Wolvie

Wolvie

• 4.3.2012  10:44

Jednu z nejlepších allenovek vůbec paradoxně vůbec nenatočil Woody Allen,přesto je Zhraj to znovu,Same jednou z nejkrásnějších poct kinematografii,třeskutně vtipnou komedií i půvabným romantickým příběhem v jednom.Herbert Ross měl nejspíš tehdy hodně lehkou práci (nebo mu do ní Woody hodně mluvil) každopádně se tomuhle filmu už nikdy ani nepřiblížil.

• 4.3.2012  10:37

Michael J. Fox je tajemstvím úspěchu tohoto filmu,který by bez něj jinak zapadl do šedi komedií 80. let.

• 4.3.2012  10:34
    Footloose (1984)

Mnohem slabší a vyčpělejší než Pomáda,ale oproti jiným tanečním hitům 70. a 80. let typu Flashdance nebo horečka sobotní noci dokáže Footloose zabavit i dnes.Navíc,John Lithgow je zcela bez nadsázky boží.

• 2.3.2012  17:08
    Očistec (TV film) (1999)

Nesmírně originální záležitost,která,ač televizní,dokáže diváka v mnoha ohledech velmi příjemně překvapit.Třeba hereckým obsazením,které je velmi slušné.

• 1.3.2012  16:27
    Hra o čas (2002)

SLJ,Milla Jovovich,Stellan Skarsgård... a taková sračka z toho!

• 1.3.2012  16:23

Zatím jasně největší sračka roku,ze které se člověku sice nechce zvracet (to dokáží jen Chipmunkové),ale dobře z ní filmovému fandovi rozhodně nebude.Čekal jsem,že šílení mistři úchyláren a nekorektností Neveldine a Taylor by mohli z Ghost Ridera něco vymáčknout,ale výsledkem je asi stejně "kvalitní" film,jakým byla jednička.

• 28.2.2012  16:03

Zas o tolik slabší než už tak podprůměrná jednička to rozhodně není a nemůžu rozhodně říct,že by mi ten film nějak výrazněji ublížil.Ovšem na tom,že je to dementní limonádová trapárna pro pubertální pipiny,se nezměnilo vůbec nic.

• 25.2.2012  11:28

Von Ryanův Expres představuje velmi působivý válečný snímek se zajímavým námětem a precizní režií.O plné hodnocení jej však ve výsledku obírá fakt,že Franka Sinatru zkrátka nepovažuju za dobrého herce,což se zde jen a jen potvrzuje.Přesto jsem film viděl třikrát a ani jednoho zhlédnutí nelituji.

• 24.2.2012  14:12

Ninja classic!

• 24.2.2012  14:06

GP jako prase.Holky se vlní,jsou dost sexy a celé je to tak dokonale směšný,přiúchylněný a zvrhle zábavný fetiš,že to člověk zkrátka musí mít rád.Corey Yuen ví,jak upoutat divákovu pozornost!

• 23.2.2012  18:19

Takhle průměrný a stereotypně podaný životopis si tak skvělý výkon Michelle Williams snad ani nezaslouží.

• 22.2.2012  15:10

Takový relativně příjemný allenovský odvárek,který zabaví,neurazí,ale ani neutkví.Typická večerní jednohubka.

• 21.2.2012  16:31

Typická patetická spielbergovština,velkolepá a uslzená.To já rád.

• 19.2.2012  15:19

Nevěřil jsem... Hanba mi! (K)lamač srdcí je skutečně tou nejsvěžejší,nejromantičtější,nejvtipnější a nejoriginálnější romantickou komedií posledních mnoha let.Naposledy mě romantika takhle dostala snad u Samotáře v Seattlu.Duris je štramák,Vanessa strašlivě roztomilá,Hříšný tanec nikdy nebyl tak cool... a Francouzi se vytasili s filmem,který se okamžitě po zhlédnutí stal mou osobní srdcovkou a který nepochybně ještě mnohokrát uvidím.A ani trochu se za to nestydím!

• 18.2.2012  14:31

Bronson,Ventura a Terence Young,který dokazuje,že režíroval i jiné (a lepší) filmy,než bondovky.

• 17.2.2012  15:59

Svého času nesmírně mrazivé,leč koncept Blair Witch zabraňuje stát se skutečnou trvalkou.Jakkoliv má film progresivní formu a jakkoliv jeho tvůrci dokázali prakticky z ničeho udělat pekelně napínavý film,na více zhlédnutí to zkrátka nefunguje a těžko by film mohl oslovit někoho,kdo jej ještě neviděl.Ale tehdy poprvé...

• 16.2.2012  14:26
    Sliz (1988)

Vivat 80's´! Chuck Russell byl slušnej řemeslník a Sliz je super béčko,na který bych se dnes už asi nepodíval,ale jsem si jistej,že dřív mě hodně bavilo.

• 15.2.2012  11:20

Ubrečený cajdák s těmi nejprovařenějšími oscarovými držkami a režisérem,který někde postrácel veškerý talent.Co mě vlastně na té oscarové nominaci tak moc překvapuje?

• 15.2.2012  11:10

Po řemeslné stránce Kontraband hadr,jen s trochu provařenějším příběhem a lepšími herci.Washington se veze na své agentské rutině,Reynolds se komerčně rehabilituje po Lanternovi,Farmiga je čím dál víc sexy a Gleeson se Shepardem si užívají důchod.Jsou horší způsoby,jak dnes v kině utratit 150 korun.Ale i lepší...

• 13.2.2012  13:48
    Warrior (2011)

Gavin O'Connor pochopil,o co jde v boxerském filmu nejvíce,a servíruje nám záplavu emocí v dokonale herecky i technicky ošetřeném produktu.Fighter by se měl učit.Jen škoda té šablonovitosti,která sice je dána jistou vyčerpaností celého tématu,ale co.Dobře podaný bratrský duel bude minimálně na ty silný čtyři fungovat vždycky.

• 12.2.2012  12:46

Velké zklamání,které nesahá hongkongským akčňákům ani po palce u nohou.Fuqua není Woo,neumí rytmizovat akci,gradovat ji a rozumně do ní zapracovávat charaktery.Zkrátka by neměl akční filmy vůbec točit.

• 12.2.2012  11:22

Podobné filmy jdou Fuquovi nejlépe,proto by se jich (a Ethana Hawkea) měl držet.

• 10.2.2012  15:54

Čekal jsem přestylizovaný průser,dostal jsem solidně odsýpající stylovou zábavu s famózním Rushem.Lepší průměr.

• 7.2.2012  16:35
    Den zrady (2011)

Uspokojivě zrealizované politické drama.Má to správné vnitřní napětí,výtečného Goslinga a Clooney má režijní i herecké otěže velmi pevně v rukou.Těžko ve Dni zrady hledat něco skutečně výjimečného,ale i tak mi v mnoha ohledech imponuje více než leckteří letošní oscaroví kandidáti,kteří před ním dostali přednost.

• 5.2.2012  11:26

Podobně statická je spousta filmů o slavných osobnostech (pro příklad Dívka s perlou),před lehkou nudou tady nezachrání ani skvělé obsazení a hezky komponované záběry.

• 4.2.2012  11:32
    Golfový sen (2005)

Na další z řady filmů o golfu,kterých už mám plné zuby,a na film,který režíroval dvorní herec Jamese Camerona - velké překvapení plné originálních nápadů,překvapující i "skutečným" hereckým výkonem Shii LaBeoufa.Kdo by to čekal?

• 3.2.2012  12:02
    Kronika (2012)

Americká verze Akiry,dobře realizovaná,ale příliš nevzrušivá...

• 2.2.2012  14:20
    Otčím (1987)

Solidní thriller s démonickým O'Quinnem a zručně budovanou atmosférou.Oproti pokračování hotová balada.

• 2.2.2012  14:17

Všechno špatně.Obehraná premisa,nezajímavá Julianne Moore,větší množství logických lapsů než v kompletní filmografii Michaela Baye.Otázka je,co jsem od toho filmu vlastně čekal...

• 1.2.2012  17:10

Už jsem si myslel,že Prokletý ostrov mě se Scorsesem usmířil.Mýlil jsem se... Hugo je pocta kinematografii obalená v hávu hřejivého pohádkového dobrodružství,ale nějak mi uniká ta nadhodnota,kvůli které je tak opěvován a sesbíral tolik oscarových nominací.Rodinný standart se slušným 3D a nulovým potenciálem dozrávat.Zklamání.