Anderas

Anderas

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 25.12.2005  15:06

Možná není tak nepochopitelné, že Román pro ŽENY se mně ani trochu nelíbil, mohou ale být podobné filmy tak jednostranné? Nejprve jsem se úporně snažil smát se příšerným vtipům, ale když jsem po čase zjistil, že objekt výsměchu (především demence češství) je na jiných místech naopak vyzdvihován jako životní ctnost, pochopil jsem, že tady žádný z autorů, natož pak protagonistů nemá jasno. Samozřejmě chápu, že ve filmu jako Román pro ženy nelze hledat žádné hlubší pointy ale pokud ten film není ani nijak zvlášť zábavný, pak skutečně nevím proč se na něj mám dívat. A to prosím pěkně vůbec nehodnotím zpracování filmu samotného, které je klasicky otřesně...........české.

• 21.12.2005  16:11

Achich achich, jak jsem na tomto filmu závislý! Nejprve to nebylo nic hrozného, pustil jsem si ho tak jednou týdně a nikdo nic netušil. Pak to se mnou šlo ale od devíti k pěti a já sedím od rána do večera před obrazovkou a donekonečna se opájím tímto narkotikem. Díky vám mistři za každou novou dávku a díky Ó Prozřetelnosti za Lipského, Dočolomanského, Kopeckého a Švankmajera

• 21.12.2005  15:48

Překrásné, vtipné, poutavé, úchvatné, ohromující, povznášející a především geniální dílko. Kam se na Zemana hrabe Gilliam

• 9.12.2005  17:15
    Život s Helenou (2004)

.....hořce jsem zaplakal.

• 9.12.2005  17:12
    Kameňák 3 (2005)

Zdendovi jsem i napotřetí bezvýhradně věřil a on mě ani tentokrát nezklamal. Jen mne zajímá zda dokáže svůj stín překročit a natočit ještě katastrofálnější čtyřku.

• 9.12.2005  17:08

Tuhle hrůzu jsem si v kině odtrpěl jen s maximálním vypětím sil, ale být to tak jen o pět minut delší, nesli by mě ven v rakvi.

• 9.12.2005  15:14
    Fantastická čtyřka (2005)

Tady vážně žádný kompromis dělat nehodlám. Americká imbecilita toho nejurážlivějšího stupně umocněná naprosto nekritickým přijetím ze strany amerických peněženek. Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl.

• 9.12.2005  14:44

Skutečně nevím jak to vyjádřit slovy, zřejmě to prostě nelze. Práce s kamerou podržená ochromující hudbou je naprosto fenomenální a padající kůň na břehu řeky mi v hlavě zůstane ještě velmi dlouho. Dokonale věrně zahrané s minimem střihu, transcendentní poetika záběrů a jakýsi prazvláštní, neuchopitelný svět před očima diváka.....tedy i tak vypadá Andrej Rublev

• 9.12.2005  00:01

Bez morálního sebeodsouzení vás přetáhnu válečky rozličných rozměrů, pokud se mi pokusíte tvrdit, že tento film už není aktuální.

• 8.12.2005  23:47
    Byt (1968)

Každý z nás má v hlavě jeden malý, útulný a levný pokojík. Tak si věru dejme pozor, abychom tam v nestřežené chvilce nezabloudili, neboť cesta ven bývá velmi trnitá.

• 8.12.2005  23:38

Z krátkometrážních počinů bezkompromisně nejbrilantnější Švankmajer. Nejenže tu jeho úchvatné taktilní předměty mistrovsky rozbíjejí ony hluboko-pod-kůži-zaryté hodnoty, mistr se při tom vśem ještě stihne vysmát malosti českého ducha aby ten na oplátku udělal co? Z nedostatku argumentů se Švankmajerovi vysmál zpět. Komu že se to ale ten průměrný český mozeček vlastně směje?

• 8.12.2005  23:27
    Doblba! (2005)

Tak tady skutečně není co dodat. Vachler a celovečerní "film" je vražedná kombinace.

• 8.12.2005  23:24

Možná právě kvůli faktu, že jde o úplně první filmovou adaptaci Poeova majstrštyku, to je v mých očích zárověn adaptace nejzdařilejší. Řekl bych, že i takto to mohl mistr Poe prožívat.

• 8.12.2005  23:19
    Flora (1989)

Za celý život jsem neviděl jediný film, který by během smrtelně krátkých 30 vteřin dokázal představit komplexnější příběh s jasnější a smysluplnější pointou. Tady patří panu režisérovi hluboká poklona.

• 8.12.2005  23:11
    Jídlo (1992)

Nejšvankmajerovější švankmajerovina ze všech švankmajerovin, kanibalistická lahůdka pro skutečné gurmány, ohlodáná kost surrealismu, věčně hladová česká držka, tři stupně absurdity, ranní pochoutka z desinfikovaného výtahu, naturální oběd Strausse, Krause a toho třetího, Abendessen nevýdaných dobrot čerstvě připravených. Mňam, mňam, mňam, co jen si dnes dám?

• 8.12.2005  22:52

Pro mne tedy neskutečné překvapení. Přesně takto si představuji historický velkofilm o člověku, který změnil dějiny. Jistě, úchvatné bitvy, scenérie apod ....to ale stačit nemůže. Tady Stone vykročil pravou nohou a natočil excelentní film o nemocné duši Velkého člověka, kterého nedovedl pochopit vůbec nikdo. A když říkám nikdo tak tím myslím i zástupy diváků, kteří - v lepším případě až po skončení filmu - znechuceně zahodili krabici s popcornem a vydali se za lepšími zítřky.

• 8.12.2005  22:36

Vtěsnat miliony let historie lidské rasy do necelých tří hodin tak geniálním a vševypovídajícím způsobem se jinak nepodařilo skutěčně nikomu. Nejdokonalejší filmový střih, posouvající časovou přímku o několik tisíc dimenzí dopředu, úchvatná avantgarda György Ligetiho spolu s překrásným vesmírným valčíkem v podání Strausse, sugestivní výtvarné zpracování, nenapodobitelná atmosféra klaustrofobie z nekonečna, vtírající se technologická paranoia jménem HAL a v neposlední řadě dokonale podaný zrod další a další generace činí z tohoto díla jeden z největších klenotů světové kinematografie.

• 8.12.2005  18:54
    Duna (1984)

Asi bych si měl po těch letech dát menší rekapitulaci, ale dodnes si pamatuju osudné setkání s tímto filmem, kdy jsem ještě jako malý, filmem toliko neposkvrnéný, okusil sladké sousto z nepoznaných krajů Lynchovi imaginace a ač Duna není mým nejoblíbenějším kusem i přes mou neumírající lásku k sci-fi, otevřela mi oči pro jiný druh zážitku, daleko za hranicemi obyčejnosti. Nebudu si hrát na to, že jsem Dunu tehdá pochopil, možná by se mi to ani dnes nepodařilo, to však již "vzdělán" kompikovaností a komplexností předlohy. Duna, nezavisle na jejích objektivně-subjektivních kvalitách odemkla mé srdce pro úžas.

• 21.11.2005  23:34
    Šílení (2005)

Brilantní scénář je pro Švankmajera skálopevným základem, na kterém rozestavěl vynikající, otevřenou, groteskní i hrůznou zámeckou podívánou. Šílení mají vše, co od srdcového kusu požaduji. Hororovou náladu, leč se satirickým nadhledem, obrazově znečištěné, však právě proto fotogenické prostředí, dekadenci v mluvě i činu, ikonické postavy (Tříska a Huba), surrealismus, metaforické a snad i metafyzické překračování běžných témat, Poe, ... šílenost. Myslel jsem si, že má Švankmajer to nejlepší už dávno za sebou, leč toto je teprve vrchol.

1 3 4 5 6 7 následující >>