Anderas

Anderas

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.2.2010  09:26
    Show Rickyho Gervaise (TV seriál) (2010)

Wow, ještě jsem nehodnotil nic, co by prozatím nemělo co jen jediné hodnocení (to se ale určitě brzo změní) ... takže co s tím Rickym? Je určitě nefér hodnotit hned po pilotu, který v době psaní komentáře prošel éterem 5 dní nazpět, na druhou stranu piloty mají za úkol seriál co nejlépe zpropagovat, protože na nich dost často závisí další osud dílka. No a Ricky Gervais Show je docela hrůza. Gervaise i Merchanta mám moc moc rád a jejich Office i Extras řadím do nejvyšších polic své filmotéky, ale tím víc mě obestírají chmury při pomyšlení, kam se tenhle nový výtvor dopracuje. Je totiž sprostě neoriginální ... ti tři si prostě sedí ve studio a plácají dvacet minut nesmysly, jaké obvykle lidé vymýšlejí v hospodě po 3-5 pivu (ale ve střízlivém stavu se jim nikdo nesměje) a aby to aspoň trochu bylo zajímavé, vše je prošpikováno familyguyovskými animacemi. Hovno zabalené do dárkového balení. A nejhorší je, že je celý tenhle kus propagován právě jako "nový projekt tvůrců Office a Extras". Nedokážu si představit, kdo se na tohle bude dívat. Show zřejmě slavila úspěch jako podcast, který si poslechnete ve svém ipodu, když se nudíte v metru, ale smysl převedení do seriálové podoby pro mě bude záhadou měsíce. Tedy ... ještě stále zbývá naděje, že se trio vytasí lepšími historkami ...

• 27.12.2009  23:26
    Avatar (2009)

Ten IMAX stojí fakt za to. Seděl jsem hned v druhé řadě ve předu (což teda není ideální), ale k tomu, abych viděl kraje plátna jsem musel výrazně otáčet hlavou a i tak jsem "šev" reality s filmem vnímal jaksi zastřeně. Jinak řečeno, po dlouhé době jsem se zase stal sám součástí děje předemnou. Díky stereu a fantastické propracovanosti a "reálnosti" cg charakterů (ach ty jejich hluboké oči) jsem byl konečně na druhé straně plátna. Ano, Avatar je především technologický megaprůlom, protože děj sám o sobě by ve 2D a s tradičním rozpočtem a nejlépe bez scifi obálky steží někoho výrazně překvapil (aneb proč si nepustit za sebou Tanes s vlky, Vinetoua a Pocahontas), čímž nechci říct, že by byl špatný, trapný, hloupý, nebo nudný ... ale rozhodně není ani originální, chytrý, nebo propracovaný. Postavy jsou sice 3D, ale jako charaktery naopak trochu zploštily. Na lehce filosofický přesah (terminátor) můžete zapomenout rovnou. Jenže ani to nemusí být špatně, protože si nedokážu vybavit jiný film, který bych si v kině užil stejně fenomenálně jako mí hned vedle sedící rodiče v důchodovém věku. A to je zrovna kvůli tomu, že je příběh natolik univerzální, srozumitelný a pravdivý, jakkoliv už budeme coby namlsaní "filmoznalci" prskat zlostí. Že se máme starat o přírodu jsme slyšeli už tisíckrát a pořád nám to vůbec nejde. Poslední poznámka je k dabingu, kupodivu jsem to nějak přežil, ale teším se na imax zážitek v originále. Některé repliky jsem měl naposlouchané z traileru a v přímé úměře k českému překladu to byla fakt hrůza, všechny dialogy vyzněly jak z nějakého filmu pro děti. Generál tak byl prostě jen další záporák z disney pohádky. Dabing je holt svinstvo. Tímto vztyčený prostředník zodpovědným!

• 24.2.2010  09:36
    Dům ďábla (2009)

Až s house of the devil jsem si uvědomil, jak málo mi v hororových vodách stačí ke štěstí. Precizní a pomalá kamera s ligetyovskymi zvuky a hudbou, spousta temných předtuch a hodně málo explicitního děsu (násilí, krev, strašidla atd). Prostě klasika jak má být. Problém ale je, že house of the devil je opravdu jen návrat k tomu lepšímu, co se v minulém století vyprodukovalo ... aniž by sám přicházel s něčím vyloženě novým. Nechci to brát jako velké mínus, zvlášť v záplavě dementních remaků remaků, prequelů k sequelům, restartů a reimaginací, horor jako takový trpí snad nejmenší originalitou ze všech žánrů a v takovém světle musíme být vděční za každý (pseudo)novátorský přístup. A dům ďábla má vše, co od dobrého hororu cheme ... skvělou atmosféru!

• 29.12.2009  15:46

Ano, film získal mou pozornost jen kvůli Craigovi a ano, jen kvůli němu jsem se na film opravdu podíval a ano, jen kvůli němu jsem to nakonec i dokoukal. A čtvrtá hvězda v hodnocení je také jen za něj, pokud za něj náhodou nedávám všechny čtyři a film nechávám zapomenut. Aby mi bylo rozuměno, děj není špatný ani nudný ... ale tak trochu průměrný a úpřimně ... pocity, které se tak okatě snažil navnadit zůstaly jen zoufalým pokusem bez úspěchu. Ještě jinak řečeno, bez skvělého Craiga bych o film ani nezakopl. Je to docela škaredý kýč, který jsem nepřekousával snadno a už určitě neodpouštěl ...

• 29.1.2007  12:17

Ačkoliv nejednoho zamrzí, že tahle kolekce nesourodých povídek postrádá výraznější příběh a většina z nich vybouchne bez jakékoliv pointy, máme všichni tu čest opět popatřit na kvalitní kus české animační tradice a myslím, že předeším nás Žižkováky tahle pocta bizardním věkům naší čtvrtě nemálo rozehřála u srdíčka. A ani já výletu do kina nelitoval. A spíše než k plnohodnotnému filmu bych přirovnal k překrásně úchylné obrázkové knížce o roztodivných lidičkách a jejich osudech v uličkách města Žižkovského.

• 26.6.2007  16:02
    Spider-Man 3 (2007)

KLADY: jako komedie (parodie) docela zábavné, pěkné vizuální triky, někteří velmi příjemní herci (Thomas Haden Church, Topher Grace) .... no a to je tak vše. ZÁPORY: dementnost a samoúčelnost scénaře, tuny idiotských příběhových berliček (příklad za všechny: citlivá informace zprostředkovaná senilním komorníkem), 1000x klišé, KÝČovitost (překrásný digitální západ slunce), většina dementních herců, Kirsten Dunst ("Víš vůbec jak mi je???" ... jej, to bych vraždil), psycho(pato)logická proměna Spideyho (aneb úzká černá košile, nechutný makeup a hitlerovská patka ... na psychologii zapomeňte), náhoda stíhaná náhodou, vykonstruovanost, nebetyčná stupidita a naivita (i když takový je už comics), přeplácanost a nedodělanost, absolutní netemnost (a to je tvůrcem hororový guru)....no a tak dále .. sami vidíte na kterou stranu se váhy převážily. Jednu hvězdu navíc dávám z čistě osobního důvodu, třetí Spidey mi konečně dal srozumitelně najevo, že tohle kafíčko je jen na moje vlastní nebezpečí.

• 29.12.2009  15:12
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Těsně před doražením první série se rozmýšlým mezi 3* a 4* a taky zvažuju morální aspekt promarněného času při sledování gossip girl. Nikdo nemůže být na tenhle seriál dost přísný po obsahové stránce, je to kýč nad kýč a patos nad patos a pokud nejezdíte do školy limuzínou a netrápí vás zmršená pověst v rámci teenage smetánky, pravděpodobně si sobě rovného v tomto světě nenajdete, protože i brooklynské socky Humphreyovi mají byt, do kterého byste se ihned nastěhovali. Po čase začne vyplouvat na povrch skutečná tupost postav ... a tím nemyslím existenční plytkost, ale spíše neschopnost vymanit se z vlastního hereckého stereotypu (to platí pro herce i jejich postavy) ... a prostě vás některé z nich začnou úpřimně srát. A rozhodně by nikomu neuškodilo o pár stupňů IQ navíc. Tak jako tak je ale zábávné sledovat problémy, které při troše štěstí a zdravého rozumu nebudete muset nikdy v životě řešit. Zůstávám na 4* ... zatím ... tohle je guilty pleasure jako kráva. XOXO

• 18.9.2007  23:18
    Transformers (2007)

Film, který mi ukázal, že za své sklony k některým dětinským atributům mé osobnosti se nemusím před nikým stydět. Díky ti Mikeu za takto šmakózní Hi-Tech extází mé věčně dětské dušičky.

• 20.6.2008  13:14

Velice srdečný a milý příběh o tom, že i šťastný básník může být dobrý básník. Tedy ne že by to teď všechny přesvědčilo, ale pokud na ten motiv mají vznikat takto pěkní animací, nemám nic proti. I jednolitý vypravěč, Liv Ullmann tomu dodává cosi vroucného a srdečného, snad už jen tím že je žena. Nevím sice, zda bych dílku udělil oskara (kdo ví jaká byla konkurence), ale jen tak, nevinně a z radosti je Poeta parádní.

• 12.5.2007  13:13
    Fontána (2006)

Čím vznešeněji se budete vznášet po hvězdných mlhovinách a čím paralyzovanější budete začarovanou hudbou, tím víc budete chtě nechtě přehlížet, že tenhle film vlastně není bůhvíjak hluboký. Téma je láska a smrt. Toť vše. Takto jednoduše a takto explicitně a chcete-li dále hledat symbolismy, obraťte se na Bibli, mandaly nebo dávná proroctví...za tímto vším už ve Fontáně totiž dávno nestojí Aronofsky. Vždyť to není žádný filosof či mystik. I tolik opěvované Pi je sice dokonale autentickou depresárnou ale co do myšlenek nic objevného. Fontána je překrásný film, který vás vezme za srdce, pokud ještě nějaké máte ale po lehkém rozležení v hlavě zjistíte, že ten film je 1000x jednodušší než se tváří. Přesným protikladem (a nikoli podobností jak se mnozí domnívají) je Kubrickova 2001, kde se zdánlivě "nic nedějě" ovšem pod povrchem je ukryta kompletní kronika lidstva. Úpřimně řečeno mi ale vůbec nevadí, že se Fontána Odyssy nevyrovnala, škoda jen toho lehkého hypeu, jinak je totiž jako poetický film prakticky dokonalá. A nejspíš právě tak se o lásce a smrti má vyprávět.

• 24.8.2006  13:34
    Miami Vice (2006)

Miami Vice se jako poctivá, surová a realistická krimi, nijak se divákům nevnucující jakoukoliv samoúčelností zařadila mezi filmy kterým dokážu jen velmi těžko nečo vytknout. Je sice pravda, že jsem měl z žánrové stáje doposud co dočinění pouze s klony Kobry a spol. ale ať už je to jakkoliv, považuji Miami Vice za film dokonale zdařilý. Vážně nemám co vytknout, tentokrát se mi narozdíl od Collateralu i konec dosti zamlouval. Tedy vlastně jedna drobná výtka přeci jen bude, občas mi výběr hudby nesedl k použitým záběrům, někdy se prostě tvrdší rock k záběrům na vodopády nehodil. Ovšem ten zbytek muzikální složky na obraz pasoval více než dokonale. A ještě něco. Přesně takto jsem si film představoval ve svých nadšených fantaziích.

• 13.6.2008  23:43
    Ošklivka Betty (TV seriál) (2006)

Velice svěží a rozverný seriál s poměrně sofistikovaných humorem ... no, místy ... kde se ovšem postavy jasně rozčlenily na zábavné (Willy, Marc, Amanda, Daniel) a ty naprosto otravné (Ignatio, Hilda, Santos, teplouš-neteplouš Justin). Snad jen Betty se pohupuje na hraně, nevěda do které kádě se má ponořit. Seriál se nebere vážně a utahuje si kde z čeho, především však z přehypovaného světa módy, luxusu a slávy, ke kteréžto parodii občas přispějí i další celebritky. V rámci druhé série se vyrojilo velice nezdravé množství podprůměrně zajímavých dílů, i tak ale zázračně seriál drží svůj standard a nyní se leští a upravuje pro start do nové série. Tak uvidíme ... UPDATE: Seriál sleduju už jen ze setrvačnosti a jsem dost zvědavý, kdy mě to přestane bavit úplně, protože v podstatě vše, co jsem chválil výše se ze seriálu během 3. a 4. série úplně vypařilo nebo přetvořilo v plochou nudu.

• 24.8.2006  13:23

I přes všechny hovadiny, nesmyslnosti, vyložené dementnosti, neustále nakadeřené kudrlinky, odporně gay kostýmy, přiblblé dialogy a nekonečné hory naivity se nový Superman přece jen docela povedl. Tedy asi to zní divně že i přes všechny výtky dávám stále 4* ale tak nějak všchni tušíme účel letních blockbusterů a ani tento se za svoji ziskuchtivou orientaci nemusí stydět. Tedy nenudil jsem se, ale jelikož mi film nijak výrazněji v hlavě neutkvěl, vidět jej podruhé netoužím.

• 20.6.2008  13:21

Ono ne že by to bylo bez pointy, ale trochu moc rychle a trochu moc naprázdno to jen tak prošumí. John C. Reilly stojí v tomto kousku na ulici a zastaví tři lidi s otázkou "Are you the favourite person of anybody", načež tři reakce jsou všechny dost zábavné ovšem celá věc či experiment skončí rychleji než začala a pravý účel zůstává záhadný.

• 26.12.2005  12:54
    Constantine (2005)

Jednoduše klenot. Vtipný, drsný, napínavý, poučný, vysoce inteligentní, mysteriózní, vizuálně bezchybný, výborně natočený, výborně zahraný a vskutku brilantně obsazený, protože roli Reevese opravdu nemohl dostat nikdo vhodnější. A za tu nejgeniálnější scénu s naprosto dokonalým Luciferem (no jistě...a pointou) bych dal zelenáčovi Lawrencovi třeba 6*, za to jak nakopnul zadek všem Singerům, Storyům, del Torům, Raimiům a kdoví komu dalšímu.

• 8.12.2005  23:27
    Doblba! (2005)

Tak tady skutečně není co dodat. Vachler a celovečerní "film" je vražedná kombinace.

• 9.12.2005  15:14
    Fantastická čtyřka (2005)

Tady vážně žádný kompromis dělat nehodlám. Americká imbecilita toho nejurážlivějšího stupně umocněná naprosto nekritickým přijetím ze strany amerických peněženek. Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl.

• 15.2.2006  22:52

Hm, hm, hm, tak jsem během celého filmu přemýšlel, jak moc vážně mám tuhle podivnost vlastně brát. Být fandou videohry, nepochybuji o 5*, jako laika mne to ale táhne ke spodní hranici a tak je čas zesumarizovat klady a zápory. Animace mě vpravdě naprosto odrovnala, nepochybně byla efektnější než u ultradrahého slavnějšího brášky, zvuk jistě nezaostal a choreografie soubojů, jako by z oka vypadla vrcholným hong-kongským mlátičkám, čili pokud bych film hodnotil jen z těchto hledisek, chutnal by mi popcorn vskutku velmi dobře. Nejsem si však docela jistý, zda tenhle film měl nějaký děj, neboť jsem na jeho vnímání po cca 20 minutách rezignoval. Buďto je tedy příběh tak geniální že jsem ho nepochopil (o čemž pochybuji) a nebo (a to tvrdím já) je neskonale zmatený, hloupý, složitě banální a především zbytečný. Všechno to ještě komplikuje naprosto zběsilý střih, který sice pasuje do vynikajících akčích scén, při dialozích ale maximálně otravuje, absurdní logika většiny událostí a především (i když možná to tak má být) naprosto nemožné fyzikální výkony všech postav, jako např. odraz od země a let do výše 12 km apod. No a je toho určitě víc, málo propracované tváře postav, stupidní dialogy, nekonečný chaos a tak dále a tak dále. Ve výsledku prostě zase nevím co si o tom myslet takže jako kompromis to nechám na bezkonfliktních 3*.

• 13.6.2008  23:46
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Jsem sice jen někde v půlce první série, i tak si ale nemohu na zábavnost tohoto dílka stěžovat ... snad jen kromě trojice po sobě jdoucích, naprosto tupých dílů. Uvidíme, jak moc mi seriál přiroste k srdci...tj. jak dlouho jej budu ještě sledovat, ale z reakcí okolo vyplývá, že minimálně do třetí série je stále o co stát. Mno zní to skvěle. UPDATE: jsem kdesi v půlce páté série a vážně uvažuju srazit hodnocení, na druhou stranu je to ale hodně subjektivní pocit, protože díly bez nápadu musím sledovat teď, zatímco skvělé série 1-3 (možná i 4) už si tak živě nepamatuju. Takže i statisticky si 4* pořád bez problémů zaslouží. Spíš mě děsí plány až na nějakou 7-8 sérii, protože to při současném režimu nemůže dopadnou dobře. Pak by už i statistika vzala za své ...

• 9.12.2005  17:12
    Kameňák 3 (2005)

Zdendovi jsem i napotřetí bezvýhradně věřil a on mě ani tentokrát nezklamal. Jen mne zajímá zda dokáže svůj stín překročit a natočit ještě katastrofálnější čtyřku.

• 29.1.2007  13:29

Příliš se mi nezdálo, že se Yuri tak svižně a bleskově vyšvihl, resp. že autor tuto pasáž úplně vynechal, ale asi to tam zas tolik nechybí. Spíš než o jakoukoliv dějovou preciznost jde úplně o něco jiného. Díky břitkému humoru, spoustě cool záběrů, inovativním postupům, dobrým hercům a dějové natřískanosti dokáže film zaujmout prakticky každého a co víc, poměrně ožehavé téma ve filmu zpracované není zapatláno do jakési filosofické metafory ale je přístupno téměř všem. Na druhou stranu mne film napodruhé místy výrazně nudil a nemohu tak dát plný počet, totiž právě kvůli jeho "krátkotrvanlivosti".

• 29.12.2005  00:15
    Ostrov (2005)

Ehm..námět je sice zajímavý, jen škoda že není výtvorem pana režiséra. Z toho je také vidět, že veškerý "příběh", který film má (a který jsem jaksi už znal z traileru) je podán dost neotesaně a jakmile je tak učiněno, již není co dodat. Pak tedy přichází na řadu Bayův skutečný potenciál akčního režiséra, ovšem i tady to celé skřípe. Zkouším odhodit stranou své předsudky, tentokrát se ale naplňují. Samoúčelnost a patos střídá kýč a nuda, tu zase scénáristická demence, pár k uzoufání trapných fórů, některé herecké exhibice, které mně málem přivodily srdeční infarkt, a tak dále, podtrženo sečteno, Bayovy filmy nemám nijak speciálně rád a doporučoval bych mu zůstat u stoprocentně popcornové mediální masáže, to proto, abych se příště nenechal napálit dalším jeho sci-fi s inteligentím příběhem.

• 28.12.2009  00:16
    Pád do tmy (2005)

Film je paradoxně hrůzostrašnější ve své první polovině, kde se vlastně ještě nic neděje, tedy kromě toho, že je každý sžírán špatnou předtuchou, klaustrofobií a strachem z netopýrů. Některé momenty jsou fakt na jedničku (viz dějová linie manžela) a celkově jsem už dlouho neviděl horor, který by tak skvěle a neprvoplánově pracoval s atmosférou, očekáváním a pointou momentu. Od druhé části už jde o čistý survival a bohužel jde temné napětí trochu stranou. Palec vzhůru za závěr.

• 27.12.2005  10:14

Dysneyovská klasika, u které se už nedovedu smát.

• 22.1.2006  21:01
    Skřítek (2005)

Nakonec je to přeci jen trochu netradiční film a při jeho sledování jsem byl o to nadšenější, že je děj filmu předkládán jinak než velkou kadencí slov. Jsem celkem velkým odpůrcem české kinematografie a právě proto mám radost pokaždé, když u nás vznikne něco, co alespoň trošičku vybočuje ze zavedených norem. Je pravda, že Skřítek má mnoho slabin a že z něj čiší možná až velmi silná snaha o umělčnost (kterou v tomto ohledu neuznávám) nicméně i tak se mi celek jeví poměrně slušně a rozhodně nadprůměrně.

• 27.12.2005  09:46

Tomuto filmu nemám z hlediska předlohy co vytknout, neboť jsem ji nečetl. Jako film samotný mi nicméně Stopař připadal ultrazábavný a i když má sem tam nějaké to slabší místo, celkovému dojmu to neubírá. Britský humor je ve srovnání s tradiční nadílkou amerických debilit najednou velmi originální (ano, nejsem znalec britského humoru) a svěžestí jen překypuje. Film má velkou spoustu výborných nápadů, momentů a gagů, naprosto dokonalého Marvina a pár dalších věcí na které si už nevzpomenu, jen je škoda, že Stopaři ke konci došel dech, mohl jsem jít s hodnocením ještě výš.

• 6.3.2006  23:57
    Temné vody (2005)

Jsem zvědav, kolik filmů s podtitulem od "........" filmu Kruh na plakátě ještě vznikne. A hlavně kolik dobrých herců a hereček si tak zkazí jméno. Nebo se mi to už všechno plete do jednoho chuchvalce? No čemu se taky divit, že?....

• 29.12.2005  00:31
    Valiant (2005)

Valiant, ačkoliv film pro opravdu malé děti, nemá jen špatný scénář, dialogy apod, ale navíc je po technické stránce absolutně odfláknutý. Člověk by řekl, že s vývojem techniky se bude vyvíjet i 3D animace jenže tenhle hrůzný počin nedosahuje ani úrovně prvích krátkých animáku Pixaru (a to byly hodně špatné). Prakticky nenacházím jediný klad filmu, naštěstí ho před odpadem zachraňuje fakt, že je to přece jen film pro děti a těm je všechno tohle asi úplně fuk.

• 29.12.2005  00:35
    xXx: Nová dimenze (2005)

Už by se i skoro hodily minus body. Dal bych tak -2*. Nebo radši -3* za sqelé výkony Ice Cuba:-)

• 25.12.2005  15:59
    Štěstí (2005)

Mé hodnocení je v případě Štěstí opravdu velmi relativní. Kdyby film vznikl ve vrcholné éře české kinematografie, zatratil bych ho pro jeho ubohost do horoucích pekel. Teď je však jiná doba a česká kinematografie se do bažin totálního průměru už nemůže víc zabořit. No a právě z takové břečky nepochybně vyčuhuje Slámovo Štígro, i když znova opakuji, je to jen dobře napsaný, dobře natočený a dobře zahraný český průměr. Asi si budu muset zvyknout na to, že v této zemi nic jiného točit nelze.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7