jhr

jhr

Jiří Hráček

okres Brno

25 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

  Tento seriál rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější a důvodů je plno, začnu asi tak to ve srovnání s běžnou americkou produkcí se tento seriál značně liší a to především svojí originalitou, sarkastickým humorem, který i po letech zůstává vtipný a hlavně obsazením hlavních rolí velice zajímavými typy herců a hereček a to do postav ke kterým se přesně hodí, zároveň příběhy jednotlivých epizod jsou dokonale promyšlené a i ty méně podařené se dají s klidem hodnotit jako kvalitní zábava, provázanost jednotlivých epizod, všech sedmi sérií a v podstatě celého seriálu je až neuvěřitelně silná. Charaktery postav jsou nejen skvěle napsané ale i úžasně zahrané a každý si najde svou oblíbenou postavu, které fandí ať už je to samotná přemožitelka Buffy nebo třeba charismatický upír Spike, první láska Buffy, upír z duší Angel mezi kterými probíhá v podstatě takový milostný trojúhelník který je jak zábavný tak smutný, nebo třeba komická figurka Alex, bývalá démonka pomsty Anya, čarodějka Willow, které se zamiluje do čarodějky Tary, další přemožitelka Faith, která se ale obrátí na stranu zla ale nakonec se jí podaří vrátit zpět, sestra Buffy, Dawn která je ale více než jen to a nakonec buffyina pozorovatele a strážce Gilese který jí a její sestře v podstatě nahrazuje otce a mnoho dalších postav, které se v seriálu objevily a některé v průběhu děje zemřeli nebo odešli pryč, to se týká především postavy Angela který se po třetí sérii Buffy rozhodl odejít do Los Angeles a tam se začalo odehrávat jeho samostatné dobrodružství v jeho vlastním seriálu pojmenovaný jednoduše Angel, ale i tak se stále v Buffy objevoval a to i v závěrečném díle sedmé série, který byl posledním natočeným dílem tohoto seriálu. Celý seriál se neuvěřitelně vyvíjí a postupně se ze zábavného teenagerského seriálu stane osudové drama plné nezapomenutelných a silných okamžiků kdy se nevyhneme těžkým rozhodnutím, které vám mohou v okamžiku změnit život ale i nečekaným ztrátám se kterými je ale potřeba se vyrovnat protože život jde dál, upíři a démoni všeho druhy nepočkají a pekelná brána také nikdy nespí. Buffy, přemožitelka upíru bude už navždycky patřit mezi nejlepší seriály, co kdy vznikli a na tom se jednoznačně nic nezmění!

 • poster

  Angel (TV seriál) (1999)

  Seriál Angel patří stejně jako Buffy, přemožitelka upíru k těm na, které se nezapomíná, i po letech nestárnou a zůstávají stále stejně působivé jako v době svého vzniku, Buffy je sice o malinko zábavnější ale Angel zase dospělejší a jeho humor stejně sarkastický a příběhy jednotlivých dílů jsou rovněž velmi podařené a hlavní dějová linka v každé sérii se vždy neuvěřitelně vyvíjí a graduje až do skvělého finále. To platí i o jednotlivých postavách, jejíž charaktery se v průběhu seriálu zajímavě posouvají a některé z nich až tak, že je na konci závěrečné páté série skoro nepoznáte. Pro mě tento seriál stejně jako Buffy nemá prakticky jedinou chybu!

 • poster

  Firefly (TV seriál) (2002)

  Joss Whedon je jednoznačně nejlepší televizní tvůrce současnosti a dokazuje to neustále a Firefly je toho jedním z důkazu, bohužel americké publikům tento skvělí seriál, nedokázalo ve své době dostatečně ocenit což je jasné, protože řadoví Američané jsou jen nevzdělaní ignoranti! Naštěstí si Firefly postupně získal srdce řady fanoušků po celém světě, stejně jako všechny nezapomenutelné seriály Josse Whedona.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Lovci duchů (TV seriál) (2005)

  Lovce Duchů považuji po Buffy a Angelovy za jeden z nejlepších seriálu v daném žánru. Dean a jeho bratr Sam jsou opravdu sympatická dvojce, první dvě série byli takové pomalejší ale přesto velmi dobré, od třetí se ale seriál posunul docela výrazně do temnějších vod, což je samozřejmě dobře. Hlavní dvojce je doplněna dosti zajímavými dalšími postavami a to rodinným přítelem Bobbym, který je taky lovec duchů, a tak jim vždy rád pomůže, sympatická démonka Ruby, se kterou se dá dohromady Sam a řada dalších výrazných postav. Jednotlivé příběhy jsou jak vyváženě temné a hororové tak i vtipné a odlehčené. Jen doufám kdy už konečně přijde ta apokalypsa!

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Dexter Morgan, na první pohled sympatický, forenzní specialista ale ve skutečnosti bezcitný zabiják, který zakročí tam, kde zákon selhal. Popravdě, trvalo mi docela dlouho než jsem se odhodlal s tímto seriálem seznámit, zápletka mi přišla až příliš netypická ale nakonec jsem si řekl, že za zkoušku nic nedám. A musím uznat, zklamaný jsem určitě nebyl, první série, je v podstatě bez chyby, originální nápad a skvělé zpracování dělá z Dextera nezapomenutelný zážitek pro všechny co mají rádi netradiční seriály a hrdiny, které jinde jen tak nepoznáte. Jistý problém vidím ve snaze Dextra postupně nenápadně polidšťovat, díky čemuž jeho postava ztrácí část své jedinečnosti a rozporuplnosti, což mu podle mě víceméně ubírá na zajímavosti. Naštěstí si i tak stále zachovává dostatek toho proč Dextra máme rádi a to je dobře.

 • poster

  Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

  Asi nikoho nepřekvapí, že jsem si Agents of S.H.I.E.L.D postupně zamiloval. Už po první epizodě se mi seriál hodně líbil, ale definitivně si mě získal až v první polovině první série. Bavil jsem se víc než dobře a ty hlášky a Whedonuv humor mě prostě nikdy neomrzí a je vidět, že kvalita seriálu se s každou sérií jen zvyšuje. Osobně jsem rád, že se postupně vyprofilovaly ucelené zápletky a dějové linky propletené všemi sériemi ale ani epizodní díly v první sérii nebyli zase tak špatné. Hlavní postavy si mě získali už v prvním díle po pár minutách a jsem velice rád, že se jejich charaktery postupně rozvinuli a posunuli podobně nečekanými směry tak jako v Buffy nebo v dalších seriálech Josse Whedona a díky tomu si je divák může skutečně zamilovat a některé mi opravdu přirostli k srdci. PS: Osobně stále doufám, že se časem dočkáme i muzikálové epizody. :-D

 • poster

  Banshee (TV seriál) (2013)

 • poster

  iZombie (TV seriál) (2015)

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace