Wolvie

Wolvie

• 6.1.2011  19:22
    Billy Elliot (2000)

Filmová rozcvička Stephena Daldryho před jeho skutečnými veledíly.Rozcvička veskrze příjemná a milá,bohužel však ničím neobohacující.Vyšumí příliš rychle.

• 5.1.2011  16:20

Další francouzský skvost se dvěma fenomenálními hereckými výkony a úžasně silným a smutným příběhem.

• 5.1.2011  16:18
    The Doors (1991)

Jeden z nejlepších filmů Olivera Stonea a nejlepší hudební životopis vůbec.Možná je to kvůli fakt,že hudba Doors je mému srdci opravdu hodně blízká,ale cítím to tak.Výkon Vala Kilmera je neskutečný.

• 5.1.2011  16:11

Někdo by tady moc chtěl být Spike Lee,ale nějak mu to nevychází.Tak na mě působí prozatímní kariéra režiséra Johna Singletona a nikde to nebylo tak do očí bijící jako v jeho debutu.Solidně natočený,ale poměrně sterilní film se zajímavými herci,ale nulovou hloubkou.

• 4.1.2011  15:37

děcka jsou v pohodě a já taky.Strašně příjemný film s vynikajícími hereckými výkony.Naprosto přirozené a zábavné,Mark Ruffalo opět fenomenální.Začínám toho chlapíka mít hodně rád.Že by šlo o něco výjimečného,to se samozřejmě tak úplně říct nedá,ale vzhledem k tomu,že loni nebyla natočená lepší komedie,je ten Glóbus (doufejme) jasný.A zasloužený.

• 4.1.2011  15:32

Obří překvapení plné nápadů,zajímavých herců a spoustou zábavných odkazů na různé fantasy filmy.Velké překvapení!

• 3.1.2011  17:39

Velké zklamání a nejhorší Jackieho hongkongský film.Ani první díl Božské relikvie mě nijak neohromil,ale tohle už skutečně až příliš často sklouzává k trapnostem a hlavně vůbec ale vůbec nebaví.

• 3.1.2011  17:35

Věštil jsem velký průser z tohoto Jackieho návratu ke svým největším klasikám.Ale nakonec se z toho vyklubal velmi příjemný akční nářez s lehkou kapkou nostalgie.Sice to už není tak svěží a kousky ne tak šílené (stáří se už přece jen hlásí) ale to nikdo nemohl čekat.Já osobně jsem překvapen a spokojen.

• 3.1.2011  17:31
    Police Story (1985)

Skvost,který nestárne.Jackie Chan v nejlepší formě jak herecké,tak režijní,skvělé akční scény,v rámci možností dost dobrý příběh,neuvěřitelné kaskadérské výkony.Klasika hongkongského filmu.

• 1.1.2011  19:51

Nejnaturalističtější film mistra naturalistických filmů.Mnohoznačné,kruté,syrové,nezapomenutelné.

• 1.1.2011  19:46
    Čas vlků (2003)

Překvapivě atmosférické postapokalyptické dostaveníčko,které není vůbec pěkné na pohled,ale ukrývá v sobě silné jádro.Haneke ukázal,že mu není cizí žádný žánr.

• 1.1.2011  12:04
    Darkman (1990)

Má to atmosféru,má to styl a Raimiho nezaměnitelný rukopis.Já jsem byl navýsost spokojený,i když logika občas zahaprovala.Ale ruku na srdce,u čeho ne?

• 1.1.2011  12:02

Božská a nesmrtelná zábava!

• 1.1.2011  12:01
    Lesní duch (1981)

Kdysi jsem první Evil Dead miloval,ale dneska jej beru jen jako solidní amatérštinu,kterou dvojka přeskočí o několik tříd.Už tady ale Raimi dokázal svůj cit pro navození atmosféry a nepopiratelný režijní talent.A Bruce Campbell je řezník největší!

• 30.12.2010  19:34

Harry Callahan nikdy neměl opouštět 70. léta.Protože jeho dvoufilmový výlet do dalšího desetiletí nijak zvlášť úspěšný nebyl.Především Sázka na smrt je film zbytečný,předvídatelný a silně iritující.Škoda,Harry si zasloužil důstojnější odchod.

• 30.12.2010  19:26
    Drsný Harry (1971)

Kriminálka,která definovala značnou část sedmdesátých let i Clintovy kariéry.Výborně navozená atmosféra,skvělý záporák a hlavně postava Harryho Callahana,to vše dělá z filmu nezapomenutelný kult.

• 30.12.2010  19:23

Archetypální western,který mi šel silně na nervy.

• 30.12.2010  19:16

Jedna z mých TOP romancí.Kýčeprostá,dokonale zahraná,tak akorát dlouhá.Jeden z Clintových vrcholů.

• 30.12.2010  19:10
    Mzda strachu (1953)

Možná můj nejoblíbenější francouzský film.Geniální thriller,dokonalá adaptace,brilantní film.

• 29.12.2010  13:44

Prakticky neznámý westernový kousek Johna Sturgese,který v mých očích překonává naivní klasiku Sedm statečných o několik délek.Nepředvídatelný,dobře natočený a stylový kousek,který by si zasloužil větší pozornost.

• 29.12.2010  12:41

Můj nejoblíbenější muzikál.Že o něm prakticky nic nevíte? Tak to koukejte napravit,protože vážně stojí za to.Brilantní hudební čísla,neodolatelné mixování všemožných žánrů,skvostný Moranis,špičková atmosféra,prostě pecka a osobní kult.

• 27.12.2010  19:46

Svoboda sálá z každého záběru.Ale je pravda,že film výrazně zestárnul,takže hodně často ztrácí tempo.Jinak ale oprávněná klasika.

• 27.12.2010  19:39
    Rudí (1981)

Naprostý skvost ozdobený geniálními hereckými výkony a neuvěřitelně jistou a sebevědomou Beattyho režií,díky které jde zároveň jednoznačně o jeho životní dílo.Nelze si stěžovat na délku,když jde o naprosto vyčerpávající životopis,nelze si stěžovat na nudu,když je vše tak brilantně natočené.A jako bonbonek Jack Nicholson.Prostě masterpiece!

• 27.12.2010  16:14

Brilantní sonda do prostředí televizních zpráv pod taktovkou mistra ve vykreslování mezilidských vztahů Jamese L. Brookse a s vynikajícími herci.Filmy vyprávějící o sdělovacích prostředcích mám moc rád a tenhle se řadí mezi naprostou špičku.

• 27.12.2010  16:05

Výborný Pennův režisérský debut s tradičně skvostným Nicholsonem a spoustou dalších skvělých herců ve vedlejších rolích.Nedoceněný snímek s parádní atmosférou.

• 23.12.2010  15:36

Craven se vrátil a sním i Noční můra jak ji mám nejradši.Obrovské překvapení a Freddyho comeback ve velkém stylu.Pět je možná moc,ale takový film rád mírně nadhodnotím.

• 23.12.2010  15:33

Proč?! Proč něco takového udělali Freddymu? Nejlepší hororový hrdina si takový film nezasloužil,ještěže to skutečně nebyl díl poslední,to by byla vážně Noční můra pro všechny fanoušky.

• 23.12.2010  15:17

Nejlepší vyvražďovačka v dějinách subžánru a to díky postavě Freddyho Kruegera,snového zabijáka-hláškaře,který film posunuje do vyšších dimenzí.Originální a špičková věc,která dokazuje,že Wes Craven žánru kdysi opravdu rozumněl.

• 23.12.2010  15:12

Důkaz,že když Tarantino píše a nerežíruje,dopadají filmy mnohem lépe.Pravdivá romance je zaplněná spoustou špičkově napsaných postav a dialogů,které dostaly ty správné představitele,to vše pod zkušenou taktovkou Tonyho Scotta a orámované spoustou hlášek.Skutečně kultovní záležitost.

• 23.12.2010  15:09
    Kalifornie (1993)

Skvělá studie mysli psychopatického vraha,skvostné výkony Pitta a Duchovnyho,nejlepší film Dominica Seny.