Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 14.10.2010  21:43

Látka odsunu němců je veliké sousto a vyžaduje jisté velmi široké pojetí. Herz, nevím jestli z vlastní vůle, zvolil na takto obsáhlý námět dost krátkou stopáž. To je ale kromě hrozného dabingu jediné, co bych filmu vytknul. U jiných přispivatelů zmiňovaná útržkovitost je zvládnutá naprosto brilantně. Myslím, že dostatečně popisuje motivace jednotlivých hrdinů. Klobouk dolů před scénáristy. Nesmírně syrové vyvrcholení, potom už jen dokonalo dílo a myslím, že se dost sebevědomě postavilo do opozice většinového vnímání konce války. Při titulkách ve mně docela jasně a bolestivě usedlo vědomí, že dost lidí je neskutečnými sviněmi a že po takovémto základu nové republiky asi nová totalita musela nastoupit. Film je to tedy silný skvěle natočený. Otázka je, kolik učitelů vezme své třídy místo vyučování letopočtů do kina.

• 23.8.2010  10:19

Ale jo, je to klasické, je to dobře zahrané, přináší to přesně ty pocity a dojmy, jako se od sportovních filmů očekává. Můžu doporučit.

• 22.8.2010  21:55
    Pan Nikdo (2009)

Možná po druhém shlédnutí změním názor, ale v tuto chvíli je to pro mě příliš čerstvé a nejasné. Naprosto bez diskuze je ale silně nadprůměrná vizuální stránka a hudební doprovod.

• 10.8.2010  23:19
    Poldové (2010)

Kritizujte si to jak chcete, ale já se u toho docela nasmál. Pravda srovnávat to s jinými filmy Kevina Smithe se možná nabízí, ale myslím, že to není na místě, protože tenhle film je prostě jiný kafe. Dobrej průměr.

• 2.8.2010  22:19
    Kick-Ass (2010)

Všechny tři hvězdy vraždící mašině Chloe Moretz, nebýt jí a taťky Cage, nebyla by tahle komedie alevůbec k smíchu.

• 2.8.2010  22:15
    Počátek (2010)

Nápadité až po strop. Jan mám otázku, taky jste ve scéně s lyžařským sjezdem viděli v záběru chlápka v červené bundě?

• 21.7.2010  21:03
    Single Man (2009)

Jednoznačná výhra formy nad obsahem nemusí hned znamenat prohru, naopak. Fordův film je plný vizuálních nápadů, které by slušely nejdenomu konkurenčnímu dramatu. Vyhlašuji tímto své osobní vyznamenání - Překvapení letní sezony.

• 8.7.2010  22:31
    Hra o smrti (2002)

V podstatě nesmírně jednoduchý příběh se skvělou titulní dvojicí nelze než doporučit.

• 29.6.2010  22:40

Naprosto geniálně vystupňovaná zápletka. Zůstala ve mě pouze otázka: "Co to do pr...?" Wow, ještě teď se mi žaludek svíjí překvapením.

• 16.6.2010  00:20
    Barbar (2009)

Ať už to byla nuda, nebo jen velmi syrové zprostředkování reality děje, rozhodně tohle stojí za vidění. Nejedná se sice o dysneovku k pytli popkornu a člověk by měl být připravený na neortodoxní naturální zážitek, ale vydržet do konce stojí za to. Bolí to, nutí to k zamyšlení.

• 15.6.2010  08:36

Film kombinující Blow a Shawshank redemption s vězeňskou romantikou musí bejt hrůzná kravina. Ne ale, pokud je natočen s citem, a nadhledem, jako se tomu stalo v Phillipovi. Je to fajné, chvílemi jsem klukům tu jejich zamilovanost i záviděl, tak dobře to zahráli.

• 16.5.2010  11:23
    U2: Rattle and Hum (koncert) (1988)

Při Bonnově "Fuck the revolution!" mi mrazí v zádech. Nesmírná rafinovanost jednoduchých světelných efektů je naprosto strhující a hudební stránka je bezvýhradná. Jedno z nejkvalitnějších hudebních videí, které jsem kdy viděl.

• 22.3.2010  22:58

Přes jistou roztahanost budí nesmírnou chuť jíst a milovat se. Až půjdu zítra na nákup, budu na film rozhodně myslet.

• 28.2.2010  22:14

Zvláštní, že když jdou Amíci do války, prudce vzroste úroveň jejich dobově angažovaných filmů. Tahle pyrotechnická bomba je pro mě jasným favoritem sezony.

• 28.2.2010  22:12
    Avatar (2009)

Já těch pět hvězd prostě musím dát. Je to nejlíp technologicky zvládnutej film, jakej jsem kdy viděl a propracovanost vizuální stránky mi doslova vyrazila dech. Příběh je už sice tisíckrát viděný, ale takový ten, co neurazí. No, na něčem se zkrátka asi šetřit muselo.

• 28.2.2010  22:09

Pokud by se ustřihl příběh, vzniklo by nádherné taneční video. Všechny vystoupení jsou myslím velmi pěkný a narozdíl od rozplyzkých dialogů vůbec nenudí.

• 28.2.2010  22:04
    Rebelka (2006)

Jasně žádné světoborné drama, příběh je takovej umělohmotnej, ale na můj vkus se ve filmu objevuje poměrně dost zajímavých vizuálních nápadů, zkrátka je to průměrná oddechovka na víkendové odpoledne s bonusem navíc.

• 24.1.2010  11:13
    Hairspray (2007)

Nesmírně zábavné klišé plné skvělé choreografie a dobrých písniček. No a ten Travolta...ach....ten Travolta...

• 18.1.2010  19:35

Film mě dostal dokumentárně pojatými reakcemi vyhozených zaměstnanců. Více mě ale film dostal ztvárněním situace, kdy se člověku zhroutí umělá životní filozofie, kterou celý život hýčkal a budoval, aby na "stará" kolena zjistil, že si celej život lhal je poměrně dost frustrující a George Clooney to zahrál perfektně.

• 9.1.2010  21:37

Nudné, trapné, neoriginální, tedy až na jednu výjimku....scénu s tangy, ta mě dost pobavila.

• 6.1.2010  13:51
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Jojo, tohle je opravdu parádní detektivka. Propojení dílů ve spojení s jednotlivými případy dodává přesně ten správný impulz k závislosti, jak to mám u seriálů rád.

• 4.1.2010  23:35
    Kickboxer (1989)

Já se u toho velmi dobře bavil. Ono bejt zatnutej 105minut nemůže být jednoduchý a já tento Van Dammův dar oceňuji.

• 4.1.2010  00:21

Je to fakt ostrý. Co víc říct. Člověk by měl snad jen doufat, že jednoho dne bude mít tu čest a prožije podobnou kalbu na vlastní kůži. Já bych rozhodně rád.

• 4.1.2010  00:19

Já nevim. Snad to nebude znít moc cynicky, ale Michael mi tu příjde takový volaký chcíplý...výpovědní hodnota taky není nějak revolučně překvapivá, takže prostě podprůměrněj dokument.

• 3.1.2010  18:34
    Gamer (2009)

Ta kadenční klipovitost mě dost otravovala, jednak to ze všech soubojů odsálo jakoukoliv logiku a druhak to bylo fakt náročné na usledování. Zkrátka kopa supr vizuálních nápadů zkrácených na minimum do neslavného celku.

• 2.1.2010  18:23

Opět špatná pohádka. Celé je to zbytečně překombinované a tak nějak laciné.

• 2.1.2010  18:21
    Mortal Kombat (1995)

Odmítám trpět falešným sentimentem k legendární hře. Tenhle film je prostě naprostá lůza od začátku do konce. Kulisy jak v power rangerech, herecké výkony naprostá hrůza a ten scénář......raději nekomentovat. Jediný světlý moment vidím v průvodu dětí s modrými fáborky, škoda jen, že je tahle scéna ukradená z rekamy na UNICEF:-)

• 2.1.2010  18:17
    Bounty (1984)

Hodně dobrý scénáristický koncept. Antony Hopkins je jako vždy dokonale cynický a je rozhodně ozdobou celého filmu.

• 2.1.2010  18:15
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Kromě Mádla v hlavní roli, který mě párkrát rozesmál tohle asi fakt nestojí za to. Nikdy nepochopím, jak Bočan, režisér nejlepší české pohádky S čerty nejsou žerty, může natočit takovouhle nelogickou hrůzu.

• 20.12.2009  11:31

Je to krásné, chytré, dojemné a perfektně zahrané.