Wolvie

Wolvie

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 31.10.2014  15:44

Nejméně inspirativní McQueen určitě. Ale taky jeden z nejvíce inspirativních oscarových vítězů poslední desetiletky. Smutné? Možná, každopádně jde o výborný film.

• 18.1.2014  11:25

Do hajzlu, já tomu parchantovi Scorsesemu asi přicházím na chuť! Po Prokletém ostrově sice přišel sterilní Hugo, ale Vlkem představuje Marty hravou, dokonale promyšlenou a přitom nespoutaně působící epopej, kterou jsem asi v kině neviděl naposledy. Suverénně nejzábavnější Scorseseho film, vlastně možná i nejlepší...

• 10.1.2014  15:14

S druhým dílem se Nymfomanka do vod geniality nepovznesla, spíše ztratila punc události a zabředla do vod průměru. Tam, kde byla první část sympaticky podvratná v rámci diváckých očekávání, místy až ďábelsky vtipná a hravě zrežírovaná, ta druhá se potácí ve změti scén a jasně dokazuje, že Trier ztratil soudnost. Nedokážu si představit, jak bude tvůrce po vyložení karet na stůl obhajovat rozdělení do dvou částí, když jeden ani ne tříhodinový film by celé téma pokryl mnohem lépe. Neochota stříhat, víra ve vlastního génia a zbytečná snaha upozornit na sebe. Po první části výrazné zklamání...

• 5.1.2014  14:07
    47 róninů (2013)

Nedokážu pochopit, proč se na látku, která mohla být epickým a výpravným historickým dobrodružstvím, musel nabalovat fantasy přebal. Místo uměřeného velkofilmu tak vznikl nesourodý mišmaš všeho možného, který nefunguje snad v žádném směru.

• 30.12.2013  09:21
    Gravitace (2013)

Nade vší pochybnost nejzásadnější film letošního roku. Naprosto opojný kinozážitek, který v IMAXu bere dech svou absolutní vypiplaností v každém ohledu a navíc překonává jakýkoliv jiný 3D film v rámci vtažení diváka do děje na plátně. Bullock naprosto v pořádku, Clooney šarmantní. Cuarón ve vrcholné formě. To čekání bylo zatraceně dlouhé, ale odměnou jsme dostali další revoluci v kinematografii. A myslím si, že víc jsme snad ani žádat nemohli.

• 30.12.2013  09:17
    Bernie (2011)

V příšerném letošním září alespoň malé originální potěšení se zábavným scénářem a dobrými herci. I to se v nouzi počítá jako úspěch.

• 29.12.2013  12:01

Na Tornatoreho zklamání z relativně komerčního počinu. Nabídka je bezpochyby brilantně zrežírovaná, ale pro mě osobně juí schází jakákoliv přidaná hodnota a zůstává tak spíše dobře odvedenou zakázkovou prací.

• 28.12.2013  11:19

Strašlivá hovadina, která svou hloupostí dává na frak snad i příšerným Nádherným bytostem.

• 28.12.2013  11:13
    Elysium (2013)

Blomkamp je fanboy se spoustou nápadů. Ale v Elysiu je prostě nedokázal složit do fungujícího celku. Ten film je tak přecpaný logickými kiksy a nesmysly, že ho nelze brát ani na chvíli vážně.

• 27.12.2013  12:13
    Kick-Ass 2 (2013)

Hrozně to trpí při srovnání s jedničkou. Wadlow zvládl všechno ukočírovat se ctí, je to vtipné, zábavné a občas i drzé a nápadité. Ale prostě... Vaughn tu byl dřív a všechno to dokázal ještě o třídu lépe.

• 26.12.2013  11:51
    Očista (2013)

Že se z nadějné premisy, která se mohla vyklubat jak v napínavý horor, tak v podnětnou sociální kritiku, vyklubala neškodná kravinka, která nepřekvapí a potěšit zvládne možná pět minut na začátku a pět minut na konci... Škoda slov.

• 23.12.2013  11:02
    Pot a krev (2013)

Sakra! Byl jsem si jistej, že to Bayovi sežeru i s navijákem, ale dostal jsem trapnej pokus o sebereflexi, ve kterým jsem tu ironii, o který leckdo básní, snad vůbec nezaznamenal...

• 23.12.2013  10:40

Paráda! Conjuring není tak drásavě temný a děsivý jako loni Sinister, ale zato je mnohem filmovější a dává vzpomenout na skvělé duchařiny 70. let. Ten retro nádech mě dostal a jsem rád, že po desetiletí trapných teenage vyvražďovaček se nám zase začínají rodit důstojné žánrové věci.

• 14.12.2013  16:28

Příjemné old-school osvěžení v létě plném opulentních sci-fi a komiksů. Od Emmericha skvělý úkrok.

• 14.12.2013  16:25

K hejtu se nepřidám. R.I.P.D. je neosobitou vykrádačkou snad tisíce věcí, s mimořádně nezáživným Reynoldsem v hlavní roli a s velice proměnlivou kvalitou triků. Ale zároveň nepostrádá spád a Jeff si svou roli užívá jako vždycky. Určitě lepšíc než Osamělý jezdec a vlastně mě to bavilo víc než Pacific Rim. Snad za to nepřijdu do pekla...

• 14.12.2013  16:16

Opět krásná konverzačka, jen mě mrzí, že z ní trochu vyprchalo to spontánní kouzlo, které mě tak okouzlilo jak Před úsvitem, tak Před soumrakem.

• 7.12.2013  11:34

Ne úplně špatné, ale rozhodně zbytečné pokračování (pokud se samozřejmě nevezmou v potaz ohromující tržby). První díl na mě zapůsobil velmi kladně, tohle už se limitně blíží pásové výrobě animáků, kterou vyloženě nesnáším.

• 24.11.2013  12:01

Strašlivě o ničem. Sofia Coppola se ve své snaze o artové zachycení všednosti a povrchnosti asi vyčerpala s Marií Antoinettou. Měla by se posunout o dům dál.

• 30.10.2013  15:27
    Trans (2013)

Na režiséra Boyleova formátu zklamání, protože Trans sice má po formální i obsahové stránce nápadů na rozdávání, ale jeho celková forma je až příliš nesourodá a výsledný obraz divákovi neposkytne žádnou skutečnou a smysl dávající katarzi. Zůstává jen audiovizuální smršť, solidní herci a vyprázdněný dojem.

• 16.10.2013  16:30

Problematičtější a díky tomu pro mě osobně i zajímavější než Drive. Refn tentokrát možná až příliš kašle na diváky a točí pro sebe, což z Only God Forgives činí mimořádně zajímavý experiment s filmovou formou i vyprávěním, který jsem osobně v kině zkusil hned dvakrát. Lahůdka spíš pro pár vyvolených.

• 6.10.2013  16:01

Ozvláštnění konceptu pomohlo, ovšem já jako člověk, který považuje Pařbu ve Vegas maximálně za obstojnou komedii, si rozhodně nějak výskat nebudu. Má to spoustu hluchých míst a je to možná moc dlouhé, každopádně jsem se bavil víc než v Bangkoku, takže tři.

• 23.9.2013  19:30

Pokračujeme v Linově nezávadné jízdě, všechny jeho Rychle a zběsile jsou nezávadné akční jízdy, které v divákovi vůbec nic nezanechají, ale po danou stopáž obstojně zabaví. Šestka je extrémně dementní, ale zato má nebývalé množství akce, takže nic proti ničemu.

• 31.8.2013  15:01
    Mechanik (2004)

Jeden z oněch fantastických filmových zážitků, které jsou o to fantastičtější, že je předem vůbec neočekáváte.

• 27.8.2013  13:11
    Iron Man 3 (2013)

Vzhledem k faktu, že konec letní sezony je v tuto chvíli smutnou realitou, můžu to již s klidem říct naplno - Iron Man 3 je suverénně nejlepším blockbusterem letošního roku. Pro mě osobně lepší než Avengers, protože je osobnější, osobitější a mnohem lépe dramaturgicky uchopený a vedený. Vrchol trilogie o Železňákovi je tedy nevyhnutelným vrcholem celé marvelácké produkce. A těším se na její další pokračování, protože tahle lehkonohá invaze komiksů na plátna kin mě baví film od filmu více.

• 27.8.2013  13:06
    Scary Movie 5 (2013)

Scary Movie aneb Jak se dostat z nadprůměrně zábavné parodie do naprostých sraček během třinácti let. Pětka je ještě větší zlo než kdysi dvojka a to jsem si vážně myslel, že pod její úroveň už klesnout nelze...

• 22.8.2013  17:38
    Nevědomí (2013)

Kosinski opět komponuje čarokrásné obrazy do rytmu dunivě působivé hudby a mě to opět míjí díky chabému příběhu a čítankovým postavám i zvratům. Tentokrát to alespoň není digitální maglajz, ale poctivé opulentní sci-fi a místo koženého Hedlunda nás na procházku po zdevastované planetě zve pořád-ještě-štramák Cruise. Klasika žánru z toho ale nebude.

• 22.8.2013  17:32

Silnější tři, Redford tyhle pomalá dramata umí jako málokdo, jen to chce pro příště odvážnější řešení a originálnější pojetí. Moc old-schoolu nakonec spíš škodí.

• 7.8.2013  14:06
    Lesní duch (2013)

Pro mě překvapivě výživný a jaksepatří odvázaný gorefest, který ctí originál. Bavil jsem se celou stopáž.

• 7.8.2013  14:04
    Jack a obři (2013)

Úplně špatně, ještě mnohem hůř než v případě rutinní, ale alespoň neurážející Raimiho země Oz. Singer nedokázal dát jednoduché pohádce pořádnou dramatickou výstavbu, triky vypadají strašně a záblesky stylovosti nikdy nedostanou jasnější kontury. Trapné selhání, které trochu oživuje jen svěží Ewan.

• 6.8.2013  12:37

Bez nadsázky jeden z nejskvostnějších filmových zážitků poslední pětiletky. Fenomenální obsazení, do puntíku promyšlený a vrstevnatý scénář, sofistikované režijní pojetí, které Soderbergha definitivně etabluje jako režijního chameleona, který se zvládne dokonale vtělit absolutně do jakéhokoliv žánru. A v neposlední řadě snad nejlepší herecký výkon Jude Lawa v celé jeho kariéře. Lahoda.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33