Landauer

okres Cheb

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.3.2020  23:41

Ok, tak tohle jsem od Hospody nečekal. Opravdu vynikajicí epizoda! Vtipu tu tolik sice nebylo, ale ta melancholicky nahořklá závěrečná pointa byla fakt super. A samozřejmě pan Moravec tomu dal opravdu grády.

• 20.1.2020  00:51

Humáč! Krásná ukázka, jak se nemá dělat adaptace. Výborná a skvěle vygradovaná povídka Konec světa tu byla ohlodána snad ani ne na kost, ale na úplný morek a v téhle podobě působí neskutečně hloupě a nesmyslně. Krom toho je umístěna do lokace, která je úplně mimo. Tam nemá být westernová krajina, ale úrodné lány jak na jihu Čech, což v tomhle příběhu hraje velkou roli. Ale na to tvůrci z vysoka hážou bobek. Jako ostatně na všechno. Děj téhle seriálové epizody je v podstatě o tom, že elfové chytili zaklínače při chytání čerta, zaklínač pronesl dojemnou řeč a oni ho pustili. Tvl! To je tak stupidní! A přitom samotná povídka je skvělá, dějově by vydala na celou epizodu a ten příběh má daleko epičtější pointu, než todle odfláknutý něco. Smekám před uměním seriálových tvůrců dokonale podělat výbornou a vcelku snadno adaptovatelnou předlohu. To se opravdu jen tak nevidí.

• 4.1.2020  19:43
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Nevadí mi laciný vzhled, tuny nesmyslů a nelogičností, stupidní a nefunkční dialogy, příšerně otravná postava barda (po Jar Jar Binksovi druhé místo v otravnosti fiktivních postav, broznovou medaili má Čertík z Princezny ze mlejna), skoro žádná akce, hopskokový styl vyprávění, kdy scény jsou na sebe stříhány nejspíš podle losování v klobouku napříč celou sérií ani to, že o akčních scénách, kdy Zaklínač s něčím bojuje většinou jenom slyšíme někoho vyprávět, než aby nám je ukázali... Vadí mi, že je to příšerná nuda, u které se musí divák zabavit tím, že hledá chyby a blbosti - a v tomhle ohledu rozhodně zklamán není. ___---___ Tak po přečtení knížky jsem si to dal znovu a já snad uberu ještě jednu hvězdičku. Nechápu, jak někdo dokázal takhle zmrvit úplně skvělou předlohu. Tohle je učebnicový příklad toho, jak se nemá dělat adaptace. Naprosto chápu, že jsou Zaklínačem netknutí diváci zmatení - oni totiž tvůrci jaksi zapomněli dát do seriálu několik pro děj velmi podstatných informací, z nějakého důvodu se rozhodli dějové linie vyprávět v různých časech a napřeskáčku a z výborných dialogů a barvitých postav vylouhovali sterilní prázdné schránky. Ne, nechápu to hodnocení tady. To se opravdu někomu líbí utahaný seriál, jehož děj nedává smysl, dialogy jsou stupidní a nikdo živý takhle nemluví, postavy zakleté do vitrínových figurín, huba otravně ilusturje každý prd děje a navzdory solidnímu rozpočtu vypadá vše jak z nejlevnější televizní inscenace? Uf!

• 23.12.2019  12:12

To hodnocení je úplně mimo. Zpovykaní fanoušci, kteří už zapomněli, co jsou vlastně Star Wars zač. Vytýkají tomuhle filmu všechno, co s klidem můžou vytknout všem filmům předchozím. U prequelové trilogie platí dvojnásob! Nebo fakt mi chcete tvrdit, že Epizoda 1 je vážně o celých 13% lepší než tenhle film? Tady na ČSFD má Skrytá hrozba hodnocení těžko uvěřitelných 79% Je mi líto, ale Vzestup Skywalkera ani zdaleka nedosahuje špatnosti Epizod 1 - 2 a pokud ho fandové hejtujou tak jenom proto, že na něm ještě nesedí prach sentimentu a nostalgie, jako na předchozích trilogiích.

• 16.12.2019  23:03
    Noční hra (2018)

Nápad a námět je super, ale nejspíš se to několikanásobným přepisováním a upravováním rozkydlo do nemastné neslané a tuctové "rodinné" komedie o vztazích, o tom, jak někdo řeší "nevěru" z dob, kdy s dotyčnou nechodil, o tom, jak hlavní hrdina chce nechce mít dítě, aby ho nakonec chtěl, o tom, jak nenáviděný bratr nakonec prokáže vřelou sourozeneckou lásku, o tom, že ten podivný soused je přeci jen opravdový přítel a kamrád a o hromadě dalších výchovných sranečků v ranečku kolem. Škoda, protože to vypadá, že původně měl být o skupince zanícených hráčů společenských her, co se zaplete s mafií. Pár dobrých vtípků se tam najde, ale jinak je to unuděná romantická limonáda s mnoha lacinými morálními poselstvími, která trpí hluchými místy a leckdy tak zašustí papírem scenaristických berliček, až to bolí.

• 2.12.2019  00:25

B. D. Howard by si měla výrazně vylepšit režisérské dovednosti. Tahle utahaná limonáda plná neskutečných klišé a předvídatelného děje ve stylu Sedmi statečných (samurajů) je neskutečným propadem v jinak zatím vcelku vysoko držené laťce seriálu. Je tu předěckováno, yodě ztratilo své kouzlo a celá vesnice vidláků je neskutečně otravná a hlavně aušusová. Ani na vteřinu jsem nevěřil, že ten rustikální ráj z reklamy na zájezd je skutečnou živoucí vesnicí. Obyvatele tvořil usměvavý komparz, nikde ani náznak po sebemenším mráčku vnitřních vztahů - kde byl starosta? Fakt nikomu nevadí cizinec ve vesnici? Nejsou tam frakce, které razí názor: no, tak tý bandě gaunerů vždycky dáme kousek úrody, hlavně že nás jinak nechávají žít, proč to zbytečně hrotit? Ne, tvl. Všichni se chovají jak plastoví panáci z nějaké dětské hry. V předchozích dílech Mandalorian potěšil realističností, špinavostí, syrovostí, živými postavami a zajímavým dějem. V tomhle díle sklouznul k laciné dětské frašce, která není uvěřitelná ani chviličku. AT-ST... děsivý stroj, kvůli kterému to chce Mando a ta jeho parťačka zabalit, obávaná příšera, postrach okolí a.... nakonec nikomu nezkřiví ani vlásek, protože i když svým obřím dělem střílí do nahuštěného davu vidláků, stejně se netrefí. Vždycky mine, protože musí... Jakékoliv násilí by přece mohlo být pro diváka traumatizující a hlavně by se na to nemohly dívat děti. Myslete na děti!!! Proto to musí být nudné a selankovité a úplně o hovně. Uf! Mrzí mě to celý o to víc, že Mandalorian se až do teď profiloval jako solidní, chytrý a svérázný seriál ze světa Star Wars a to všichni dávno chtěli (včetně dětí!), ale B. D. Howardová ho poslala rovnou do míst, kam slunce nesvítí a kde spočívají SW epizody 1 a 2 spolu z Ewoky. Gratulky! Snad tenhle Mandalorian svůj nečekaný pád do rekta rozměrů sarlacca v dalším díle vybere.

• 1.12.2019  19:42
    Shazam! (2019)

Tak tohle nízký hodnocení tady vážně nechápu. Ten film je výbornej. Není infantilní, ač jsou hlavní postavy děcka, střílí jeden skvělej nápad za druhým, hlavní hrdina i padouch jsou výborný a mají skvělý motivace. Za mě super, jeden z nejlepších snímků DC universe, možná proto, že to není klasickej DC film se stupidními batmánky a supermánky, co se chovají jak dementi a padoušíky, co chtějí ovládnout svět. Možná proto, že se na Shazama dívají hlavně příznivci těhle stupidních obehraných a extrémně neoriginálních komiksových rychlokvašek, co jsou navíc točeny tak, aby maximálně podlézaly publiku, dočkal se nešťastník tak nízkého hodnocení. Hloubkové studium komentářů mi to vcelku potvrdilo - vesměs se jedná jen o nicneříkající fráze naprosto odporující tomu, co je ve filmu a nebo pubertální hejticí masturbaci. Klasika. Ale nenechte se zmýlit, film je skvělej a v záplavě superhrdinských seriálů tkaných na jedno brdo je Shazam velmi příjemné osvěžení. Captain marvel je např. neskonalá sračka. Dramaturgicky, scenáristicky, akce jsou v něm šíleně tuctové a nudné, záporák klasicky unylý s obvyklým klišoidně "nečekaným" odhalením, hlavní hrdinka neprojde žádným vývojem a krom toho je extrémně otravná. A Captain Marvel má tady 71 %? To jako fakt? A Shazam, kterej je o několik tříd výš, co se týče všeho (perfektní motivace záporáka, úžasný psychologický vývoj hlavního hrdiny, který má navíc se svým parťákem super chemii, dramaturgicky výborně dotažené všechny dějové oblouky, výborné akční scény, které nejsou jen přehlídkou digitálního bordelu, ale jsou plné skvělých nápadů, hlášek, vizuálních vtípků atd.), tenhle film tu má jenom 63%? Vážně? Tvl! Tomu říkám lobotomie. Shazam je originální a super film. Ano, pokud je někdo zvyklý na nabušené borce s pláštěnkama, co všechno zmáknou s blbou hláškou na rtu, na padouchy, co se snaží donekonečna ovládnout galaxii a na konci hrozí, že se vrátí a na digitální masturbaci explozí v nudných a snadno zaměnitelných akčních scénách, toho Shazam zklame.

• 18.6.2019  18:07
    Pensionek (TV film) (1992)

Nějak z toho nemůžu spustit oči. Neuvěřitelně inspirativní věc.

• 14.5.2019  14:00

Mno... evidentně je cool trolit GoT... fakt netuším, co by uspokojilo zdejší odpaďáky. Jako dát tomuhle dílu Odpad? WTF? Co podle vás má jednu hvězdičku? Občan Kane? Ufff.... Já ovšem nejdu s módou, miluju dobrý filmy a taky GoT a tohle je jedna z nejlepších epizod ever!!!! Nedokázal jsem odtrhnout oči a je to epický zakončení ságy.

• 1.5.2019  19:07

Mno jo... po prvotním nadšení nastává úpadek a je COOL a IN to pak hejtit. Já se na týhle mainstreamový vlně nesvezu, protože pořád je GoT super seriál, je mnohem lepší než většina produkce v kinech. Tenhle díl jsem si velmi užil a i když tu nebylo tolik úžasných momentů jako třeba v bitvě bastardů, není to epizoda, co by si objektivně zasloužila hejt (Odpad! může dát člověk opravdu jenom jako módní výraz svého předstíraného rebelství.. a nebo celkově nenávidějící film... ale proč by se pak registroval na čsfd, že). Po poněkud uspěchané předchozí sérii je to určitě návrat do formy.

• 22.4.2019  19:09

Nemám problém s tím, když se ve sofistikovaném sci-fi, které se snaží být z hlediska reality co nejakurátnější, sem tam objeví nějaká ta hloupost. To se prostě stává a tvůrcům to často pomůže s dějem. Ovšem tady je to jedna ptákovina za druhou. Bral bych to ve fantasy, bral bych to v komedii, bral bych to v alternativním vesmíru, ale tohle si hraje na kratší verzi Gravitace a snaží se to přesvědčit diváka, že tvůrcům šlo o maximální realističnost. Ale je to jen hromada nesmyslů. 1) bouchnutí do ne zcela otevřených vrat - to lze udělat na Zemi, ne ve vesmíru, kde by vás takovéhle strknutí solidně odmrštilo 2) úlomek vesmírného smetí - šance, že by vás na oběžné dráze něco takového trefilo, se nebezpečně blíží nule 3) odhození rukavice - čekal bych daleko pečlivější nasměrování, pak by se jí možná na první pokus nestalo, co se jí stalo 4) utrhnutí ruky - ne, ne, ne, milionkrát ne! Kdy už si konečně tvůrci scífek vštípí do hlavy, že člověk ve vesmíru neumrzne? Rozhodně ne takhle rychle (trvalo by to hodiny, ale spíš dny). Ve vesmíru je sice absolutní nula, ale současně vakuum, takže není nic, co by z člověka to teplo odvádělo pryč (viz. např. termoska). 5) kde je lano? - pardon, ale jen idiot by šel na takovou misi bez jištění lanem (viz. skuteční astronauti včera, dnes a zítra) 6) rezervní trysky - ona neměla rezervní trysky? wtf? Sečteno a podtrženo: buď celou misi vypravila Severní Korea či Uganda, nebo za kulisou vesmíru velmi šustí papírem líný scenárista.

• 27.2.2019  08:29
    Kruhy v obilí (2006)

Tak tohle fakt nechápu. Tenhle hnůj tu má skoro 80%? Proč? To tolik lidí věří na totální absurditu, že s námi nějaká civilizace nebo inteligence komunikuje skrz kruhy v obilí? To to nikomu nepřijde stupidní? Jak kdyby to vypadlo ze Stopařova průvodce galaxií. Žádná pochybnost, ani špetka zdravého rozumu, jen je to záhada, uuuuu, bububu, ufoni, cizí dimenze, člověk by to nikdy nedokázal. Že by tam nechali promluvit někoho z těch lidí, co kruhy vytváří? Že by dali prostor nějakému odborníkovi, který nejede na ufo vlně? Neeee, to by nebylo záááhadnýýýý, uuuuuuuu. Je to extrémně špatnej dokument, dává prostor jen retardům, který vypouštějí ze sebe takový bláboly, jako že to je úplně mimo vědu (to už dotyčná paní mohla rovnou říct, že totálně neví, o čem věda je), že nás ufoni učí jako malé děti (takový povýšený ufony bych nakopal někam, proč prostě nenechají normální vzkaz? ačkoliv jestli viděli lidi v tomhle dokumentu, chápu, že se k nám chovají jak k retardům a trollí nás kruhama v obilí) a horu dalších postřehů jak od chovanců sanatoria pro duševně vyčerpané. Dokonce tam chrlí věty "vědkyně" Nancy Talbott. Ano, ta Nancy Talbott, která tady sama sebe označuje za vědkyni, ale odmítá dvojitě zaslepený experiment s identifikací klasů (to v dokumentu samozřejmě nebylo, protože to by narušovalo to záááhadnooo, uuuuuu), což je běžký vědecký postup a pokud ho nějaký vědec nebo vědecký tým odmítá, je někde něco hooodně špatně. Ne, není to vědkyně, je to podvodkyně. Jenže to se tu nedovíme, tady do diváka jak do husy cpou, jaká je to uznávaná vědkyně a co říká, musí být pravda. Jenže není. Kruhy v obilí ve skutečnosti dělají týmy nadšenců, jsou to dost inteligentní lidé (daleko inteligentnější než ti, co jejich kruhy zkoumají), kteří si už za ty roky vypracovali velmi fikané fígle, jak snadno a rychle vyrobit i ty nejsložitější obrazce - např. kolíky a vyměření provádějí hned po setbě, kolíky jsou už na holém poli, brzo zarostou obilím, pak za vlhkého počasí vyjdou kruhaři do terénu (klasy jsou navlhlé a dobře se ohýbají), podle GPS najdou kolíky, provazy už mají přesně vyměřené a tu noc prostě jenom šlapou, nic už měřit nemusí. Už v 90. letech měli velice dobré měřicí přístroje - laserové zaměřovače atd. A protože to jsou fandové do matematiky a geometrie (viz. samotné náměty obrazců), nedělá jim problém měření a počítání. A pak se obrovsky baví tím, jak méně obdaření duchem jim to žerou a vymýšlejí si k tomu neuvěřitelné historky (o těch lítajících koulích a podobně). Tenhle dokument je exptrémě špatná práce, protože přísně ukazuje jen to, co fanoušci kruhů v obilí chtějí slyšet a vidět, podbízí se, místo aby přinášel informace. A moc mě mrzí, že na tu snůšku blábolů skočilo tolik lidí, že to tu má tak vysoké hodnocení jako jedny z nejlepších filmů kinematografie. Styďte se a raději si přečtěte, co o kruzích píše wikipedie, je to mnohem důvěryhodnější zdroj, než tahle hloupá ezo propaganda.

• 22.10.2018  23:49

Tohle je prostě promarněnej potenciál. Herci super, hudba super, námět super, výprava... ok... Ale ten scénář? Chápu, že je fajn, když hlavní hrdinové jsou looseři. Ale tohle nejsou looseři, to jsou kokoti a já odmítám fandit kokotům. Začínám čím dál víc sympatizovat s hasiči z Jelení, protože nesourodá týmovka z Telecí pro mě nemá hrdinu. Kdyby aspoň jejich lídr byl někdo a svou zarputilostí, odhodláním a nadšením strhával ostatní... ale on tíhne k oběšení, zastřelení nebo utopení. A to šustění papírem! Ježiš, když do prdelčic má Vojta strach z vody, to je fakt takovej problém ho u kádě vyměnit? Kdyby to scenárista aspoň zahrál elegantně tak, že ho k tomu donutí ten drsňáckej týpek (Žádný měnění, vole! Tohle je válka! Buď oheň, nebo my! A oheň si nevybírá! Hezky se do tý kádě potopíš, nebo tě do ní potopím já a to si piš, že já tě šetřit nebudu.) a máme to. Ale tady je to ve stylu - proč vyměnit? A on jim neřekne, že má strach z vody nebo tak něco. Je to moc nucený. A i deus ex machina ve formě kontrolora byla děsná. To s tou pečenou kachničkou bylo super, ale soukromý bazén představený evropským dotacím jako protipožární nádrž byl jaksi moc. Na to se mohli vyprdnout. A pochybuju, že to bude v dalším ději hrát nějakou roli. Uznal bych, že kontrolora ožerou a vše je ok, fajn. Laciné z hlediska scénáře, ale uvěřitelné z hlediska reality. Ale bazén je zbytečný overkill. Když přijedou ke stromu v týhle epizodě ukáže se navíc, jak moc je ten tým totálně nefunkční. A ještě jak se na strom vždycky vymlouvali a... prostě... do prčic! Je to banda hovad. Nesympatizuju s nima. Možná v dalších dílech jim bude přát stěstí a zachrání životy, ale mám pocit, že jim to do klína shodí sama Štěstěna než aby se za to zasloužili vlastním nasazením a pílí a to k nápravě jejich trtistní reputace určitě stačit nebude. Teda aspoň v očích mých, divákových.

• 11.6.2018  10:33

Tak to je fakt peklo! Příšerný dialogy (slyšel někdy scenárista, jak lidi spolu opravdu mluví?), otřesný herecký výkony a příběh? Tam snad ani žádnej nebyl. Nechápu, jak mohl jít Stream po tolika super seriálech (Blaník, Žrouti, Krmelec U Muflona) až takhle šíleně do kopru, doslova na totální dno (Štafl, Kadeřnictví).

• 27.3.2018  00:52

U tohohle seriálu se mi děje velmi zajímavá věc: když novou epizodu vidím poprvé, tak mi leckdy přijde slabší a na chuť ji přicházím až po opakovaném zhlédnutí. Díky tomu si taky všímám víc detailů, scenáristických narážek a užívám si herecké výkony a s každým novým zkouknutím se mi líbí víc a víc. U Mistráku tomu nebylo jinak. Po mnoha zhlédnutích musím uznat, že je to výborná epizoda.

• 27.3.2018  00:34

Trochu slabší epizoda, ale útulnost krmelce U Muflona neruší. Trošku mě zklamal hajnej. Ne že by snad byl Luboš Veselý špatnej, chraň bůh, vůbec ne... jen jsem asi čekal něco stylovějšího... Jak pořád medvěd mluví o tom, že je hajnej moc benevolentní a diváka celkově vnadí na to, až toho hajnýho konečně uvidí, tak jsem čekal někoho víc. Třeba Jirku Macháčka, kterej by byl pro tuhle roli naprosto luxusní (slavná scénka myslivce v divadle Sklep plus zhulená aura táhnoucí se s ním od filmu Samotáři je ideální kombinací). A nakonec i ten konec není žádná sláva, ale i tak... Krmelec U Muflona je výbornej seriál a jsem moc rád, že tu taková ulítlost mohla vzniknout.

• 15.3.2018  23:16

Z vlků jsem plakal smíchy. Tenhle seriál je herecký koncert s naprosto přesným obsazením a skvělým netradičním scénářem, který dal možnost představitelům zvířeny se vydatně vyblbnout. Jinak téma Velikonoc je tu vyčerpáno naprosto do mrtě. Finální ráno s nadílkou mě dorazilo.

• 1.3.2018  12:02
    Fantazie (1940)

Dvě hodiny je moc. A film dojíždí na roztříštěnost, což je mimořádně častý problém povídkových celků. Máme tu zkrátka přehlídku různých žánrů (z nichž některé nudí tu dětské publikum, jindy zas náročné dospělé) spojenou velmi chatrným tématem a působivými hranými předěly. Nicméně přes všechny výtky jsou to vizuální orgie a je zde hromada neskutečně působivých momentů. V kině to muselo působit naprosto magicky.

• 2.1.2018  00:06

Film příšerně zabíjí soustředění se na autorku, dokonce přímo bych to nazval sebestřednost. Já chápu snahu filmařů přiblížit divákům situaci podobně pracujícího člověka i v soukromí, ale myslím, že téma je dost silné na to, aby si muselo brát lacinou berličku v podobě citově vydíracích pohledů do soukromí novinářky, které nejenže svou prvoplánovostí shazují závažnost vyznění filmu, ale současně působí jako neskutečná vata. Myslel jsem, že film je o leckdy tristní úrovni pracovních podmínek v ČR a ne o autorce. Sestříhal bych ho na půl hodiny, pak by to byl velmi úderný a na poplach bijící film, takhle je to rozplizlý těžko dokoukatelný kus o jednom odvážném dobrodružství jedné novinářky.

• 20.12.2017  21:24

Divočák je naprosto boží!

• 18.12.2017  01:29

Tenhle seriál stojí na naprosto přesným obsazení postav. Herci naprosto dokonale sedli do svých rolí a třeba zrovna krávy jsou tady luxusní. Jen trochu zamrzí opakovací mustr bez obměn (v každé epizodě čte medvěd noviny, muflon si vždycky postěžuje, zajíc vždycky řekne, že to moh bejt kdokoliv, stavba epizody je den, o 4 hodiny později, o hodinu později a ráno atd...). Neškodilo by už konečně tuhle stavbu nějak narušit nebo zajímavě otočit.

• 10.12.2017  22:48

Do týhle hospody bych chtěl chodit. Je to fakt super seriál! A asi jedno z nejlepších obsazení hereckých typů u nás za několik let. Luxus.

• 28.11.2017  13:40
    Duchovní kuchyně (TV pořad) (2007)

Že bych si taky plivnul na účet katolické propagandy ČT? Ále co.... už to tu udělalo mnoho jiných...

• 5.10.2017  21:52

Tihle dva mají filmy dobré a horší, jedou na zaručeném receptu postav kočky a psa, co jsou parťáky z donucení, který poprvé úspěšně předvedli ve filmu "Bůh odpouští, já ne" a snímek "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" patří k těm nejlepším. Myslel jsem si, že je to jen sentimentem, ale i po letech je svižný, vtipný, plný nezapomenutelných momentů a akčních (rvačkových) scén. Nastíněná lovestory je naštěstí jen... nastíněná a díky tomu nevadící. Vše doplňují výborné postavy a vidět Donalda Pleasenceho vedle Hilla a Spencera je už jen třešničkou na dortu. Vynikající malý velký film. (Pro všechny studenty filmu: všimněte si, jak se zde bravurně vypráví obrazem... hlavně v úvodu... není třeba žádných slov a vše je divákovi jasné).

• 13.9.2017  19:41
    Slavné dny (TV pořad) (2010)

Jedna z nejlepších sérií o světových dějinách. Naprosto skvělý výběr nejdůležitějších a nejzajímavějších informací, žádná vata a skvělý cit pro dramatičnost: i když jsou epizody krátké, není to jen chrelní informací. Vysoké hodnocení je zcela na místě, protože vytvořit takhle působivý dokumentární seriál, byť i jen z ukázek historických záznamů a dokumentárních i hraných filmů, chce skutečný filmařský kumšt.

• 12.9.2017  22:23

Jak tohle hodnotit? Z filmařského hlediska, nic moc, ale... tohle je jeden z dokumentů, kde o filmařské hledisko vůbec nejde. Tenhle film bije na poplach a varuje před jedním z nejnebezpečnějších lidí v současné ČR, psychopatem, kterému zase jednou historická příležitost pootevřela vrátka k absolutní moci. Jednou třeba bude mít obrovskou hodnotu - to až se gauner Babiš dostane k moci, celou republiku zdevastuje a my se ho pak nakonec po dlouhých letech horko těžko zbavíme, budeme dlouhá desetiletí napravovat co tu zničil a budeme se na tenhle dokument dívat a říkat: to ale naši tátové, dědové, mámy, báby byli pěkný retardi, že ho volili a přitom se stačilo podívat na tenhle film, kterej ho odhalil dávno před tím. Doufám ale, že naše demokracie ještě není natolik v hajzlu a tenhle film se jen zařadí po bok dokumentů, vypovídajících pouze o své době a nic víc.

• 14.8.2017  22:55

Prostě nový Kačerov! Je to vlastně origin všech těch dobrodružství a tvůrci celý univers pojali po svém. Některé postavy se tu teprve poznávají (Donaldovi synovci např. netuší, že Skrblík je jejich příbuzný), mapa Kačerova je trochu překopaná (Skrblíkův trezor umístili na ostrov a ne na tradiční pahorek v centru) a některé charaktery buď zcela zmizely, nebo dostaly větší prostor či se jim poupravily vlastnosti (konečně jasně vymezené rozdíly, mezi Kulíkem, Bubíkem a Dulíkem). Tvůrci však velmi ctí jak původní komiksy Carla Barkse (hromady odkazů a především obrazy na stěnách vycházejí přímo z Barksových olejomaleb) i osmdesátkový seriál My z Kačerova (také spousta pomrknutí, hlavně ve Skrblíkově skladu artefaktů - garáži). Je evidentní, že se seriál - kromě tradičních a velmi dobře zpracovaných dobrodružství á la Indiana Jones - bude věnovat i rodině. A to jak rodině ve stylu rodina je základ státu (což naštěstí dělá mimořádně citlivým a neotravným způsobem), tak ale také rodinné dynastii Kačerů a MacKváků, o čemž svědčí poslední slovo úvodního dílu, které vyjde z Dulíkova zobáčku, a které dává tušit, že se časem dovíme něco víc o rodičích oněch tří kačírků, o kterých se zatím snad nikde vůbec nemluvilo. Je to důstojný reboot, ve kterém mi vadí snad jen trochu moc odvázané výtvarno a sice slušné, přesto nijak překvapivé a neohromující dobrodružství.

• 15.3.2017  23:06
    Cured Duck (1945)

Je to ok, ale nic světobornýho. Nejlepší scénu dostaneme hned na začátku, jak Donald nechá naplno propuknout svůj vztek, když mu nejde otevřít okno. Už vím, kde se tvůrci Hulka inspirovali.

• 31.1.2017  19:03

Jasně, předloha by se neměla prej moc srovnávat s adaptací, ale tady si nemůžu prostě pomoct. Knížka je výpravná, přirozená, vystupují v ní pestré a zajímavé postavy, které jsou dokonale vykresleny a zápletka se odehrává na politicko-historickém pozadí, které dává celé detektivce ráz uvěřitelnosti. Zkrátka lidé kolem řeší své záležitosti a pátrání po vrahovi berou jen jako okrajovou věc. Také jsou tu úžasně vykresleny hrady, atmosféra divokých lesů a rušné centrum středověké Prahy, hodně se tu cestuje, politikaří, pletichaří a diplomaticky vyjednává. Zločin na Zlenicích hradě je prostě skvělá knížka. Bohužel na televizní adaptaci je vidět, že vznikala za velmi nízkého rozpočtu, odehárává se téměř výhradně v interiérech a vše je zde odvyprávěno jako z rychlíku. Je to jako kdyby vám někdo nahonem u piva převyprávěl obsah knihy a co zapomněl, to si domyslel. Jestliže má tady tahle docela zpackaná televizní verze tak vysoké hodnocení, nechci ani pomyslet, kolik procent by dostala výpravná a daleko propracovanější adaptace filmová.

• 19.1.2017  00:42
    Pozemšťan (2007)

Miluju minimalistický filmy. Je to skutečná výzva natočit snímek, co se odehrává v jedný místnosti tak, aby udržel divákovu pozornost. A tady se to naprosto podařilo. Nápad není sice originální (vzpomeňme už jen na Čapkovu Věc Makropulos), ale rozhodně neokoukaný a zde velmi dobře zpracovaný. Vadila mi jen občasná přehnanost a nerealistické reakce postav. Jako třeba když psychiatr náhle z ničeho nic namíří na hrdinu domnělou zbraň přes kapsu svého kabátu. Když pak místo revolveru vytáhne dýmku, všichni si úlevně oddechnou. To si jako vážně mysleli, že tam má skutečnou zbraň? To snad ne. Leda by u něj bylo běžné, že nosí a tasí zbraň poměrně často, ale je to pak psychiatr a nebo spíše pacient? A podobných situací je ve filmu víc. Někdy zkrátka Pozemšťan půsbí příliš strojeně a mám pocit, že z tématu se dalo vytěžit daleko víc. Chtěl bych třeba podobně dialogový film, který by měl aspoň tři hodiny, ale dostali bychom se do všech podrobností a k zajímavostem, ne jen k prostému konstatování, že všechno je v knihách. Jsem ovšem mimořádně rád za závěr, který celý děj sice hází do polohy krátké povídky, nicméně jasně se dovíme, zda je hlavní hrdina podvodník či ne a tvůrci nás nenechají trapně a zbaběle na dohadách a v nejistotě.

<< předchozí 1 2 3 4