Vzhůru do oblak (2009)

Příběh, který mě silně dojal (celý životní příběh Carla) i mile rozesmál (Veverka! Bum prásk!:)). Pravda ale, že jsem byla trochu zklamaná nesmysly, které se tam vyskytly (dědula, co nevyjde pár schodů rázem šplhá a skáče po vzducholodi a bez problémů udrží celý dům... to ani v pohádce ne). Nic ovšem nemůžu vytknout příjemné hudbě a taky dabing byl bez chybičky - hlavně Pavel Liška :)! Ale celkově to bylo totálně mimo můj vkus...

Horší už to nebude (2006)

Rýže/Růže - nejkrásnější moment z celého filmu :) Skvělá režie, scénář a hudba!!! Ferrell mi poprvé předvedl, že umí zahrát i něco jiného než debila a i když Maggie nemám ráda, tak si mě jako lehce pošahaná pekařka získala. Škoda, že film neskončil po té srážce s autobusem, to by byla vážně pecka!

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Původně asi komedie se změnila v dojemné drama. Nebýt toho stupidního amerického konce, tak by to bylo za víc... Adam byl úžasný!

Smrt čeká všude (2008)

Skvělá hudba, Renner a Mackie! Moc mi ale nepadl scénář - pět minut jsem seděla jak přikovaná, půl hodiny nuda, pak opět akce (bomba vybuchne? nevybuchne?) následované nudou... A k tomu ještě ´Beckham´. Achjo... Aspoň konec (proslov k synovi) mě oslovil, jinak jsem polovinu filmu prozívala.

Batman (1989)

Keaton se tvářil, jako že ho něco bolí a nevěřila jsem mu absolutně nic. Nicholson byl podstatně lepší, ale asi dabing nebo ty příšerný vlasy na mě neustále křičely: Jsem ubožák! Škoda, protože jeho jedno obočí nahoře, druhé dole při spřádání ďábelských plánů vypadaly moc nadějně. Ve správných rukou byla ale rozhodně režie, Tim válí! I když mě to nutí, nebudu srovnávat s Temným rytířem, je tady přespříliš vysoký věkový rozdíl (i když na ten by se herecké výkony vymlouvat nemohly :P). V roce, kdy jsem ještě ani nebyla na světě, to muselo působit jinak, než nyní, hlavně po nedávném opětovném shlédnutí Temného ryíře... 3,5 hlavně pro Tima.

Skrytá identita (2006)

The Departed je vynikající film s naprosto špičkovými hereckými výkony, za což si bezpochyby zaslouží plných 5. Nicméně stále trvám na tom, že četnost výskytu výrazu f.ck byla přehnaná.

Rain Man (1988)

Wow, to byla síla... Dustin a jeho pohyby, grimasy, pohled, chůze, ,,Oó´´, ,,Nevím´´ a ... prostě všechno! Byl dokonalej, naprosto si mě získal! 4,5 hvězdičky dát nemůžu, tak zaokrohluji nahoru kvůli scénáři, režii, samozřejmě Dustinovi a i Tomovi za jeho proměnu. P.S. Scéna v telefonní budce byla dokonalá :)

V zámku a podzámčí (1981) (TV film)

Dokonalé nikoli, zato nádherné, místy kruté! Strhující herecký výkon Marka Mikuláše a Jany Brejchové. Stojí za vidění!

Moje borůvkové noci (2007)

Jestli Norah Jones zpívá tak dobře, jak hraje, tak doufám, že se její písničky nikdy nedostanou k mým uším. Příšerná režie!, ještě nikdy mi nebylo z ,,hledání sama sebe" tak zle! Ale 1,5 hvězdy pro skvělou Natalii Portman!

Zrození šampióna (2009)

Myslela jsem, že to měl být stupidní americkej film s americkým happy endem a americkým fotbalem... Naštěstí jsem myslela špatně :) Story působivá (je mi jedno, jestli to byla přimázlá true story, prostě je miluju), Michael a jeho umučený výraz a ,,I don´t know" bylo srdcervoucí a Sandra... dokázala, že i když jí na hlavě vytvoří sebezrůdnější kreaci, tak je to skvělá herečka. Byla jsem absolutně okouzlena a přes veškeré snažení, nebulet, tekly potoky slz. Ale jsem ochotná obětovat krabici kapesníků, protože to musím vidět znovu a znovu a znovu... Pro mě favorit na Oscarech, a i když se nezadaří, tak pro mě osbně jsou obě nominace už proměněné :)