Anderas

Anderas

• 8.1.2006  18:08

Velmi zajímavá, poutavá a čistě surrealistická koláž na da Vinciho způsob, ovšem mistr Švankmajer se projevil už i lépe.

• 6.1.2006  18:01

No asi nejsem cílové publikum, ale stejně.

• 29.12.2005  00:35
    xXx: Nová dimenze (2005)

Už by se i skoro hodily minus body. Dal bych tak -2*. Nebo radši -3* za sqelé výkony Ice Cuba:-)

• 29.12.2005  00:31
    Valiant (2005)

Valiant, ačkoliv film pro opravdu malé děti, nemá jen špatný scénář, dialogy apod, ale navíc je po technické stránce absolutně odfláknutý. Člověk by řekl, že s vývojem techniky se bude vyvíjet i 3D animace jenže tenhle hrůzný počin nedosahuje ani úrovně prvích krátkých animáku Pixaru (a to byly hodně špatné). Prakticky nenacházím jediný klad filmu, naštěstí ho před odpadem zachraňuje fakt, že je to přece jen film pro děti a těm je všechno tohle asi úplně fuk.

• 29.12.2005  00:15
    Ostrov (2005)

Ehm..námět je sice zajímavý, jen škoda že není výtvorem pana režiséra. Z toho je také vidět, že veškerý "příběh", který film má (a který jsem jaksi už znal z traileru) je podán dost neotesaně a jakmile je tak učiněno, již není co dodat. Pak tedy přichází na řadu Bayův skutečný potenciál akčního režiséra, ovšem i tady to celé skřípe. Zkouším odhodit stranou své předsudky, tentokrát se ale naplňují. Samoúčelnost a patos střídá kýč a nuda, tu zase scénáristická demence, pár k uzoufání trapných fórů, některé herecké exhibice, které mně málem přivodily srdeční infarkt, a tak dále, podtrženo sečteno, Bayovy filmy nemám nijak speciálně rád a doporučoval bych mu zůstat u stoprocentně popcornové mediální masáže, to proto, abych se příště nenechal napálit dalším jeho sci-fi s inteligentím příběhem.

• 29.12.2005  00:06

Možná nebyla knížka přepracována dokonale, ale mně se tenhle film moc moc líbil. Vizuální styl je ve větśině scén opravdu nádherný a musím říct, že mi vyhovoval na 100%. Jim Carrey, jakožto můj velký oblíbenec, se do role hraběte vtěsnal tak dokonale, až jsem slyšel bušet jeho modrou krev. A byl opravdu velmi vtipný, i kdybych byl býval nechtěl, musel jsem se pořád smát všem těm jeho grimasám a poznámkám a opravdu si ani teď nedovedu představit kohokoliv jiného, kdo by stvárnil tuto roli tak fantasticky. Jako velké plus ke všemu ostatnímu je pro mě i jisté Poeovské ladění celého filmu (ne nadarmo se jistá postava jmenuje Mr. Poe), no a když už toho Poea tak zbožnuju, není se co divit, že se do jakéhokoliv podobného výtvoru zadrápnu všemi deseti. No jen doufám, že poměrně kritické reakce veškerenstva neodradí režiséra, či snad producenty od filmování dalších dílů.

• 28.12.2005  23:52
    Total Recall (1990)

No sice to Blade Runnerovi nesahá ani po kotníky a i původní Dickova povídka má mnohem smysluplnější pointu a závěr (tedy žádný happy end), je Total Recall přece jen celkem kvalitní sci-fi adaptací. Rozhodně kvalitnější než Impostor či Výplata. Vlastně to obecně vůbec není špatný film, ale na 5* mi tam stejně pár věcí chybělo. Nebo snad přebývalo?

• 28.12.2005  00:21
    Kameňák (2003)

Ukamenujte proboha někdo toho debila.

• 28.12.2005  00:16
    Výplata (2003)

Chápu to jako hodně nepovedený vtip. O to nepovedenější, že Dickovy adaptace patří k mým nejoblíbenějším filmům. Nebýt to někdejší legenda John Woo, nechám mu usekat pazoury.

• 28.12.2005  00:08
    Merlin (TV film) (1998)

Zatím nejzdařilejší legenda o Grálu jakou jsem viděl. A to je to přitom jen televizní zpracování a neviděl jsem to jinak než s dabingem. Film je velmi dobře vystavěn, má smysluplný děj i jakousi nápovědu k němu v podobě vnitřní zpovědi Merlina, jednou je velmi jasný, jindy je pointa vícevrstvá, neříkám že je to dokonalý film, protože je na mé gusto až příliš americký, ale opravdu je to v porovnání s ostatními adaptacemi to zdaleka nejzdařilejší dílo.

• 28.12.2005  00:01

Fakt tragická slátanina. A znám přesně skupinu lidí, která po tomhle filmu skočí jako hladový po nasyceném.

• 27.12.2005  23:54

Opravdu překrásný film. Svět zítřka je schopný důstojné existence i bez jakéhokoliv scénaře či velkých celebrit, neboť na takovýto svět se budu milerád divát od rána do večera (stejně jako kdysi na Metropolis). A ani si nepamatuji, kdy se mi naposled tak krásně rozduněla moje 5.1 repro soustava.

• 27.12.2005  23:44
    Predátor (1987)

Já opravdu nevím co na tom všichni vidí. Je pravda, že tomu je nějaký ten pátek co jsem se na Predátora naposledy koukal, ale krom pravda trochu hutnější atmosféry nemůžu najít žádné jiné pozitivum. Ani Arnieho.

• 27.12.2005  10:14

Dysneyovská klasika, u které se už nedovedu smát.

• 27.12.2005  09:46

Tomuto filmu nemám z hlediska předlohy co vytknout, neboť jsem ji nečetl. Jako film samotný mi nicméně Stopař připadal ultrazábavný a i když má sem tam nějaké to slabší místo, celkovému dojmu to neubírá. Britský humor je ve srovnání s tradiční nadílkou amerických debilit najednou velmi originální (ano, nejsem znalec britského humoru) a svěžestí jen překypuje. Film má velkou spoustu výborných nápadů, momentů a gagů, naprosto dokonalého Marvina a pár dalších věcí na které si už nevzpomenu, jen je škoda, že Stopaři ke konci došel dech, mohl jsem jít s hodnocením ještě výš.

• 27.12.2005  09:26
    Švindlíři (2003)

No já se bavil celkem dost. Samozřejmě Cageovu neurotickému herectví se nedá nic vytknout a akorát je vidět, jak nedoceněný herec to opravdu je, přesto není jediný, kdo dodává tomuto filmu svěžest, zábavnost a takový celkově velmi příjemný nádech. Scénář sice není dokonalý, ale co na tom? Jako celek to na mě celkem úspěšně zapůsobilo. Jistě se do nedá srovnávat s jinými Scottovými (velko)filmy, ale když na chvíli zapomeneme, že Švidlíře má na svědomí velký mistr, třeba k filmu pronikneme o trochu nekritičtěji. U mě to fungovalo.

• 27.12.2005  09:18

Ostatně co jiného jsem mohl čekat? Tenhle film mi nestojí ani za to, abych si na něj znechuceně plivnul.

• 26.12.2005  21:50
    Kameňák 2 (2004)

Troško, táhni do.........odpadu.

• 26.12.2005  12:54
    Constantine (2005)

Jednoduše klenot. Vtipný, drsný, napínavý, poučný, vysoce inteligentní, mysteriózní, vizuálně bezchybný, výborně natočený, výborně zahraný a vskutku brilantně obsazený, protože roli Reevese opravdu nemohl dostat nikdo vhodnější. A za tu nejgeniálnější scénu s naprosto dokonalým Luciferem (no jistě...a pointou) bych dal zelenáčovi Lawrencovi třeba 6*, za to jak nakopnul zadek všem Singerům, Storyům, del Torům, Raimiům a kdoví komu dalšímu.

• 26.12.2005  12:37
    Milenci a vrazi (2004)

Tohle je přesně typ filmu, který mi na české kinematografii vadí ze všeho nejvíc. To že se někteří stále psychicky nevyrovnali s minulým režimem je sice politováníhodné, takhle příšerné filmy se o tom ale točit nemusí. Tragikomedie z dob komoušů mi prostě lezou krkem a to ani nemusí být špatně natočené (což se ovšem tohoto kusu netýká).

• 26.12.2005  12:27
    Z pekla štěstí 2 (2001)

Tak a Troškův "um" je definitivně v prdeli.

• 26.12.2005  12:23
    Princezna ze mlejna 2 (2000)

A je to tady, hrůza hrůzoucí, ovšem stále s nevinným obalem pohádky pro děti. Však ono bude hůř.

• 26.12.2005  12:18

Tady už je patrná hodně sestupná tendence Trošky, hloupí doufají v přítrž, bystří tuší katastrofu.

• 26.12.2005  12:12

No jako malému se mi to celkem líbilo a pamatuji si, že jsem to v inkriminované době viděl x*y krát takže teď nebudu pokrytec a ty 4* tam nechám.

• 26.12.2005  12:07

Jasněnky si je třeba o to víc vážit, že podobný pohádkový skvost vznikne v dnešní době už jen velmi těžko a to rozhodně ne pod taktovkou Trošky.

• 25.12.2005  16:14
    Já, robot (2004)

Seznam mých předsudků vůči tomuto filmu byl před jeho zhlédnutím kilometrový, ale o to větší bylo mé překvapení a úžas s jakým jsem sledoval výborně natočený, dynamický akční film prokládáný inteligentním sdělením Asimova. Já robot je pak ve výsledku jak efektní a vtipná podívaná pro nenáročné lidi, tak poněkud hlubší poselství pro poselství-chtivé lidi a to i navzory značné provařenosti motivu robotí vzpoury a podstaty lidské identity. A můj největší předsudek, totiž Will Smith v hlavní roli, byl nemilosrdně rozprášen už po první půhodince filmu. No řekněte sami, je něčí sarkasmus zábavnější?

• 25.12.2005  15:59
    Štěstí (2005)

Mé hodnocení je v případě Štěstí opravdu velmi relativní. Kdyby film vznikl ve vrcholné éře české kinematografie, zatratil bych ho pro jeho ubohost do horoucích pekel. Teď je však jiná doba a česká kinematografie se do bažin totálního průměru už nemůže víc zabořit. No a právě z takové břečky nepochybně vyčuhuje Slámovo Štígro, i když znova opakuji, je to jen dobře napsaný, dobře natočený a dobře zahraný český průměr. Asi si budu muset zvyknout na to, že v této zemi nic jiného točit nelze.

• 25.12.2005  15:39

Dost zbytečný film, řekl bych. Nezobrazuje nic co bych sám neviděl kolem sebe. Zkrátka a dobře, točit film o boji lidské průměrnosti proti ještě vetší průměrnosti mi přijdě krajně podprůměrné.

• 25.12.2005  15:25

No konečně zas nějaká srčka. A tentokrát monumentální. Ani nevím co mi vadilo víc, zda pseudo-coolovost a drsnost střihu a hudby, nebo dva uchylové s dementním xichtem v hlavní roli a nebo ta křišťálově průzračná snaha tvůrců vytesat divákům do mozku spooooustu nových a vtipných hlášek. Prosím vás, co je na větě "No co to je ty vole" vtipnýho? Proč se mám smát když na sebe řvou "Stříkej", nebo když ti dva debilové dráždí psa jmenem "Mazliku" a vypadají pak jak dva homouši? Největší hrůza pak ale je slýchat tyhle exkrementy na ulici mezi teenagery, kteří šli na snowboarďáky třeba pětkrát. No jen počkejte na příští rok, to budou puberťácké sklizně.

• 25.12.2005  15:12
    Blade: Trinity (2004)

První dva díly jsem sice doposud neviděl, ale zřejmě se na ně brzy podívám, neboť bych si rád v hlavě poopravil předsudky, které vůči Bladeovi po shlédnutí trojky mám. A v tomto ohledu si myslím, že zklamaný nebudu.