Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 9.11.2005  19:26

Tak jsem si přečetl zdejší komentáře a začínám se bát o svůj vkus. Dokument se mi líbil. Naprosto jsem byl oslněný hudbou a slovem a díky tomuto jsem ochoten odpustit ostaní nedostatky. Nesnáším totiž sterilní, bezlidské, snímání architektury, a tak mi přišlo živelnější pojetí vlastně jako osvěžující.

• 24.9.2008  23:14
    Ray (2004)

nevím proč, ale film mě neoslovuje stejně jako rayova hudba, škoda, protože jinak to bylo vcelku solidní

• 20.12.2009  11:29

Velmi vkusná přehlídka černého humoru, přes všechny klady ale musím říct, že modernější komedie Zombieland má mnohem vyšší tempo, je morbidnější a nemrtví nejsou až taková másla. Zkrátka, tenhle film je fajn, ale cosi mu chybí.

• 27.8.2008  16:10

Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen.

• 11.10.2009  15:34

Prachsprostá sranda. Obzvláště mě zaujala sexuální scéna, která je nesmírně kreativně pojatá a v ničem si nezadá s mými vlastními kreacemi, kterými jsem ovlažoval sestřiny barbíny.

• 24.9.2008  22:42

Mně to vtipný nepřipadalo.

• 24.9.2008  23:14
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Na seriál hledím jako osoba, která shlédla první dvě série jedním dechem a potom ztratila zájem o další pokračování. Kromě efektu "co není v záběru, to není vidět", je to skvělá zábava a nebýt producentské snahy o vydělání co nejvíce peněz, asi by měl seriál i konec hodný geniality téhle "mystérie".

• 22.11.2005  15:07
    Český sen (2004)

Nevím, jestli je tenhle film o čecháčkovství. Myslím, že způsob, jakým filmaři dostali tu hordu nakupujících, je univerzální a kolosální podvod podobného ražení by se povedl ve většině západních zemí. Hezké je, že nejen ten podvod, ale i film samotný mě velice pobavil a přišel mi vyvážený, což je pro mě osobně u dokumentu dost důležité.

• 7.10.2009  09:46
    Animatrix (2003)

Celkově úžasná koláž nutící k přemýšlení. Po vizuální stránce v některých povídkách téměř revoluční. Pokud by dostávali výtvarníci více podobných příležitostí, bylo by to jen dobře.

• 7.10.2009  09:41

viz komentář k 2. části

• 7.10.2009  09:38

Střihově parádní historické shrnutí apokalypsy.

• 7.10.2009  09:43

Po vizuální stránce nádherná povídka, navíc s nábojem. I přesto jsou ale pro mě v animatrixu lepší kousky.

• 7.10.2009  09:37

Fascinující, velmi příjemně naanimované, vzrušující a celkově tek nějak lepší, než filmové zpracování s Keanu.

• 7.10.2009  09:41

Podle mého názoru nejsilnější z animetrixů, naprosto mě odrovnal.

• 7.6.2009  14:13
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál.

• 31.8.2009  08:42
    Daredevil (2003)

Usnul jsem u toho, což o mnohém vypovídá, vzhledem k tomu, že bylo půl deváté večer. Celkově to na mě působilo tak, že dva týpci seděli u scénáře a vepisovali do něj všechny hustý věci, který je napadly. No prostě blbost nad blbosti!

• 30.10.2008  23:22
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Z hloupý kraviny, ktarou jsem párkrát zahlédl v televizi se v kombinaci s původním zněním vyvinula parádní komedie. Obzvlášť to dítě je kouzelný... ...A postupem času zase spadla do průměru. Nepřežil jsem třetí sérii a musím uznat, že tenhle seriál nezná vývoj a je pořád do kola stejný a zaběhlý v počátečních stereotypech.

• 1.11.2005  16:28
    Kill Bill (2003)

Lepší než druhý díl.

• 17.9.2008  16:33

Mám rád Jacka Nicholsona, miluju jeho lišácký pohled. Jednoduchý příběh o jednom infarktu je vlastně na tomhle pohledu zalžený a není to na škodu. Diane má nepřekonatelný úsměv a překvapivě, právě tenhle úsměv perfektně doplňuje Nicholsonovo pozdvyhlé obočí není potom divu, žechemie takhle vzniklá funguje vpodstatě magicky. Moje padesátiletá matka, se kterou jsem na film koukal v některých pasážích plakala jako pominutá, skoro jsem si až říkal, jestli breková etuda, která je jedním ze šperků komedie, není pouze chytrým marketingovým tahem. Těžko říct, na matku zapůsobila, já jsem se bavil bez slz a to kráovsky. (Keaton je pořád zatracená kočka)

• 24.1.2009  12:56

Já tomu prostě nerozumím. Jak může mít Filip tak nízké hodnocení. Já si tenhle kousek užil jako blázen, smál se od začátku do konce a pouštím si ho v docela pravidelných intervalech pořád znova. Faktem je, že film noir je trošku silné pojmenování a popravdě nevím, jestli bych se měl snažit film do téhle škatulky zařadit, ale co nechápu je, že odkaz na Chandlerovky je tady vnímanej tak negativně. Já tuhle parodii hodnotím zkrátka hodně vysoko a herecká šroubovanost, kterou tu mnozí odsuzují, mi přišla hodně roztomilá a namístě.

• 9.10.2009  17:58

Fantastiská architektura zachycená netradičně osobním způsobem. Rozhodně jeden z nejlepších dokumentů, jaké jsem kdy viděl.

• 24.9.2008  22:41
    Old Boy (2003)

Zvrat ve finále a celkové vyznění filmu nepřekoná zbytečnou hrubost a naturalitu některých pasáží, které na mě byly zkrátka moc. Některé kulturní rozdíly jsou asi nepřekonatelné

• 24.9.2008  23:06
    Pupendo (2003)

Co si budeme nalhávat, nejvíce mě na tomhle filmu zaujaly ty obrovský silikony, které si Vilma Cibulková nechala údajně kvůli tomuhle filmu udělat. Jinak je to parádní a musím poznamenat, že čím je Bolek Polívka starší, tím snáz si odmýšlím ten jeho klaunovský červený nos. Jako příklad jeho charismatu by mohla v budoucnu sloužit scéna s autíčkem a garáží - nádhera!

• 6.10.2009  16:54
    Revizoři (2003)

Spíš bizardnost, než akční thriller, ale moc se mi líbil.

• 6.10.2009  22:36

Nudnější nuda.

• 11.10.2009  19:56
    Taxi 3 (2003)

No, co si budeme povídat, třetí díl snad už ani nebyl zapotřebí.

• 12.12.2005  22:54

Miluju cyklistiku! Miluju víno! Tohle je přeci krásnej film. -- - komentář díky opilosti nedokončen---

• 2.1.2010  18:23

Opět špatná pohádka. Celé je to zbytečně překombinované a tak nějak laciné.

• 29.12.2008  22:46

Mně to přišlo úžasný. Moralitky se udržely výjimečně v únosných mezích a Jack Black byl naprosto famózní. Hard rock, jako lite motiv filmu je parádní nápad a v týhle přitroublý komedii byl vytěžen do posledního akordu. Jack Black měl být rocker.

• 24.9.2009  22:19

Jsem přesvědčený, že Indahouse je výkvětem a vrcholem postpopové hiphopové kultury a od jeho vydání jde tenhle žánr, at už v hudbě nebo filmu, do kytek. Ačkoliv si tenhle celovečerák nemůže zadat s krátkými aliho skeči, pořád je neuvěřitelně vtipný a opovrženíhodný zároveň.