Mikarda

Martina Dočárová

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.8.2019  07:07

Příběhy v příbězích, místy toho bylo až přespříliš a to nejlepší přišlo až na konec (po možná až příliš dlouhém! čekání). Nejlepší Brad Pitt za poslední dobu, "carrying Leo's load", no pochopíte, hláškami se to tam opět hemžilo a souhra tohoto dua byla bezkonkurenční. Určitě stojí za vidění, skalní fanoušci nebudou zklamání, ale tento styl není pro každého. A musím ještě vypíchnout propracované záběry a perfektní načasování prostřihů - to pan Q perfektně zvládl. Viděno v US.

• 1.5.2019  22:07

Úctyhodné propojení tolika filmů, to se rozhodně musí nechat! Ale máme tu ta "ale", "proč", "jak" a "to přece není možné" a místy jsme se snažili být zábavní, no opak byl pravdou. Svoji kritiku bych shrnula tak, že první hodinu a posledních 20 minut bych zkrátila na desetinu, to by dostatečně pokrylo veškeré vyjádření šrámů na duši z předchozích dílů, té omáčky bylo zkrátka přehršel. Pozitiva ale samozřejmě vítězí a i v tomto případě si celkově člověk film užije. Přestože všichni známe, jak to asi dopadne, dostalo se nám pár překvapení a prostřední část byla nejpříjemnější z celé podívané. Moment, kdy se proti sobě ženou dvě armády za zvuků epické hudby, či když hledíme na zoufalé tváře uválených hrdinů, byl pro fanoušky jak stvořený. A na poslední slovo - Ne, Thor takto opravdu ne. A Hulk naopak velký palec nahoru!

• 28.4.2019  17:57
    Roma (2018)

Neobyčejně podaný každodenní obyčejný život. Toto "observatory drama" není nutně filmem, který musí člověk vidět opakovaně, ale plný počet si rozhodně zaslouží. Totální emocionální palba, neskutečná síla / výkon slečny Cleo, atmosféra by se dala krájet. V jistých scénách člověk ani nedýše, nebudu psát ve kterých, ať nespoileruji, podívejte se na to sami.

• 19.4.2019  19:01
    Paddington 2 (2017)

Nejrozkošnější film, co jsem v poslední době viděla. Paddingtonova dobrosrdečnost je inspirující, film byl zábavný, Grant i Gleeson perlili, no zkrátka musím doporučit tento milý feel-good movie všemi deseti.

• 15.3.2019  15:32
    Génius (TV seriál) (2017)

Bravurná myšlenka nahlédnout do myslí géniů počínaje Einsteinem. Jsem zjevně výjimkou takovou, že se mi druhá série líbila ještě více než ta první. O umění toho vím pramálo a Picassův příběh/život mi umožnil nahlédnout do světa umění 20. století. Nejvíce mnou pohnula jeho oddanost k umění související s destrukcí života mnoha žen. Zajímavé bylo i vysvětlení jeho "temného" stylu kreslení po úmrtí jeho drahého přítele. Art is the lie that enables us to realize the truth.

• 6.3.2019  09:54
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Zbožňuji retro atmosféru a seriál si mě rozhodně získal, u finální epizody S02E08 jsem hrůzou ani nedýchala! Seriál (pro mě) táhla skvěle zahraná postava Charlotty a zajímavý příběh. Určitě by bylo super, kdyby se pokračovalo 3. sérií, některé dějové linky vypadaly, že se budou dotahovat. Čtyři a půl hvězdičky a velká spokjenost!

• 5.3.2019  11:21
    Temný případ (TV seriál) (2014)

3. série byl top! Příběh nakonec jednodušší, ale napínačka to rozhodně byla.

• 14.12.2018  23:41

Silný příběh, jehož dobrý konec jsme naštěstí znali, ale i tak to bylo místy neskutečně napínavé, Hurwitzova téma z přistávání přenádherné. Rozhodě mi chyběla scéna, jak se vraceli na velitelský modul (2 % fuel ?). Božské záběry na Zemi z vesmíru, občas si říkám, že nic krásnějšího asi ani není. Líbila se mi i komplexnost příběhu, že bylo ukázáno, jak velké oběti musely být položeny pro tento úspěch - to málokdo zná. Nejlepší film s vesmírnou tématikou to asi nebude, ale za vidění to určitě stojí.

• 24.11.2018  16:13
    Narcos: Mexico (TV seriál) (2018)

Charakter Félixe dle mého nedosahuje takové "síly" jako byli Pablito či gentlemani z Cali v původních 3 sériích Narcos. Nicméně musím říct, že jsem celou mexickou sérii sjela téměř jedním dechem a jedná se o skvělou podívanou, především v druhé půli, to jsem místy až nedýchala, někde i slzička ukápla. Srdovkou byl díl S01E05, no koukněte sami. Seriál o chamtivosti, moci, síle, jednotě, zradě, korupci; velmi silné 4 hvězdičky!

• 10.11.2018  00:23

Na toto jsem se velice těšila a nebyla jsem zklamána. Úžasné zpracování a Rami (jehož jsem si oblíbila již v Mr.Robot) si mě kompletně získali. Oko nezůstalo suché, opravdu neskutečný film, odcházela jsem z kina zcela omráčená. I'm a performer, darling, not a Swiss train conductor. Show must go on! Film, který ráda uvidím znovu. Vše, co si od filmu mohu přát. Dokonalost. Všichni si to na velkém plátně řádně užijte.

• 24.10.2018  00:30
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Já zkrátka můžu seriály se silnými ženskými hrdinkami. It's the bras, right? It's the bras. And the the girdles and the corsets. All designed to cut off the circulation to your brain, so you walk around on the verge of passing out, and you look at your husband, and he tells you things, and you just believe them. Velmi příjemná podívaná, samotné téma o rozpadajícím se životě je nestárnoucí a zde je velmi vtipně podáno. Retro styl s krásnými kostými, s dokonalým soundtrackem a nejdokonalejší Mrs. Maisel. Nemůžu se dočkat další série (poprosíme více Lennyho). TIT'S UP! 2. série byla také fantastická, toto mě zkrátka baví; jsem moc zvědavá, kam se nám posune další série. Midge si zkrátka musí hned každý zamilovat! A především ten soundtrack, to je lahoda, a když tam zaznělo hlavní téma z hry Mafie, tak jsem se musela nad tím vším nostalgicky usmát. Tento seriál šíří tak neskutečně pozitivní náladu, že ho musíte všichni vidět. Hodnotím na maximum.

• 21.6.2018  08:29
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Velice návyková dávka emocí!

• 30.4.2018  05:05

Trailer sliboval fantastickou podívanou a tu jsme také dostali. Několik roztříštěných příběhů součástí jednoho velkého, které Vás vtáhnout, a nebudete se nudit ani minutu. Konec, kterému nebudete chtít uvěřit, a budete ho poměrně dlouho zpracovávat. Nebudu nic dodávat, abych se vyvarovala spoilerům, ale jsem teda komplet nadšená a je to film, který musíte vidět, není to jen o efektech, ale i o solidním příběhu.

• 22.4.2018  17:54

Všemocná Cate je zcela bezmocná bez jednoho meče - lehce absurdní, ale akce to byla parádní. Celkově příběh nebyl nijak famózní, nicméně vtipy a akcí se neštřilo. Společně s dobrým výběrem herců se z toho vyklubaly nadupané 2 hodiny, jež si nesmíte nechat ujít.

• 21.4.2018  18:41

Musíte to vidět, vážně! Vizuální a herecká paráda, tady není co dodat. Murphyho charisma srší v každém záběru a okamžitě vás donutí si zamilovat mazaného Toma Shelbyho. Zápletky taky super, plejáda dalších hvězd na scéně (Hardy, Brody), moc mě to bavilo. Nedávám full hodnocení čistě z důvodu, že to nebudu potřebovat v blízké době vidět znovu - 4 a půl hvězdičky!

• 31.3.2018  08:02

Samotná zápletka je v podstatě velice prostá, nicméně všechny efekty, akční scény a v podstatě i ten "moral" ohledně virtuální reality z toho tvoří nadupaných 140 minut. Skvělí hlavní hrdinové a plus ještě musím vypíchnout scény s automobilovým závoděním a ten závěrečný masový souboj, to byl zkrátka filmový orgasmus! Čtyři a půl hvězdičky, nutno vidět na velkém plátně, wow!

• 24.2.2018  21:38

Jako milovnice sarkasmu a šarmantních mužů jsem byla samozřejmě potěšena, Tento film je to poměrně neobvyklá westernovka, proto mi asi tak dlouho trvalo se k ní dostat, nicméně konečně jsem se k ní jeden chladný únorový víkend dostala a byla jsem velice potěšena. Děj ubíhá a Vaše srdce je zcela s dvojicí, která Vám neustále kouzlí jemný úsměv na rtech. Legendární písnička a závěrečně utnutá scéna. Zkrátka paráda, staré filmy mají i po téměř 50ti letech své kouzlo, to se točily tehdy neohrané kvality, páni...

• 7.2.2018  09:15
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Fascinující myšlenka a nespočet zvratů, které způsobují silnou závislost na tomto seriálu. I třetí série byla vážně pecka, stále se tam něco děje a napětí by se dalo krájet. Předvídat se zde opravdu moc nedá, no uvidíte sami. A samozřejmě všemu kralují parádní výkony. Dávám čtyři a půl hvězdičky za to, že někdy je čekání na objasnění některých faktů vážně přepáleně dlouhé! You don't take down a conglomerate by shooting them in the heart. That's the thing about conglomerates, they don't have hearts. You take 'em down limb by limb.

• 21.1.2018  01:20
    Lady Bird (2017)

Nějak se mi nepodařilo řádně se vcítit do příběhu a přišlo mi to takové mdlé, nijaké, nemastné, neslané. Saoirse je samozřejmě vynikající, mám ji moc ráda, ale nějak jsem podvědomě srovnávala s filmem Brooklyn, kde měla také hlavní roli, a ten mi přišel zajímavější a upřímnější. Toto je předevěím o vztekající se holce, která zažívá nějaké to dobrodružství, staví se neustále na hlavu a dostává lekce od života.

• 16.1.2018  00:51
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Sjedete to za odpoledne, protože je to neskutečně zábavné, napínavé, ulítlé a originální. Neskutečná JÍZDA doprovázená skvělým soundtrackem jako je Lonesome Town nebo Why Can't I Touch It, která v žádném případě není určena jen pro teenagery. Příběh mě prostě bavil a ten konec... no snad se dočkáme další série, jinak to vážně není fér :P

• 14.1.2018  20:42

McDonaghovy filmy, které se s ničím nepářou a jdou na to přímo a vtipně, mě zkrátka baví. Sice se mi Bruggy líbily víc, ale toto je rozhodně vynikající film, který má skvělý start a trošku slabší druhou půlku, nicméně herecké výkony jsou brilantní, takže Vás to bude určitě bavit. Ve filmu se střetává hodně příběhů a tvoří tak komplexní story plnou emocí, co diváka vážně dostane do kolen. Jsou tu luxusně vykresleny charaktery postav a co se týče Frances, tak ta je prostě v tomto filmu bohyně, opravdu parádní výkon a věříte jí každé slovo/ nadávku/ pohled. Určitě stojí za vidění, nicméně nejlepším filmem roku pro mne zůstává Dunkerk kvůli tomu, jaké emoce ve mne zanechal několik dní.

• 7.1.2018  00:59
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Budu jen opakovat již zmíněné - parádní seriál a místy se člověk řeže smíchy. Co dál dodat? Je to originální, vtipné, kreativní, ani není co vyčítat. Podle mě extrémně obdivuhodné hlasové schopnosti Chrise, nevěřila jsem, že to dabuje jedna a ta samá osoba. Nejraději mám asi díly s evil Mortym a celkově jeho znělku (https://www.youtube.com/watch?v=Bk3lknaWI9Q&list=RDBk3lknaWI9Q&ab_channel=Server) Jedna ze seriálových povinností dnešní doby ;-) Rick: Fu*k you, Summer! And fu*k the government! And fu*k me for letting my guard down, which I will never do again. Morty: Geez, Rick! You can't say f— "'f' you" to your granddaughter! Rick: I just did, Morty. Here's dessert. Fu*k you.

• 25.12.2017  21:43
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Slabší čtyři hvězdičky, nám se to ale líbilo. Bylo to vtipné a místy i napínavé. Jen oblíbenec Sokol poměrně nepotěšil. Určitě jedna z lepších vánočních pohádek :)

• 11.12.2017  09:58
    Wind River (2017)

Tento počin je vynikající, mrazivý, smutný a v neposlední řadě toho má hodně co říct. Jeremy to zahrál na 100 % a mně po skončení vhrkly slzy do očí nad syrovostí a krutostí celého filmu. Určitě doporučuji vidět a osobně myslím, že jsem právě viděla jeden z nejlepších filmů roku 2017, který nám řádně rozvíří Oscary ;-)

• 10.12.2017  12:54
    Westworld (TV seriál) (2016)

Vzácný případ, kdy mne soundtrack zaujal více než samotný seriál. Příběh samozřejmě zajímavý, ale musela bych to vidět vícekrát, abych ho plně pobrala. Konec první série předvídatelný, čekání na další sérii nekonečné.

• 10.12.2017  11:55

Tuna akce, dobré hudby a zábavných (a jedna rozkošná) postav. Nemám co dodat, příběh má náboj, utíká to, smějeme se, bojíme se, prostě nás to baví. Uděluji 4 a půl hvězdičky, lehce strhávám za některé zbytečně nelogicky přepálené scény. Jinak super úlet, na který se ráda podívám znovu (narozdíl od příliš ukecané dvojky).

• 4.5.2017  02:01
    Propast (1989)

Zrežírováno pěkně, ale vždyť to byla (především od druhé poloviny) hrozná blbost...

• 23.3.2017  18:27
    The 100 (TV seriál) (2014)

Má to spád a zajímavý příběh, má to občas stupidní děj a trapně vykonstruované zápletky, ale je to závislačina a napínačka každým coulem ;)

• 12.3.2017  00:30

Scéna na WC a s 1690 bezkonkurenční!!! Miluji zvukovou složku v Boylových filmech. Příjemná zábavná nostalgie, 4 a půl hvězdičky :) "Choose life..."

• 6.3.2017  15:22
    La La Land (2016)

Film hýřící barvami, skvělými písničkami, dílo zároveň nerealistické i syrově skutečné, filmový konec přesně dle mého gusta, resp. jeden z nejkrásnějších konců, které jsem viděla. Promočený balíček kapesníčku, rozhodně nejlepší film roku, děkuji!

<< předchozí 1 2 3 4 5