Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Forrest Gump (1994)

Má to spád, lehkost, vtip, skvělý scénář a Toma Hankse, jenž zde předvedl svůj nejlepší herecký výkon. Film je dojemný, má silný děj a nezapomenutlené scény. Má nadhled, skvělý soundtrack, nádherou výpravu a specifickou atmosféru. Místy trochu kýčovité, přesto to je jeden z vrcholů novodobé filmografie, o čemž svědčí i druhé místo na tomto portálu. Kdo neviděl (a že stále tací jsou), tak je - s trochou nadsázky - na csfd snad omylem. :)

Pátý element (1997)

Klasika z mého dětství. Akce, humor, skvělí herci. Co víc si od podobného filmu přát?

Skála (1996)

Viděno nespočetněkrát, přesto mě to vždycky baví. Výborný Sean Connery a Ed Harris, skvělý (!) soundtrack, akční scény, spád i závěr, i když trošku kýčovitý. Pro mě jasných 5 hvězd, mezi akčními filmy top.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Můj nejoblíbenější film z celé ságy. Bitva na ledové planetě Hoth je skvělá, temná atmosféra vykreslená bezchybně, první souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera plný napětí a emocí, hudební motivy opět překrásné... kladů by se dalo najít nespočet. Irvin Kershner coby režisér zde předvedl svůj první, ale zároveň poslední výkon světové extratřídy. Nemá se cenu více rozepisovat, 100 %.

Šestý smysl (1999)

Jeden z mých top filmů. Temná atmosféra je neskutečně silná, herecký výkon nejen Bruce Willise, ale i mladého Haleye Joela Osmenta brilantní a to vše táhne neuvěřitelně vydařený scénář a střih. Konečné rozuzlení pak patří mezi ta nejlepší, jaké jsem měl možnost vidět. A navzdory tomu, že při druhém a dalším sledování jste o geniální pointu ochuzeni a víte, co se stane, pořád vás to nesmírně baví a napíná. Sice by se zde pár "dějových děr" našlo, ale výsledný dojem je jasně přebíjí a dává v zapomnění. U mě se tenhle snímek už mnoho let drží v top 10.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Můj nejoblíbenější akční film (společně se Skálou). Neboť jsem ho viděl dříve než díl první, je pro mě hodnotnější, vyvedenější. Úžasná atmosféra, vydařený scénář, provedení akčních scén na jedničku s hvězdičkou a Arnie ve své nejtypičtější roli. Také třeba zmínit ústřední hudební motiv, jenž má v sobě strašnou dávku síly. Film jsem jsem již viděl tolikrát, a stále mě baví tak jako prvně. J. Cameron je zkrátka režisér jaksepatří a tímto svým kultovním snímkem si vybudoval nesmrtelnost. PS: první zážitek byl pro mě tak silný a přesvědčivý, že jsem se coby malý kluk doslova bál toho, až přijde onen Den zúčtování a svět spálí atomové bomby... PS: prodloužená verze určitě stojí za zhlédnutí, neboť tam je dovysvětlených hned několik věcí a rozšířených scén.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Asi nejlepší filmové zpracování některého z děl Stephena Kinga. Dokonce si troufám říci, že je lepší než samotný originál. Výborné herecké výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana, silná atmosféra, bezchybný scénář a jeden z nejdojemnějších závěrů, jaké jsme kdy měli možnost vidět. U tohoto filmu vůbec není na škodu trochu delší stopáž, pořád se zde něco děje a pro nudnější pasáže není místo. Vůbec nechápu, jak takovýto film mohl uniknout Oskarům, a to i přesto, že s ním soupeřily snímky Forrest Gump či Pulp Fiction. Následný divácký ohlas však hovoří za vše. Vykoupení z věznice Shawshank jsem viděl asi čtyřikrát, četl jsem jej i slyšel v audio podobě namluvené O. Kaiserem a stále se nemůžu zbavit dojmu, že tento film je bezchybný. 100 % je málo...

Zelená míle (1999)

Společně s Shawshankem asi nejlepší Kingovo zpracování. Dlouhá stopáž zde není na obtíž, film má spoustu velice silných momentů, vynikající herecké výkony, propracovaný scénář a dojemný závěr. Škoda, že i přes 4 nominace nezískal žádného Oskara, zasloužil by si jej. Frank Darabont je zkrátka skvělý režisér a Kingovky umí ztvárnit tak jak nikdo. Plný počet.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Skvělé dobrodružství na základě povedeného scénáře a za doprovodu výtečné režie. Hned několik scén je dnes již legendárních (útěk před kutálející se obří koulí a proplazení se pod klesající zdí, Indy vs. bojovník s šavlí na tržišti, otevření Archy úmluvy atd.), neustálý posun děje a v čele toho všeho úžasný Harrison Ford. Rozhodně se na to dívá dobře a vy se nenudíte. Jasných pět hvězd.

Spaceballs (1987)

Pro mě klasika a jedna z nejlepších bláznivých komedií. Spousta zábavných scén, často si dělajících srandu z hollywoodských velkofilmů, nezapomenutelné hlášky... Každému to sednout nemusí, ale já to právě dneska viděl tak pošesté a stejně se při tom bavil. Nejspíše nejlepší film, jenž M. Brooks režíroval.

Reklama

Reklama