Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 31.8.2009  08:57

Emoce to vzbuzovalo, natočené to bylo hezky, Radcliffe mi připadá jako docela dobrej herec, tak proč ne. K dokonalosti ale stále cosi chybí - je to utahané.

• 31.8.2009  08:42
    Daredevil (2003)

Usnul jsem u toho, což o mnohém vypovídá, vzhledem k tomu, že bylo půl deváté večer. Celkově to na mě působilo tak, že dva týpci seděli u scénáře a vepisovali do něj všechny hustý věci, který je napadly. No prostě blbost nad blbosti!

• 27.8.2009  21:43

Ale, jo! Přestože to bylo místy až dost absurdní, uznávám, že už jsem se dlouho nepobavil u podobně zhulené, zfetované, LSD podbarené pohádky. Musím se někdy zeptat nějakého dítěte, jestli se mu to líbilo, ale já osobně jsem byl okouzlený.

• 23.8.2009  20:49

slabší závěr vynikajícího seriálu. Ale pořád si drží svůj standart. V závěru jsem téměř plakal.

• 23.8.2009  15:52
    Četa (1986)

Pro mě velice zásadní film. Děsivost, s jakou je tu vykresleno válečné trauma mě překvapila. Nemá smysl to nějak víc komentovat, ale tenhle film opravdu stojí za to.

• 23.8.2009  15:26

Nejbáječnější a nejstylovější filmový soudtrack, jaký jsem kdy slyšel. Quentin Tarantino se může jít bodnout, prtožože takovouhle rokenrolovou smršť nemůže nikdy trunfnout. Příběh se kolem melodií vine tak samozřejmě a přirozeně, že nad ním člověk ani moc nepřemýšlí a prostě nasává tu atmosféru. Jednoznačný hit léta a pět*

• 31.7.2009  22:09

Já nevím, kam se ty komiksové filmy ubírají. Buď jsem dříve nebyl tak náročny, nebo fakt nevim. Wolverine nabízí parádní předlohu, která byla tak nějak zmutována. Celý film mi připadal nesouvislý, rozkouskovaný a vlastně mě do konce udržela vzhůru jen perfektní vizuální stránka.

• 31.7.2009  22:02

Okolnosti projekce: 1. Letní kino v Karlíně v neuvěřitelně charizmatické zahradě se secesním altánem a kioskem 2. krásná přítelkyně a taška plná dobrot na vedlejší židli 3. čtyři piva zakoupená ve výše zmíněném kiosku 4. vstupné 25,- Kč _ Dojmy z projekce: Nejednou jsem se zamál (velmi upřímně) a spousta scének byla podle mého velmi pěkně zahrána. Velice romantickou postavou byl Jiří Menzel, který mě takovou tou elegantní bodrostí úplně okouzlil. Moc se mi líbilo takové to polsko české spojení, protože jsem podobných koprodukčních filmů mnoho neviděl. Pointa filmu byla na druhou stranu velmi slabá, některé postavy zbytečné, myšlenka mi tak nějak v hlavě do druhého dne zpitomněla a hlavně!! - vývoj všech postav se naprosto nelogicky a bez sebemenšího důvodu otočí o sto osmdesát stupňů (no fuj). Když k závěrečnému hodnocení připočtu velmi pozitivní okolnosti projekce, odráží se film z hlubokého podprůměru na hezkých ***.

• 16.7.2009  21:01
    Marley a já (2008)

Až na jedinou scénu v autě mě film postupně ukolébal do snů. Nuda šeď, nedostalo mě to.

• 11.7.2009  16:10

Film jsem shlédl v režisérském sestřihu a první, co musím přiznat je, že to bylo moc moc dlouhý. Druhá věc, která mi vadila byla přehnaná naturalita násilných scén. Jisté věci si totiž dokážu představit a nutně je nepotřebuju vidět hezky v detailu a ještě zpomaleně. Jinak to ale byla poměrně hezká podívaná přesycená efektními digitálními bombónky. Sice jsem čekal akční film a dostalo se mi politického konverzačního thrilleru, ale spokojený jsem rozhodně byl. V podstatě se podle mě jedná o první komiksový film, kdy hlavní ochránci dobra jsou pěkní bastardi, za nic se neschovávají, nijak proti tomu nebojují, ale prostě s tím žijí. Velmi sympatický základ, který oceňuji.

• 11.7.2009  16:04

Samotný nápad o konfrontaci třech floutků s nějakou profesní objektivní realitou mi přijde zajímavá. To, že chlapci neobstáli mě až tak nepřekvapilo, ale že film jako takový bude dost nuda, to jsem nečekal. Dávám proto jednu hvězdu za překrásné typografické prostřihy a jednu hvězdu za poslední část s Hanou Hegerovou.

• 24.6.2009  22:30
    Wrestler (2008)

Rozhodně odmítám jakékoliv komentáře typu "nejslabší Aronovského film". Pro mě osobně to byl nesmírně silný zážitek, který mi skromnými prostředky opět připomněl, že je potřeba se vyvíjet, a pracovat na sobě, protože hranice mezi bíbným koncem a radostným bytím je nesmítně tenká.

• 7.6.2009  14:13
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál.

• 4.6.2009  23:50
    Juno (2007)

Okouzlil mě způsob přístupu k životu, kterým oplývá nejen Juno, ale i její otec, macecha a vlastně všechny postavy. Tahle nálada se potom přenesla na celý film a přitom to nebylo nudné, a příběh tak nějak zábavně tekl. Svým způsobem mi to připomnělo mladé muže za pultem, nevím proč, je to dost jinej šálek.PS: Stádo běžců a úvodní titulky mě naprosto dostaly!

• 17.5.2009  21:14
    Velkofilm (TV film) (2007)

na mě to tak jako příjemně dýchlo. Přestože jsem byl po prvním dílu víceméně zklamán, na druhý jsem se potom už od čtvrtka těšil. Rozhodně nemůžu tomuto minidílku upřít velmi věrohodné interiéry a dobré herecké výkony. Jiné televizní inscenace a sitkomy by si tu mohly vžít ponaučení.

• 4.5.2009  21:56
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Nevím jistě, jestli bych se měl pozastavovat nad sociálními/socialistickými klišé, která tvoří základ tohoto seriálu... Hlavní hrdinové sice žijí v ideální společnosti, kterou vede bodrý předseda, který si i nechá poradit, ale neotřesitelnej fakt je ten, že Sovák s Kemrem prostě válí a seriál skvěle baví. Příběhy i herecké výkony jsou fantasticky přirozené a člověk má skoro pocit, že se to někde, ve skutečném světě, odehrálo.

• 26.3.2009  20:02
    Milk (2008)

Upřímně, ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedl článek v Reflexu o tom, že být teplej je in. Dokážu si představit, že život v době temna, kdy sektářtí štváči manipulovali společností by pro mě byl neúnosný, ale z Harveyho Milka ve filmu číšela radost, spokojenost a láska. Nakonci snímku jsem vlastně už ani nevnímal homosexualitu samotnou, ale boj o "normálnost" a vražda samotná potom byla velmi silným šokem, který mě dost zasáhl. O to víc mě děsí směřování společnosti k čím dál větší regulaci a omezování....asi začnu víc kouřit.

• 18.3.2009  23:35
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Po třinácti dílech jsem nadšený. Z dětství mi zůstalo jen několik mlhavých vzpomínek a tak svět nové generace objevuji znovu, hezky od začátku. Co epizoda, to jiný problém, v seriálu je dobře znatelná návaznost na původní seriál, ale nová podoba se již vyvarovala většiny trapností ale chlupaté kuličky, podivné příšery a podobně. Velmi pozitivní

• 15.3.2009  18:37

ani nevím, co od startreku chtít, jestli klasickou koncerzační zápletku, nebo efekty protkané vesmírné bitvy, První kontakt ale dokázal nabídnout jinou alternativu a já jsem byl moc spokojený....navíc mám slabost pro ožralé hrdiny.

• 23.2.2009  22:02

Původně jsem myslel, že je to enviromentalistická reklama financovaná Microsoftem, Mcdonaldem a Alem Gorem, bral jsem to s nadsázkou a litoval, že jsem si od začátku nezapisoval postřehy. Potom jsem ale zjistil, že jde o remake slavného sci-fi a jalo se mě upřímné zděšní. Kdybych byl hodně milosrdný a jako že budu, napsal bych pouze, že se jednalo o sérii nesmyslně a nelogicky vršených pitomin s podpůměrnou digitální stránkou a jsem moc rád, že jsem byl u projekce připitý (nakonec málo). Vlastně za filmem Al Gore musel stát, protože si neumím představit, jaká jiná moc by mohla přesvědčit Johna Cleese k účasti na podobném projektu (no fuj).

• 23.2.2009  21:55
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Po nepříliš dobrém filmu o fialovém trpaslíkovi (nekoukám na to popořadě) jsem byl velmi příjemně překvapený: Ústřední motiv s teroristickými nudisty??? Tomu říkám futurama-fičák. To, že nejsou fóry vrstvené jako cibule jeden na druhý mi vůbec nevadilo a vlastně jsem to ani neočekával. Zkrátka, více Bendera, více Hermese, více Zoidberga - více srandy.

• 19.2.2009  22:00
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Nakonec jsem se nepobavil tak, jak jsem čekal, celkový nápad s "tím temným" mi přešel zvláštním typem parodie, nepřišel jsem ale na to, co by měl film konkrétně parodovat. Méně Bendera, méně Hermese, méně Zoidberga, no nadšenej jsem po skouknutí nebyl.

• 16.2.2009  22:38
    Šumná města (TV seriál) (1995)

Jako velkého fanouška architektury mě poetické vyprávění Davida Vávry nejednou přivedlo na pokraj extáze. Jak krásně jdou popisovat křivky, které nepatří ženskému tělu...

• 15.2.2009  15:59
    Earth (TV film) (2007)

koukat na nějaký film, nepřestávat se divit a v hloubi duše přemýšlet, jestli opravdu nežijeme nějak šptaně, to je kumšt, který u mě často nefunguj. Planeta země splnila všechny moje ideály o přírodovědném filmu, fascinující fakta jsou nabízena v neméně fascinujících záběrech.

• 15.2.2009  12:40

Bylo to dojemně prosluněné, romantika poznávání malého Banjamina byla až srandovně neohrabaná, nicméně mi moc vadil způsob, jakým děj teče. Velice pomalý a klidný tok se chvílemi změní v peřeje které prosviští kolem nejdůležitějších okamžiků života a příběh tak působil velmi nevyváženě. Velice mě ale zaujal výkon Cate Blanchett, do které jsem zase o kousek více zamilovaný.

• 10.2.2009  22:18
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

bóže to je sviňák ten bean....nevycházel jsem z údivu, ale je fakt roztomilej!! jednosznačná volba na vánoční svátky

• 10.2.2009  19:16
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Jednoznačně nejlepší kousek z Dysneyovské ranní série, kterou po léta vysílala televize Nova. Kačerov je parádně dobrodružný, vtipný a výchovný současně.

• 9.2.2009  23:21
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Zvláštní způsob výchovy mládeže, dodnes si nejsem jistej, jestli tahle brutalitka nemůže nějak děti narušit, nicméně nemůžu Tomovi a Jerrymu upřít velikánskou zábavnost a praktickou nevyčerpatelnost námětu(viz Itchy a Scratchy).

• 9.2.2009  23:01

Já vlastně původně ani nevěděl, čím mě ten film tolik zasáhl. Nadlouho se mi zaryl pod kůži a já musel pořád dokola přemýšlet o podstatě lidské svobody. Teprve když jsem potom s odstupem četl knížku od Jacka Londona Tulák po hvězdách, spojilo se mi všechno dohromady, svoboda je asi opravdu něco vnitřního, neuchopitelného a tudíž nám ji nikdo nemůže zcizit. Film tuhle myšlenku uchopuje neuvěřitelně citlivě, dojemně, ale ne pateticky a za to jsem mu vděčný, protože svoboda je asi opravdu tou nejdůležitější hodnotou. (Neodpustím si to, ale kárám Mela Gibsona, který stejnou myšlenku vyjadřovaval ve Statečném srdci a krásný film zabil posledními deseti minutami)

• 9.2.2009  22:55
    Forrest Gump (1994)

Nádherná mozaika amerických dějin alá Jára Cimrman u které místy člověk i uroní slzu. Se svýma nejvíc nejlepšíma kámošema pouštíme Foresta vždycky, když máme nostalgickou.