Bratr

Česko

3 body

• 6.10.2009  19:17
    Ostrov (2005)

Velmi zajímavá a chytlavá vize podnikání budocnosti, velmi dobré obsazení, barevnost a spád děje dělá z tohoto příběhu jednu z nejlepších sci-fi podívaných posledních deseti let.

• 6.10.2009  19:15

Možná trošku odtažýitá ukázka, na jakých že to základech je opěvovaná amerika vystavěná. I když na mě celý film působil strašně studiově, nakonec ve mě vlastně nějaké myšlenky vyvolal.

• 6.10.2009  14:54

Jak vidím Simona Pegga, usměju se. Ačkoliv šlo o komedii bratru průměrnou, tenhle briťák mi zase zvedl náladu a to se odráží v kladném hodnocení. PS: Dylan Moran je taky fantastickej.

• 5.10.2009  21:52
    Rychlá rota (TV seriál) (1989)

Sice trošku chmurnější pohádka, než mí oblíbení gumídci a kačeři, ale pořád klasika plná krásných vzpomínek.

• 5.10.2009  21:29
    Komando (1985)

Já tenhle film viděl asi desetkrát. První shlédnutí jsem absolvoval v nějakých desíti letech a už tehdy mi připadalo, že jsem na to moc starej. Nejde o ty infantilní honičky a přestřelky, ale o to, jakým způsobem je ta debilita dotažená do úplnýho konce. Člověk to od scény s kládou (asi 2. minuta) přestane brát vážně a začne se královsky bavit. Hlášky typu "levá je moje slabší ruka" totiž nejde vystřílet ve špatným filmu. Jednu hvězdu dolů za hudbu, která je sice debilní, ale bohužel o trošku víc, než film samotný a to ho decentně sráží.

• 24.9.2009  22:16

Velmi úchylná cesta do hlubin multikulturních předsudků a stupidních hlav nevzdělaných američanů. Tak bych to shhrnul do jedné věty a nechal na posouzení každého, jestli je to pro něj ještě kultura, nebo už ne.

• 31.8.2009  20:01

Ačkoliv se jedná pouze o následníka legendárního Mlčení, pořád dokázal film bezpečně tahat za provazy mých nervů a šokovat mě! Pokud budu kdy někým strašit svoje děti, bude to určitě Anthony Hopkins!

• 27.8.2009  21:43

Ale, jo! Přestože to bylo místy až dost absurdní, uznávám, že už jsem se dlouho nepobavil u podobně zhulené, zfetované, LSD podbarené pohádky. Musím se někdy zeptat nějakého dítěte, jestli se mu to líbilo, ale já osobně jsem byl okouzlený.

• 23.8.2009  20:49

slabší závěr vynikajícího seriálu. Ale pořád si drží svůj standart. V závěru jsem téměř plakal.

• 24.6.2009  22:30
    Wrestler (2008)

Rozhodně odmítám jakékoliv komentáře typu "nejslabší Aronovského film". Pro mě osobně to byl nesmírně silný zážitek, který mi skromnými prostředky opět připomněl, že je potřeba se vyvíjet, a pracovat na sobě, protože hranice mezi bíbným koncem a radostným bytím je nesmítně tenká.

• 7.6.2009  14:13
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál.

• 26.3.2009  20:02
    Milk (2008)

Upřímně, ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedl článek v Reflexu o tom, že být teplej je in. Dokážu si představit, že život v době temna, kdy sektářtí štváči manipulovali společností by pro mě byl neúnosný, ale z Harveyho Milka ve filmu číšela radost, spokojenost a láska. Nakonci snímku jsem vlastně už ani nevnímal homosexualitu samotnou, ale boj o "normálnost" a vražda samotná potom byla velmi silným šokem, který mě dost zasáhl. O to víc mě děsí směřování společnosti k čím dál větší regulaci a omezování....asi začnu víc kouřit.

• 15.3.2009  18:37

ani nevím, co od startreku chtít, jestli klasickou koncerzační zápletku, nebo efekty protkané vesmírné bitvy, První kontakt ale dokázal nabídnout jinou alternativu a já jsem byl moc spokojený....navíc mám slabost pro ožralé hrdiny.

• 23.2.2009  21:55
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Po nepříliš dobrém filmu o fialovém trpaslíkovi (nekoukám na to popořadě) jsem byl velmi příjemně překvapený: Ústřední motiv s teroristickými nudisty??? Tomu říkám futurama-fičák. To, že nejsou fóry vrstvené jako cibule jeden na druhý mi vůbec nevadilo a vlastně jsem to ani neočekával. Zkrátka, více Bendera, více Hermese, více Zoidberga - více srandy.

• 15.2.2009  12:40

Bylo to dojemně prosluněné, romantika poznávání malého Banjamina byla až srandovně neohrabaná, nicméně mi moc vadil způsob, jakým děj teče. Velice pomalý a klidný tok se chvílemi změní v peřeje které prosviští kolem nejdůležitějších okamžiků života a příběh tak působil velmi nevyváženě. Velice mě ale zaujal výkon Cate Blanchett, do které jsem zase o kousek více zamilovaný.

• 31.1.2009  22:28

Všimli jste si, že ten komentář by shrnul děj filmu asi za deset minut? tohle se mi líbilo!! Působil na mě neuvěřitelně minimalisticky, ale přitom dokázal postihnout snad všechn podstatné. To je fakt něco, souhlasím, že Woody je parchant.

• 19.1.2009  22:17
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Tehle Star-Trek mě oslovil ze všech nejvíc asi proto, že v mě jeho česká premiéra zastihla v tom správném věku. Jejda když na to vzpomenu.....chybělo málo a voyagerovskou větu "Budete asimilováni" jsme s kamarádem protlačili na maturitní stužku naší třídy.

• 5.1.2009  21:50

Tohle byla podle mě pohádka na úrovni. Doslova Boží hláška: "ze mě nikdo vola dělat nebude!" mi přivodila prudké dávení a dušení, když mi zaskočil vanilkový rohlíček. Nevadila mi ani docela prostá výprava, která se vyvarovala až příliš laciných efektů a nakonec byla střídmě efektní. Dokonce!! hlavní ženská představitelka byla milá, přirozená a nepřehrávala jako ochotnice, což u pohádkové konkurence zdaleka není pravidlem. Jednu hvězdičku strhávám za Stivínovou, která ze slabé role nic moc nevykouzlila.

• 31.12.2008  07:58

Je to jediný díl Potterovské série, který mě zaujal. Hlavním důvodem je asi jistá Harryho rozervanost, která v tomhle díle kulminuje a maže v mých očích patos skrznaskrz pozitivního hrdiny. Dost možná se stalo, že producenti konečně našli ten správný tým, který je schopný vytáhnout z předlohy to ONO, co táhlo miliony čtenářů ke knížkám.

• 29.12.2008  22:46

Mně to přišlo úžasný. Moralitky se udržely výjimečně v únosných mezích a Jack Black byl naprosto famózní. Hard rock, jako lite motiv filmu je parádní nápad a v týhle přitroublý komedii byl vytěžen do posledního akordu. Jack Black měl být rocker.

• 20.11.2008  22:16
    VALL-I (2008)

Miloučký, pěkňoučký, poučný, takže pixarovská klasika. Myslím, že bylo dobře, že studio realizaci walliho odpložilo, protože grafika je opět posunutá o mílový krok a chvílemi jsem opravdu koukal jako puk. Jsem moc spokojený.

• 30.10.2008  16:14
    První liga (1989)

Tohle nikdy nepochopím. Zápletka od první chvíle předvídatelná, fóry fousaté, tisíckrát viděné. Herecké výkony chvílemi nejsou nejpřesvědčivější, ale přesto celá tahle taškařice zvláštně spolupůsobí a vytváří příjemnou odpočinkovku. Proto za výše zmíněné výtky strhávám jen jednu hvězdičku.

• 30.10.2008  08:26
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Stylizace seriálu je faózní. Pokud by člověk hledal spolehlivého průvodce po britském funkcionalismu, seriál by byl asi jednou z nejlepších voleb. Suchet září, a popravdě řečeno, jeho laťka je tak vysoko, že je Poirot, jako žánr, pro další generace filmařů možná navždycky pohřbený.

• 29.10.2008  21:48
    Leon (1994)

Film je od základu uhrančivý! Jean Reno byl v mé hlavě od začátku tím ostříleným cizincem, který člověka přitahuje i přes svou zjevnou odpudivost, a kterého bych chtěl znát a poznávat. Zato Natalie mě odzbrojila nejen tou frivolní koketností, kterou by člověk od malé holčičky nečekal, ale především smutným poznáním, že i já bych balancoval na tenké hraně zákona, znát tuhle malou přakrásnou a svůdnou ďáblici ve skutečném světě. Co sráží v mých očích jednu hvězdičku je kontroverzní hudební doprovod. Zatímco ve většině pasáží pracuje naprosto bezchybně a citlivě, byly ve filmu okamžiky, kdy mě vyloženě plácl přes ucho.

• 1.10.2008  10:56
    Tobruk (2008)

Na tohle jsem opravdu nebyl připravený. Z amerických a vlastně všech zahraničních válečných filmů jsem zvyklý, že hlavní hrdinové neumírají, a když už, tak umírají epicky. Pro mě se stal tobruk nanejvíš syrovým a realistickým zážitkem, který mě opravdu připomněl skutečné hrdinství uprostřed dění, které člověk není schopný nijak ovlivnit. Pouze nečekaná komornost mě přinutila dát 4*.

• 24.9.2008  23:14
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Na seriál hledím jako osoba, která shlédla první dvě série jedním dechem a potom ztratila zájem o další pokračování. Kromě efektu "co není v záběru, to není vidět", je to skvělá zábava a nebýt producentské snahy o vydělání co nejvíce peněz, asi by měl seriál i konec hodný geniality téhle "mystérie".

• 24.9.2008  23:11

O trošku slabší, než poslední skaut, ale pořád kvalitní prohláškovaná akční komedie.

• 24.9.2008  22:40

Velmi rád kouřím. Nekouřím moc a zásadně se snažím chovat se slušně. Tanhle film hovoří o nekalých praktikách tabákových fabrik a je dobře, že se na ně upozorňuje. Já jen doufám, že to nepřispěje k fanatickým až inkvizičním praktikám dnešní společnosti.

• 24.9.2008  22:36
    Equilibrium (2002)

Vynikající "béčkový" film inspirovaný Orwellovským základem. Narozdíl od mnoha dalších podobných obsahuje minimum trapností a nepříliš vysoké prostředky na něm nejsou až tolik vidět.

• 17.9.2008  16:33

Mám rád Jacka Nicholsona, miluju jeho lišácký pohled. Jednoduchý příběh o jednom infarktu je vlastně na tomhle pohledu zalžený a není to na škodu. Diane má nepřekonatelný úsměv a překvapivě, právě tenhle úsměv perfektně doplňuje Nicholsonovo pozdvyhlé obočí není potom divu, žechemie takhle vzniklá funguje vpodstatě magicky. Moje padesátiletá matka, se kterou jsem na film koukal v některých pasážích plakala jako pominutá, skoro jsem si až říkal, jestli breková etuda, která je jedním ze šperků komedie, není pouze chytrým marketingovým tahem. Těžko říct, na matku zapůsobila, já jsem se bavil bez slz a to kráovsky. (Keaton je pořád zatracená kočka)