Wolvie

Wolvie

• 23.8.2011  13:31

Jasné guilty pleasure roku,kterému jeho vážná tvář propůjčuje větší komičnost,než by to dokázal sebevětší příval hlášek a shazování sebe sama.Ve výsledku až překvapivě chytrý sebereflexivní počin,kterým Favreau příjemně překvapil a Harrison dokázal,že účast v projektech,ve kterých si ze sebe může udělat tak trochu prdel,mu není ani v nejmenším cizí.Naprosto super!!!

• 21.8.2011  12:16

Ať si říká kdo chce co chce,pro mě je druhý díl Francouzské spojky minimálně na úrovni toho prvního.Sice trochu ničí ten drásavý nedořečený závěr,kterým se chlubila jednička,ale zase se chlubí skvostnou scénou odvykačky a ještě zažranějším výkonem Genea Hackmana.Jedno z nejlepších pokračování,jaké jsem viděl.

• 21.8.2011  12:03

Jeden z nejzásadnějších počinů v kriminálním žánru všech dob.Parádně zrežírovaný,se skvostným Hackmanem a dost možná nejlepší honičkou všech dob.

• 21.8.2011  12:00

Kvalitou zhruba na stejné úrovni jako remake,jen bez skvostného Washingtona a samozřejmě lehce neotřelejší.

• 21.8.2011  11:58
    Grand Prix (1966)

Zklamání.Všichni mi tvrdili,že jde o dost možná nejlepší závodní film všech dob,že je to naprosto fenomenální sonda do duše toho sportu a jeden z Frankenheimerových nejlepších filmů.Já v tom vidím přetažený,v jednotlivostech docela zajímavý,ale jinak průměrný film,který kromě obsazení ničím nevybočuje z řady.

• 21.8.2011  11:53

Věděl jsem,že tento film je špatný,ale účast tolika skvělých herců a zajímavého režiséra mě přesvědčila,abych ho zkusil.A došel jsem k závěru,že je ještě horší,než jsem čekal...

• 21.8.2011  11:48

Zklamání z klasicky velmi zručně natočeného (pořád je to Hitchcock), ale bohužel příliš jednoduchého a předvídatelného filmu,který diváka ničím nepřekvapí a dnes mu už nemá co nabídnout.Podobných konspiračních zápletek bylo už natočeno spoustu a tato mezi nimi nijak nevyčnívá.

• 20.8.2011  09:46
    Scrooge (1970)

Kdo si myslí,že Vánoční koleda byla dobrý film,měl by se mrknout na tuhle 40 let starou adaptaci,která je na úplně jiném filmovém levelu.Pak poznáte,že Zemeckis potenciálně skvělou rodinnou látku naprosto zprasil.

• 20.8.2011  09:39

Nakonec docela slušný parazit na původním filmu,který by klidně obstál i sám o sobě a ne jako jakási odnož kultovního filmu.A myslím si,že kdyby se to jmenovalo jinak,mohl to být skoro stejný kult jako původní film.

• 20.8.2011  09:37

Skutečně jedna ze špiček katastrofického žánru,která boduje skvěle napsanými postavami a dnes už skoro archetypální zápletkou s povinnými dějovými zákrutami a zvraty.Takový malý etanol,ale je pravda,že už docela zestárnul.

• 20.8.2011  09:34
    El Condor (1970)

Velké překvapení a jeden z těch málo známých westernových klenotů,které skutečně stojí za vidění.Famózní Lee Van Cleef!

• 19.8.2011  16:17
    Rudá Sonja (1985)

Oproti Ničiteli byla Rudá Sonja (pokud si dobře pamatuju) ještě docela solidní guilty pleasure,které mě nakonec paradoxně bavilo více než původní Conan.Bijte mě,ale ze tří hvězd neustoupím.

• 17.8.2011  12:45
    Dealer 3 (2005)

Závěr série jak má být.Konečně trilogie,ve které se všechny nitky opravdu propojí a vznikne organicky čistá filmařina,které se nemůžu nabažit.

• 17.8.2011  12:43
    Barbar (2009)

Vizuálně nápaditá,ale ve výsledku bohužel naprosto nekoukatelná odyssea,která je natočená v podstatě brilantně,ale naprosto postrádá nějaký dějový oblouk nebo spád.Fantastický výkon Madse Mikkelsena a několik skutečně úžasných momentů nevymažou pachuť spálené šance.

• 17.8.2011  12:37

Tohle prostě nemohlo vyjít,ať si tvůrci nalhávali cokoliv.Martin Campbell je dobrý režisér,Ryan Reynolds je sympaťák,který uhraje hodně a Blake Lively je zatraceně sexy.Ale Lantern je naprosto nekonzistentní mišmaš,který,ačkoliv stál skoro 300 milionů,totálně selhává nejen po příběhové,ale i po trikové stránce,což je u podobného velkofilmu nepřípustné.Tenhle superhrdina má neoddiskutovatelný potenciál,ovšem ten se musí prodávat totálně jiným způsobem,než jaký předvedl tento film.Místo velkolepé výpravy do vzdálených končin vesmíru,místo Avatarovského spektáklu v zeleném,jsme dostali jeden z nejpodělanějších velkofilmů posledních let.Tohle bude Warnery pálit ještě hodně dlouho.Přeju jim to.

• 16.8.2011  12:50

Překvapivě svěží romantika,která je víc "ze života" než většina ostatních filmů,které se o to přehnaně teatrálně snaží.

• 15.8.2011  12:29
    Lůno (2010)

Velice zajímavé psychologické drama s několika až nepříjemně závažnými etickými otázkami a výtečným výkonem Evy Green v hlavní roli.Není to jednoduchý film a musíte se do něj pořádně položit,abyste mu podlehli,ale za zkoušku rozhodně stojí.

• 14.8.2011  13:55
    Jdi na to (1983)

Jedna z nejzábavnějších Hill-Spencerovek.Berte nebo nechte být.

• 13.8.2011  14:57

Naprosto okouzlující filmeček mistra dojemných animovaných filmů pro dospělé,Sylvaina Chometa.Poetické,dojemné,kouzelné,plné radosti a zároveň neskutečně smutné.TOHLE je animovaný film!

• 11.8.2011  12:47

Do značné míry kultovní noir,který si svou pověst zaslouží.Nejlepší film Edwarda Dmytryka.

• 11.8.2011  12:36

Nejupřímnější,emocemi nejnabitější a trikově jasně nejvytříbenější (velko)film léta.Slovo velkofilm není tak úplně na místě,protože opice jsou spíše komorní sci-fi sondou do duše jednoho opičáka,kterého už nebavilo neustálé lidské šikanování a pokusy.Abych byl upřímný,opicím jsem přes povedené trailery a pozitivní reakce až do zhlédnutí nevěřil nos mezi očima,ale síla výsledného produktu mě stejně nakonec nekompromisně smetla a já jen uznale kývu hlavou nad tím,co dokázal neznámý režisér a trikoví kouzelníci.Podobný film není v multiplexech k vidění každý den,tak si ho ve vlastním zájmu rozhodně nenechte ujít!

• 10.8.2011  16:19

Má to styl,má to švih,má to drsňáckého Marvina.Co chtít víc?

• 10.8.2011  16:11
    Scooby-Doo (2002)

Našlapaná rodinná komedie,která možná není tou pravou intelektuální zábavou,u které byste byli ochotní veřejně přiznat,jak na vás zabírá,ale... ona dokonale funguje! Nikdy bych neřekl,jak vtipný může být hraný Scooby-Doo,že Sarah může být i víc sexy než jako Buffy a že Raja Gosnell může natočit film,který mě baví.A světe div se... Ano!

• 10.8.2011  16:08
    Šmoulové (2011)

O třídu koukatelnější než Chipmunkové,ovšem pořád jen plytká a po většinu času trapně nevtipná podívaná,která dětem kazí vkus a dospělí u ní zákonitě trpí.Letos už jsem ale v kinech chytil i horší věci.

• 9.8.2011  12:19
    Obhájce (2011)

Nejlepší film Matthewa McConaugheyyho za posledních x let a skutečně napínavá a výtečně napsaná krimi,která vtáhne diváka do děje a nepustí ho až do závěrečných titulků.Je příjemné vědět,že inteligentní flmy ještě nevymřely a diváci si je i přes téměř nulovou propagaci stejně najdou.

• 27.7.2011  11:34
    Auta 2 (2011)

Nemám moc rád animované filmy,ale co vyloženě nesnáším,je zbytečné mrhání potenciálem.Ten v Pixaru bezesporu mají,stačí si vzpomenout na absolutně geniálního VALL-I.Ovšem způsob,s jakým se bez pardónů vysrali na jakoukoliv originalitu a už druhý rok za sebou nám servírují zbytečné pokračování,ten mě vážně nebaví.Tam,kde se Toy Story 3 ještě pyšnilo alespoň jakous takous dějovou skladbou a emocemi,jsou Auta 2 jen naprosto zbytečnou přehlídkou animovaných postav,které se zjevně budou dobře prodávat jako hračky.Bez děje,beze smyslu,bez jakékoliv věcvi,která by mě dokázala zaujmout.Jen 110 minut marnosti studia,které kdysi platilo za jedinou neochvějnou jistotu ve filmové branži,ale které se dnes potápí rychleji než Titanic.Vivat DreamWorks!

• 26.7.2011  19:15

Už je to víc jak sedmdesát lt,co byl uveden tento film,a přesto se ještě nikomu nepovedlo natočit lepší situační komedii.Katharine a Cary jsou kouzelná dvojka a dialogy mezi nimi ve vtipnosti nemají konkurenci.

• 26.7.2011  19:09

Jeden z nejgeniálnějších noir filmů všech dob a jasný důkaz,že Hawks točil nejlepší filmy ve 40. letech.Bogart a Bacall si byli souzení,jiskření mezi nimi "udělalo" spoustu legendárních filmů.

• 26.7.2011  19:07

Dnes už ten film moc nefunguje,ovšem díky svižnému tempu,sympaticky ironizujícímu humoru a kráse obou hlavních představitelek se na něj dá pořád v pohodě pohlížet jako na oddychovku.

• 25.7.2011  10:47

Nejkrásnější romance všech dob,která se vzpírá zajetým šablonám,dokazuje,že Adam Sandler je skvělý herec (tedy když zrovna chce) a Paul Thomas Anderson potvrzuje svůj status režiséra,který natočí cokoliv a prakticky vždy se z toho vyklube mistrovské dílo.Opilí láskou jsou možná jeho nejméně divácký film,o to víc jsem si je však užil.