Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 20.12.2009  11:29

Velmi vkusná přehlídka černého humoru, přes všechny klady ale musím říct, že modernější komedie Zombieland má mnohem vyšší tempo, je morbidnější a nemrtví nejsou až taková másla. Zkrátka, tenhle film je fajn, ale cosi mu chybí.

• 10.12.2009  23:38
    Hardball (2001)

Naprostý standart v žánru, víceméně obdoba čeksé televizní tvorby s lepším technickým zpracováním a o ždibet větší hvězdou v hlavní roli.

• 1.12.2009  22:45
    Zombieland (2009)

Jak já se bál, že to bude hovadina...a zaplaťpánbůh byla! Už jen perfektně zvládnutý vizuál úvodních titulků a scéna s upuštěnýma klíčema mi napověděli, že se budu královsky bavit. Když se ale potom objevil na plátně hustokrutý Woody, bavil jsem se přímo císařsky. Jakýkoliv spekulace o nevyužitým potenciálu odmítám. Trošku mi vadil úplný závěr v duchu Dowsnova světa, srážím za něj bod. Celkové hodnocení je tedy 4* + 1* kterou kompenzuje půl lahve vodky, která mě u projekce doprovázela.

• 28.11.2009  20:05

No popravdě mě to moc nebavilo, ale na druhou stranu to byla poměrně zajímavá exkurze po vztahových disfunkcích ameriky současnosti.

• 24.11.2009  18:49
    Dvojí hra (2009)

jakš takš se to po půli začalo více spojovat, ale jinak hrozná nudaaaaaaaaa.

• 23.11.2009  11:07
    Archiv (TV film) (2009)

Poměrně silná káva. velmi přehnaná reakce hlavního hrdiny nutí oslova s holí v ruce přemýšlet o strašlivé době neustálé politické buzerace. Myslím, že je fajn, že takovéto malé filmíky vznikají a běží v televizi.

• 21.11.2009  22:40

Opět se mi potvrdilo pravidlo despektu k filmu. Ke shlédnutí Sněženek a machrů po dvacetipěti letech jsem byl přinucen víceméně okolnostmi a vlastní vůle by mě k podobné kratochvíli asi nikdy nedohnala. Nicméně jsem byl zklamán! V pozitivním slova smyslu film otočil mé očekávání naruby. I přes hluchá místa, některé dnes už opravdu staré fóry a trošlu lapidární postavy ženských mě to celkem bavilo, místy rozesmálo a překvpilo mě, jak je to hezky to je celé nasnímané. Fajn věc na hezký večer u televizky.

• 19.11.2009  13:06
    Číslo 9 (2009)

Pravda, příběh to mělo dost nečitelný, od začátku není jasné, ze čím Devítka jde. Mezi příběhové konverzačky podle mě nedávaly smysl a byly falešně moralistické. Ale!! Promyšlenost světa, nástrojů a strojů, nádherná animace a fantasticky vystihnutá atmosféra mě lákaly k zažití dalšího dobrodružství..třeba v počítačové hře??...

• 7.11.2009  18:05

Hodina a půl naprosté fascinace! Tenhle polokoncert mi dal tolik podnětů k přemýšlení, jako to už dlouho nikdo nedokázal.

• 4.11.2009  21:11

Naprosto stejně zcestné jako seriál a opět poměrně hezky natočené.

• 4.11.2009  21:10
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Naprosto zavádějící a lživé. Život je prostě o něčem jiným a tenhle seriál je podle mě v českým prostředí nepoučitelnej...nicméně je to pěkně natočený, takže dvěma hvězdami oceňuji řemeslo.

• 28.10.2009  19:59

Film vidím jako naprosto podprůměrnou taškařici pro děti, která narozdíl od pixarovek nemá naprosto žádný přesta za hranici dvanácti let. Na druhou stranu postava komika v pozadí v podání té hnusné opice byla k popukání a společně s 3D efektem posouvá film do průměru.

• 26.10.2009  21:59

Naprosto fantastický animák. Srdceryvný příběh plný úžasných detailů, miniaturních narážek a vtipů, které prostě musí pobavit a ač nerad, musím tentokrát souhlasit s Mirkou Spčilovou a prohlásit úvodní životní sestřih za geniální, neřkuli nejlepší v historii, zkrátka revoluční.

• 19.10.2009  21:14

Když hlavní hrdina přišel na to, v čem je háček, koukal jsem na obrazovku, jako opařený. Měl jsem pocit, že to prostě není možné, ale zpětně všechno sedělo. Perfektní výkony herců, temná atmosféra, to vše perfektně vyladěno, nominuje Klub rváčů v mém žebříčku velice vysoko.

• 17.10.2009  20:52

Těžko se mi asi bude popisovat zklamání z této podívané. Možná se už stalo pravidlem ,že se Depp spojuje s více či méně kontroverzními tituly, ale tohle mu řekl bych nestálo za to. Přestože ve své roli, stejně jako Christian Bale, exceloval, naprosto ho potopily následující nedostatky: 1. Digitální z ruky točené homevideo? Ano přesně takový pocit jsem z toho měl a vůbec se mi to nelíbilo. 2. Debilní scénář. No až tak debilní nebyl, ale jsou v něm věty, které mi otočily oči v sloup. 3. Hloupá režie. Přes skvělou Mannovu reputaci to prostě nedávalo takový ten intuitivní smysl, na který jsem zvyklý. 4. Škrobené výkony ve vedlejších rolích. Všechny veldejší postavy se topily v klišé, tak hrozně průhledném, že mě to až bolelo. Prostě tohle nedoporučuju, pusťte si raději osvědčené tituly, jako třeba Road to perdition.

• 11.10.2009  21:23
    Beetlejuice (1988)

Nemůžu si tohle odpustit: http://www.youtube.com/watch?v=fKbAEmvZyKQ snad vás to pobaví tak, jako to pobavilo mě.

• 11.10.2009  21:22

Jak je to možné, že se u nás před revolucí točily tak hezké pohádky. Jak je možné, že ty porevoluční jsou neslanné nemastné, uřvané? Nechápu, nepochopím, ale abych se držel titulu: Dařbuján je krásný, probarvený, laskavý, léčící všechny neduhy a pobaví.

• 11.10.2009  21:11

Jde dát 100% filmu, o kterém naprosto jistě víte, že je slabší, než jeho první díl?? Naprosto s klidným srdcem. Sice jsou už některý fóry trošku fousatý, ale celková koncepce je prostě bomba!

• 11.10.2009  20:22
    Sicko (2007)

Filmařsky na úrovni, obsahem tendenční prolhaná kravina.

• 11.10.2009  20:08

Jsem nesmírně shovívavý a kupodivu jen a jen kvůli jednomu gagu. Tím je ten, ve kterém si Ace točí kolem krku manžela dámy s liškou(kožešinou) kolem krku. Slzu jsem uronil.

• 11.10.2009  20:06

Zdá se, že filmy viděné v kině v Jeseníku nelze zapomenout. Pravda nepamatuju si všechny detaily, ale ten dojem a strašlivá zábavnost budou ve mě navždycky.

• 11.10.2009  20:01

Film, který budu mít navždy spojený s dětskou dovolenou na horách a úžosnou atmosférou malinkého kina v Jeseníku. Jinak samozřejmě vynikající zástupce žánru.

• 11.10.2009  19:59
    Samotáři (2000)

He....musím si to někdy znovu pustit. Jinak učebnicový příklad hláškového filmu.

• 11.10.2009  19:58
    Rolling Stones (koncert) (2008)

Báječná podívaná aneb starci očima starce. rád bych měl jednou tolik energie, jako tihleti páni. Navíc atmosféra, komentáře a hudba samozřejmě, jsou nádherné.

• 11.10.2009  19:56
    Taxi 3 (2003)

No, co si budeme povídat, třetí díl snad už ani nebyl zapotřebí.

• 11.10.2009  18:24
    Space Jam (1996)

Ačkoliv miluju Michaela Jordana a postavičky od Warnerů, tohle je prostě blábol. Tudíž dávám jednu hvězdu za přítomnost Michaela a druhou za přítomnost Tasmánského čerta.

• 11.10.2009  18:23

Nebudu přísněj, dalo se na to kokat, ženě se to moc líbilo.

• 11.10.2009  18:21

Fantastická nadsázka, skvělý humoc a dokonale odpovídající exteriéry. Definitivně se začíná zdát, že mi britský humor velice svědčí.

• 11.10.2009  18:16
    Mravenec Z (1998)

Vedle vtipného a originálního příběhu musím vyzdvyhnot hlavně geniální animaci "ptáčka".

• 11.10.2009  15:37
    Happy Feet (2006)

Přes očekávanou originalitu kopa neosobních s*aček.