Peter-1307

okres Poprad

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 18.7.2011  15:23

Malo to skutočne neočakávaný a drsný začiatok. A potom bolo čakanie až po moje konečné sklamanie. Neviem, nejako ma tento film "nechytil". Od výborného začiatku cez čoraz nudnejšie minúty, až pre mňa samotného oslobodzujúci záver, ktorý bol teda kdesi už v inej, pre mňa nedosiahnuteľnej dimenzii. Neviem, asi tomu čo malo byť tým povedané rozumie. len sám scénarista aj s režisérom. Ale je to len môj názor. Samotná kamera nič moc, herecké výkony - priemer, ak človek nie je náročný, Efekty, no lacné. Najsilnejší je na tom samotný námet. Ten však definitívne zahynul násilnou smrťou za prispenia všetkých zúčastnených. Čo však mohol robiť proti takej presile.

• 15.7.2011  16:15
    Tango (1981)

A príbehov a príbehov pribúda, až lopta nakoniec nie je. Dá sa pozrieť na http://www.wat.tv/video/tango-zbigniew-rybczynski-2882h_2f1q3_.html.

• 15.7.2011  16:00

Prazvláštny divoký západ, nič moc teda. Príbeh sa dá pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=KPa1mXw5pJU.

• 15.7.2011  14:12

Tak tomuto dielu chýba to čo zdobilo prvé časti a to "star wars" srdce príbehu, tu ide predovšetkým o prvoradé násilné pretláčanie vizuálnych efektov do popredia. A tak sa celý príbeh vlastne stráca. Je to na škodu veci celej tejto ságy. Určite stojí za to ho vidieť, je to vysokonadpriemerný sci-fi, ale na kvalitu prvých častí to nemá, hoci sa všetci snažili, ale ich snaha sa v konečnom dôsledku minula účinku, osloviť ma. Je to opäť chladný a neosobný príbeh.

• 15.7.2011  14:00

Tento diel si získal len môj mozog, nie srdce. Prvý diel tejto ságy "Star Wars", je predovšetkým vizuálnou a trikovou prezentáciou, čo filmové umenie dokáže. Je to trocha na škodu veci, pretože dej tak ustupuje do pozadia, a pre mňa osobne táto časť pôsobí neosobne chladne. Nie, nemôžem tomu uprieť par exelance triky, ktoré som si užil, ale....Film nie je len o tom. Hudba a audio, tie to celé nezachránia tiež. Z hercov ma upútal predovšetkým Liam Neeson. Ak by som nebol zarytý fans "Star Wars" tak je to pre mňa len jeden z blockbuster kalerábikov na dlhý večer.

• 15.7.2011  12:04
    Vlci (1999)

Najsilnejším hnacím motorom tohoto dokumentu je kamera. Zvuk a hudba samotná zaostávajú len o kúsok. I keď tento dokument dá najviac informácií neznalým vlkov.

• 15.7.2011  11:59
    Hlubina (2002)

Pestrý miš-maš s rozpačitým výsledkom. Asi tak nejako ma mňa pôsobí tento film. Naj je na ňom scénar, to bol vlastne dôvod, prečo som chcel tento film vidieť, ale finálne prostriedky ako ho stvárniť divákovi - od hercov, cez kameru, trikové scény, no to už bolo o niečom inom. Asi, keď ich chceli niektoré použiť boli v danej chvíli poriadne hlboko, kde sa nedalo vždy dostať. Je to film, ktorý po zhliadnutí okamžite klesá nanávratne na morské dno opätovného záujmu.

• 15.7.2011  11:43

Prekrásny dokument, ktorému dominuje symbióza hudby, obrazu a farieb. Dokument o vodnom svete a jeho jeho neuveriteľnom počte variácií a foriem života. To čo ma ešte zaujalo, neprítomnsť človeka a na opis sveta prírody slúži predovšetkým obraz a hudba.

• 15.7.2011  11:33

Tak túto rozprávku som videl nejaký ten rok po premiére. Nejako ma neoslovovala. O to bolo moje väčšie prekvapenie po zhliadnutí. Zaujímavý príbeh, pekne vykreslené postavičky z vodnej ríše, skoro všetky dobre prepožičané hlasy, ale akosi to pre mňa bolo to v konečnom dôsledku len opakovanie animáku "Finding Nemo". A toto bolo o niečo horšie hľadanie obľúbenia si filmu, teda mňa ako diváka. I keď v konečnom dôsledku sa jej to podarilo.

• 15.7.2011  11:21
    Shrek (2001)

Pixar sa tentokrát vyznamenal. Rozprávka síce nie pre najmenšie deti, ale pre všetkých ostatných už áno. Rozprávka kde kráľuje vynikajúca animácia, vtipné dialógy s rozprávkovými hlasmi, fajn hudba a rozprávkový príbeh, kde dobro víťazí nad zlom. V "Shrekovi" mi sedelo všetko, len tie anténky namiesto uší si mohli autori odpustiť. A ešte jedno čo mohlo byť odpustené a čo mi zároveň nesedelo. Ten komerčný "humbung" a "shrekovská" hystéria okolo filmu. Táto rozprávka to určite nepotrebovala, dokázala by sa presadiť aj bez tohoto.

• 15.7.2011  10:03

Remeselne dobre natočený film, ale ak to porovnám s "Punisher" tak na toho tento film nemá. Priemerná gangsterka s nevýrazným hereckým obsadením, a priemernými až podpriemernými hereckými výkonmi. V jednom je však jedinečný. Nie je to čistokrvná gangsterka, zameriava sa skôr na osobný život Dannyho Greena, ktorého zvláštne zahral (mám z jeho stvárnenia Dannyho Greena zmiešané pocity) mnou neokukaný Ray Stevenson. A film má výborný záver.

• 14.7.2011  20:04
    Ip Man (2008)

Bol som skutočne milo prekvapený kvalitou tohoto filmu. Je to jeden zo filmov z oblasti martial arts, kde sa dej približuje ku kvalite predvedenia bojových scén. Film o wing chun, ale i sólo pre Donnieho Yena. Takto by sa tiež dal tento film charakterizovať. Choreografia bojových scén je skutočne výborná a hlavne scéna Yip Mana s "japonským karate" nemá chybu. I keď scénar si mohol odpustiť historický pohľad na okupáciu Číny. Pre mňa to je v tomto filme úplne zbytočné a zavádzajúce.

• 14.7.2011  19:43
    Cesta draka (1972)

Kvalita spracovania filmu ako i prezentácia bojových umení je poplatná svojej dobe. Aj keď s Bruce Leeom. Škoda, že tento film nevznikol o nejaké to desaťročie neskôr. Tak by vyniklo viac neskutočné bojové majstrovstvo Brucea. Takto je to len podpriemerný film čo sa týka hereckých výkonov, kamery, scénara, či réžie, s nadpriemernou jedinečnou legendou martial arts - Bruce Leeom.

• 14.7.2011  17:51
    Počátek (2010)

Určite najlepší film Christophera Nolana. Bol som odchovaný "trilógiou Matrix", ale toto je niečo iné (i keď...). Fascinujúce. Nečakal som, že sa dá natočiť sci-fi s tak logicky prepojeným dejom., ako puzzle, ale priestorový, kde jedna vrstva nadväzuje plynule na druhú. Má to však jednu chybu, nie je možné prestať film sledovať ani na chvíľu, lebo potom jednoducho dej ujde do neznáma. Čo sa týka hereckých výkonov, tak ani jeden z hercov nezaváhal a bodovali všetci. Scénar je fakt prepracovaný, kamera stíha sledovať pohľad rešiséra, ale nad tým všetkým pre mňa čnie hudba. Tá má teda "grády".

• 14.7.2011  14:32

Mať niečo rád , môže znamenať veľké nebezpečenstvo. Dá sa pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=qp0VzVct53M

• 14.7.2011  13:54

Kde sa dvaja bijú vyhráva tretí. Dá sa pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=EfJbBwHi6Qk

• 14.7.2011  11:35
    První liga (1989)

Príjemná komédia, ktorá ani rokmi nestratila všetko zo svojho pôvabu. I keď mnohé z nej už nie je, čo dnes diváka osloví ako TV film na podvečer sa dá pozrieť. Postavy sú síce vykreslené spôsobom "akoby ich jedna mater mala", scénar je robený rutinne, ale oproti dnešnej predstave komédie (až na výnimky) tento druh zábavy je omnoho inteligentnejší a nerobí z divákov obmedzených hlupákov. Charlie Sheen tu ešte skutočne i niečo ako herec predviedol a atmosféra záveru filmu, keď sa hraje pred plným hľadiskom, tak to ma oslovilo.

• 14.7.2011  11:25
    Ďábel (2010)

"Kde je satan, tam je i boh". V tomto filme sa však zúčastneným podarilo taktiež dokázať - "kde je zlý film tam je i dobrý". Skutočne po dlhšom čase temný thriller (ku hororu mu ešte niečo chýba), ktorému nechýba atmosféra, napätie a pointa. Keď si k tomu zoberiem výborné remeselné spracovanie, kvalitné herecké výkony, príjemnú stopáž výsledkom je pre mňa nadpriemer. Niečo, čo sa oplatí vidieť. I keď nič nie je dokonalé. Trocha mi vadili časté úlety z kabíny výťahu, ktoré nie vždy mali svoje opodstatnenie a zbytočne rozbíjali a ochudobňovali príbeh.

• 13.7.2011  19:54
    Drive Angry (2011)

Režisér by mal správne mať priezvisko Patrick "Loser", i keď nie je všetkému vinný. So scénarom sa toho veľa robiť nedalo, ale prečo nechal poflakovať sa hercov, to nerozumiem. Aj ked je to typicky B-čkový film, tak z toho mohlo výjsť i niečo lepšie. Škoda. Námet to bol zaujímavý. Posledná šanca ako sa spasiť pred peklom. Nevyšla. Amen.

• 12.7.2011  21:20
    Ironclad (2011)

TV inscenácia natočená v exteriéroch. Dej ako taký pokuľháva, postavy sú povrchne vykreslené, celé to zachraňujú herci, "krvavé jatky" a prekvapujúco i dialógy. A teda nikdy som ani len netušil, že Dáni hovoria plynule maďarsky, dokonca hovoria ňou viac ako vlastnou. A že dvadsiatka dokáže odolávať tisícke, no...hrad je hrad. Ale suma sumárum, keď som išiel pozerať, nečakal som veľa. A pravdu povediac, ani veľa som toho nedostal.

• 12.7.2011  15:48

Tak toto som už videl viackrát a ešte ma to nenudí. Skutočne dobre urobený dokument o živote Jackieho Chana.

• 12.7.2011  15:47

Dokument, ktorý nie je len zaujímavý len ako Jackie Chan pripravuje a robí akcie, ale i o ňom samom a jeho pohľade na svet filmu a miesto v ňom. "Not to be original, to be myself". Ak budeš sám sebou, tak môžeš byť i originálny, ak budeš originálny, nemusíš to čo robíš mať rád.

• 12.7.2011  15:42
    Gen-X Cops (1999)

Tento film múžem smelo prirovnať ku piesni You can`t stop me - http://www.youtube.com/watch?v=a3oM5DahUYs&feature=related. Nástroje šliapu, hudobníci tiež, ale hlasy sú amatérske. Tento film určite nie je nuda, ide čo sa dá, dá sa pozrieť, ale je to len priemer v tejto kategórii. Nič viac a nič menej.

• 12.7.2011  15:11
    Ryan (2004)

Animácia skutočne perfektná, a depresívne. To sú jediné pojítka čo si budem pamätať v súvislosti s týmto titulom. Dá sa pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=CrsVa3CzQj0

• 12.7.2011  14:34

Tak tu to ale búcha. Kto to odpáli ako posledný, tak ten vyhráva? Zhliadnuteľné na http://www.youtube.com/watch?v=0u5XwrPd7ec.

• 12.7.2011  14:20

Tom teda veľkým gentlamanom nie je. Ale všetko nie je jeho vina. Dá sa pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=nlxYdZJUboU.

• 12.7.2011  14:11
    Večírek (1950)

A sobotnajšie párty začína. Nie každý však sa ňom zabáva. Pozrieť sa dá na http://www.youtube.com/watch?v=EvWMRTCyCMQ.

• 12.7.2011  14:03
    Saw (2003)

Ten, kto rozhodol, že sa to môže natočiť vedel prečo. Dá sa pozrieť na http://www.youtube.com/watch?v=qYAa49UNrc0.

• 12.7.2011  13:58
    Sciany (1988)

Skutočne skvelý pohľad aký je komuniznus v skutočnosti. Klobúk dole pred tvorcami. Pozrieť sa dá na http://www.youtube.com/watch?v=6p5H3oTpbb0.

• 12.7.2011  13:54

Teda pekne depresívne. Ale "good". Pozrieť sa dá na http://www.youtube.com/watch?v=OdDGJwgis_E.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10