vladous

okres Louny
advokát

<< předchozí 1 2
    • 17.8.2017  22:57

Bohužel, i já volám "hluboké zklamání". Nedůstojné rodinnému klanů Svěráků. A kladu si otázku proč. Proč nás tvůrci nechají nudit se v kině natolik, že hledáme v chaotickém nesourodém ději další chyby a nesrovnalosti, nad kterými bychom ve strhujícím příběhu ani nehlesli. Je až neuvěřitelné, že nositel Oscara dopustí takovou chybu, že klidně divákovi servíruje složené cihly v Košťálově zahradnictví na europaletě (píše se rok 1943). Jak chce Svěrák přesvědčit diváka, že rodina pražského zaměstnance elektropodniku, která narychlo mizí na venkov, do obydlí, které předtím děda prohrál v kartách, má zde k dispozici vysavač a elektrickou žehličku? Proč divákovi jsou předhazovány nechutné morbidní scény, které z děje nijak ani nevyplývají (zamordování psa, přejeté nohy Edova kamaráda). Některé scény pak nápadně připomínají scény z naší klasiky (zeď u hřbitova s popravou králíka-co vám to připomíná?). K tomu navíc zcela nepřesvědčivé dialogy dětských hrdinů (vyjma Lojzíka Grece, ten byl vskutku úžasný) a podprůměrné hudba. Nemůžu ani hledat zidealizování života v Protektorátu tam, kde fakticky chybí dějová osa. Pozitiva-výkony většiny dospělých herců. Výsledek max. 55%

• 25.1.2017  16:25
    La La Land (2016)

Nemám rád muzikály, nemám rád přeslazené, kýčovité muzikály s happy endem, který lze od prvních minut stopáže vysledovat. La La Land se vyvíjí přesně podle tohoto hollywoodského klišé. Hvězdičky, lety po noční obloze, neodtrhnutelné pohledy, Pomáda hadr. Přesto ten film svým závěrem je jiný, a to mnohého překvapí. Ojedinělý počin, který musí být ohodnocen. Navíc ta jazzová hudba je mnohdy fakt dobrá a jednu hvězdu přidávám za to, že Ryan se veškeré klavírní partitury naučil nazpaměť, byť údajně předtím do piana ani necvrnk. Tak za mě 55%

• 15.1.2017  16:43

Na rozdíl od slabého prostředního dílu, finiš vše zachraňuje. Strhující, napínavé, nový přesvědčivý pohled na indiánskou klasiku.

• 8.1.2017  11:00

Buďme shovívaví a stále to nepasujte na první sérii z 60. let. To naši kritiku ovlivňuje sentiment a nekritický patos.Já jsem byl opravdu velmi příjemně překvapen a navíc, pokud jde o ztvárnění vlastního žánru, má k realitě určitě daleko blíže nyní uváděná verze. My jsme si, bohužel, z Reinlovy série vytvořili nedotknutelný kult, ale nutno si přiznat, že tento kultík vzniknul přes nepopíratelnou kvalitu tohoto díla (hovořím pouze o základních 4 titulech, které prošly našimi kiny a televizí před revolucí, ostatní víceméně slátaniny, které měly navázat na původní úspěch základních snímků, k čemuž ani zdaleka nedošlo, ponechávám stranou) i tím, že byla zcela omezená konkurence podobných žánrů, že film měl fantastickou hudbu a hlavně neskutečnej českej dabing (no dovede si představit původní mayovky bez Fišera a Ráže?). A to jsme všechno teď museli dát stranou. První díl této novodobé snahy o návrat nerozlučných bratrů opravdu špatný nebyl, mělo to spád, přesvědčivost, napětí i, jak jinak, dobrý konec. Pro mě 75%.

• 21.10.2015  10:02
    Marťan (2015)

Mnoho povyku pro nic. Dávám 3*, ale to jen kvůli Damonovi, kterýho mám fakt rád. Jinak z pohledu žánru zcela podprůměrná sci-fi, která může zaujmout jen proto, že ji natočil Scott a hlavního hrdinu hraje Damon. Kde je Scottův perfekcionizmus, jak ho známe z Vetřelce nebo Černýho jestřába. U sci-fi musíme být tolerantní k prezentaci scén, které přesahují naše znalosti o světě a jeho zákonech. Horší je to s naší ochotou přijmout scény, kdy nám autoři servírují totální hovadiny. Scottovi bych odpustil jak ty brambory, tak tu vysílačku, která se rozeběhla po vyproštění z písku, kde trávila spoustu let, hned po zapnutí do zásuvky. Ale scéna, kdy Damon opouští planetu v modulu, který má namísto rozrážecího štítu igelit, mi skutečně už připomínala scénu z pana Tau, který za letu seděl na křídle letadla. Tento film moji domácí videotéku určitě neobohatí.

• 14.10.2015  08:16
    Atentát (TV seriál) (2015)

No, co můžeme čekat od díla, kde Klause hraje zarytej antiklausovec a velkej politickej aktivista Kraus. To tam pouze chybí Holubová v roli první dámy. Po 10 minutách jsem toto naprosto upjaté dílko opustil.

• 9.10.2015  22:59

Klasický obraz toho, že světová pandemie zvaná nedostatek nosných námětů pro divácky přitažlivý film dorazila i do Hollywoodu, a to dokonce i takovým ikonám, jakým je bezpochyby Zemeckis. Od počátku zcela předvídatelný děj omezující se na přípravu výkonu hlavního hrdiny, kdy Vás z nekonečné nudy vytrhne jen pár česky projevených slov ze strany Bena Kingsleye, pochopitelně vyvrcholí samotným kaskadérským kouskem Petita. I ten je však prezentován naprosto nudně, takže se spíše oddáváte sledování trikově dokonale vytvořeného modelu Manhattanu. No snad se nedočkáme toho, že světoví producenti budou natáčet filmy o požíračích hřebíků či lapačích much na čas. Maximálně 2 hvězdy, a to díky kvalitní 3D vyvedení a trikům z dílny koho jiného než naší UPP.

• 27.8.2015  07:47
    Přístav (TV seriál) (2015)

Totální propadák, na což jsme si bohužel u seriálů podbízených nám zejména komerčními televizemi nějak zvykli. Tenhle paskvil opravdu nemá právo na svou existenci. Producent má asi představu, že pár známých tváří, pár záběrů z dronů a část děje umístěná do exteriérů na dobrý seriál stačí. Opakovaně se přesvědčujeme, že nikoli. Je mi líto těch, co se od sledování tohoto braku neodstřihli po 15 minutách jako já. Ztráta času.

• 1.9.2014  21:41
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Jenom bych opakoval to,co zcela jasně vyjádřila Jonatána, totální selhání.A to nejen po odborné stránce (jak může matka připravovat dítě na styk,když dítě je v péči otce a právo realizovat tento styk má právě matka).Chudá je celá dramaturgie, dynamika děje, což podtrhují i nudné dialogy.Doufal jsem,že se bude jednat o podobný model jako Příběhy 1. oddělení.Marně

• 18.2.2014  17:08
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Málokdy sahám k plnému bodovému ohodnocení, ale tentokrát jsem po shlédnutí 7 dílů poprvé za dobu, kdy jsem aktivním členem csfd.cz sáhnul ke změně mého původního ohodnocení a zvýšil jsem jej ze čtyř na pět hvězdiček. A zcela právem. Seriál je vysoce kvalitní a nepostrádá nic, co lze od tohoto formátu očekávat. Každý díl má spád, napětí, nechybí mu ani humor a vždy pečlivě vyprecizovanou zápletku a rozuzlení. Je prost odporného balastu typu ten to táhne s tou a ona mu je nevěrná s jeho kámošem. To je s nadhledem ponecháno těm ubohejm dílkům na Nově. Zaplaťpánbu. Fascinuje mě i hudba, ale i střih a kamera, které vcelku zdůrazňují dramatičnost jednotlivých scén, ale i vybízejí nenásilným způsobem diváka k rozvíjení myšlenky, kudy se asi další osud hrdinů bude ubírat. Konečně není třeba vyzdvihovat zcela přesvědčivé výkony hlavních protagonistů včele s Polívkou, Vetchým, Blažkem, Stachem, ale i Remundovou v roli státní zástupkyně. Jen tak dál.

• 17.11.2013  07:00

Děj filmu zasazen do jednoho typovýho scénáře - světová pandemie, digitální ukazatelé, který se div nestrhnou, když ukazujou počty obětí rostoucí geometrickou řadou, červeně podbarvené části mapy světa, které již pohroma zasáhla. A pak jeden hrdina, americkej samozřejmě, který tomu přijde na zub. To jsme již viděli mockrát, někdy to autoři námětu mysleli vážně (Cassandra Crossing-tam se do toho ještě k dobru věci nehrabali Amíci,Smrtící epidemie, Nákaza), někde fantasmagoricky jako v tomhle dílku. No, abych pravdu přiznal, nakonec jsem to celkem strávil, film zaplaťpánbu není tak dlouhej, detailní studie zombika v laboratoři byla taky super. Tak jednou vidět a vyhodit (což asi vzhledem k nekřesťanské ceně BR asi neudělám). Pro mě tak 55%.

• 21.1.2013  11:09

Rozhodně v záplavě podobných snímků je tento něčím originálním a řemeslně dobře zpracovaným. Film si udržuje strhující napětí a byť sled událostí divák zná od úvodu filmu, rozhodně se nenudí. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, určitě si 4 zaslouží.

• 28.5.2012  09:46
    Atentát (1964)

Pokud to mám brát jako historickou rekonstrukci, pak si lze jen těžko představit, že by to někdo další takto bravurně ještě dokázal. Sequens však při ztvárnění tohoto filmu udělal několik nepochopitelných chyb, které zcela zbytečně hodnotu filmu oslabují. Proč, například nenechal historickým postavám svá jména? Nepochopitelné. I přesto, pokud budu chtít své dítě o téhle historické etapě informovat, pustím mu Atentát od Sequense.

• 23.3.2012  06:24

Bohužel, další silné téma, které bylo promarněno. Ani mně nevadilo časté střídání časových smyček, vadilo mně, že film neměl od počátku silný příběh, že fakticky celý film člověk čekal, až skončí ta která scéna a zda ta další nebude o chlup lepší. Renomé filmu tak zachraňuje jenom Meryl, která je zde opravdu skvělá, ale i taková váhová kategorie, kterou bezpochyby Streep je, nemůže udělat zázrak z díla, které stojí na bídném scénáři.

• 29.1.2012  10:47

Barrandov 31.1.2012, kombinace Leone a Morricone asi nemá konkurenci. Určitě si to nenechte ujít, zejména, když ČT2 dávala tento týden fantastický koncert Morriconeho v Benátkách.

• 26.10.2011  06:14

Krásná romantika zasazená do Francie, většinou když tvůrci z Hollywoodu příběh filmu soustředí na tuto část Evropy, má to úspěch (Sabrina, Dobrý ročník). Meg i Kevin Kline jsou naprosto úžasní, na scénu v restauraci, jak se tam Meg plazí po zemi se můžu koukat stále. Výsledek je zdůrazněn i kvalitním českým dabingem (Menšíková, Šťastný, Rymský). Pro mě 90%.

• 18.9.2011  18:46
    Secretariat (2010)

Všichni máme rádi pohádky, a tahle pohádka má úroveň. Pravda, někdy trochu zdlouhavá, ale stále v kondici jako Secretariat. Výkon Diany Lane a Johna Malkoviche a hudba vše umocňuje. Navíc miluju koně, 90%.

• 27.8.2011  10:35

Comencini zde fantasticky zhodnotil vše, co filmu mohla dát Laura (a že měla co dát), příběh není navíc, zejména v první polovině, nudný a výsledek je podtrhnutý českým dabingem. Takže určitě 80%.

• 31.7.2011  13:04
    Jako jed (1985)

Jeden z lejlepších filmů Víta Olmera, navíc vedle hodně naturalistického ztvárnění osudu chlapa, který chytne druhou mízu, řeší i mnoho věcí, která bylo pro mnohé tabu. Dnes sice již trochu vyčpělé, ale v každém případě pohlazení na duši. 80% i kvůli Ivoně.

• 21.7.2011  23:08

Původně jsem chtěl dát odpad, jednu hvězdu dávám, že jsem u toho neusnul, jinak céčkovej film, kde je pár lekavejch efektů a celkem dobrá muzika.

• 17.7.2011  11:46
    Cizinec (2010)

Jsem se nudil, jediný, co bylo úchvatný, byly rty Angeliny.

• 14.7.2011  05:52

Kombinace mistrně zpracovaného scénáře s Russellem Crowem snad ani nemůže přinést špatný film. Haggis od počátku udržuje diváka v napětí, které opadne až při závěrečných titulkách. Rychlé střihy a hudba toto napětí ještě umocňují. Určitě 90%.

• 9.7.2011  07:47

Fantasticky ztvárněná klasika rockové hudby. Zcela nadčasové.

• 9.7.2011  07:43
    Věc (1982)

Carpenter spolu s Morriconem stvořili fantastické dílo, uf, děsím se, aniž bych na ten film teď koukal. Je to film, který, byť ho neuvidím nevím jak dlouho, se mi trvale uložil na hardisk (tedy do vědomí).

• 9.7.2011  07:35
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Sokolovský je kapitolou sama pro sebe. Ten seriál nepochopí ten, kdo nebyl na vojně. To nejsou slova sentimentality, ale fakt. Je pravda, že byl točen v jiné době a pro jiné diváky. Dovedu si představit dnešního osmnáctiletého kluka, jak nechápe.

• 9.7.2011  07:29
    Duhová kulička (TV film) (1985)

Hluboký a pravdivý příběh. Prostě Kachyňa opět ukázal, že je geniální režizér, který umí vyjádřit život tak, co nám dává a co nám ubírá. Určitě 90%.

• 9.7.2011  07:23
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Určitě nejlepší český seriál, což umocňuje to, že vznikl v dietlovské době. Filip dal dohromady fantastické herce, uměl si najít vynikajícího autora hudby, o kameře ani nemluvě. Tam snad chyběl jedině Libíček. 100%.

• 5.7.2011  10:34

Filmy o zvířatech jsou většinou hodně dojemné, ale tento film patří k nejdojemnějším, což i podtrhuje nádherné prostředí a hudba. A to je nutné uvážit, že film vznikl pžed 45 lety, kdy trikové možnosti filmařů byly značně omezené. 100%.

• 28.6.2011  16:04
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Uznávám, že plytké, nicméně ta Dietlova stopa je natolik silná, že z bezbřehého formátu udělá alespoň nějaký příběh hodný minimálně jednoho shlédnutí. No a k tomu Laďa Menšík...... Přece to nebudeme házet do odpadu. Ale při repríze na to čumět asi nebudu. I když, kdo ví?

• 28.6.2011  15:14
    Štvanci (1979)

S ohledem na dobu, kdy vznikl, velmi dobře udělaný film. Bohužel, jak už jsme si na to zvykli, neautorizace autorských práv nutí distributory k novému dabingu. A to je problém i tohoto jinak kvalitního snímku (už žádné "šmiky, šmik"). Anthony Quinn, ale zejména Malcolm McDowell jsou úžasní. Pro mě 90%.

<< předchozí 1 2