přikryl, aby neprochladla.

• 4.9.2008  22:02

Ani jedna věta navíc. Ani slovo navíc. Vše přesně na svém místě. Naprosto dokonalé!

• 4.9.2008  22:00
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Díl pojmenovaný Škola manželů jsem pojal za příručku mezilidského soužití a musím říct, že nám to s přítelkyní báječně klape. Nejlepší sitcom, který jsem kdy viděl.

• 4.9.2008  10:48
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Je hřích nazvat tenhle seriál Tuningovými Přáteli?? Myslím, že ne! Ted je víc zakomplexovaný, než Chandler, Marshal je větší magor, než Ross, Lili je větší fintilka, než Rachel a co je nejdůležitější ... Barney to v děvkařství dotáhl dál, než si Joey kdy dokázal představit. Sitkom parexcelance.

• 4.9.2008  10:24
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Ačkoliv by skutečný doktor House nevydržel v nesmyšlené nemocnici asi ani den, v seriálu mu je ona bezbřehá drzost, neomalenost, naprsotá ztráta odpovědnosti a namyšlenost odpuštěna a navíc parádně baví!

• 2.9.2008  14:57

Tenhle film jsem musel vidět za trest. Otec mi ho naservíroval jako nezbytné setkání s klasikou. Hrozně se mi tenkrát nelíbil, ale myslím, že je to bylo tím, že 13ti letý smrad prostě neví, co je dobré. Jako dospělý smrad už jsem film ocenil a právě v tomhle kuse mě Jack Nicholson tak dostal, že se asi nadobro zařadil na vrchol žebříčku mých oblíbených herců.

• 15.8.2008  00:06

Ano i já jsem podlehl temnému kouzklu a (im-memoriam) auře Heatha Ledgera a popravdě řečeno, vůbec mi to nevadí. Film mě strhnul, opravdu jsem měl strach, opravdu jsem byl znechucený, opravdu bych rád, aby Nolan natočil další pokračování. Tak moc se mi to líbilo.

• 17.7.2008  22:58
    Billy Elliot (2000)

Scéna, ve které se Billyho otec vrací do dolů, je jedinou filmovou scénou, u které jsem se kdy rozplakal. Celý ten bláznivý nápad a cesta k tomu, jak se stát baletním sólistou je tak chytlavá, že je skoro zázrak, že není podbízivě sentimentální, nebo trapná, BRAVO!

• 25.6.2008  11:01
    Město bohů (2002)

Až mám pocit, že to tam tak bez příkras chodí.

• 24.6.2008  23:53
    Rocky (1976)

Rocky má náboj. Je blbej, chudej, jeho přítelkyně není krasavice, jeho kámoš není zrovna gentleman. Rocky umí boxovat, tak prostě boxuje, dostane šanci a udělá všechno pro to, aby neudělal ostudu. Z jedné strany sentimentální kravina, z druhé syrová realita člověka, který nemá moc na výběr, co v životě dělat. Já zastávám druhý názor. Navíc si myslím, že je film obrazově velmi dobře udělaný a v některých scénám mi až běhal mráz po zádech.

• 23.6.2008  22:22

Poslední skaut je nejlepsím akční komedií všech dob. Až vyrostu chci být drsnej, jako Joe a mít stejně dobrý hlášky. "Ještě jednou na mě sáhneš a zabiju tě" :-) boží!

• 23.6.2008  22:21
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nikdy se mi neomrzeli a to už je sleduji přes rok, v podstatě bez přestávky, pořád dokola. Jen tenhle fakt je zárukou kvality, kterou zátím nedokázal nabídnout žádný jiný seriál.

• 30.1.2007  22:18

Jak já na tohle čekal....Dočkal jsem se. Všechno na svém místě, tak jak jsem si to pamatoval z prvního dílu a přesto je celý film nový a nápaditý. Především replika s "holy fucking bible" se stala mezi mými přáteli ikonickou.

• 30.1.2007  22:16
    Dogma (1999)

Podle mého nejslabší film Kevina Smithe, hvězdičkové hodnocení je přesto absolutní. Nevím, jestli jsem se dostal do fáze nekritického nahlížení na Smithova dílo, nebo je opravdu tak dobré, každopádně, spousta perfektních fórků, dobře vystavěná zápletka i celkové vyznění filmu, všechno tohle mi mluvilo do duše i z duše - 5*.

• 30.1.2007  22:16
    Hledám Amy (1997)

Asi nejdojemnější a vážně podaný film Kevina Smithe. Nezáleží ani na tom, o čem to bylo, nejvíc mě okouzlilo, jak je celý film přirozený, bez výkyvů a jediného rozporuplného momentu. Což, jak jsem zjistil je filmová ctnost více než vzácná.

• 30.1.2007  22:15
    Flákači (1995)

Obchoďáková romance okořeněná takřka detektivní zápletkou. Miluju ty nekonečné debaty o hovadinách, rozpytvaných do podstaty. To vše spojené s odkazy na americkou popkulturu tvoří dohromady nesmyslnou, paradoxní, ale velice zábavnou podívanou.

• 30.1.2007  22:15

Nejlepší kámoš pořád za zadkem, hokej na sřeše, tráva přede dveřma, cigára za babku, hezká kočka, která se nebojí ničeho, práce snů!!! Neexistuje horší svět, ve kterém by chtěl člověk žít, stejně jako neexistuje lepší film, který by chtěl člověk vidět.

• 25.1.2006  17:40
    Kmotr (1972)

Jak plíživě a nečekaně omotala chobotnice Michaelovo tělo... Nikdy nikdo nepodal mafiánský příběh tak působivě. Když jsem film sledoval cítil jsem se být členem rodiny, cítil jsem spoluúčast, byl jsem smutný když se událo něco hrozného. Vastně jsem si uvědomil, že beru Corleonovy jako kladné hrdiny a to mě trošku vyděsilo. Naštěstí další dva díly mě z pomatení mysli vyvedly a začal jsem mít opět zdravý odstup, nicméně takhle poutavý životopis jsem v žádném jiném filmu neobjevil.

• 27.12.2005  21:55
    Saturnin (1994)

Saturnin je něžné pohlazení literární klasiky, které není až tak zajímavé samotným příběhem, ale tím, jak dokonalé obsazení může vzplodit dokonalou adaptaci.

• 12.12.2005  22:54

Miluju cyklistiku! Miluju víno! Tohle je přeci krásnej film. -- - komentář díky opilosti nedokončen---

• 22.11.2005  15:16
    Náhradníci (2000)

Velmi podobný koncept jako u "Major league". Náhradníci jsou stejně jednoduší, stejně předvídatelní a hlavně - stejně zábavní. Tomuhle říkám stereotyp na úrovni!

• 22.11.2005  15:07
    Český sen (2004)

Nevím, jestli je tenhle film o čecháčkovství. Myslím, že způsob, jakým filmaři dostali tu hordu nakupujících, je univerzální a kolosální podvod podobného ražení by se povedl ve většině západních zemí. Hezké je, že nejen ten podvod, ale i film samotný mě velice pobavil a přišel mi vyvážený, což je pro mě osobně u dokumentu dost důležité.

• 20.11.2005  10:55
    Pán velryb (2002)

Tohle byl zatím nejhezčí film zobrazující problémy staré kultury v moderním světě. Moc jsem si to užíval a nezůstal jsem u jednoho shlédnutí.