Tremono

Kdo? Vy. Já? Ano. Ne!

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 18.3.2013  18:17

Něco tak deprimujícího z české kotliny jsem dlouho neviděl. Není divu, že ho komančové zakázali.

• 8.3.2013  00:02
    Aurore (2005)

Přemýšlím, komu by se měl tenhle film povinně promítat, zda rodičům nebo raději dětem. Hlavní pointou je, že nejsou žádné "bezpečné" hranice, za které je třeba zajít, než se věci začnou řešit. Něco podobného, co je tématem filmu, by mělo být naprosto nepřípustné, ale to je bohužel utopie.

• 7.3.2013  22:08

Nehodnotím to jako komedii, pod komickým povrchem je to velice hořce pravdivé. Ale teď jdu spát, abych zítra nahnal body, a dostal se na ten vánoční večírek, a snad to jednou dopracuju i na ten luxusní dům s luxusní manželkou, a konečně mě budou respektovat, když jsem to někam dotáhl, uvědomil si, co je v životě opravdu důležité, a kam patřím.

• 7.3.2013  21:56

Velice divný cirkus. Derealizace, depersonalizace. Jen to vyvrcholení bylo trochu roztahané, ale parádní mindfuck.

• 7.3.2013  21:50

Přes téma jsem ve filmu nezaznamenal žádnou hambatou scénu - tak, tak... je to naprosto vážná věc, jde o vědu. A hysterie je naprosto seriozní diagnozou, není proč se červenat. Nejvíce humoru ve filmu vychází právě z toho, že si uvědomujeme, jak zastarale se tehdy uvažovalo oproti dnešnímu všeobecnému povědomí. Tehdy by se možná nikdo nesmál :)

• 7.3.2013  21:40
    Labyrint (1986)

Fantasy pohádka typu "nekonečný příběh", s jednodušším příběhem, jednoduššími efekty, jednoduššími postavami. Ale i přes ošlehanost časem příjemné koukání, přestože to není film mého dětství...

• 7.3.2013  21:34
    Saturnin (1994)

Knihu jsem nečetl, takže nadšen jsem. I když ta jinak oddechová humorná televizní inscenace občas trochu táhne. Bavil jsem se, a podívám se znovu.

• 7.3.2013  21:30
    Skins (TV seriál) (2007)

Zhlédnul jsem všech šest serií najednou. Nenudil jsem se, i když uznávám, že druhá a třetí generace charaktery té první nedostihla. Zajímavý je přístup, kdy se každý díl věnuje jiné postavě, a odkrývá její život a problémy. Každopádně, seriál je hodně otevřený, a dokáže šokovat, ale možná jsem jen neměl divoké mládí :) Hodnotím o hvězdu méně, trochu realičnosti, a méně stereotypů by mi nevadilo.

• 7.3.2013  21:18

Můj oblíbený film s modrou krustičkou, jak někdo poznamenal. A je pravda, že na atmosféře se hodně staví... ono technické zpracování pokulhává, hlavně přehnané cgi - na druhou stranu, alespoň tak vyniknou ty důležité postavy, které tak vypadají reálněji a výjimečněji jinak ve světě, kde nejen genetické úpravy těla jsou naprosto všudypřítomné. Ale v krátkosti - zamiloval jsem se do atmosféry světa budoucnosti, a vůbec... zamiloval jsem se. Film vychází z komixové trilogie Nikopol od Enky Bilal.

• 7.3.2013  21:08
    Šeptej (1996)

Škoda, že film jen tak klouže po povrchu, herecké výkony mě příliš neoslnily, a některé momenty jsou příliš strojené a občas nudí, a o filmu nebudu přemýšlet hodiny po titulkách. Dalo se vyždímat víc. Asi je třeba vidět vícekrát, protože příběh, ač jednoduchý, je zajímavý.

• 11.1.2013  06:25

Pobavilo mě zdejší ožánrování. A týráním zvířat podobné aktivity rozhodně jsou, nechápu, že se tím někdo baví. Film nic moc, dvacetivteřinový klip na youtube, hehe - maximálně tak z historického hlediska. Remake ;o) https://www.youtube.com/watch?v=x1R06UIQjaI

• 17.11.2012  03:52
    2012 (2009)

Tak se nám to blíží... Co že se na konci roku 2012 stane? Stanou se dvě věci: - Mayové uzavřou své účetní knihy za uplynulý b'ak'tun a zaplatí daně. - Mayové nakoupí nové kalendáře a účetní knihy pro další b'ak'tun. *** Film byl výborně vyvážený, dechberoucí naprosto neuvěřitelné a nepravděpodobné akční momenty v pravidelných intervalech střídaly sentimentální, hrdinské a vlastenecké výlevy, tak dojemné, že i ten konec světa se vždy na pár minut pozastavil, aby si to poslechl. Úžasné, no bavil jsem se, občas zapoměl dýchat, často se nudil - asi tak na tři hvězdičky.

• 3.11.2012  17:45
    Medianeras (2005)

Ke zhlédnutí na youtube případně dailymotion. Silně ale doporučuju, podívat se dřív na filmovou předělávku z roku 2011!

• 16.9.2012  23:49

25 10 12

• 13.9.2012  23:03
    Bez tváře (TV film) (2008)

Dobře, že jsem ještě úplně nerezignoval na novou českou filmovou tvorbu. Příliš jsem nečekal, a prvních zhruba dvacet minut zhuštěného děje prosvištělo jak blesk, a už už jsem měl pocit, že by mohl přijít konec. Ale byl to teprve rozjezd drámy ze života, plný emocí, radosti, naděje, zklamání. Možná trochu přesycený, a některé dějové linky byly přebytečné - spíš se čas zaplácaný tímto mohl více věnovat psychologické stránce hlavních postav, a klidně by to pak sneslo i delší stopáž, protože téma je zajímavé. Rozšířil bych žánr o drama, romantický, komedie - možná je to příliš, ale "je tam všechno" - naštěstí to příjemně odsýpá, a ani to není tak přeplácaný, jak mohlo být. Co bych vyzdvihl (a pak shodil do špíny), je hudba - zní téměř od začátku do konce, a připoměla mi německé romantické filmy pro nedělní dopoledne - ale i hudba se podílí na té melancholické atmosféře. Každopádně proti očekávání příjemný filmový zážitek. Lepší tři hvězdy, tedy čtyři.

• 13.9.2012  16:32
    BlinkyTM (2011)

S českými titulky ke shlédnutí zde.

• 10.9.2012  13:51

První půl hodiny mi trvalo, než jsem přistoupil na hru kartonových kulis a obřích rukou zběsile kolem sebe mávajících. Přistoupil jsem na to, a výborně se bavil všemi těmi fantaziemi, spoustou dobrých nápadů a fascinujících filmových momentů. Stephanovy představy se prolínají s reálným světem, a on se od nich nedokáže odtrhnout, vysní si svět podle svých představ, a ruku v ruce s tím silně prožívá i fantaskní zklamání, pokaždé, když jeho sny narazí na skutečnost, a on si tu srážku vybarví svými obavami, ať už oprávněnými, či ne. Je zábavné ho sledovat, a někoho mi připomíná, až na tu děsivou psychózu, která prostě na obrazovce musí působit komicky. Další výborný film režiséra Věčného svitu...

• 9.9.2012  15:56

• 5.9.2012  20:01
    Sight (2012)

Děsivé, a nejvíce skutečnost, že takhle rozšířená realita, je pojatá jako hra... Tím by se ovládaly soutěžichtivý masy... http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/zrak

• 5.9.2012  16:12

Film byl pro mě velikým zklamáním. Největší zásluhu na tom má představitelka Veroniky - nedovedu si pomoci, ale ona se na tu roli prostě nehodí. Neumí hrát, nebo možná ještě lépe - vypadá pořád stejně, hraje stejně, a já jí to k mojí smůle ani na okamžik nebaštil. Buffy... Další veliká výtka patří kameře, z které jsem v jednom kuse měl mořskou nemoc, ... Předlohu od Coelha jsem nečetl, ale rád bych upozornil na existenci starší japonské adaptace této knihy http://www.csfd.cz/film/223181-veronica-wa-shinu-koto-ni-shita, klíčové slovo pro google - asiatorrents.

• 4.9.2012  19:00
    Noc na Zemi (1991)

Pět taxikářských "městských legend" z různých měst a zemí. Nejde o víc, než o rozhovory taxikářů se svými pasažéry, takže žádné (přehnané) drámo, ale milé lidské příběhy - příjemně se na to dívá. Nechal jsem si zvednout náladu.

• 4.9.2012  10:57

Není to špička britskýho humoru, občas jsem se celkem dobře nasmál, ale některé přehrané pokusy o vtip vtipné nebyly, a jak se začaly vytahovat z rukávu zbytečné nechutnosti, a opakovat vtipy, přešlo mě to. Pořád ale dobrá komedie, horší čtyři hvězdy, neboli tři.

• 3.9.2012  23:21
    Half Nelson (2006)

Zajímavý téma, zajímavá pointa, výborně zahraný, cítil jsem, že Gosling je naprostá troska, větší jak ten nejspodnější dealer. Přesto bych uvítal trochu kratší stopáž (nebo trochu víc děje). Smysl těch lidskoprávních vsuvek jsem bohužel nerozšifroval, takže je považuju za jakýsi nešťastný a zbytečný úlet... Strašně rád bych dal čtyři hvězdičky, protože téma mě zasáhlo. A tak je tedy dám. // K názvu: Poloviční Nelson. Kromě toho, že se jedná o jednoduchou formu zápasnického chvatu, přeneseně se tak říká i technice vyjednávání, kdy se při náznaku zájmu/"nákupních signálů", přechází hned k uzavření dohody/obchodu - bez dalších keců a přesvědčování.

• 3.9.2012  15:47

Film je v Číně zakázaný, autor i společnost dostali na dva roky banána, poté, co "unikly" na internet vycenzurované scény. Film si tak horko těžko užil jen měsíc promítání silně cenzurované verze v Pekingu. https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_in_Beijing#Domestic_release_problems

• 3.9.2012  14:00
    Dům duchů (1993)

Místy příliš roztahaná sága mapující osudy několika generací rodiny Truebů. Někdo tu psal, že je kamera příliš statická, že v tom není žádný pohyb - mě to kupodivu k tomu filmu sedělo. Co mi ale nesedlo je nevyužitý potenciál "schopností" Clary, ale tak už to v životě chodí - sebevětší moc neznamená nic před těmi posledními okamžiky plnými osamělosti a zklamání, a že by o tom Esteban mohl vyprávět...

• 3.9.2012  12:43

Hlavní devizou téhle jinak ucházející lekací duchárny jsou roztomilé kočičky a ještě roztomilejší koťátka. Lekačky fungují, a je jen dobře, že se kamera nesnaží v první chvíli šoku uhýbat, ale snaží se donutit uhnout pohledem mě - takže dlouhé děsivé pohledy na "zlo", které nezmizí po prvním mrknutí, potěší. Škoda je jen těch digitálních hrátek, obzvláště ke konci, které příliš přesvědčivé nebyly.

• 3.9.2012  12:27
    Všechno je sračka (studentský film) (2009)

Je to sračka. Doufám že se s panem autorem shodneme...

• 3.9.2012  00:00

Citový vydírání? Jsem alergický na filmy, co se mě snaží vydírat nebo rozbulet, ale tady jsem nic takového necítil - bulel jsem dobrovolně. Od začátku je naprosto jasné, jak to dopadne, ale stejně jsem cítil jakousi naději, že přeci není možné něco takového dopustit. Film není o válce ani proti válce, je o lidech, a není to nic hezkého.

• 2.9.2012  23:57

Byl jsem překvapený, jak mě film bavil, i když jsem nic nečekal. První jsem viděl Temného rytíře, a obojí jsem dlouho odkládal, protože jsem nevěřil, že by mě to zaujalo víc jak starší Burtonovo zpracování. Už po temném rytíři jsem měl rozporuplné pocity - je úžasné, jak realisticky vše vypadá, pastva pro oči, ale mě tam prostě chybí ta batmanovská atmosféra, která dýchá ze starších filmů - a v tom jsem se, přes veškeré kvality a zábavnost filmů utvrdil. Proto subjektivně za ***.

• 2.9.2012  23:55

Bylo to depresivní a neskutečným způsobem mě to mučilo. Měl jsem pocit, že se mě snaží roztrhat na kousíčky (a ty pak házet do žhavýho oleje). Opravdu intenzivní emocionální zážitek. A to je na druhou stranu škoda, dívat se dvě a čtvrt hodiny na holku, jak si s tím svým smířeným úsměvem nechává zasazovat jednu křivdu za druhou proti zdravýmu rozumu a hlavně proti mojí vůli, jakožto diváka, to hraničí s vydíráním a No prostě jsem hrozně zdeptanej a ten film jen tak nezopakuju. Tohle je více méně pozitivní příspěvek ;) kdyby byl někdo na pochybách. 4*

<< předchozí 1 2 3