Braddy

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 21.7.2017  13:33
    Dunkerk (2017)

Byli lepší než v La Scala!!

• 17.1.2016  14:57
    Fantomas (1964)

Vždy mě zajímalo jak dokázala Helene v tom vrtulníku najít auto s Fantomasem, když netušila kam jeli a jakým vozem:) I Columbo by zbledl závistí.

• 23.11.2015  20:37

Ty jo!!! Tak nejsem blázen :-) Od dětství si pamatuju, že v telce běžel seriál s tímto divným názvem a že tam hrála Věra Tichánková. A to bylo tak všechno. Nikdy jsem ho už potom neviděl a nikde o něm nebylo ani písmenko. Až dneska koukám že ho sem někdo přidal. Je s podivem, že ho ČT nikdy nereprízovala (nebo aspoň mi to uniklo).

• 11.1.2015  23:12
    Noční let (2005)

Asi první film, kde jsem celou dobu držel palce "padouchovi" a ne zcela nesympatické hlavní hrdince . Možná je to tím , že záporáka hraje Cillian kterého nemůžete přece nenávidět :)

• 14.12.2012  09:27

Shrnu to velmi krátce...pokud před shlédnutím filmu neumíte zpaměti vyjmenovat všech 14 trpaslíků, film nebude určen pro vás. Ale i pak filmu stejně dáte 4* hvězdičky, snad aby vás ostatní neukamenovali? Opravdu mě zaráží hodnocení typu: "film byl dlouhý, nudný, přeefektovaný, recyklovaná hudba...ale dám tomu 4*" WTF??

• 4.11.2012  07:21

To bych netušil, že tady po asi 25 letech najdu film, na kterém jsem byl jako malý se školou v přírodě v úžasném venkovském kině v Harrachově! :-) Netroufám si po té době film nějak hodnotit, protože mi z něj uvázlo v paměti krom názvu jen pár scén. Ale děj filmu se trochu podobal české Botě jménem Melichar. Parta třídních výrostků se snažila vyvádět lumpárny nové mladé soudružce učitelce, ale ta jim to ve smyslu názvu filmu vracela i s úroky.

• 29.9.2012  12:06
    Receptář prima nápadů (TV pořad) (2001)

Popravdě mě už delší dobu udivuje, že se na Česko-Slovenské FILMOVÉ databázi hodnotí pořady typu Receptář, o vaření, nebo zpravodajství. Upřímně, co na tom hodnotíte? "Herecký výkon" moderátora? "Výpravu" studiových kulis? Scénář, kameru, režii?? IMHO já bych tyto druhy televizních pořadů z CSFD zcela vyjmul a nechal zde jen ty televizní počiny, které mají alespoň nějaký umělecký záměr.

• 3.9.2012  22:36
    Just Imagine (1930)

Velmi netradiční spojení muzikálu a sci-fi. První polovina filmu je vcelku nudná komedie s několika hudebními čísly a rádoby vtipnými momenty s věčně "přiopilým" hlavním hrdinou (který mě stejně jako zelvopyra od začátku iritoval). Ale jak se děj filmu přesune na Mars, začne být film skutečně zábavný. Kdyby tvůrci vyhodili otravného hlavního hrdinu a celý film byl o cestě na Mars s pantomimickými Marťany, dám 5*!!

• 1.9.2012  09:45

Perou se ve mě dvě protichůdné věci: moje láska k sci-fi a odpor k historickým filmům. Proto jsem si i tento film nechával "na později", protože mě dvouhodinová stopáž historického dramatu s prvky sci-fi odrazovala. Nakonec mě výsledek vcelku pozitivně překvapil. Minimalistická výprava filmu není vůbec na škodu, právě naopak. Předlohu jsem zatím nečetl, ale pustím se do toho, protože téma mě chytlo.

• 30.8.2012  08:00

Co napsat ke klasice sci-fi filmu 50. let? No snad jen, že je ostudné, že jsem ten film sehnal až po tolika letech!

• 29.8.2012  08:28

Na to, že se vlastně jedná o Emmerichův studentský film, tak klobouk dolů. Jde o v té době nejdražší studentský snímek, který stál kolem 1,2 milionů marek. Emmerich se prostě nezapře a už od počátku se u něj projevují megalomanské choutky. Pravda, zde ještě nejsou žádné mega výbuchy a zkáza světa (jediný velký výbuch je zde ztvárněn silným zábleskem na tváři hlavního hrdiny). Ale vše ještě mělo teprve přijít...

• 27.8.2012  22:33
    Akvanauti (1979)

Popravdě příliš nechápu tak vysoké hodnocení filmu. Coby fanoušek starších i východoevropských sci-fi bych měl mít možná pro film větší pochopení, ale nejde to. Pozitivní byla maximálně tak krátká stopáž filmu. Což se bohužel ale odrazilo ve velmi chaotickém a zrychleném ději zejména v první třetině filmu, kam tvůrci museli nacpat všechny důležité informace, aby pozdější děj odehrávající se pod vodou dával smysl. Hlavní postava akvanauta Soboleva je nesympatická, asi stejně jako jeho podmořský kolega. Než se stačíte s postavami seznámit a trochu je pochopit, už je konec filmu. Vědecko-fantastický prvek filmu je opravdu směšný a skoro bych se zdráhal film označit za sci-fi (viz. stručný obsah uvedený výše, s malým upřesněním, manta čip nespolkla ale "strčila hlavu do kopírovacího zařízení a to překopírovalo záznam do jejího mozku"). Dvě hvězdičky jsou tedy za hudební složku a za vcelku realistickou umělou mantu. Pokud chcete zajímavější podmořský film, pusťte si radši klasiku Člověka obojživelníka.

• 19.3.2012  20:19

(285. shlédnutý z 298) Buck Rogers odstartuje v raketoplánu na rutinní let...aby vletěl do rutinního filmu. Stejně jako Battlestar Galactica (od stejných producentů) se film svezl na vlně úspěchu Hvězdných válek. Bohužel kopie originálu jak známo s dalším kopírováním ztrácí na kvalitě, což je i případ Bucka Rogerse. Efekty jsou skousnutelné, ale ničím neohromí. Taky jich je jen pár a navíc už recyklované. Hlavní hrdina mě celkem iritoval a jeho plechový přítel s "tamagočim" na krku...no raději nemluvit.

• 14.3.2012  10:04

(284. shlédnutý z 298) Dlouho jsem film nemohl sehnat v koukatelné kvalitě, až dnes. A mohu říct, že jsem zklamaný nebyl. Na svou dobu poměrně slušné triky, kterých je film plný hlavně v poslední třetině. Pravda, některé prvky jej dost schazují (zmíněný mutant, který je všude na fotkách, toho si mohli tvůrci odpustit), ale i přes svoji "ukecanost" je film svižný a zábavný. Někdy samozřejmě nechtěně :-)

• 5.3.2012  11:54

Občas není na chybu absolutně nic nevědět o filmu dopředu a jen se nechat překvapovat a okouzlovat. To se mi v případě tohoto filmu podařilo a Woody Allenovi se opět povedlo mě dostat do kolen. A nemůžu nezmínit bonbónek v podobě Salvadora Dalí a Luise Buňuela.

• 21.9.2011  18:43

Paradoxně jediná pozitivní postava tohoto filmu je "negativní" role jako vždy výborného ironického Jiřího Adamíry!

• 14.9.2011  18:43

Ano, přiznám se bez mučení, že při závěrečné dojímavé hudbě jsem řval jak velryba :-) Jinak perfektní hrůza a děs pro malá děcka!

• 22.5.2011  19:19

Nemůžu tento film hodnotit objektivně. Námět filmu prostě absolutně přebil vše a bohužel z lidí jako "Ruka boží" je mi na zvracení a takový pocit jsem měl po shlédnutí filmu. Nejhnusnější filmový zážitek všech dob. Omlouvám se tímto Billovi, Matthewovi a dalším, kteří jsou v tom nevinně. V podstatě bych měl napsat, že Bill Paxton natočil SKUTEČNÝ film, protože žádný jiný jakkoliv strhující film ve mě nezanechal takové dojmy (byť odporné).

• 22.5.2011  19:14
    Po životě (2009)

Druhý film v mém životě (prvním je Lovec démonů), který musím označit nálepkou "odporný". Ale není to vina filmu, jen tématem. Protože nechci spojlerovat, nelze svoje pocity líp popsat. Prostě film, který mi fyzicky neudělal nejlíp a znovu se na něj už nechci nikdy dívat.

• 26.4.2011  23:12

Konečně!!! Asi po 13 letech shánění se mi podařilo tento film shlédnout. Očekávání sice mé nadšení nenaplnilo, ale i tak jsem zklamán nebyl. Film se drží podobné linie jako verneovské cesty do vesmíru. Jednotlivé charaktery postav jsou poněkud černobílé. Z dnešního pohledu je samozřejmě tehdejší představa cesty vesmírem nebo vzhledu "rakety" úsměvné. (aketa vypadá jako kombinace letadla a vzducholodi). Doba vzniku filmu (během 1. světové války) se také odráží v morálním poselství filmu.

• 26.4.2011  16:26

Prvotina později velmi slavného režiséra sci-fi filmů Jacka Arnolda. Na začátečníka velmi slušný výkon, pokud pomineme přílišné lpění na studiových scénách a místy stále prkenné herectví. Dějově se film liší od podobné produkce té doby právě jiným pojetím mimozemské návštěvy na Zemi. Autorem předlohy i scénáře je Ray Bradbury.

• 23.4.2011  19:02

Film vám možná připomene českou sci-fi Akce Bororo, nejen svým poměrně rozvleklým tempem, ale i hlavní mimozemskou hrdinkou s nylonovou parukou. Zajímavostí je, že se film natáčel i u nás. Nejlépe je to poznat ke konci filmu, kdy hlavní hrdina ujíždí autem přes Červený Vrch v Praze nebo po autoprázdné D1.

• 25.3.2011  21:56
    Ohnivé oči (1984)

"Nemáte někdo oheň!???"

• 28.1.2011  22:22

V záplavě béčkových sci-fi z 50. let tento film mírně vyčnívá. Námět je na svou dobu vcelku originální a pokud pomineme technickou stránku filmu (triky, mimozemšťané), je i dnes poměrně koukatelný. Možná největší sci-fi prvek jsou účes a make-up chlapcovy maminky, které se neponičí ani ve spánku :-))

• 27.1.2011  14:59

"Gumáková apokalypsa za pár korun". Tak by se dal velmi zjednodušeně shrnout celý film. Ale i přes svou jednoduchou výpravu a prakticky žádné efekty má film poměrně hustou atmosféru a vůbec je v naší historii ojedinělým počinem. A vzhledem k faktu, že film je čistě slovenského původu, je tato výjimečnost ještě umocněna. Film jsem viděl bohužel až dospělýma očima, což je u filmu pro děti vždy mínus, proto jen 3* hodnocení. Ale věřím, že dětem dokáže film vytvořit pěkných pár bezesných nocí.

• 5.1.2011  15:24
    Arachnofobie (1990)

Tak nevím, ale v Zajímavostech to Happysmile s rozpětím 2,5 metru u pavouka to trošku přehnal :-)))

• 5.1.2011  15:21

Původně jsem zde měl 3 hvězdičky, ale s postupem času (a mého stárnutí) musím hodnocení zlepšit. I přes velkou délku a pomalé tempo se daří udržet diváka v napětí. Zejména pak druhá část odehrávající se přímo v systému laboratoří, která evokuje popisné pasáže Vesmírné Odyssey. Sympatická je postava mikrobioložky Leavittové.

• 9.12.2010  14:00
    Godzilla (1954)

Co dodat? Tato Godžira tu byla první, rozdupala spoustu domečků, přetrhala spoustu drátů vysokého i velmi vysokého napětí, možná sežrala i pár lidí (všimli jste si, že by ve filmu někoho sežrala?) a pak se vrátila tam odkud přišla. Za přispění chrabrých vědců, samozřejmě. Co na tom, že modely jsou na první pohled nevěrohodné, že Godžiru "hraje" chlap v obleku, prostě je to klasika, která to vše začala a přitom se ještě dá považovat za vážné dílo. Narozdíl od jejích následovníků.

• 22.8.2010  22:57
    Země hrůzy (1935)

Technicky na velmi dobré úrovni, vč. věrohodných monumentálních kulis. Že by se Spielberg inspiroval pro svého Indyho i v tomto filmu? Zejména pak scény s obětí se podobají těm z Chrámu zkázy. Předlohu jsem bohužel nečetl, tak nemůžu srovnávat nakolik se tvůrci drželi originálu. Přes poněkud zdlouhavější děj se jedná o vcelku koukatelný dobrodružný film s fantastickými prvky.

• 21.4.2010  11:11
    Moon (2009)

K dokonalosti filmu ještě pár věcí chybí, proto nedám 5*. Většina hodnotících srovnává film se Sunshine, ale já osobně bych ho přiřadil k starším filmům jako byl Silent Running (1972) nebo Android (1982). Spojuje je jedna osamocená hlavní postava "ztracená" ve vzdáleném vesmíru, která nemůže z různých důvodů své stanoviště opustit. Což je jeden z mých nejoblíbenějších námětů v sci-fi filmech. Výkon Sama Rockwella je bez chyb. Na malé ploše dokáže vytvořit různé charaktery a člověk mu to věří. A nelze zapomenout na Smajlíka Kevina Spaceyho, který je jako živý :-) Měsíční exteriéry se povedly a to že se někomu nezdají "papundeklové" interiéry??? Už jste snad někdy byli na měsíční základně, že víte jak to tam bude vypadat? :-)) Já osobně jsem rád, když se film dokáže obejít bez bombastických efektů.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16