Zenithgirl

Daniela Okopská

okres Trutnov

• 14.5.2013  12:21
    Iron Man 3 (2013)

Já vážně nevím 4 hvězdy nebo 5? Asi se na ten film budu muset podívat ještě minimálně jednou... :)

• 7.5.2013  20:14
    Sněhurka (2012)

Komu se líbily Princezna nevěsta nebo Hvězdný prach bude spokojen :) Pro mě jednoznačný vítěz v souboji Sněhurek.

• 28.4.2013  13:52
    Stmívání (2008)

Rozhodně nejlepší díl ságy, funguje i jako samostatný film, bez další dílů, které kdyby nevznikly, tak by se nic strašného nestalo.

• 21.3.2013  21:39

Too much pressure for one little girl.

• 17.3.2013  22:13

Až do dvou třetin filmu jsem chtěla dát 4 hvězdy, zobrazení analytické mravenčí práce a dokumentární styl vyprávění, totálně pokazilo finále upravené na efekt ale takticky nevydařené. Jinak koho film alespoň trochu zaujal, doporučuji seriál Homeland.

• 8.3.2013  23:24

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdu.

• 29.10.2012  11:17
    Skyfall (2012)

Do kina jsem šla značně skeptická, protože v předchozích dvou snímcích mě Craig nijak zvlášť nepřesvědčil a odcházela jsem nadšená s vědomím, že ten film chci vidět minimálně ještě jednou. Líbil se mi od úvodního song od Adele, přes suchý britský humor, který považuji za největší plus tohoto filmu, charismatického záporáka a ne jen obyčejného slizouna, bond theme, geekovského Q, flirtující Moneypenny, bitku stínů, světlenou show v Šanghaji, varaní hnízdo až po drsné studené Skotsko a závěrečnou bitvu. Rozhodně nejlepší Bond v éře filmů s Danielem Craigem.

• 4.10.2012  20:28

Rychle a zběsile po německu? A proč ne... :) mě se to líbilo dokonce víc než americká verze. Asi to bude tím, že pro filmy, co se neberou vážně, utahují si z jiných, ale především sami ze sebe, mám tak nějak slabost. Kdo si oblíbil Kobru 11, bude spokojen. 3,5

• 13.9.2012  13:20
    Základka (TV seriál) (2012)

Je to krátký, svižný a vtipný. Na nic si nehraje, nemoralizuje, netlačí cíleně na city, prostě jen baví. Škoda jen těch 10 dílů, pevně doufám, že přibudou další, protože vidět Evžena ředitelovat, to si nechci nechat ujít. :D Po Comebacku další česká pecka.

• 12.9.2012  22:08
    Signál (2012)

Nebyl to špatný film, ale vidět znova už ho nepotřebuji. Paradoxně posledních 15 minut bylo nejlepších. Tento snímek je důkaz toho, že ani sebelepší herci, a že jich tam bylo, nemůžou film zachránit, i když dělají, co mohou. Moc se mi líbila postava Jiřího Menzela :) a 80tková verze Tepláků. Hodnocení: 2,5

• 12.9.2012  14:28
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

• 5.9.2012  18:09
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Pilotní díl byl fajn. Uvidíme, jakým směrem se bude seriál ubírat. Pevně doufám, že se z toho nestane další nekonečný seriál. Stará garda v čele s Karlem Heřmánkem, Libuškou a spol, fakt válí, :) už jenom kvůli nim stojí za to, se na Gympl podívat. EDIT: Bohužel se stalo to, čeho jsem se obávala, Gympl začíná sklouzávat směrem k Ulici. Ubírám na hodnocení. Konkurenční Základka nemá chybu.

• 27.8.2012  20:41

Romantická komedie, britský humor, sympatičtí hlavní hrdinové, Londýn, moje oblíbené roční období, pěkná hudba, co víc si přát? Lena Hedey pro mě byla v tomto snímku velkým překvapením :) floristku Luce si zamilujete na první pohled anebo nejpozději od scény s punčem :) zatímco Cersei Lannister byste nejradši uškrtili...

• 16.8.2012  19:38
    Město žen (TV seriál) (2009)

Tahle partička je pěkně šílená. Cougar Town nelze k ničemu přirovnat, je to prostě originál. Takže pokud si chcete na chvíli orazit, stačí se pohodlně usadit, pustit CT pěkně od začátku, možná si nalít i "kapku" vína a očekávat neočekávané. "Penny caaaaaaan"

• 16.8.2012  11:17
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter? Tak to je hodně návyková záležitost. Jakmile vás to jednou vtáhne, už vás to nepustí ven. Musím pochválit překlad dabingu u Debry Morgan., ta mluví opravdu luxusně (zasvěcení vědí), přece jenom fuck v angličtině je trochu nuda, zato v češtině se překladatelé pěkně vyřádili :) a navíc to ještě dává smysl a zapadá do kontextu, za to velký dík. 1.série: Zajímavá zápletka, ještě zajímavější rozuzlení, které však vyvolá víc otázek než odpovědí. 2. série: Dexter zažívá tak trochu krizi identity a navíc mu ještě uplavou pytle ze dna moře, takže hon na řezníka ze zálivu začíná. Ale řekněte nemanipuluje se s důkazy, které svědčí proti vám lépe, když pracujete na oddělení, které vraždy vyšetřuje... 3. série: Dexter si našel kámoše a pro někoho to špatně skončí. Tempo maličko polevuje a kvalita oproti předchozím dvěma klesá. Bohužel zmizely i flashbacky do minulosti, nyní Dexter promlouvá s Harrym jako se svým svědomím. Napadá mě spousta otázek, na které už asi odpovědi nedostanu... (Je Dexter Harryho biologickým synem? Proč si Harry vzal jen Dextera? apod.) 4. série: Zatím jednoznačně nejlepší. John Lithgow velká pochvala, netušila jsem, že tenhle chlápek umí být tak "creepy." 5. série: Dexterovi nastanou krušné časy, ale najde si spřízněnou duši, i když jen na chvíli.

• 12.8.2012  16:48

Po šesti letech od vzniku filmu jsem se odhodlala ke shlédnutí kvůli blížícímu se filmu Skyfall, takže mě ještě čeká Qantum Of Solace. A bude mi asi ještě chvíli trvat než si na "nového" Bonda zvyknu. Jako samostatně stojící akční snímek - super, ale jako další ze série příběhů elitního agenta ve službách jejího veličenstva nějak nevím. Za úvodní titulkovou sekvenci a výborný bond song dávám plusové body.

• 8.6.2012  23:09

Celkem příjemný a klidně plynoucí film, ale upřímně bez Natalie by to byla celkem nuda... Další plus - výborný soundtrack. Nejhezčí scéna - obří krb :) Hodnocení - 3,5

• 24.5.2012  12:48

Tak trochu vyvolení v ráji a vetřelec dohromady, plus velká porce anorexie, ale jinak to celkem šlo. Nejhezčí moment - Jacobovo otisknutí. Co se týče celé série rozhodně stoupající tendence - lepší než dvojka i trojka, ale na jedničku nemá. Jen si tak říkám, jak tohle skončí...? Hodnocení 2,5

• 13.5.2012  10:18
    Avengers (2012)

Nejvíc jsem se těšila, až přijde na scénu hláškující Tony Stark a nezklamal mě :D Mezi Natašou a Burtonem to pěkně jiskřilo, mohli by je třeba někdy dát dohromady :) Nejvíc mi bylo líto agenta Coulsona, vím, že se někdo musel obětovat za tým, ale on byl prostě sympaťák... Cobie Smulders pro mě byla milým překvapením. Celkově film super :) ale působilo to na mě jako taková předehra, která když se ujme, tak bude následovat druhý díl, který bude ještě nářezovější :) a to já doufám, že bude!!! Po prvním shlédnutí 4,5* :)

• 2.4.2012  17:09

Výborní herci, zajímavá zápletka, ale překvapil mě tak realistický konec na americký film.

• 5.3.2012  22:42
    První krok (TV seriál) (2009)

Průměrný seriál pro teenagery, ale jestli vás alespoň trochu zaujal vydržte, postupně se taneční čísla zlepšují a jsou fakt super :) Jediné, co mě mrzí je, že seriál působí jakoby skončil v polovině... Buď si autoři našlápli na druhou sérii a čekají na úspěšnost projektu nebo jim došly peníze. Vzhledem k tomu, že seriál vznikal v roce 2009 (na slovenské Markíze, byl již odvysílán) a dostal se na obrazovku až letos (2012), pravděpodobnost další řady je nízká. Musím se přiznat, že já bych ji ocenila a doufám, že v tom nejsem sama, :) i když po přečtení, zde uvedených recenzí, si tím moc jistá nejsem...

• 12.2.2012  22:50
    Na vlásku (2010)

Chci jen to, co chci :) Od teď bez pánvičky ani na krok. Nejvíc si mě získal Maximus a Pascal. Jinak, co se týče dabingu, tak si u tohoto kousku vůbec nestěžuju. Obecně dávám přednost filmům s titulky než dabovaným verzím, ale pohádka má být, alespoň podle toho, jak to vidím já, odpočinková, takže u animáků vede dabing. Navíc mamá s chorobným strachem ze stáří namluvila a nazpívala Helena Vondráčková, což samo o sobě působí docela úsměvně a když pronáší: ,,už brzy skončí to sladké mámení..." dostává tato replika nový rozměr :D Ivana Korolová, která dabuje Lociku má neuvěřitelně podobný hlas s Mandy Moore, takže režisér Vojta Kotek (sám skromně dabuje Evžena) vybíral na jedničku.

• 27.1.2012  00:58

Dvojka měla to, co jedničce chybělo :) Milovníci seriálu se můžou kochat.

• 19.1.2012  12:28

Jednička je prostě jednička, ostatní je už jen nastavená kaše, ale tohle pokračování se mi zatím líbilo nejvíc.

• 3.1.2012  20:01

Garry Marshall navazuje na styl, který si už vyzkoušel ve filmu Na Sv. Valentýna. Osobně mám ráda propletence, které se pak spojí a vytvoří celek, takže film se mi líbil. Nejlepší je Hector Elizondo jako i v ostatních Marshallových filmech :) Trvalo mi strašně dlouho než jsem poznala Michelle Pfeiffer a přestože Zefrona moc nemusím, tak tady se mi překvapivě líbil, téhle dvojici jsem fandila nejvíc. Za zmínku ještě stojí Sofia Vergara, která je jako Ava výborná. Lea Michele ukázala, že není jen seriálová hvězdička. Alyssu Milano jsem na poprvé úplně přehlídla a že Carry Elves hraje doktora (poslední dobou je hraje nějak často - Hlavně nezávazně) jsem zjistila až z imdb :D Nejlepší z celého filmu je závěrečná titulková sekvence.

• 24.12.2011  23:13

"Halooo!" :)

• 19.12.2011  21:44
    Vánoční duch (TV film) (2010)

Byla to docela sranda, i když film mezi své oblíbené vánoční favority asi nezařadím.

• 19.12.2011  21:43
    Vánoční polibek (TV film) (2011)

Trochu mě mátl dabing, přišlo mě, že některé věty nezapadají do kontextu a nedávají smysl, takže bych ráda viděla film s titulky. Film na mě působil celkově dobře, pěkná předvánoční atmosféra, mezi herci to jiskří. Dokonce mám chuť si přečíst Vánoční koledu a podívat se i na zmíněné vánoční filmy.

• 19.12.2011  21:37

Mě se film docela líbil :) musím říct, že už jsem viděla i mnohem horší. Dobrodružný žánr s nádechem romantiky je můj oblíbený a tenhle film patří k těm lepším kouskům.

• 19.12.2011  21:31

Pro mě je to srdeční záležitost a vánoční klasika :)