Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 6.12.2008  10:20

Některé povídky mě zaujaly, některé méně, dohromady to ale působí velmi pěkně, protože prostor, který dostali jednotliví režiséři je velmi malý, ale přesto celý film působil z mého pohledu kompaktně. Nejlepší kousky - Sylvain Chomet. Tom Tykwer. Walter Salles a Daniela Thomas!!

• 29.11.2008  22:50
    Wanted (2008)

Nevím, jestli film využil celkovej potenciál námětu, fakt je, že jsem byl příjemně překvapenej, že to nebyla taková hrůza, jakou jsem čekal, ale jinak...žádná sláva. Nějak jsem se do toho nemohl dostat, ačkoliv mě tenhle žánr baví. Nevím čím to je, ale na Ironmana to prostě nemělo! (pozn. Ironman je mým novým měřítkem žánru)

• 26.11.2008  15:10
    Rafťáci (2006)

Ále jo, proč ne. Sice to bylo místy dost nakašírované umělohmotné a nedotažené, ale o to asi moc nešlo. Kočky se mi líbily a vlastně jsem se i docela zasmál.

• 23.11.2008  22:12
    U mě dobrý (2008)

Abych řekl pravdu, hned jak film skončil, vyplula mi myšlenka, že jsou to takoví Dannyho parťáči po česku. Bolek je stejně šarmantní jako George, ačkoliv českého barda maskéři dostatečně zohyzdili! Zbytek party je takovej správně trhlej, ale jinak nevýraznej. Jinak to bylo ale takový jakýsi nedomrlý a cosi mi scházelo. Prostě z devadesátek od každýho trošku, ale ne dostatečně. A propo... nikdy jsem nevěděl, že je Vladyka takovej dobrej herec!

• 12.11.2008  08:19
    Bobule (2008)

Ale jó! líbilo se. Film mi ale zkazila přítelkyně, která pochází z onoho kraje, kde se film odehrává, svým neustálým upozorňováním na známé v komparzu. Vadily mi ale dvě věci, díky kterým jsem ubral dvě hvězdy. Kroje byly naprosto špatně a moravština pražských herců byla naprosto katastrofální. Obzvlášť pan Táborský zřejmě podcenil přípravu. Nebo že by nedostatky ve scénáři...?

• 7.11.2008  23:45
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Dokonalý příklad toho, jak americká produkce neváhá vysát zajímavý a úspěšný projekt až do poslední kapky krve. Postupem času se z napínavého thrilleru stane překombinovaná střihová kanonáda. Škoda. Tři hvězdičky jsou průměrem toho, co jsem viděl.

• 30.10.2008  23:22
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Z hloupý kraviny, ktarou jsem párkrát zahlédl v televizi se v kombinaci s původním zněním vyvinula parádní komedie. Obzvlášť to dítě je kouzelný... ...A postupem času zase spadla do průměru. Nepřežil jsem třetí sérii a musím uznat, že tenhle seriál nezná vývoj a je pořád do kola stejný a zaběhlý v počátečních stereotypech.

• 4.10.2008  21:23

Film ještě pořád zůstává v nadprůměru, nicméně sentimentální podtext, který je až nemístný mě poměrně zklamal. Je to dost možná dané úžasnou audio knihou, kterou jsem slýchával jako dítě a která je v podstatě nepřekonatelná. Co ale filmu upřít nelze, jsou sekvence bojů muže proti muži, které jsou velice efektní a drží film nad vodou.

• 24.9.2008  23:20

Vlastně jsem si v půběhu celého filmu říkal: "Hustý!!!, Jo, tohle bylo drsný, nářez!!", ale když jsem o tom potom zpětně přemýšlel, zjistil jsem, že to vlastně bylo celý takový umělý, oblečený do všemožných klišé a romantických rozhovorů. Když k tomuhle navíc připojím nepřesnosti v historickejch reáliích, nemůžu říct jinak, že to byl průměrnej akčňák bez většího nebo spíš hlubšího poselství.

• 24.9.2008  23:20

Já mám šakalí léta rád! Tuhle jsem je viděl znova a zase jsem byl spokojený. I když je ten film chvílemi takový jakýsi rozbředlý, Dejdar v hudebních a tanečních scénách prostě jede a strhává s sebou celou atmosféru filmu.

• 24.9.2008  23:15

Jako sonda do prostředí, které sleduje většina mužské polpulace, je to dobrá, ale to je tak všechno. Podávat to v divadelním představení mi přijde trochu moc.

• 24.9.2008  23:14
    Ray (2004)

nevím proč, ale film mě neoslovuje stejně jako rayova hudba, škoda, protože jinak to bylo vcelku solidní

• 24.9.2008  23:07
    Jurský park (1993)

Cože?? Když jsem byl malý, dinosaury jsem docela i žral, ale indiana jonesovský příběh o obživlých monstrech mě teda až zas tak nedostal. Jedna hvězda za animace, druhá za velmi nechutnou scénu s výkaly a třetí za happy end:-)

• 24.9.2008  23:05
    Cliffhanger (1993)

Sice trošku cirkusová akční akrobacie, ale pořád velmi působivá podívaná.

• 24.9.2008  22:43

Rozhodně se mě to dotklo, to jako jo, ale přitom mi nějak nevyhovovala forma. Navíc se ani nedivím, že spousta nácků si to může vyložit v pozitivním slova smyslu.

• 24.9.2008  22:41
    Old Boy (2003)

Zvrat ve finále a celkové vyznění filmu nepřekoná zbytečnou hrubost a naturalitu některých pasáží, které na mě byly zkrátka moc. Některé kulturní rozdíly jsou asi nepřekonatelné

• 24.9.2008  22:34

Mnimálně důvod k přemýšlení tenhle film nabízí. Nemůžu si ale pomoct, Cage je tak strašlivě monotónní herec, až to bolí a nedokážu si ho podvědomě stotožnit s postavou.

• 15.9.2008  09:37
    Collateral (2004)

Opět jedna z mála povedených Cruisových rolí. Po shlédnutí jsem na tenhle video film zapomněl a když jsem ho viděl podruhé, podivil jsem se, proč se to stalo. Je to velmi solidní thriller s nejednou napínavou scénou a perfektním hereckým výkonem Jamieho Foxxe.

• 27.8.2008  16:10

Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen.

• 12.8.2008  10:08
    Kopačky (2008)

Kopulační komedie, jak se patří. Pojal jsem to jako vysokou školu pánevních výpadů a docela se u toho i bavil.

• 7.3.2014  11:13
    Horákovi (TV seriál) (2006)

Normální průměr pro děcka, baví mě to asi tak stejně, jako Krok za krokem.

• 15.8.2013  08:17

Aneb óda na téma, jak nadějný začátek filmu rozpliznout do podivného nic.

• 19.1.2012  20:37

Bohužel mi součást filmu o slepé dívce vůbec nedojala. V podstatě bych to viděl na redukci stopáže na čtyři staré dobré harcovníky - Nárožného, Balzerovou, Stašovou a Vetchého. Ti mě nejenom dojali, ale i rozesmáli.

• 25.12.2011  21:38
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

K úspěchu týhle pohádce chyběly dvě věci: Alespoň o kousek svižnější scénář s jedinou trošku nápaditou akčnější scénou a jesně finovaný zlo, který by budilo strach. Pardon, ale ti dva šašci byli spíš k smíchu než strachu. Kde jsou zajímavý střihy z Šíleně smutný princezny, či koncepční soundtrack. Jinak ale kvituju absenci dementních digitálních triků, který hyzdí ostatní pohádky z poslední doby.

• 10.6.2011  12:11
    Iluzionista (2010)

Jsem nesmírně zklamaný. Animace je dokonalá, do postav jsem se zamiloval, ale tempo vyprávění je k uzoufání stereotypní a zhruba od poloviny fimu už to prostě bezchybná vizuální stránka neutáhla. Škoda přeškoda.

• 28.2.2010  22:09

Pokud by se ustřihl příběh, vzniklo by nádherné taneční video. Všechny vystoupení jsou myslím velmi pěkný a narozdíl od rozplyzkých dialogů vůbec nenudí.

• 4.1.2010  00:19

Já nevim. Snad to nebude znít moc cynicky, ale Michael mi tu příjde takový volaký chcíplý...výpovědní hodnota taky není nějak revolučně překvapivá, takže prostě podprůměrněj dokument.

• 3.1.2010  18:34
    Gamer (2009)

Ta kadenční klipovitost mě dost otravovala, jednak to ze všech soubojů odsálo jakoukoliv logiku a druhak to bylo fakt náročné na usledování. Zkrátka kopa supr vizuálních nápadů zkrácených na minimum do neslavného celku.

• 2.1.2010  18:23

Opět špatná pohádka. Celé je to zbytečně překombinované a tak nějak laciné.

• 2.1.2010  18:15
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Kromě Mádla v hlavní roli, který mě párkrát rozesmál tohle asi fakt nestojí za to. Nikdy nepochopím, jak Bočan, režisér nejlepší české pohádky S čerty nejsou žerty, může natočit takovouhle nelogickou hrůzu.