Babylon (2022)

První dvě hodiny absolutní jízda. W O W! Co se to tam dělo?! Neskutečná palba. Poté se mi již lehce chtělo na dámy a tempo se zpomalilo. Ale závěr to zachránil. Chazelle je (pro mě) génius. Jedinečný film a ta hudba! H U R W I T Z I! Dnes nebudu mít klidné spaní, jak mi ještě teď buší zběsilé tóny v hlavě. A samozřejmě koncert herců, především Margot. Ta ten film ovládla, to byla radost pohledět. Začít bombou, skončit bombou. Díky pane.

Lékořicová Pizza (2021)

"I knew it! I knew that was what you were thinking. You’re always thinking things, you thinker. You thinker! You think things!". Příjemné herecké obsazení, ale jak tu padlo víckrát, je to vlastně film o ničem, což by vlastně ani tak nevadilo, ale nezanechal ve mně žádný hlubší dojem, tedy váhání mezi třemi a čtyřmi šlo dolů.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálně 100 %, o tom se nemáme o čem bavit. Ani stopáž kupodivu tolik nevadila, objevování nového světa bylo provedeno s takovým citem, že jsem si to absolutně užívala a o žádné pasáží jsem si nemohla říct, že bych ji ráda oželela. Finální bitva skvělá, byla jsem zapíchnutá v sedačce a ani jsem nedutala. Nicméně (ano, již se dostáváme k tomu ALE) myslím, že je to film na jedno zhlédnutí. A to v kině. A příběh je očekávatelný, víte, že vše dobře dopadne, a přesně kvůli tomuto nemohu dát plné hodnocení. Zkrátka něco mi tam chybělo, něco, co by rozrušilo tuto 'pohádku'. Tak třeba v trojce, Jamesi, se Ti podaří přinést úchvatnou podívanou včetně kvalitního příbehu. SPOILER: Avatar meets Titanic... Jimmy dělá to, co zkrátka umí.

Menu (2022)

Během filmu šuškám kamarádovi, protože něco na filmu mi připomíná moje oblíbené V Bruggách: "Ralph vážně umí zahrát magory."  Kamarád šušká nazpátek : "Já mám strach" - odmlka...- "že to nehraje." Celkově se nám to moc líbilo, ze všech úhlů - výkony, prostředí, výsměch smetánce, nekonvenční uchopení tématu a především to, ze tento film je zkrátka jiný. Dobré šokující momenty, no všem doporučujeme jít. Jen si asi vezměte svačinu, chuťové pohárky se dost dožadovaly!

Top Gun: Maverick (2022)

Guilty pleasure!!! Zápletka samozřejmě žádná sláva, ale takový masivní good feeling jsem si z filmu neodnášela ani nepamatuji :3 Akční filmy nejsou úplně mým žánrem, ale byla jsem teda podstatně nadšenější než kolegové. Dobrá práce, děkuji.

Kingsman: První mise (2021)

Poměrně jsem zápasila sama se sebou při hodnocení, ale přikloním se nakonec k vyššímu z následujících důvodů - super ulítlé souboje, jeden absolutně nečekaný zvrat a především se mi líbilo zapracování historie. Řekla bych ale že jednou vidět stačilo. Místy hodně předvídatelné a zbytečně přestřelené. Vaughn je Vaughn, oddechla jsem si a vypnula mozek, tak mu to nebudeme kazit. Jednou ale určitě stačilo, na první díl to bohužel zdaleka nesahá.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Korean life does NOT matter????????!!!!!!!!!!!

Dámský gambit (2020) (seriál)

"It's not about a game. It's about the cost of genius." Beth mladá i stará skvělá a s Bennym jim to skvělě jiskřilo. Inteligentní nadstandardní minisérie. Jiný konec, než ten naservírovaný, jsme snad ani nikdo nečekal. Díky za fajn půlden!

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Milé nadprůměrné 3 hvězdičky. Krásná zasnežená krajinka a roztomilý naivní příběh. Nenadchne, neurazi, ale některé scény určitě vykouzli úsměv na rtech.

Wonder Woman (2017)

Gal je pěkná kost ale to je asi tak všechno. Moc mě to nebavilo a ten konec byl absolutně tuctový... Žádná sláva.