Zenithgirl

Daniela Okopská

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3
    • 17.3.2013  22:13

Až do dvou třetin filmu jsem chtěla dát 4 hvězdy, zobrazení analytické mravenčí práce a dokumentární styl vyprávění, totálně pokazilo finále upravené na efekt ale takticky nevydařené. Jinak koho film alespoň trochu zaujal, doporučuji seriál Homeland.

• 21.6.2014  23:30
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

První polovina výrazně slabší, druhá půlka první série příjemně překvapila. 3,5*

• 13.5.2012  10:18
    Avengers (2012)

Nejvíc jsem se těšila, až přijde na scénu hláškující Tony Stark a nezklamal mě :D Mezi Natašou a Burtonem to pěkně jiskřilo, mohli by je třeba někdy dát dohromady :) Nejvíc mi bylo líto agenta Coulsona, vím, že se někdo musel obětovat za tým, ale on byl prostě sympaťák... Cobie Smulders pro mě byla milým překvapením. Celkově film super :) ale působilo to na mě jako taková předehra, která když se ujme, tak bude následovat druhý díl, který bude ještě nářezovější :) a to já doufám, že bude!!! Po prvním shlédnutí 4,5* :)

• 8.6.2018  22:49
    Backstage (2018)

Postrádám US feeling, který měl trailer. Nemůžu si pomoct, ale český dabing to zabil... dabovat slovenské herce, kteří navíc hrají Slováky a polovina děje se odehrává na Slovensku, to nechceš.

• 12.8.2012  16:48

Po šesti letech od vzniku filmu jsem se odhodlala ke shlédnutí kvůli blížícímu se filmu Skyfall, takže mě ještě čeká Qantum Of Solace. A bude mi asi ještě chvíli trvat než si na "nového" Bonda zvyknu. Jako samostatně stojící akční snímek - super, ale jako další ze série příběhů elitního agenta ve službách jejího veličenstva nějak nevím. Za úvodní titulkovou sekvenci a výborný bond song dávám plusové body.

• 4.6.2018  08:28

Netradiční Colombovka.

• 11.8.2018  11:11

Colombo á la Hitchcock

• 15.6.2011  19:43
    Comeback (TV seriál) (2008)

Seriál mě naprosto nadchnul, je pravda, že začátek byl malinko slabší, ale díl po díle se zlepšuje. Můžu doporučit např. díly Simonina volba, Koprovka, Berňák, Krev pop a slzy, Komu zvoní hrany, nebo třeba Zlatá ledvina,... Nejvíc se mi líbí postava, kterou ztvárnila Simona Babčáková, neobjevuje se zas tak často, ale když už, tak to stojí za to, co replika to hláška. Comback není další pokus o napodobeninu amerických sitcomů. S nadsázkou a ironií kritizuje uspořádání a fungování české společnosti, někdy až příliš pravdivě :)

• 16.8.2012  11:17
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter? Tak to je hodně návyková záležitost. Jakmile vás to jednou vtáhne, už vás to nepustí ven. Musím pochválit překlad dabingu u Debry Morgan., ta mluví opravdu luxusně (zasvěcení vědí), přece jenom fuck v angličtině je trochu nuda, zato v češtině se překladatelé pěkně vyřádili :) a navíc to ještě dává smysl a zapadá do kontextu, za to velký dík. 1.série: Zajímavá zápletka, ještě zajímavější rozuzlení, které však vyvolá víc otázek než odpovědí. 2. série: Dexter zažívá tak trochu krizi identity a navíc mu ještě uplavou pytle ze dna moře, takže hon na řezníka ze zálivu začíná. Ale řekněte nemanipuluje se s důkazy, které svědčí proti vám lépe, když pracujete na oddělení, které vraždy vyšetřuje... 3. série: Dexter si našel kámoše a pro někoho to špatně skončí. Tempo maličko polevuje a kvalita oproti předchozím dvěma klesá. Bohužel zmizely i flashbacky do minulosti, nyní Dexter promlouvá s Harrym jako se svým svědomím. Napadá mě spousta otázek, na které už asi odpovědi nedostanu... (Je Dexter Harryho biologickým synem? Proč si Harry vzal jen Dextera? apod.) 4. série: Zatím jednoznačně nejlepší. John Lithgow velká pochvala, netušila jsem, že tenhle chlápek umí být tak "creepy." 5. série: Dexterovi nastanou krušné časy, ale najde si spřízněnou duši, i když jen na chvíli.

• 20.7.2013  21:45

Ani po sedmi letech neztratil svoje kouzlo, naopak zraje jako víno.

• 12.9.2012  14:28
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

• 14.5.2018  21:22

Česká verze Bridget Jones? Naivní lehká oddychovka. Hvězda navíc za Brutusáky.

• 24.12.2011  23:13

"Halooo!" :)

• 19.7.2018  21:32
    Gangsterdam (2017)

Po nepovedeném Taxi 5 mi Francouzi spravili chuť hned 2x Láska bez bariér a Gangsterdam.

• 5.9.2012  18:09
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Pilotní díl byl fajn. Uvidíme, jakým směrem se bude seriál ubírat. Pevně doufám, že se z toho nestane další nekonečný seriál. Stará garda v čele s Karlem Heřmánkem, Libuškou a spol, fakt válí, :) už jenom kvůli nim stojí za to, se na Gympl podívat. EDIT: Bohužel se stalo to, čeho jsem se obávala, Gympl začíná sklouzávat směrem k Ulici. Ubírám na hodnocení. Konkurenční Základka nemá chybu.

• 14.7.2013  01:34

To, že je Quentin Tarantino "vyšinutej magor", tuším delší dobu, ale po zhlédnutí Panchartů, mu nemůžu upřít určitou známku geniality. Nemůžu se zbavit dojmu, že se mu konečně podařilo i přes jeho styl "skládání poct svým modlám" vytvořit divácky atraktivní film, pro mě zatím jeho nejlepší film (Nespoutaný Django zatím neviděn). Na mrazivě kultivovaného plukovníka Hanse Landu, Pitta s jižanským akcentem a do jisté míry specifickým smyslem pro spravedlonost jen tak nezapomenu, o Mélanii Laurent a Shosanině pomstě nemluvě. :)

• 11.5.2018  08:19
    Hastrman (2018)

Novinové titulky dokonale shrnují: - Pohádkový příběh ve folklórním obalu - Hastrman, drsný romantik - Člověk ve zvířeti, zvíře ve člověku - Více než dobrý Karel Dobrý

• 22.5.2019  19:12
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po nevydařené 8. sérii, ubírám hvězdu.

• 14.5.2013  12:21
    Iron Man 3 (2013)

Já vážně nevím 4 hvězdy nebo 5? Asi se na ten film budu muset podívat ještě minimálně jednou... :)

• 28.6.2010  11:07

Příjemný odpočinkový film o dvou Juliích, spoustě jídla a o hledání seba sama - Meryl Streep v pro mě nezvyklé roly se mi moc líbila, ale chvíli to trvá než si člověk zvykne na její přízvuk :D a Amy Adams mě mile překvapila, celý film působí jako obyčejná holka od vedle :) btw kratkým sestřihem trochu připomíná Cynthii Nixon. A po zhlednutí jsem se prostě musela najíst.

• 12.10.2015  21:09
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Výrazně horší než Ztracená brána, o stupínek lepší než Santiniho jazyk. Poslední díl je opravdu vynikající, šest předchozích průměr.

• 19.1.2012  12:28

Jednička je prostě jednička, ostatní je už jen nastavená kaše, ale tohle pokračování se mi zatím líbilo nejvíc.

• 21.9.2010  23:57

Prostě nářez! O zápletku nejde, takže vůbec nevadí, že film je průhlednej od začátku až do konce, ale 90% filmu tvoří naprosto úžasný taneční čísla, díky kterým zapomenete úplně na všechno včetně gravitace :-) Dvojčata z Argentiny nemají chybu a Adam G. Sevani v roli Moose prostě exceluje. Nejlepší scéna filmu - jednoznačně tanec na ulici.

• 10.7.2014  22:48
    Love song (2013)

Pro mě jednoznačně objev roku. Skvělá hudba, zajímavá práce s kamerou - kdy vás nutí slyšet, to co byste měli slyšet. Líbil se mi i způsob vyprávění, kdy se za "příběhem skrývá příběh" a píseň, kterou slyšíte podruhé nebo i potřetí, má uplně jiný smysl. Tři nezapomenutelné scény s Keirou Knightley, která jedním pohledem dokáže vyjádřit uplně všechno. Po dlouhé době konečně nějaký film, který určitým způsobem vybočuje z řady. Už se těším na soundtrack.

• 12.7.2013  21:21

Milá retro romantika o tom, jak chudá písařka ke štěstí přišla, v hlavní roli s francouzskými Ewanem McGregorem a Audrey Hepburn. :)

• 19.12.2011  21:25

Musím říct, že po druhém zhlédnutí filmu, jsem přidala hvězdu. Milý pohodový film, ideální teď před Vánoci pro navození atmosféry :) a docela se těším na druhý díl.

• 1.9.2013  00:14

Sympatičtí herci, bezva hlášky, ale jinak jeden velký průměr, označení "komedie roku" je hodně nadnesené... Hodnocení: 3,5 *

• 11.11.2011  14:02

Nesrovnávat tento film s Ženami v pokušení je hrozně těžké a bohužel ani já jsem se tomu neubránila. Byla jsem na film natěšená a očekávala jsem něco podobně hodnotného nebo spíš vtipného. "Ženy" jsou u mě o třídu výš :) o tom žádná, ale na druhou stranu, když budu hodnotit film sám o sobě a nebudu ho přirovnávat, tak se mi moc líbil. Je pravda, že je smícháno hodně žánrů dohromady, což je trochu problém, když očekáváte komedii, ale když se člověk odpoutá od očekávání a nechá se unášet filmem - paráda. Další plus jsou pro mě pěkná panoramata Prahy :) to mě vždycky dostane. Ještě se mi líbila návaznost na "Ženy" v podobě songu od Charlie Straight.

• 16.8.2012  19:38
    Město žen (TV seriál) (2009)

Tahle partička je pěkně šílená. Cougar Town nelze k ničemu přirovnat, je to prostě originál. Takže pokud si chcete na chvíli orazit, stačí se pohodlně usadit, pustit CT pěkně od začátku, možná si nalít i "kapku" vína a očekávat neočekávané. "Penny caaaaaaan"

• 12.2.2012  22:50
    Na vlásku (2010)

Chci jen to, co chci :) Od teď bez pánvičky ani na krok. Nejvíc si mě získal Maximus a Pascal. Jinak, co se týče dabingu, tak si u tohoto kousku vůbec nestěžuju. Obecně dávám přednost filmům s titulky než dabovaným verzím, ale pohádka má být, alespoň podle toho, jak to vidím já, odpočinková, takže u animáků vede dabing. Navíc mamá s chorobným strachem ze stáří namluvila a nazpívala Helena Vondráčková, což samo o sobě působí docela úsměvně a když pronáší: ,,už brzy skončí to sladké mámení..." dostává tato replika nový rozměr :D Ivana Korolová, která dabuje Lociku má neuvěřitelně podobný hlas s Mandy Moore, takže režisér Vojta Kotek (sám skromně dabuje Evžena) vybíral na jedničku.

<< předchozí 1 2 3